Článek

Piráti vítězí, po Německu a Slovensku teď smlouvu ACTA odmítlo i Polsko

 
Polsko definitivně odmítlo dohodu ACTA, která se týká boje s internetovým pirátstvím. Varšava nejdříve po pouličních protestech ratifikaci smlouvy pozastavila, teď ji zcela smetla ze stolu. Polsko už nebude analyzovat smlouvu ACTA a nebude ji také ratifikovat. Premiér Donald Tusk zásadně změnil názor. „Neměl jsem pravdu, argumenty proti ACTA mě přesvědčily," uznal polský předseda vlády.
18.02.2012 11:40 |

podobné články

Podobné články

ČPS: Předseda Evropského parlamentu zpochybňuje ACTA

 
Předseda Evropského parlamentu (EP) Martin Schulz prohlásil v neděli v rozhovoru pro německou televizi ARD, že dohodu ACTA v současné podobě nepovažuje za dobrou. Německo bude s podpisem čekat až na případné schválení ACTA Evropským parlamentem. Pozastavit ratifikaci ACTA uvažují i vládní strany ve Slovinsku, protesty proti ACTA zaznamenaly úspěch i na Maltě.
13.02.2012 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Schulz (234 článků)

Ministr průmyslu Kuba: Smlouvu ACTA by měl projednat Ústavní soud

 
Kontroverzní smlouvu proti padělatelství (ACTA) by před její případnou ratifikací měl posoudit Ústavní soud. Novinářům to dnes řekl ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba, který o této dohodě jednal i se zástupci České pirátské strany. Vláda sice připojila podpis pod dohodu ACTA, ovšem kvůli následným protestům ratifikační proces pozastavila s tím, že chce analýzu jejích dopadů. Dokument vyvolal mezinárodní vlnu odporu. Kritici dohodě vyčítají, že omezí svobodné prostředí internetu.
10.04.2012 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (396 článků)

Polsko možná smlouvu ACTA neschválí, pozastavilo její ratifikaci

 
Polsko pozastavilo ratifikaci mezinárodní smlouvy proti padělkům ACTA, která se týká i boje s internetovým pirátstvím. Oznámil to dnes polský premiér Donald Tusk. Zdůvodnil to potřebou obsah smlouvy více konzultovat.
03.02.2012 19:15 |

podobné články

Vašíček (ČPS): Kulatý stůl o ACTA

 
Uspořádání kulatého stolu s odpůrci smlouvy ACTA přislíbil ministr Martin Kuba 12.února. Reagoval tím na vlnu protestů proti vládě, která 26.ledna smlouvu ACTA v Japonsku podepsala.
10.04.2012 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (396 článků)

Mlžení nám nestačí, vzkázali vládě protestující proti dohodě ACTA

 
STOP ACTA, Internet nedáme, Mlžení nám nestačí. S takovými hesly se vydali brněnští protestující do ulic. Nelíbí se jim dohoda proti padělkům ACTA, která podle nich naruší svobodu internetu. A nelíbí se jim ani vláda, která sice zastavila ratifikaci dohody, ale neřekla k ní zatím ještě nic definitivního.
11.02.2012 15:55 |

podobné články

Proti dohodě ACTA v Evropě demonstrovaly tisíce lidí

 
V řadě evropských měst se dnes konaly protesty proti mezinárodní dohodě proti padělatelství (ACTA). Organizátoři očekávali celosvětově až 200.000 nespokojenců, ale Evropa ohlásila "pouze" desítky tisíc demonstrantů. Výjimkou byl Mnichov, kde se podle policie sešlo na 16.000 lidí odmítajících ACTA. Protesty se uskutečnily i v českých městech.
11.02.2012 20:50 |

podobné články

Proti dohodě ACTA protestovalo v Praze a Brně přes 300 lidí

 
Zhruba 200 odpůrců dohody ACTA, jejímž cílem je omezit šíření pirátství na internetu, se odpoledne sešlo na pražském náměstí Jiřího z Poděbrad. Poté, co zazněl projev, v němž řečník kritizoval nejen dohodu ACTA, ale i české politiky, se účastníci vybavení transparenty vydali na plánovaný pochod městem. Na akci dohlížejí policisté, na místě jsou i členové antikonfliktního týmu.
25.02.2012 17:00 |

podobné články

V Praze 200 lidí, v Brně 160. Taková je účast protestů proti dohodě ACTA

 
Zhruba 200 odpůrců dohody ACTA, jejímž cílem je omezit šíření pirátství na internetu, se odpoledne sešlo na pražském náměstí Jiřího z Poděbrad. Poté, co zazněl projev, v němž řečník kritizoval nejen dohodu ACTA, ale i české politiky, se účastníci vybavení transparenty vydali na plánovaný pochod městem. Na akci dohlížejí policisté, na místě jsou i členové antikonfliktního týmu.
25.02.2012 17:25 |

podobné články

Piráti opět proti ACTA. I Anonymous budou protestovat

 
Čeští odpůrci mezinárodní smlouvy proti padělatelství ACTA se připojí k celoevropským protestům. Demonstranti chtějí přimět politiky, aby smlouvu odmítli.
09.06.2012 09:00 |

podobné články

Počítače vám na hranicích prohledávat nebudou, Unie zavrhla smlouvu ACTA

 
Počítačoví piráti a jejich přívrženci se radují, ostře diskutovaná smlouva proti padělatelství a pirátství podepsána nebude. ACTA přitom vyvolala vášnivé diskuze a bouřlivé protesty v řadě evropských států, včetně ČR. Hrozily díky ní třeba i kontroly obsahu médií na hranicích.
04.07.2012 15:45 |

podobné články

Tvůrci za smlouvu ACTA: Svoboda informací a krádež není to samé

 
Česko v Tokiu podepsalo protipirátskou smlouvu ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement neboli Obchodní dohoda proti padělkům). Internetové komunitě se to ale nelíbí. Hackerská skupina Anonymous na protest proti tomu na několik hodin vyřadili z provozu internetové stránky české vlády a Ochranného svazu autorského (OSA). Tvůrci filmů a hudby se ale smlouvy zastávají.
28.01.2012 19:45 |

podobné články

Smlouvu ACTA by měl před ratifikací posoudit Ústavní soud, míní ministr Kuba

 
Smlouvu proti padělatelství (ACTA), která vzbudila emoce kvůli obavám o omezení svobody na internetu, by měl podle ministra průmyslu a obchodu (MPO) Martina Kuby (ODS) před její ratifikací posoudit Ústavní soud (ÚS). Vláda se k dohodě připojila, nicméně ratifikační proces s ohledem na protesty pozastavila.
10.04.2012 14:05 |

podobné články

Ministr Kuba: Ať smlouvu ACTA projedná Ústavní soud

 
Smlouvu ACTA s ambicí omezit internetové pirátství by měl projednat Ústavní soud. Požaduje to ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba z ODS. Uvedl to po skončení úterního kulatého stolu, kterého se účastnili i lidé z České pirátské strany.
10.04.2012 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (396 článků)

Paggio (LIDEM): V současné podobě smlouvu ACTA nepodpořím

 
Prozatím smlouvu ACTA odmítly tři výbory Evropského parlamentu, analýza Maastrichtské univerzity je také kritická. Domnívám se, že smlouva vůbec neopustí Evropský parlament.
09.06.2012 13:15 |

podobné články

Protipirátská smlouva ACTA je v koši. Neprošla drtivou většinou

 
Evropský parlament dnes zamítl protipirátskou smlouvu ACTA. Parlament o tom informuje na svém webu. Parlament smlouvu doslova smetl. Hlasovalo pro ni pouhých 39 poslanců, 478 jich bylo proti.
04.07.2012 13:45 |

podobné články

Europoslanci zamítli smlouvu ACTA. Čeští politici to vítají

 
Evropský parlament dnes s konečnou platností odmítl mezinárodní smlouvu proti padělatelství (ACTA), ktefactorá vyvolala ve světě včetně Česka řadu protestů. Zamítnutí dokumentu tak de facto znamená, že v Evropské unii nemůže smlouva vstoupit v platnost.
04.07.2012 13:50 |

podobné články

Evropský parlament zamítl smlouvu ACTA. Mohla by ohrozit občanskou svobodu

 
Evropský parlament dnes s konečnou platností odmítl mezinárodní smlouvu proti padělatelství (ACTA), která vyvolala ve světě včetně Česka řadu protestů. Zamítnutí dokumentu europoslanci znamená, že v Evropské unii nemůže smlouva vstoupit v platnost.
04.07.2012 14:20 |

podobné články

Donald J. Trump vítězí, vítězí, vítězí! zní radostně z jeho okolí, které vypustilo zajímavé vyjádření o Rusku. Situace houstne

 
„Všichni chtějí probírat pouze poslední tweety Donalda Trumpa, ale já bych se rád zaměřil na něco mnohem závažnějšího. Ještě se ani oficiálně nestal prezidentem, ale už sklízí úspěchy a vítězí jak v USA, tak i v zahraničí,“ tvrdí Trumpův mluvčí Sean Spicer.
02.01.2017 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4009 článků)

Vláda pozastaví ratifikaci "protipirátské" dohody ACTA, chce její analýzu

 
AKTUALIZOVÁNO. Premiér Petr Nečas dnes oznámil, že vláda pozastaví schvalování mezinárodní obchodní dohody proti padělatelství známé pod zkratkou ACTA. Kabinet chce ještě analyzovat její dopady na životy občanů ČR. Česko se tak k dohodě postavilo podobně jako Polsko, které pozdržení ratifikace oznámilo v pátek.
06.02.2012 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků)