Článek

Pirátská europoslankyně Gregorová: Rusy musíme nechat vyhladovět

 
Europarlament schválil rezoluci, v níž označil Rusko za stát podporující terorismus, podpořila jej i europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti), která se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vyjádřila rezolutně na adresu Rusů: „Musíme je nechat vyhladovět.“
25.11.2022 13:50 |

podobné články

Podobné články

S Fialou ne! Pirátka Gregorová by pohřbila koalici. Panuje strach

 
Pirátská strana o tomto víkendu hlasuje, zdali by měla vkročit do vlády pod vedením Petra Fialy (ODS) – a od mnohých jejích členů se již začínají množit hlasy, které před pirátským vládním angažmá důrazně varují. „Tato vláda je nám unikátně nenakloněna,“ burcuje před vstupem Pirátů do vlády pirátská europoslankyně Markéta Gregorová. V rozhovoru pro Respekt vyjádřila přesvědčení, že spojení se Starosty je „kočkopes“ a strany nejsou vzájemně kompatibilní. „Opravdu se bojím,“ zhrozila se v rozhovoru, že cítí od vznikající vlády velké nebezpečí.
13.11.2021 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4718 článků)

Gregorová (Piráti): Gruzie prochází krizí, je na nás nabídnout pomocnou ruku

 
Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová se na pozvání bezpečnostního centra Evropské hodnoty setkala se zástupci gruzínského občanského sektoru. Gregorová informovala o chystané debatě na plénu Evropského parlamentu příští týden a nastínila plány na vyslání mediačního týmu, který by zemi pomohl vystoupit z ústavní krize.
06.03.2021 12:30 |

podobné články

Gregorová (Piráti): Od Taiwanců se můžeme učit, jak bránit demokracii. I tu digitální

 
Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová se začátkem tohoto týdne účastní konference v Evropském domě v Berlíně. Na konferenci, nazvané Taiwan: Příležitosti a výzvy v době geopolitických změn, promluvila Gregorová na téma dezinformace, kterému se dlouhodobě věnuje.
06.12.2022 15:15 |

podobné články

Řídit Česko jako unijní guvernérka? Proč ne! Pirátská europoslankyně šokuje. Sen o Spojených státech evropských

 
Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová míří hodně vysoko, prý by se vůbec nebránila řídit celé Česko z pozice guvernérky, kdyby se jednoho dne EU změnila po vzoru USA ve Spojené státy evropské.
29.06.2020 20:25 |

podobné články

Těžko se Pirátům funguje v takovéhle vládě... Europoslankyně vidí rozčarování

 
Průzkumy ukazují, že Česká pirátská strana ztrácí podporu, klesla na 5 %. Značně jí škodí vládní angažmá, hodnotí pirátská europoslankyně Markéta Gregorová. V rozhovoru pro Echo24.cz řekla, že Piráti ve vládě „vedou náročný boj o politickou agendu i o mediální prostředí“.
15.05.2022 07:40 |

podobné články

Europoslankyně Gregorová sledovala tiskovku běloruské vlády. A přišel šok

 
Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz vyjádřila k běloruské tiskovce. Tamější vláda totiž kontaktovala Evropský parlament s tím, že chce vyjasnit, jak je to s únosy letadla a jak je proti nim namířená lživá propaganda. Podle ní nezáleží na počtu tiskovek, důležité je to, že 26letý novinář je přinucen popřít všechny své hodnoty, jen aby nemusel zemřít. To je podle ní neakceptovatelné.
14.06.2021 22:10 |

podobné články

Ratifikovat Istanbulskou smlouvu, žádá europoslankyně Gregorová. Nebo snad chcete říci ano násilí?

 
Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová se na svém facebookovém profilu vyjádřila k Istanbulské úmluvě. Zamyslela se nad tím, proč jsme ji dosud neratifikovali, i když je to jednoduché.
09.02.2022 18:35 |

podobné články

Zaveďme sankce proti Číně! Mají koncentráky. Pirátka Gregorová řečnila v europarlamentu, jenže tam bylo prázdno...

 
Europoslankyně Pirátské strany Markéta Gregorová koncem prosince vyzvala k ekonomickým sankcím proti Číně kvůli existenci internačních táborů pro příslušníky ujgurského etnika a řečnila na to konto v Evropském parlamentu. Z videozáznamu řečnění, které Gregorová zveřejnila na Facebooku, je patrné, že je kolem pirátské europoslankyně i za ní spousta prázdných míst.
03.01.2020 06:55 |

podobné články

Kritika Hamáčka a Babiše. Ruských agentů se musíme úplně zbavit, řekla eXtra.cz europoslankyně Gregorová

 
Evropský parlament už ve čtvrtek bude řešit, jestli se postaví za Českou republiku v diplomatické válce s Ruskem kvůli kauze Vrbětice. Důležité slovo v tom bude mít europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti). Co říká pro eXtra.cz na adresu Rusů, premiéra a Jana Hamáčka?
21.04.2021 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3329 článků)

Daniel Hůlka proti anticovidovým opatřením: Chtějí nás nechat vyhladovět, křičel zpěvák

 
V úterý 17. listopadu na Václavském náměstí proběhla demonstrace proti koronavirovým nařízením a také proti vládě. Zúčastnil se jí také muzikálový herec a zpěvák Daniel Hůlka (52). Spolu s protestanty nesouhlasil s tím, jak vláda postupuje s vydáváním vládních nařízení, a osočuje ji z toho, že chce národ nechat vyhladovět.
17.11.2020 18:01 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Hůlka (780 článků) , Daniel Daniel (880 článků) , Daniel Daniel (880 článků) , Daniel Daniel (880 článků) , Daniel Daniel (880 článků) , Daniel Daniel (880 článků) , Daniel Daniel (880 článků) , Daniel Daniel (880 článků)

„Zničení ČT kvůli pár hlupákům.“ Nečekané slovo ke škrtům

 
„Rozumím těm, kteří chtějí nechat Českou televizi vyhladovět kvůli sporům, které mají s ředitelem Dvořákem ohledně arogantního aktivismu hlupáků v redakci zpravodajství a publicistiky… Politický aktivismus důvěru ničí… ale upozorňuji, že viníky tohoto stavu spočítáme na prstech jedné ruky,“ komentuje škrty v ČT mediální analytik Štěpán Kotrba pro MF DNES. Spočítal, že televizní poplatky dnes již měly být téměř dvojnásobné a nemělo by se „nechat národní kulturní instituci vyhladovět kvůli aktivismu pár hlupáků ze zpravodajství a publicistiky“.
05.06.2022 19:55 |

podobné články

Gregorová (Piráti): Rusko musí přestat potlačovat občanskou společnost

 
Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová vyzvala evropské instituce k akci proti dopadům ruského zákona o “zahraničních agentech”. Ten umožňuje neúměrně zvýšenou kontrolu novinářů a zaměstnanců občanských organizací.
21.12.2019 12:45 |

podobné články

Gregorová (Piráti): Rusko musí přestat potlačovat občanskou společnost

 
Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová vyzvala evropské instituce k akci proti dopadům ruského zákona o “zahraničních agentech”. Ten umožňuje neúměrně zvýšenou kontrolu novinářů a zaměstnanců občanských organizací.
21.12.2019 22:50 |

podobné články

Gregorová (Piráti): Rozšiřování EU musí jít ruku v ruce s demokratizací

 
Na plenárním zasedání schválil Evropský parlament zprávu k Summitu Východního partnerství 2020, na kterém jako stínová zpravodajka spolupracovala pirátská europoslankyně Markéta Gregorová.
29.06.2020 10:40 |

podobné články

Gregorová (Piráti): Do tří let chci seznam všech nástrojů kybernetického šmírování

 
Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová chce ještě více posílit legislativu upravující vývoz technologií, kterou autoritářské režimy využívají ke sledování obyvatel. Řekla to na mezinárodní konferenci Export Control Forum 2020. Té se účastnilo více než 800 zástupců vlád i průmyslu v oblasti exportu.
15.12.2020 16:10 |

podobné články

Gregorová (Piráti): Kolik bere kolega? Na to vám budou muset odpovědět už při pohovoru

 
Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová podporuje návrh směrnice o větší transparentnosti při odměňování žen a mužů. Nová pravidla, která ve čtvrtek představila Evropská komise, počítají s tím, že budou muset větší firmy zveřejňovat rozdíly v mzdách a platech, které dostávají jejich pracovníci a pracovnice. Podle Gregorové je návrh krok správným směrem.
07.03.2021 12:35 |

podobné články

Gregorová (Piráti): Kontrola na sítích patří uživatelům. Návrh Komise jde správným směrem

 
Doporučení pro internetové platformy, která vydala Evropské komise, jdou správným směrem. Tvrdí to pirátská europoslankyně Markéta Gregorová. Podle ní je potřeba, aby se směr návrhů udržel a nenarušoval svobodu slova.
28.05.2021 11:40 |

podobné články

Markéta Gregorová z Pirátů o Ferigate: Justice mívá předsudky proti obětem, nahlásí se jen pět procent znásilnění

 
Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová (28) u případu obviňování Dominika Feriho (24) vidí až překvapivě často opakující se slova o tom, že se údajně napadené ženy bály ozvat, protože by jim nikdo nevěřil. „Kritika obětí ve veřejném prostoru přispívá k tomu, že se policie nedozví o 95 procentech znásilnění,“ řekla eXtra.cz.
17.06.2021 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (376 článků) , Justice Justice (100 článků)

Gregorová (Piráti): Klíčová teď bude humanitární pomoc v Afghánistánu

 
Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová souhlasí se zvýšením částky Evropské unie vyčleněné na humanitární pomoc v Afghánistánu. Ta by měla být tak vyšší než současných v přepočtu 1,5 miliardy korun.
23.08.2021 20:15 |

podobné články