Článek

Piráti? Věci veřejné na THC! Tahle parta nemůže řídit stát, zoufá si starý ódéesák

 
Europoslanec za ODS Jan Zahradil říká, že Piráti jsou jako nesourodý pytel blech nebo jako „Věci veřejné na THC“. „Tahle parta přerostlých dětí nemůže řídit stát a zejména jej nemůže reprezentovat v zahraničí,“ narážel zřejmě na ministra Lipavského i europoslankyni Gregorovou. A poznámky měl i k přiznané komunistce Jance Michailidu.
06.01.2022 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (730 článků)
Podobné články

To Fiala nebude rád. Rudá Pirátka dělá paseku i v ODS

 
Při obraně přiznané komunistky Michailidu se nejvíce „vyznamenala“ europoslankyně Gregorová, například když posílala svého spolustraníka „do prdele“. A přišel úder z ODS. Europoslanec Jan Zahradil říká, že Piráti jsou jako nesourodý pytel blech nebo jako „Věci Veřejné na THC“. „Tahle parta přerostlých dětí nemůže řídit stát a zejména jej nemůže reprezentovat v zahraničí,“ narážel zřejmě na ministra Lipavského i Gregorovou. A ozvali se další.
06.01.2022 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (730 článků)

Budete zírat: Krásné Nikol Moravcové zakázali darovat krev. Měla v ní THC

 
Moderátorka a modelka Nikol Moravcová  (24) se rozhodla udělat dobrý skutek a chtěla darovat krev. Bohužel jí ale lékaři řekli jasné ne. Nikol neprošla dárcovskými testy. V krvi jí totiž nalezli THC, a tak nemohla krev darovat. Jak se Nikol THC dostalo do krve? Jednoduše. Nikol si občas zakouří marihuanu.
10.05.2012 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Nikol Moravcová (293 článků)

Marihuana může snižovat riziko mrtvice

 
Ačkoli má THC z marihuany řadu negativních vedlejších účinků, zvláště pokud je nadužíváno, je skutečně léčivé ve více směrech. Podle texaských vědců totiž THC krom tišících účinků také uvolňuje cévy a zlepšuje průtok krve mozkem. Jedinci kouřící denně po dobu dvou měsíců mají mnohem průchodnější cévy v mozku. THC tedy u nich snižuje riziko mrtvice.
23.08.2017 10:50 |

podobné články

Změnou kontroly množství THC chce vláda zabavit více rostlin konopí

 
Ministerstvo spravedlnosti chce důsledněji zakročit proti obchodníkům s rostlinami marihuany určenými pro výrobu drog. Podle nařízení, které má vláda projednávat ve středu, by se měl obsah účinné látky THC v konopných rostlinách měřit pouze z květenství. Zvýší se tak prý počet rostlin, které mohou policisté odstranit z oběhu.
29.11.2011 22:40 |

podobné články

Šlechtěné marihuaně z Česka chybí brzda proti schizofrenii, varují vědci

 
Lidé, kteří holdují kouření vyšlechtěné marihuany, jež obsahuje více látky THC, jsou podle vědců z Psychiatrického centra Praha více ohroženi schizofrenií. Odborníci zjistili, že ve šlechtěném konopí chybí účinná látka, která zajišťuje ochranu před psychickými poruchami vyvolanými účinky THC.
09.07.2013 15:00 |

podobné články

Objevitel THC: je naděje, že budeme konopím léčit vážné nemoci

 
V Praze ve středu začala mezinárodní konference o léčebném konopí. Do hotelu Marriott v centru hlavního města přijely vědecké a lékařské špičky v oboru. Nejvíce pozornosti vzbudil profesor hebrejské univerzity Rafael Mešulam, který v roce 1964 objevil THC, účinnou látku obsaženou v konopí.
04.03.2015 16:31 |

podobné články

Agresivní útoky a těžké halucinace má na svědomí marihuana z pěstírny

 
Marihuana, zvaná lidově tráva, se drží v povědomí lidí jako přírodní lehká droga. Tou však byla, dokud se pěstovala venku. Ti, kdo ji pěstují ve vnitřních prostorách, rostlinu nakrmí chemií tak, že účinná látka THC vyletí na 25 procent. Hippies přitom pokuřovali jointy jen se dvěma až třemi procenty THC.
29.08.2015 05:05 |

podobné články

Tiger Woods měl během řízení v krvi THC, opiáty a tři další léky

 
Golfistu Tigera Woodse v květnu tohoto roku našli policisté za volantem v těžce intoxikovaném stavu. Byl proto zatčen a odvezen do vazby. Fotka ze zatýkání s děsivým odulým výrazem oblétla krátce nato bulvár po celém světě. Tři měsíce poté byly zveřejněny testy vyšetření Woodsovy moči, které prokázaly přítomnost THC z marihuany, opiátu hydrokodonu, hydromorfonu, antidepresiva Xanaxu a hypnotika zolpidemu.
21.08.2017 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Tiger Woods (314 článků)

Kanabinoid CBD, jehož užití je u nás legální, pomůže s mnohými nemocemi

 
Někteří pacienti trpící chronickými bolestmi účinky kanabidiolu (CBD) velice dobře znají. Vzhledem k tomu, že tento kanabinoid není návykový a nezpůsobuje změněné stavy vědomí jako THC, lze zcela legálně využívat jeho léčivých schopností. Při současném užití obou látek navíc CBD snižuje negativní účinky THC.
09.01.2020 07:00 |

podobné články

Dívky z katolické školy zkoušely gumové medvídky s THC. Nebyl to dobrý nápad

 
Myslely si, že to bude zábava a odreagování, ale šeredně se spletly. Třináct britských školaček skončilo v nemocnici poté, co ochutnávaly gumové medvídky s obsahem THC. Podle všeho si je měly objednat na internetu.
06.10.2020 13:40 |

podobné články

Pohodář si doma zakouřil jointa: V Dubaji ho zatkli kvůli zbytkům THC, hrozí mu i vězení!

 
Američan Peter Clark (51) si několik dní před odletem do Dubaje zapálil jointa. Pár dní po příletu musel být odvezen do nemocnice s akutním zánětem slinivky břišní. Před zavedením anestezie lékaři provedli povinné testy. Ty prokázaly zbytky THC v těle. Nyní Clarkovi hrozí několik let ve vězení.
15.04.2021 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Peter Peter (245 článků)

Lidl stahuje konopný olej s THC: Nabíhám do obchodu a beru paletu, vtipkují lidé

 
Čeští milovníci olejů pozor. Společnost Lidl musí stáhnout z prodeje Bio konopný olej značky Vita D´or, který je lisovaný za studena. Zjistilo se, že produkt obsahuje zvýšený obsah látky THC. Po požití by se tak mohly dostavit nepříznivé zdravotní účinky. Pod zprávou na oficiálních stránkách potravinového řetězce se ihned vyrojilo přes sto komentářů.
25.08.2021 13:50 |

podobné články

Technické konopí bude moci obsahovat více THC než nyní

 
V technickém konopí bude moci být vyšší obsah účinné látky THC než nyní. V novele, která má zlepšit dostupnost léčebného konopí a umožnit jeho předepisování na elektronický recept, to v úterý znovu schválila Sněmovna. Senátní návrh na zachování nynějšího stavu odmítla. Předlohu ve sněmovním znění nyní dostane k podpisu prezident.
14.09.2021 20:20 |

podobné články

„Vy buzeranti za*raný,“ vyslechl si šéfredaktor gay magazínu na náplavce. Popsal brutální napadení

 
Brutální rvačka se strhla v pátek kolem půlnoci na pražské náplavce. Napaden tu podle svých slov byl šéfredaktor gay časopisu Lui Jakub Starý se svým partnerem a dalšími třemi přáteli. Skupina osmi agresorů na ně údajně zaútočila poté, co si všimli, že se Starý se svým partnerem drží za ruce. Rvačku ukončila až náhodně projíždějící hlídka policie. Starý skončil s vyraženým zubem, pohmožděninami na hlavě a modřinami po celém těle, podobně dopadl i jeho partner a další kamarád, který schytal i několik kopů do hlavy.  Podle mluvčího pražské policie Jana Rybnaského útok převzali krajští kriminalisté, kteří ho dále vyšetřují. Už o víkendu mluvčí Blesku sdělil, že je případ zatím prošetřován pro podezření z výtržnictví a poškození cizí věci, Starý teď Blesku popsal, jak celý incident proběhl.
01.06.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Starý (22 článků) , Jan Starý (20 článků)

To tu ještě nebylo... Piráti na Labi! Unesli loď s 60 pasažéry, ale neuměli ji řídit!

 
Hodinu hrůzy zažilo 60 cestujících přívozu na Labi. Ve čtvrtek v 17 hodin a 23 minut vtrhli na kapitánský můstek piráti! Říční trajekt se pokusili unést na moře, ale ouha! Poté, co se zmocnili kormidla, s hrůzou zjistili, že neumějí plavidlo řídit! Policejní čluny tak přijely dříve, než piráti stihli komukoliv ublížit…
21.04.2012 12:10 |

podobné články

Jaromír Bradávka: Proč není stát firma a proč ho nelze jako firmu řídit

 
„Budeme stát řídit jako firmu!“ Tak zní jedno z předvolebních hesel politického subjektu, který se uchází o hlasy voličů v nadcházejících parlamentních volbách. Opravdu to jde? V následujícím textu si ukážeme, jaký je rozdíl mezi státem a firmou, a proč je nelze řídit stejným způsobem.
18.08.2017 08:55 |

podobné články

Je rozdíl dělat chemika, nebo řídit stát, varuje advokát a bývalý politik. A odhaluje: Ten člověk je mocichtivý, nejsou tam ušlechtilé cíle

 
ROZHOVOR Prezident je podle bývalého politika a advokáta Jaroslava Ortmana v podstatě náš král, proto by chtěl, aby prezident byl čitelný a výrazný. „Mně vadí, že kandidují do čela státu dva důchodci, kterým je kolem sedmdesáti let. Co bude za pět let? Ale když je srovnám, vidím větší nečitelnost u Jiřího Drahoše než u Miloše Zemana,“ prohlásil Ortman v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, protože je podle něj velký rozdíl dělat chemika a řídit Akademii věd – nebo řídit stát.
27.01.2018 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27905 článků) , Jiří Drahoš (1215 článků)

Zahradil (ODS): Piráti jako nesourodý pytel blech. Jen Věci veřejné na THC

 
Komentář na facebookovém profilu k hádkám uvnitř Pirátské strany.
06.01.2022 10:30 |

podobné články

To snad ta Dvořákova parta nemůže myslet vážně. Ty protáhlý xichty. Volební vysílání ČT z Maďarska opět uvedlo některé diváky v úžas

 
Viktor Orbán se potřetí v řadě stal premiérem Maďarska a jeho strana Fidesz v nedělních parlamentních volbách obhájila ústavní většinu hlasů. Drtivé vítězství Orbánovy strany překvapilo většinu expertů, podle nichž nedělní vysoká volební účast nahrávala opozici. Čeští politici a komentátoři jsou ale v šoku z něčeho jiného. Velmi kritizují Českou televizi za to, jak o Orbánově vítězství v maďarských volbách informuje. „Panebože, tohle přece nemůže ta Dvořákova parta politruků myslet vážně!?“ zhrozil se šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl.
09.04.2018 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Plesl (391 článků)