Článek

Piráti: Znalec a vedoucí majetkového odboru Prahy 1 odmítli vypovídat v kauze pochybného prodeje bytů

 
Prodej bytů Městskou části Praha 1 je opět vyšetřován Policií ČR. Škoda, která mohla Praze 1 vzniknout pochybným postupem znalce, dosahuje minimálně 2,6 mil. Kč. Vedoucí odboru majetku Prahy 1 a soudní znalec odmítli vypovídat.
07.08.2018 18:20 |

podobné články

Podobné články

Prodej OKD: V miliardové kauze odmítli svědci vypovídat, soudkyně rozhodne v lednu

 
Vleklý spor o údajně pochybném prodeji akcií OKD není ukončen ani po pátečním jednání. Ze čtyř svědků přišli dva a navíc odmítli vypovídat. Soudkyně chce vynést rozsudek až v lednu. V kauze jde o údajnou škodu ve výši takřka 6 miliard, která měla státu vzniknout nevýhodným prodejem.
13.10.2017 12:25 |

podobné články

Ukradli v centru Prahy diamanty za miliony: Dva lupiči u soudu odmítli vypovídat

 
Obrovské chvíle strachu si prožila prodavačka klenotnictví v Dlouhé ulici v roce 2016. Dva muži ji udeřili, svázali, zalepili jí ústa a z trezoru si odnesli šperky za téměř sedm milionů. Nyní konečně stanuli před soudem, odmítli ale vypovídat. Hlavní líčení bude pokračovat ve středu výslechem svědků. Hrozí jim až 15 let za mřížemi.
24.07.2018 11:55 |

podobné články

Odbory Pražské plynárenské brojí proti kandidátovi Pirátů do dozorčí rady. Jde o exšéfa podniku

 
Piráti při obsazování dozorčí rady Pražské plynárenské narazili na odpor odborů. Nominovali tři kandidáty, mezi nimi Petra Zmátlíka, exředitele společnosti. Odboráři ale upozorňují, že byl prý Zmátlík v minulosti během svého působení ve střetu zájmů a vadí jim, že by mohl nahradit jejich zástupce. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) připustil, že informace ohledně Zmátlíka prověří, se zástupci odborů je prý ochotný se sejít. Zmátlíkův někdejší střet zájmů ale Piráti dříve odmítli.
18.01.2019 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Petr (121 článků)

Sekce dohledu II ČNB má od ledna 2017 nového náměstka ředitele a nové vedení dvou odborů

 
Bankovní rada České národní banky na svém jednání dne 8. prosince 2016 rozhodla s účinností od 1. ledna 2017 o zařazení Ing. Jana Sušického, Ph.D., ACCA, na vedoucí místo náměstka ředitele sekce dohledu II, Ing. Vladislava Jetenského, CIA, FCCA, na vedoucí místo ředitele odboru dohledu systémově méně významných institucí finančního trhu sekce dohledu II a Ing. Markéty Svatošové, MSc., na vedoucí místo ředitelky odboru ochrany spotřebitele sekce dohledu II.
13.12.2016 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Vladislav (14 článků)

Fotbalisté Bohemky ze Střížkova odmítli u soudu vypovídat o úplatcích

 
Před olomouckým okresním soudem dnes odmítli vypovídat bývalí hráči Bohemians Praha, kteří měli svědčit v případu údajné úplatkářské aféry se Sigmou Olomouc. Fotbalisté Marek Kincl i Roman Dobeš to soudu zdůvodnili obavou z trestního stíhání.
01.06.2011 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Roman Dobeš (13 článků)

Exšéf Úřadu vlády Poul odmítl na policii v kauze Nagyová vypovídat

 
Vypovídat na policii v kauze Jany Nagyové dnes odmítl bývalý vedoucí Úřadu vlády Lubomír Poul. K výslechu byl pozván jako svědek. Uvedl to server Lidovky.cz. Podle advokáta Jany Nečasové (dříve Nagyové) Eduarda Bruny se prý Poula kauza dotkla, proto svého práva nevypovídat využil.
09.10.2013 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1555 článků) , Jana Nagyová (1548 článků)

Nečas na policii kvůli Nagyové: Ničeho se nebojím! A odmítl vypovídat

 
Zarostlý mužným vousem a elegán každým coulem - Petr Nečas si dnes přivstal a zamířil na policii. Měl vypovídat v kauze své manželky Jany Nečasové (dříve Nagyové). "Ničeho se nebojím," řekl expremiér odvážně a šel na věc. Oznámit, že vypovídat nebude. Stejně jako nedávno David Rath si pak i Nečas postěžoval, že jde o další politický proces.
14.11.2013 07:51 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1555 článků) , David Rath (4481 článků) , Petr Nečas (9291 článků) , Jana Nagyová (1548 článků)

Ano, byl to podvod. Znalec říká, co vše znamená velké přiznání u soudu s uhlobarony

 
Na rozdíl od obžalovaných Čechů se belgický obchodník Jacques de Groote rozhodl v kauze Mostecká uhelná před švýcarským soudem vypovídat. Přiznal, že byl v čele nastrčené firmy Appian Group, předstírající, že zastupuje fiktivní americké akcionáře. Jeho ochotu vypovídat vnímá Radim Bureš z Transparency International jako signál toho, že má obžaloba trumfy v ruce.
13.06.2013 08:05 |

podobné články

Nájmy části městských bytů v Praze půjdou nahoru, plánuje nový radní pro bydlení

 
Za bydlení ve zhruba tří tisícovkách městských bytů platí nájemníci nájmy hluboko pod tržní úrovní bez konkrétního důvodu. Praha bude usilovat o jejich zvýšení. Nebude se to týkat bytů pro potřebné profese nebo sociálně slabé. V rozhovoru s ČTK to ve středu řekl radní pro bydlení Adam Zábranský (Piráti). Magistrát spravuje asi 8 tisíc bytů, další mají ve správě městské části. Zábranský dodal, že magistrát nemá přesné informace o počtu bytů ve správě městských částí, což by se mělo změnit.
28.11.2018 16:50 |

podobné články

Trosky lávky v Troji bude zkoumat znalec: Řeší se, kdy je z vody vyzvednou

 
Teprve znalec určí, proč lávka, která spojuje Císařský ostrov a Troju, se v sobotu zřítila do vody. V té době po ní šli lidé, čtyři z nich se zranili. Podle mluvčí Barbory Liškové, Technická správa komunikací hlavního města Prahy (TSK), která se o většinu mostů v Praze stará, nyní teď jedná s dodavatelem, který zbytky mostu z vody vytáhne. Trojskou lávku dočasně nahradí na jaře pontonový most. Do té doby bude lidi přepravovat tamější přívoz. Trosky zřícené lávky, která spojovala Císařský ostrov a Tróju, nyní bude zkoumat znalec v nedaleké betonárce.
04.12.2017 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Barbora Lišková (12 článků)

Až 15 000 od BLESK energie: Jak získat bonus, poradí odborníci na chatu

 
Zaujala vás BLESK energie? Zajímá vás víc? Jakým způsobem nejjednodušeji přejít k tomuto novému dodavateli. Jak je to přesně s bonusem? Vyúčtování, proces převodu, kontakty… Vše, co vás napadne o odběru elektřiny a plynu ve vaší domácnosti! Na dotazy o BLESK energii odpovídala Žaneta Müllerová, vedoucí odboru prodeje maloodběru, odpovědná za produkt BLESK energie, a Karel Beneš, vedoucí odboru zákaznických služeb.
12.11.2014 10:15 |

podobné články

Němcová jde vypovídat

 
Předsedkyně Poslanecké sněmovny a kandidátka ODS na premiérku Miroslava Němcová bude dnes odpoledne vypovídat na policii v souvislosti s kauzou někdejší šéfky kabinetu premiéra v demisi Petra Nečase Jany Nagyové. Politička bude vypovídat podle své tiskové tajemnice Evy Šmerdové jako svědkyně.
04.07.2013 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1555 článků) , Miroslava Němcová (1443 článků) , Petr Nečas (9291 článků) , Jana Nagyová (1548 článků) , Petra Němcová (573 článků) , Jana Němcová (94 článků)

Piráti: Praha 1 přišla o 52 milionů kvůli zmanipulovaným prodejům bytů, policie už případ prověřuje

 
Piráti z Prahy 1 detailně rok a půl monitorovali a analyzovali výběrová řízení, na jejichž základě Praha 1 prodala v posledních čtyřech letech 62 bytů. Zjistili, že prodej bytů na Praze 1 formou „obálkové metody“ provázely ze strany radnice v letech 2014-2016 podivné praktiky a byty byly prodány výrazně pod cenou obvyklou.
19.07.2018 11:45 |

podobné články

Znalec řekl, že extremisté jsou stupidní hovada. Soud ho odvolal

 
V případu místopředsedkyně Dělnické mládeže Lucie Šlégrové byl odvolán znalec na extremismus Ivo Svoboda. Označil totiž extremisty za „stupidní deprivovaná hovada“. Podle soudu tím mohl být znalec podjatý.
10.04.2012 17:15 |

podobné články

Kauza Kramný: Zabít elektřinou dokáže i laik! Tvrdí soudní znalec Karel Benda

 
Soudní znalec Karel Benda se zabýval několika případy, když vražedným nástrojem byla elektřina. Pokud Petr K. skutečně vraždil, nepovažuje znalec za pravděpodobné, že by útok směřoval jen na manželku a dcera zemřela náhodou.
14.05.2015 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Benda (184 článků)

Znalec, který se zastal Kramného, jde před soud!

 
Role se vyměnily. Zdravotní sestra Věra Marešová (54) je volná, před soud teď míří znalec Radek Matlach (44), podle jehož posudku zabila draslíkem šest pacientů v nemocnici v Rumburku. Hrozilo jí doživotí, viny ale byla zproštěna. Znalec bude muset obhájit svůj posudek, který je podle obhájkyně Marešové nepravdivý.
14.10.2016 11:00 |

podobné články

Svědci v kauze Vítkov odmítají vypovídat!

 
AKTUALIZACE 21:40: Pravicový extrémista Tomáš Vassiov, který měl nyní svědčit v kauze žhářského útoku na domek Romů ve Vítkově na Opavsku, odmítl před soudem vypovídat. Stejně tak i další svědek, rovněž příznivce krajní pravice, Marek Kuděla.
18.05.2010 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Marek (78 článků) , Tomáš Marek (78 článků)

V kauze Rath by mohla figurovat spolupracující obviněná. Vůbec poprvé v Česku

 
Podnikatelka Ivana Salačová jako vůbec první z osmi obviněných v kauze David Rath začala vypovídat. Právě kvůli tomu se dostala z vazby, navíc, pokud by začala podrobně vypovídat, mohl by její snahu ocenit státní zástupce a stala by se tzv. spolupracující obviněnou v případu korupce. Tento status by nesla v ČR vůbec jako první.
14.07.2012 13:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4481 článků)

Nečasova manželka odmítla vypovídat v kauze Nagyová

 
Manželka odstupujícího premiéra Petra Nečase (ODS) dnes na policii využila svého práva podle trestního řádu a odepřela vypovídat v kauze svého údajného sledování. Řekl to advokát Eduard Bruna, který v případu zastupuje Nečasovu blízkou spolupracovnici Janu Nagyovou. Podle policistů nechala Radku Nečasovou sledovat Vojenským zpravodajstvím právě Nagyová, a to z čistě soukromých důvodů.
25.06.2013 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1555 článků) , Petr Nečas (9291 článků) , Jana Nagyová (1548 článků) , Radek Bruna (7 článků)