Článek

Písková krása na Pustevnách: Sochy se vylouply z obyčejných „báboviček"

 
Opravdovou nádheru vykouzlily z písku šikovné ruce sochařů a řezbářů v Beskydech na Pustevnách. Na sochách pracoval stejný tým tvůrců jako v zimě na ledových. Spotřebovali přes 90 tun písku, dovezly ho tři plné náklaďáky.
13.07.2020 11:05 |

podobné články

Podobné články

Na Pustevnách připravují rekordní množství ledu na sochy

 
Rekordní množství ledu, rovných 20 tun, bude letos k dispozici sochařům vytvářejícím na Pustevnách na Vsetínsku obří ledové a sněhové sochy. Je to dvojnásobné množství oproti minulému ročníku.
07.01.2012 15:55 |

podobné články

Krása ledových soch: Na Pustevnách stojí Eiffelovka, Socha svobody i čínský drak

 
Tak ledový pohled ještě egyptská Sfinga či Socha svobody neměly. A nejen pohled, z ledu jsou totiž celé. Unikátní sochy slavných světových symbolů budou od soboty k vidění na Pustevnách. Nechybí ani ledová zvířátka.
10.01.2020 15:30 |

podobné články

Pískoviště v pražských parcích hlásí připraveno: Sezona báboviček může začít

 
S příchodem slunečného počasí je vhodné zajistit dostatek venkovního vyžití pro ty nejmenší obyvatele metropole. Lesy hlavního města Prahy proto vyměnily písek ve všech parcích, které mají na starosti. Zábavě plné báboviček tak už nic nebrání.
04.04.2018 14:15 |

podobné články

Krása na Pustevnách: Pod širým nebem sochají z ledových kvádrů cirkus

 
Pod širým nebem v mrazu a větru tesají letos umělci v beskydských Pustevnách do ledu cirkusové postavy. Stany, kde se jindy mohli schovat, jsou kvůli pandemii zapovězeny.
12.02.2021 14:50 |

podobné články

Zatím dobré, ale... Co tohle udělá s oslabenými a nemocnými? Václav Krása vidí na horizontu problém. Strach z italského scénáře

 
ROZHOVOR Promoření populace? Nejspíš nezbytné, neboť lék je ještě daleko, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR. Zároveň se ovšem obává toho, co to bude znamenat pro zdravotně oslabené občany a upozorňuje na zásadní otázku, na kterou zatím neexistuje uspokojivá odpověď. „Budu usilovat, aby rozvolňování opatření bylo pomalé,“ ujišťuje Krása, který dosavadní boj české vlády s koronavirem hodnotí kladně. Obavy má však z toho, jak pandemie kromě zdraví zasáhne i pracovní vyhlídky tělesně postižených. Chráněné dílny mají potíže, varuje Krása. Dostalo se i na dění okolo Koněvova pomníku. „Vůbec nechápu uvažování lidí, kteří v dnešní době řeší takové věci,“ uvedl Václav Krása na adresu starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře, v jehož počínání vidí schválnost.
10.04.2020 08:50 |

podobné články

Kalamita nahrála lyžařům, vyrazili na hory

 
Téměř metrová vrstva čerstvého sněhu, upravené běžkařské stopy a pohádkově bílé Jurkovičovy domy na Pustevnách. I na neupravených sjezdovkách podle volnostylařů ideální podmínky k lyžování. Tak vypadá v polovině října víkend v Beskydech. Sněhovou kalamitu si na Pustevnách po svém užila více než stovka lyžařů.
18.10.2009 13:20 |

podobné články

Na Pustevnách v Beskydech se jel závod na plastových bobech

 
Závody v tak zvaném bobbingu se v sobotu jely už po jedenácté na Pustevnách v Beskydech. Hladká jízda to ale zrovna nebyla.
12.02.2011 22:00 |

podobné články

Pomozte zachránit chatu Libušín na Pustevnách! Místní vyhlásili sbírku

 
Chata Libušín na Pustevnách, kterou v noci na pondělí postihl velký požár, bude jistě obnovena. Náklady pokryje zejména pojistka, muzeum společně s místními samosprávami a spolky dnes také vyhlásilo veřejnou sbírku.
04.03.2014 11:40 |

podobné články

Státní lesy darují dřevo na obnovu požárem poničené chaty Libušín na Pustevnách

 
Na základě iniciativy ministra zemědělství Mariana Jurečky se státní podnik Lesy České republiky rozhodl darovat vhodné dřevo na obnovu požárem poničené národní kulturní památky – chaty Libušín na Pustevnách.
01.07.2014 19:00 |

podobné články

Beskydy pod nohama: Na Pustevnách otevírají v korunách stromů Stezku Valašska

 
Nová atrakce Stezka Valašska na vrcholcích Beskyd má přilákat desetitisíce návštěvníků. Další ze stezek korunami stromů vyrostla na Pustevnách a její délka je 610 metrů. Vydat se na ni můžete už ve středu. V Česku se zařadí po bok třech stávajících, které jsou na Dolní Moravě, na Lipně a v Krkonoších.
11.01.2019 15:55 |

podobné články

Unikátní Libušín na Pustevnách: Opravený a ještě krásnější!

 
Po dlouhých šesti letech povstal z popela. Doslova. Libušín na valašských Pustevnách, unikátní stavbu z přelomu 19. a 20. století, totiž před šesti lety zdevastoval požár. Po náročné rekonstrukci je teď jako nový. A navíc se do něj můžete podívat zdarma!
29.07.2020 12:00 |

podobné články

Na Pustevnách postaví netradiční zvoničku: Padne na to dub z doby poustevníka Felixe

 
Obec Trojanovice na Novojičínsku chce do začátku letní turistické sezony nechat na Pustevnách postavit netradiční dřevěnou zvoničku. Má připomenout opomíjený duchovní význam Pusteven.
31.01.2021 12:55 |

podobné články

Sochy na Pustevnách: Čtyřicet tun ledu a hodinové fronty

 
Beskydské Pustevny letos opět obsadili umělci, kteří připravili pro turisty úžasné ledové sochy. O víkendu je odhalili, ale neobešlo se to bez dlouhého čekání ve frontách a složité dopravy na vrchol.
13.01.2019 13:55 |

podobné články

Letní Prahu doplní sochy současných tvůrců

 
Na několika veřejných místech Prahy budou ode dneška až do konce září vystaveny sochy 16 současných tvůrců. Sochy a instalace velké i malé budou třeba na Letišti Václava Havla, v zoologické zahradě nebo na Vltavě u Mánesa. Sochy na veřejném prostranství se v letní Praze objevují téměř každoročně. Letošní akce se koná jako festival Sculpture Line.
10.06.2015 03:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6005 článků)

Pátrejme, komu zhoršení vztahů s Rusy slouží, nabádá Václav Krása a připomíná chystaný obří tendr. A Pavel Novotný ať raději nečte

 
ROZHOVOR „Ekonomika se vždycky zvedne. Život člověka se však vrátit nedá,“ říká předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása. A dodává: „Belgie, která přijala restriktivní opatření mnohem později, má asi 670 úmrtí na milión občanů. Česká republika se pohybuje kolem 25 úmrtí na milion obyvatel.“ Prozradil svůj názor na to, zda by se měly do školy ještě před prázdninami vrátit i děti se zdravotním postižením. Došlo i na kauzu „ruský agent s ricinem“: „Považuji akci ‚ricin‘ za hru zpravodajských služeb, jež k tomu využily tři politiky, kteří se nejvíce angažují v protiruské kampani,“ míní Krása. Vrátil se k odstranění sochy maršála Koněva a zmínil „zastydlý antikomunismus“.
16.05.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1116 článků)

Sexy dámou ve stylu retro: Inspirujte se!

 
Bere vás elegance paniček 50. let minulého století, které se jakoby vylouply z filmového Stepfordu? Zbystřete, protože tato móda je opět "in"! Vytipovaly jsme pro vás samé nepřehlédnutelné modely.
08.05.2011 09:10 |

podobné články

Sochy z 300 tun písku!

 
V galerii písku se změnilo centrální brněnské náměstí Svobody. Pět umělců na něm vytvořilo až třímetrové pískovcové sochy. Zdobit jej budou až do srpna. Na sochy se spotřebovalo 300 tun písku z Holandska. Předsedou poroty byl fotograf Jan Saudek.
04.06.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Saudek (357 článků)

Sochy ze sbírky Adolfa Hitlera musel klášter z nádvoří odstranit

 
Vyšebrodský klášter musel hned po několika dnech přeshraniční Zemské výstavy měnit expozici, když po negativním ohlasu návštěvníků odstranil z nádvoří tři sochy ze sbírky Adolfa Hitlera. Českým turistům vadil jejich původ. V současné době hledá kurátor výstavy a vyšebrodský historik Jiří Franc pro sochy Veslaře, Afrodity a Rozsévače nové umístění.
02.05.2013 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (762 článků)

Potápěči vyzvedli ze Slapské přehrady zbytky barokní sochy

 
Potápěči dnes ze dna Slapské přehrady vyzvedli podstavec barokní sochy svatého Jana Nepomuckého, který byl ve vodě téměř 60 let. Pomník patrona vodáků a vorařů stál ve vesnici Moráň, zaniklé po napuštění přehrady. Zatímco osud sochy je nejasný, podstavec zůstal na svém původním místě. Po vyzvednutí byl převezen do muzea v nedalekém Chotilsku, kde bude trvale vystaven v nově otevřené expozici o historii staré Vltavy. Řekl to jeden z organizátorů záchranné akce Jiří Souček.
12.05.2013 18:30 |

podobné články