Článek

Pirátský internetový soud se rozjel. Bartoš čelí hlasování o odvolání

 
Dlouho očekávané a ostře sledované volby, které někteří pojali jako „vysvědčení“ dosavadnímu premiérovi Andreji Babišovi, jsou za námi. Jedním z největších překvapení je volební debakl Pirátů, kteří ziskem jen čtyř poslanců utrpěli obrovské zklamání. Nyní hlasují na fóru o odvolání Bartoše. Většina straníků se za šéfa strany postavila, uvádí server Novinky.cz.
10.10.2021 18:30 |

podobné články

Podobné články

Ivane, vzpomínáš? Bartoš dostal vzkaz z minulosti. Bývalý kamarád se ozval

 
Není žádným tajemstvím, že proti Pirátům a hlavně jejich předsedovi Bartošovi jsou používány výroky z dob, kdy Piráti o Poslanecké sněmovně jen snili. Známá je například fotka Ivana Bartoše ve vlajce Antify z roku 2016. Nicméně aktivista Tomáš Tožička, který měl být pirátský kandidát na senátora, říká, že mu Ivan Bartoš pouštěl „starý anarchistický songy“ při kampani v roce 2020. A ptá se, jestli je při cestách pouští také Vítu Rakušanovi. A pak je zde rozdíl, jak se Bartoš vyjadřuje o Havlovi v roce 2021 a jak se vyjadřoval v roce 2014.
06.10.2021 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2173 článků)

Michálek je někdy arogantní, ale... Vrchní Pirát Bartoš se zastal kolegy, chválí demokracii ve straně

 
Předseda Pirátů Ivan Bartoš vidí na nedávných vnitrostranických sporech a víkendovém hlasování o odvolání místopředsedy Jakuba Michálka pozitiva. „Snad si lidé uvědomí váhu slov, která napíšou na fórum nebo řeknou do médií,“ řekl Bartoš s tím, že jim s komunikací uvnitř strany budou pomáhat mediátoři.
06.11.2019 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2173 článků)

Michálek je někdy arogantní, ale... Vrchní Pirát Bartoš se zastal kolegy, chválí demokracii ve straně

 
Předseda Pirátů Ivan Bartoš vidí na nedávných vnitrostranických sporech a víkendovém hlasování o odvolání místopředsedy Jakuba Michálka pozitiva. „Snad si lidé uvědomí váhu slov, která napíšou na fórum nebo řeknou do médií,“ řekl Bartoš s tím, že jim s komunikací uvnitř strany budou pomáhat mediátoři.
07.11.2019 03:55 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2173 článků)

VIDEO Inkluze homosexuálů do městských firem? Pirátský lídr se zamotal v odpovědi, publikum nechápalo

 
Pirátský kandidát na pražského primátora Zdeněk Hřib by rád prosadil “inkluzi homosexuální v městských firmách”. Hřib to sdělil na debatě lídrů kandidátek na pražský magistrát, kterou pořádala iniciativa Jsme fér. Ta se zaměřuje na práva LGBT komunity. Pirátský lídr se nejspíš během odpovědi na jednu z otázek trochu zamotal.
31.08.2018 14:50 |

podobné články

Ivan Bartoš rozjel kanonádu: Lži, lži, lži! Novináři jsem řekl, že nezvýšíme daně. A na titulce byl opak

 
Spousta lidí o nás lže, Babiš o nás lže. Lže o nás v médiích, lže ve Sněmovně. Babiš se mi vyhýbá, on chodí jen do pořadů, kde si může říct to svoje, ty svoje floskule. Ivan Bartoš (Piráti) se před kamerami pořádně rozjel. Nastínil, co lidé mají čekat od koalice Pirátů a Starostů a také, jak se Piráti dívají na migrační krizi a jak ji chtějí řešit.
11.07.2021 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2173 článků)

Ivan Bartoš jasně: Budeme si muset utáhnout opasky

 
Ivan Bartoš, kandidát koalice Pirátů a Starostů na premiéra, se pořádně rozjel. Ukázal, jak stávající premiér Andrej Babiš (ANO) zadlužuje zemi, jak tím ohrožuje budoucnost všech občanů, především jejich dětí a vnuků. Bartoš chápe, že to Babiše netrápí, zvlášť když neváhal svého syna poslat na poloostrov Krym. Ale Piráti a Starostové řekli dost. Postaví ekonomiku znovu na nohy. A pokud se to má podařit, musí lidem říct pravdu. „Budeme si muset trochu utáhnout opasky,“ oznámil na rovinu.
19.08.2021 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23516 článků) , Ivan Ivan (2173 článků)

Au. To si Bartoš odnese: Pláč a ztracené hlasy, ač to myslel dobře

 
Slova předsedy Pirátů Ivana Bartoše o muslimské Evropě se stala terčem posměšků. Herní vývojář Daniel Vávra si rýpl, že teď Bartoš zní jako Okamura a politici a komentátoři na internetu se shodovali, že u voličů Pirátů tyto výroky nebudou přijaty s povděkem. „Tohle je větší salto mortale, než Jurečkova omluva. Jestli on to Bartoš s tou středovostí už kapku nepřehnal?“ trefoval se do Bartoše publicista David Petrla. Youtuber Bratříček se přidal, že Bartoš teď používá termíny, které on raději nevyslovoval. A dle arabisty Singera bylo přistoupit na termín „muslimská Evropa“ Bartošovou chybou.
23.09.2021 07:25 |

podobné články

Osobnosti: David Vávra (36 článků) , Ivana Bartošová (44 článků) , David Daniel (14 článků) , David Singer (1 článek) , Daniel David (4 články) , Daniel Daniel (676 článků) , David David (1019 článků) , Daniel Daniel (676 článků) , Daniel Daniel (676 článků) , David David (766 článků) , Daniel Daniel (375 článků) , Daniel Daniel (676 článků) , Daniel Daniel (676 článků) , Daniel Daniel (676 článků) , Daniel Daniel (676 článků) , David Daniel (4 články)

Dezinformace. „Popravený“ Bartoš vysvětlil výsledek Pirátů

 
Předseda Pirátů Ivan Bartoš a šéf STAN Vít Rakušan se vyjádřili k výsledkům, kdy jejich společná koalice skončí na pásce třetí. Jejich kampaň - zejména pirátskou - podle všeho ovlivnily dezinformace, hovořil o tom Bartoš. "Ovlivnilo to to, jak se choval premiér v průběhu celé kampaně," uvedl Bartoš.
09.10.2021 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (231 článků) , Ivan Ivan (2173 článků)

Pirát Michálek ustál hlasování o odvolání

 
Hlasování o odvolání místopředsedy Pirátů Jakuba Michálka skončilo bez usnesení, a Michálek tak ve vedení strany zůstává. Potřebnou většinu 385 hlasů nezískala ani varianta pro odvolání, ani proti němu, celostátní fórum tedy nijak nerozhodlo. Hlasování se zúčastnilo 770 straníků z 1008.
04.11.2019 22:15 |

podobné články

Odpůrce Židů Bartoš míří před soud. Popíral prý existenci plynových komor

 
Předseda krajně pravicové Národní demokracie Adam B. Bartoš čelí v obžalobě mimo jiné tomu, že vyvracel existenci plynových komor v nacistických koncentračních táborech. Bartoš také tvrdil, že Židé nadsazují počet židovských obětí usmrcených během druhé světové války. Záměrem Bartošových projevů bylo vnutit negativní pohled na Židy, obdobně se vyjadřoval o imigrantech z Blízkého východu a severní Afriky, stojí v obžalobě.
20.02.2017 15:45 |

podobné články

Bartoš: KSČM a Okamuro, nevezměte roha a svrhněte vládu s námi

 
Předseda Pirátů Ivan Bartoš apeluje na komunisty a SPD, aby dostáli svým slovům a v červnu hlasovali pro vyslovení nedůvěry vládě. „Uvidíme, zda se k nám přidají i ostatní strany, které teď tou nedůvěrou v médiích šermují a skutečně tak zahlasují. Doufám, že SPD a komunisté nevezmou roha a tuto věc podpoří a dokážou, že to nejsou jen plané řeči v médiích,“ prohlásil Bartoš. Koalice Pirátů a Starostů a koalice SPOLU chtějí hlasování o nedůvěře vládě vyvolat po skončení diplomatické krize s Ruskem.
12.05.2021 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2173 článků)

Že zdaníme i vzduch? Blbost, obořil se Ivan Bartoš z tisku

 
Kvůli plánům na zvýšení daní vyvolává Pirátská strana ve společnosti nemalý rozruch. Předseda strany Ivan Bartoš pro Mladou frontu Dnes vyvracel lži, které o obsahu jejich programu v tomto směru kolují. „Že chceme zdanit vzduch? To je blbost!“ říká Bartoš s tím, že žádné explicitní zvyšování daní v plánu není. Propad preferencí v průzkumech prý ale připisuje masivní lživé kampani, které volební koalice Pirátů a STAN čelí.
24.07.2021 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2173 článků)

Předvolební rozhovory: Babiš hraje o všechno, může skončit za mřížemi, říká Ivan Bartoš pro eXtra

 
Koalice Pirátů a Starostů se v předvolební kampani stala pro hnutí ANO nepřítelem číslo jedna. Zejména Ivan Bartoš čelí řadě verbálních útoků ze strany Andreje Babiše. Předseda Pirátů si z toho ale těžkou hlavu nedělá, podle něj to dokazuje, že má premiér strach o své místo. "Postavil na tom svou poslední záchranou akci, jak se udržet u moci," říká Bartoš v předvolebním rozhovoru pro eXtra.cz. V něm mimo jiné mluví o spolupráci s koalicí SPOLU nebo třeba o vztahu s prezidentem Milošem Zemanem.
05.10.2021 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23516 článků) , Miloš Zeman (26274 článků) , Ivan Ivan (2173 článků)

Budou Piráti další Věci veřejné? Šéf Bartoš věří: Bárka se nám nerozpadne

 
Sněmovna začíná novou éru. Jedním z celkem devíti poslaneckých klubů je i ten pirátský a čítá rovnou 22 křesel. Vedle lídra Pirátů Ivana Bartoše okusí sněmovní jednání i dvě desítky dalších nováčků. Analytici varují před tím, že od Pirátů se můžeme dočkat lecčeho. Včetně rozpadu jejich klubu a přeběhlíků k jiným stranám. Bartoš však svým lidem věří a upozorňuje, že nejsou někým, kdo by do Pirátské strany „spadl z nebe“.
26.10.2017 06:10 |

podobné články

Bartoš s „kněžkou chaosu“ plánují dítě. Od pirátské svatby oslaví dva roky

 
„Je ženatý s Lydií Frankou – členkou Pirátské strany a kněžkou chaosu“. To je uvedeno na webu Pirátů o jejich předsedovi Ivanu Bartošovi. Pirátský lídr v rozhovoru pro Blesk.cz promluvil o tom, jak volební shon ovlivnil jeho rodinný život. A prozradil, že s manželkou Lydií plánují vlastní dítě. Jedno už vychovávají: Lydiinu dceru Amélii. Bartoš zavzpomínal i na velkou pirátskou svatbu před dvěma lety, jejíž výročí se rychle blíží.
27.10.2017 05:10 |

podobné články

Ivan Bartoš v Liberci: Kdyby byla dlouho vláda bez důvěry, tak se Sněmovna může rozpustit. Ale...

 
Na dobrodružnou výpravu na sever Čech se vydal pirátský předseda Ivan Bartoš v pátek 13. dubna. "Nejdříve jsme se dostali do první zácpy, pak nám došel benzin, zase přišla jiná zácpa, jeli jsme přes Mělník, poté za traktorem, začalo pršet. Takhle dlouho jsem sem ještě nejel," vysvětloval patálie cesty do Liberce jablonecký rodák, když omlouval své zpoždění. V debatě prozradil, jak vidí vyjednávání o vládě.
14.04.2018 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2173 článků)

Ivan Bartoš pro PL: Předložili jsme Babišovi plán, on si z něho vzal pandemický semafor a prezentoval ho jako svůj

 
REPORTÁŽ „Dobrý politik udělá v danou chvíli - pokud je to správné - nepopulární rozhodnutí. Umí ho vysvětlit a nemění ho podle toho, kam vítr fouká. A ne, že během dne se to x-krát změní. Pak nastává destabilizace, ztráta důvěry. Když je krize, musí se na lékařských vahách zvažovat každé slovíčko, protože má obrovské dopady. V krizi se ukáže, kdo je dobrý manaže a kdo řeší jen nějaká svá procenta ve volbách,“ konstatoval předseda Pirátů Ivan Bartoš v Liberci na předvolební akci. „Polevili jsme přes léto, tvářili jsme se, jako by ten vir někam zmizel. Ten oddechový čas jsme promarnili. Vláda se na to vykašlala,“ domnívá se pirátský lídr do krajských voleb Zbyněk Miklík.
20.09.2020 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Bartoš (5 článků) , Ivan Ivan (2173 článků)

Piráti volají po pádu vlády: Babiš je slabý premiér, říká Bartoš

 
Pirátský poslanecký klub bude po schválení volebního zákona Senátem usilovat o to, aby se konaly předčasné volby. Předseda strany Ivan Bartoš ve Sněmovně novinářům řekl, že kvůli tomu osloví k jednání ostatní strany včetně vládního ANO. O schůzku požádá i prezidenta Miloše Zemana. Rozpuštění Sněmovny považuje za lepší variantu než vyslovení nedůvěry kabinetu.
20.04.2021 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26274 článků) , Ivan Ivan (2173 článků)

Bartoš: Lidem bude z Babišovy zmrzliny blbě

 
Snad v sobě má ta Babišova zmrzlina mlíko. Z toho jeho kampaňování bude lidem blbě. Šéf Pirátů Ivan Bartoš tasil pirátský nanuk a vyrazil do útoku.
10.08.2021 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2173 článků)