Článek

Pirátský radní a nová pravidla pro reklamu. Na míru podnikateli z Ruska? Ptali jsme se, takto to dopadlo

 
Pražský magistrát plánuje novou regulaci nízkonákladové reklamy, která budí ve veřejném prostoru vášně a kontroverze. Podle některých kritiků jsou chystaná pravidla účelově „šitá na míru“ některým provozovatelům. Radní Adam Zábranský se brání a hovoří o očerňovací kampani. ParlamentníListy.cz se zúčastnily konference, kde se kvůli tomuto tématu pirátský radní střetl se zástupcem Svazu provozovatelů venkovní reklamy.
07.09.2023 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (545 článků) , Adam Adam (545 článků)
Podobné články

OBRAZEM: Reklamy zakazují ve světě kvůli nahotě i cizím modelkám

 
Jiný kraj, jiný mrav. Co projde u nás, nemusí projít třeba ve Spojených státech. Tam si dávají velký pozor na ukazování nahoty, takže řada dráždivých reklam je zakázána. Pro jejich tvůrce to ale neznamená neúspěch, spíš naopak. Zakázaná reklama má daleko větší dosah, protože se dostane i do zpráv a šíří se šeptandou. Dá se tedy předpokládat, že tvůrci reklam nebudou kvůli zákazům zdrženlivější. Další články k tématu: Provokatérka Klumová: ukázala holý zadek a zakázali její sexy reklamu Britský úřad zakázal reklamu na řasenku s Natalií Portmanovou Britové zakázali další reklamu od L´Oréal kvůli retuši V Británii zakázali reklamu s mladou herečkou, prý sexualizuje děti V Británii zakázali reklamu s Julií Robertsovou kvůli retuši Britské úřady zakázaly před návštěvou papeže reklamu s těhotnou jeptiškou
12.07.2013 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Julie Roberts (147 článků)

Pirátův kágébák? Kterak pražský radní ušil pravidla na míru podnikateli z Ruska

 
V tvrdém byznysu s reklamou v pražském centru se může stát významným hráčem firma podnikatele z Ruska, který měl být snad dokonce prvním usvědčeným spolupracovníkem sovětské KGB u nás. A pomůže mu k tomu radní za Piráty, jejichž postoj k Rusku je nejostřejší z celé vlády. Změna magistrátních pravidel pro maloformátové poutače je ale pozoruhodná i z dalších důvodů.
31.08.2023 22:20 |

podobné články

Pirátský kandidát do Senátu oblepil Prahu plakáty. Musel je sundat, podle DPP jde o černou reklamu

 
Do složité situace se před nadcházejícími říjnovými volbami dostal pirátský kandidát do Senátu Robert Veverka. Musel totiž odstranit své předvolební plakáty, které až do minulého týdne visely v centru města, ale i v řadě dalších pražských ulic. Pražský dopravní podnik (DPP) je považoval za černou reklamu kvůli chybějícím smlouvám a byly taktéž v rozporu s usnesením pražské rady o umísťování reklamy. Veverka za tím vidí politický boj.
12.08.2020 05:05 |

podobné články

Zábranský (Piráti): Pro kultivovaný veřejný prostor jsou pravidla nezbytná

 
Na základě zadání hlavního města v minulém volebním období připravuje Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) už několik let nová pravidla pro nízkonákladovou reklamu. Cílem tohoto kroku je omezit vizuální smog zejména v historickém centru Prahy. Přehledná a zcela transparentně nastavená pravidla nebudou zvýhodňovat nikoho z reklamních společností. Hlavní město tak reaguje na nepravdivý text z médií a uvádí informace na pravou míru.
03.09.2023 12:10 |

podobné články

Lidský život v síti pravidel: O anarchii, logice a sudoku s profesorem Peregrinem

 
Pravidla, pravidla a znovu samá pravidla… Nejen děti vnímají pravidla jen jako omezení přirozeného chování. Pravidla přitom ovlivňují náš život mnohem víc a hlavně překvapivěji, než to na první pohled vypadá. Logické myšlení, logické hry, logika ve všech svých podobách nás obklopuje prakticky neustále. Jak se ale běžné pojetí logiky liší od logiky jako vědy? Zeptali jsme se toho nejpovolanějšího - velkého popularizátora filosofie, autora knihy Člověk a pravidla a vedoucího oddělení logiky Filosofického ústavu AV ČR prof. Jaroslava Peregrina.
23.06.2015 22:11 |

podobné články

VIDEO Inkluze homosexuálů do městských firem? Pirátský lídr se zamotal v odpovědi, publikum nechápalo

 
Pirátský kandidát na pražského primátora Zdeněk Hřib by rád prosadil “inkluzi homosexuální v městských firmách”. Hřib to sdělil na debatě lídrů kandidátek na pražský magistrát, kterou pořádala iniciativa Jsme fér. Ta se zaměřuje na práva LGBT komunity. Pirátský lídr se nejspíš během odpovědi na jednu z otázek trochu zamotal.
31.08.2018 14:50 |

podobné články

Končím, vyhrožuje pirátský radní Bodeček. Kritizuje fungování Prahy 1

 
Pirátský radní pro majetek a bytovou politiku z Prahy 1 David Bodeček (39) oznámil, že chce opustit funkci. Pirátská strana řeší další problém poté, co místopředseda strany Jakub Michálek (30) čelil obvinění ze šikany podřízených, a jeho přítelkyně, zastupitelka Michaela Krausová (25), na svou funkci rezignovala kvůli podezření z nestandardních styků s manažerem reklamní firmy. Starosta Prahy 1 Pavel Čižinský (Praha 1 Sobě) od Bodečka dostal ultimátum do 17. prosince, kdy má vyřešit jeho deset výtek.
20.11.2019 16:00 |

podobné články

Osobnosti: David David (1686 článků) , David David (1262 článků)

Britové zakázali další reklamu od L´Oréal kvůli retuši

 
Britský úřad pro dohled nad reklamním trhem (ASA) je ve svém postupu proti upraveným reklamám nekompromisní. Po kampani s Julií Robertsovou zakázal i reklamu s Rachel Weiszovou. Kosmetická firma L´Oréal totiž přiznala, že nechala snímky digitálně upravit. Další články k tématu: V Británii zakázali reklamu s Julií Robertsovou kvůli retuši V Británii zakázali reklamu s mladou herečkou, prý sexualizuje děti Winsletovou v reklamě vyretušovali, vadily i drobné vrásky Vrásky a dvě brady, to je Madonna bez retuše Herečku Johanssonovou změnili v reklamní kampani k nepoznání
01.02.2012 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Madonna (950 článků) , Rachel Weisz (60 článků) , Julie Roberts (147 článků)

Česko má v regionu největší výdaje na on-line reklamu na hlavu

 
Na internetovou reklamu v Česku loni připadlo 291 milionů eur (7,5 miliardy korun), tedy srovnatelně jako například v Rakousku, Finsku nebo Belgii. Celkem bylo v Evropě v loňském roce vydáno 24,3 miliardy eur, z toho nejvíce v Británii, Německu a Francii. Vyplývá to z mezinárodní studie AdEx 2012, kterou dnes zveřejnilo Sdružení pro internetovou reklamu (SPIR). Při přepočtu na obyvatele má Česko největší výdaje na on-line reklamu v regionu střední a východní Evropy.
19.09.2013 18:30 |

podobné články

Individuální lekce cizích jazyků: skutečně efektivní způsob, jak se je naučit

 
Přimět se k učení se cizího jazyka není vždy jednoduché, ač by se to mohlo zdát opravdu užitečné. Spousta z nás ví, že bez té angličtiny už dnes v životě moc nepochodí, že němčina tady u nás v západních Čechách přijde vhod a že umět pár vět italsky by na dovolené taky udělalo pěknou parádu. Málokomu se s tím však chce opravdu hnout. Tu a tam si doma otevřeme nějakou tu učebnici, ale rychle jí zase zavřeme, občas si pustíme film v originále a po pár minutách stahujeme české titulky. Jen málo z nás u samostudia jazyka skutečně vydrží a je schopno držet pravidla hry. Mnozí s tím naopak začnou a po pár pokusech nevidí žádné výsledky – zřídkakdy jsme schopni sami sebe kontrolovat, opravovat si chyby či motivovat k výdrži a výkonům, které stojí za řeč. Ne každému se ale chce do jazykového kurzu angličtiny plného dalších lidí, které přece nechceme zdržovat nebo se v jejich společnosti naopak nudit. Pokud se poznáváte, nechte si představit svět soukromých lekcí – individuální výuky na míru, která když je vedena kvalitně, generuje perfektní výsledky. Svět individuálních lekcí Pod individuálními jazykovými kurzy si můžeme představit výuku jeden na jednoho, kdy „student“ nemá možnost utíkat pozorností a je po něm neustále vyžadováno. Takováto lekce je prostor pro lektora vytvořit prostředí, které bude studentovi obsahem šité na míru, bude respektovat jeho osobní požadavky a zároveň na základě předem vytvořeného plánu zahrnovat jasná pravidla hry. Intenzita výuky U individuálních lekcí je jako u každého jiného stylu studia nezbytné dodržovat intenzitu. Ta by měla být stanovena ještě před začátkem studia. Minimální intenzita pro postupný pokrok je 2x týdně po minimálně 60 minut, čím rychleji se potřebujeme posunout kupředu, tím častěji bychom na lekce měli docházet – jako maximum je však dobré respektovat intenzitu 4-5x týdně. Takto je... Čtěte více Příspěvek Individuální lekce cizích jazyků: skutečně efektivní způsob, jak se je naučit pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
01.04.2016 02:25 |

podobné články

Jak mají vypadat svobodná média podle Bruselu? Pravidla zveřejněna

 
Pirátský europoslanec Marcel Kolaja se ve svém textu na blogu serveru Aktuálně.cz zaměřil na to, že Evropská komise zveřejnila dlouho očekávaný návrh aktu pro svobodná média. Jak dodal, nová pravidla řeší nejen nezávislost médií jako takovou, ale i pravidla pro zadávání státní reklamy.
17.09.2022 12:10 |

podobné články

Jak mají vypadat svobodná média podle Bruselu? Pravidla zveřejněna

 
Pirátský europoslanec Marcel Kolaja se ve svém textu na blogu serveru Aktuálně.cz zaměřil na to, že Evropská komise zveřejnila dlouho očekávaný návrh aktu pro svobodná média. Jak dodal, nová pravidla řeší nejen nezávislost médií jako takovou, ale i pravidla pro zadávání státní reklamy.
17.09.2022 13:40 |

podobné články

Praha mění pravidla pro konkurzy na šéfy příspěvkových organizací

 
Praha zřejmě dnes změní pravidla pro výběrová řízení na vedoucí pozice v příspěvkových organizacích města. Nová pravidla mají umožnit zveřejnění více informací z průběhu konkurzu. Jednat o tom budou radní hlavního města. Pokud radní dokument schválí, bude pak město moci odvolat například ředitele Galerie hlavního města Prahy (GHMP) Milana Bufku, jak už několik týdnů plánuje.
05.06.2012 07:00 |

podobné články

Praha připravuje kontroverzní pravidla pro plakáty. Nefér podmínky šité na míru jedné společnosti, stěžuje si firma

 
Praha připravuje pravidla pro plakátovací plochy na území pražské památkové rezervace. Zahrnují seznam míst i povolenou podobu včetně rozměrů. Vyplývá to z návrhu materiálu, který má ČTK k dispozici. Záměr kritizuje například firma JCDecaux, podle níž tím Praha posiluje postavení ploch na městem vlastněném mobiliáři a navíc se zdá, že pravidla jsou šita na míru jedné firmě. Podle radního města Adama Zábranského (Piráti), který by měl tisk v brzké době předložit radě města, mohou firmy podobu svých nosičů změnit.
01.09.2023 16:35 |

podobné články

U tady té historie jsem nebyl... Pražský Pirát pod tlakem. Napsal si podnikatel z Ruska sám pravidla na míru?

 
Pražský radní pro majetek a investice Adam Zábranský již několik dní čelí kritice kvůli novým pravidlům pro reklamu v historickém centru metropole.
18.09.2023 22:35 |

podobné články

Další „perla“ od Pirátů: Zahrádky, museli jsme je zkultivovat. To nejde, aby tam měli pokladny a výčep

 
Pražský radní pro majetek a transparentnost Adam Zábranský (Piráti) odmítá kritiku, že nová pravidla pro reklamní a plakátovací plochy v centru Prahy jsou šitá na míru jedné firmě. Pravidla prý vznikla ještě v minulém volebním období, byla konzultována s Asociací plakátování nízkorozpočtové reklamy a jsou transparentní a splnitelná pro všechny. Ze současné mediální smršti kolem tohoto tématu viní opoziční ANO, spřízněná média a reklamní firmy, které budou muset kvůli novým pravidlům investovat.
15.09.2023 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (545 článků) , Adam Adam (545 článků)

Peksa (Piráti): Nová pravidla digitální bezpečnosti a odolnosti u finančních institucí zajistí poctivou ochranu evropských peněz

 
Evropský parlament dnes schválil nová pravidla pro bezpečnost finančních institucí. Za balíček je zodpovědný pirátský europoslanec Mikuláše Peksa, který ho považuje za prostředek šetřící čas I peníze a chránící finance obyvatel Evropy.
10.11.2022 17:40 |

podobné články

Pirátský politolog bude rozhodovat, jak budete v Praze parkovat

 
Pirátský radní na Praze 11 a vystudovaný politolog Martin Duška plánuje reformu parkování v Praze. Jako nově zvolený předseda komise pro silniční dopravu a parkování v hlavním městě chce také prosadit dostupnost nabíjecích stanic po celé Praze.
10.05.2023 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Dušek (34 článků)

Radní hlavního města schválí pravidla zavedení nových parkovacích zón

 
Radní hlavního města by měli na dnešním jednání schválit pravidla pro zavedení pilotního projektu nových zón placeného stání. Vycházejí z nové koncepce, kterou schválilo město. Radní by měli rovněž schvalovat ceník parkovného, který by měl v nově zřízených zónách platit. Kdy zóny začnou fungovat, není jasné, Technická správa komunikací chystá tendr na provozovatele zón.
09.09.2014 05:56 |

podobné články