Článek

Piráti: Živnostníci jsou tou nejohroženější skupinou

 
Zastupitelský klub Pirátů se obrátil na primátora Plzně Martina Baxu s několika podněty v probíhající koronavirové krizi. Jedná se o opatření, která směřují na okamžité dopady i takové, dívající se na „den poté“.
06.04.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Baxa (103 článků)
Podobné články

Zamrazilová (ODS): Proč podpořit živnostníky

 
Je pravděpodobně realitou, že živnostníci neodvedou do veřejných financí tolik prostředků jako zaměstnanci (mezi něž se již více než 30 let řadím). Živnostníci od celého systému ale také nečekají a ani nedostanou tolik jako zaměstnanci. Živnostníci vědí, že pokud odvádějí do sociálního systému minimální příspěvky, budou mít také minimální penzi.
20.05.2014 15:55 |

podobné články

Hospodářská komora: Živnostníci v HK nesouhlasí se záměrem MPSV zvýšit jim odvody

 
Výchozí varianta nastavení parametrů nového důchodového systému, se kterou přišla Komise pro spravedlivé důchody, počítá s tím, že živnostníci začnou platit mnohem vyšší odvody než dosud. Opatření dopadne zvláště tvrdě na ty nejdrobnější podnikatele. Živnostníci sdružení v Hospodářské komoře České republiky s takovým záměrem nesouhlasí.
10.02.2020 18:11 |

podobné články

Dvouletý (Soukromníci): Nechceme žít státní životy. Stát musí opět garantovat svobodu podnikání. Očkování? Vojenská operace

 
ROZHOVOR Především živnostníci a malí podnikatelé melou z posledního. Pandemie Covid-19 a související vládní opatření doléhají na čím dál větší okruh firem. Jejich problémy pak dříve nebo později vyvolají velké propouštění. Člen předsednictva Strany soukromníků ČR Michal Dvouletý v této souvislosti apeluje na to, že je třeba, aby živnostníci viděli světlo na konci tunelu. V novoročním rozhovoru prozradil, proč je třeba, aby se právě letos živnostníci pustili do boje za vlastní politickou sebeobranu.
05.01.2021 12:35 |

podobné články

Plně naočkovaní jsou v Česku zatím hlavně zdravotníci

 
Nejvíce proočkovanou skupinou v ČR jsou zdravotníci. Alespoň jednu dávku očkovací látky jich dostalo přes 118 000. Postupně se rozbíhá vakcinace seniorů nad 80 let věku, kteří jsou nejohroženější skupinou z hlediska rizika těžkého průběhu nemoci. Celkem bylo doposud aplikováno téměř 400 000 vakcín.
12.02.2021 04:00 |

podobné články

Piráti, vyhodí vás z práce. Ne Zemanovy voliče, píše Petr Hampl

 
Sociolog Petr Hampl se zamyslel nad prvním krizovým výhledem, kdy podle všeho firmy budou propouštět, lidé se budou bát o práci. A kdo jsou podle něj nejohroženější skupinou? Nižší korporátní manažeři – tedy podle něj vrstva, o kterou se opírají Piráti.
23.06.2020 07:40 |

podobné články

Začne plošné testování seniorů

 
Senioři jsou tou nejohroženější skupinou. Proto je podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (50, za ANO) nutné je testovat.
04.11.2020 05:15 |

podobné články

Hejtman Hašek: Ovocnáři, vinaři, zemědělci... Jižní Morava je z hlediska sucha nejohroženější

 
Kraj aktivně bojuje s následky sucha. Pomoci mohou rybníčky. Jihomoravský kraj patří z hlediska závažnosti dopadů sucha mezi nejohroženější kraje v České republice. Krajská samospráva i krajský úřad už delší dobu podnikají kroky k zamezení následků sucha.
10.08.2015 15:26 |

podobné články

Chránit před koronavirem ty nejohroženější, seniory. A zbytek populace vrátit k normálnímu životu, radí ekonom Zámečník

 
„Kromě nejohroženější skupiny by se zbytek populace měl vrátit k normálnímu životu, jak to jen půjde,“ řekl v pořadu Interview ČT24 ekonom Miroslav Zámečník. Dopady pandemie na světovou ekonomiku označil za extrémní ránu a zmínil, že do předkrizové úrovně by se světová ekonomika mohla vrátit nejdříve v první polovině roku 2023. Zhodnotil přístupy zemí k řešení krize a navrhuje, jak by se situace měla řešit u nás.
03.04.2020 21:45 |

podobné články

Hejtmanka Stráská: Patnáct tisíc balíčků pro nejohroženější skupiny

 
Jihočeský kraj ve spolupráci se starosty, Jihočeskými nemocnicemi a KHS připravil 15 tisíc balíčků s respirátory, ústenkami a látkovými rouškami pro nejohroženější skupiny.
03.05.2020 21:45 |

podobné články

Příspěvek pro seniory, snižování daní... A ti nejohroženější nedostanou nic, burcuje časopis

 
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) slíbil seniorům jednorázový příspěvek ve výši 5 tisíc korun jako náplast na koronavirové těžkosti, kterými museli letos projít. Vedle toho spolu s ODS, SPD a komunisty prosadil razantní snížení daní pro většinu zaměstnanců. Levicově orientovaný Časopis argument.cz však podotýká, že ti nejohroženější, kteří by potřebovali pomoc nejvíc, nedostanou téměř nic.
17.12.2020 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22212 článků)

Černoch (Úsvit): Registrační pokladny jsou Babišův nesmysl. Šikana živnostníků

 
Že pro pro ministra průmyslu a obchodu pana Mládka z ČSSD jsou živnostníci parazité, už nám ukázal ve svém známém projevu. Nyní se ale zdá, že jsou trnem v oku nejmocnějšímu a vlastně asi jedinému oligarchovi v zemi. Jinak si nedovedu vysvětlit bič, který na ně chystá. Online registrační pokladny. Argumentů, jak živnostníci vysávají systém a prohýbají se pod tíhou všech výhod, které narozdíl od zaměstnanců mají, bylo těmito vládnoucími stranami vypouštěno do éteru už víc víc než dost.
05.03.2015 17:06 |

podobné články

Nejčastěji si práci pochvalují živnostníci a experti, dělníci tak nadšení nejsou

 
Lidí nespokojených se svým zaměstnáním je v ČR málo, nejčastěji to jsou dělníci zejména bez odpovídající kvalifikace. Nejspokojenějšími pracovníky jsou pak podnikatelé, živnostníci a vedoucí zaměstnanci či odborníci na vyšších postech. Vyplývá to průzkumu agentury CVVM.
10.08.2011 14:40 |

podobné články

Živnostníci jsou paraziti, zaznělo na sjezdu ČSSD! KDO JE PARAZIT PODLE VÁS?

 
ANKETA: Na sjezdu ČSSD z úst stínového ministra financí ČSSD Jana Mládka zaznělo, že živnostníci jsou paraziti. Co vy na to? Kdo je parazit podle vás?
17.03.2013 12:25 |

podobné články

Zeman je levičák a „dobroser“. Klidně zničí každého pro ideu silného a všeobjímajícího státu, tvrdí senátní kandidát za Soukromníky Havlíček

 
ROZHOVOR Babiš potřebuje peníze a potřebuje jich zoufale mnoho. Živnostníci jsou jeho velkou konkurencí v potravinářství. Babišovy párky se dvěma procenty kuřecího masa. Trh musí eliminovat tyto prasárny. Živnostníci nejsou „Daňkové Krátilové“. Nechci žádné zaměstnance. Vyhnu se tím nesmyslným kontrolám. EET je elektronický kontrolor, protože finanční úřady prostě nefungují. Vláda je hrůzná, proč rovnou nestanoví minimální mzdu padesát tisíc a k tomu svíčkovou zdarma? Bezpáteřní soudruh Sobotka. Islám je hnacím motorem terorismu. Nařizuje eliminaci sekularismu a eliminaci svobody. Mrtví v Bruselu jsou mrazivě skuteční. Proč by v senátu nemohl zasednout řezník, když je ve vládě majitel obrovského holdingu? To vše nám řekl kandidát do senátu za Soukromníky a klatovský řezník Pavel Havlíček.
29.03.2016 10:10 |

podobné články

Reflexní materiály výrazně snižují počty úrazů a nehod

 
Příčinou dopravních nehod a úrazů u dětí je téměř z 50 procent špatná viditelnost. Děti jsou nejohroženější skupinou silničního provozu, zvláště v době prázdnin, kdy se daleko více pohybují na ulicích a silnicích. V nemocnicích končí každoročně stovky dětí a cyklistů, jejichž zranění jsou způsobena v silničním provozu.
31.08.2012 15:05 |

podobné články

Důchodce drtí rostoucí náklady, naděje v nedohlednu

 
Finančně nejohroženější skupinou obyvatel v Česku jsou důchodci. A to především ti, kteří nemohou pracovat a jsou odkázáni pouze na starobní důchod.
13.02.2013 04:40 |

podobné články

Důchodci stále chudnou. A vláda pro ně nemá dobré zprávy

 
Finančně nejohroženější skupinou jsou v České republice důchodci. Především ti, kteří nemohou pracovat a jsou tak odkázáni jen na starobní důchod. Podle analýzy výdajů domácností, kterou dostala na stůl vláda, vzrostly jejich náklady v roce 2012 o 4,8 procenta.
13.02.2013 07:10 |

podobné články

Češi jsou promiskuitní. Pohlavních chorob rekordně přibylo

 
Češi se pohlavních chorob přestali bát. Chybí osvěta, nejohroženější skupinou jsou rozvedení a lidí bez trvalých závazků.
19.03.2015 08:00 |

podobné články

Sdružení obrany spotřebitelů varuje před praktikami energetických společností

 
Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s. v poslední době řeší opět více případy v oblasti praktik používaných společnostmi dodávající energie. Již tradičně jsou největší problémy se společnostmi, které jako způsob uzavírání smluv o dodávkách energií využívají podomní prodej. Nejohroženější skupinou jsou přitom senioři.
01.05.2015 13:01 |

podobné články