Článek

Piráti: Sněmovna podpořila zákaz klecového chovu slepic

 
Poslanecká sněmovna dnes schválila pozměňovací návrh o zákazu klecového chovu slepic od roku 2027.
17.09.2020 09:50 |

podobné články

Podobné články

Ministr Toman: Nejsem proti zákazu klecového chovu slepic, musí ale být racionální

 
Diskuze kolem možného ukončení klecového chovu slepic musí mít racionální základ. Pokud nezačne zákaz platit ve všech evropských zemích současně a nebude regulovaný i dovoz ze třetích zemí, pak je z hlediska prospěchu pro zvířata zbytečný. Je o tom přesvědčený ministr zemědělství Miroslav Toman. Podle něj by nepromyšlené ukončení klecových chovů zhoršilo konkurenceschopnost našich zemědělců.
20.02.2020 12:21 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (175 článků)

Dobrovolníci se před Sněmovnou střídají v kleci s obřími slepicemi. Protestují proti klecovému chovu

 
Obří klec se sochami slepic v nadživotní velikosti vyrostla před budovou Poslanecké sněmovny na Malostranském náměstí. V ní se po celý měsíc mají střídat každých dvanáct hodin dobrovolníci. Chtějí tím podpořit návrh zákazu klecového chovu slepic, o kterém v těchto týdnech jednají poslanci.
11.06.2020 15:50 |

podobné články

Sněmovna by měla rozhodnout o zákazu chovu slepic v klecích

 
Sněmovna by dnes měla schvalovat novelu zákona na ochranu zvířat proti týrání, do níž chtějí opoziční Piráti vložit zákaz chovu slepic v klecích. Proti zákazu se již dříve vyslovil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Podle něj by to znevýhodnilo české drůbežáře proti dovozům z jiných zemí.
19.06.2020 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (175 článků)

Prachař i Mottlová skončili za mřížemi, chtějí zákaz klecových chovů slepic

 
Za slepice a jejich lepší životy se staví i slavné osobnosti. Do klece se nechali zavřít herec Jakub Prachař, umělkyně Léna Brauner, herečky Barbora Mottlová a Hana Vagnerová či zpěvák Ben Cristovao. V klipu na sociálních sítích vyzvali veřejnost k apelu na poslance a jejich hlasování pro zákaz klecového chovu.
10.09.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Prachař (1072 článků) , Barbora Mottlová (191 článků) , Hana Vagnerová (126 článků) , Ben Cristovao (491 článků)

Obránci zvířat: Tři čtvrtiny Čechů chtějí zákaz klecových chovů slepic

 
Celých 86 % Čechů si myslí, že v klecových chovech nejsou pro slepice vyhovující podmínky. Tři ze čtyř respondentů (73 %) dokonce požadují úplný zákaz chovu slepic v klecích. Takový zákaz již několik let platí např. v Rakousku a už brzy v Německu. Česko by tak dohnalo své sousedy. Tato zjištění a mnohá další přináší výzkum veřejného mínění spolku OBRAZ - Obránci zvířat, který provedla agentura Median.
08.08.2018 15:15 |

podobné články

Obránci zvířat: Poslanci ANO potopili zákaz klecových chovů slepic, Babiš čelí veřejné výzvě

 
Klíčovým zemědělským výborem neprošel pozměňovací návrh, který by umožnil úplný zákaz klecových chovů slepic na území ČR. Proti hlasovali všichni poslanci hnutí ANO, poslanci ostatních stran zákaz většinou podpořili.
21.02.2020 09:21 |

podobné články

Sněmovnu čeká bitva o zákaz klecových chovů slepic

 
Sněmovnu čeká bitva o zákaz klecových chovů slepic, který chce část vládních i opozičních poslanců v čele s Piráty v zákoně o ochraně zvířat. Proti zákazu se postavil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD), podle něhož by to znevýhodnilo české drůbežáře ve prospěch dovozců z cizích zemí. Zákaz by tak podle jeho odpůrců měl smysl v případě, pokud by k němu přistoupila celá EU. Poslanci o zákazu rozhodnou zřejmě za dva týdny.
04.06.2020 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (175 článků)

„Narovnat se bylo luxus.“ Lidé se na protest proti klecovému chovu zavírají do klece, poslanci rozhodnou o zákazu

 
Již více než týden se na Malostranském náměstí koná protest, který má přimět poslance, aby podpořili zákaz klecových chovů. Dobrovolníci se sami zavřeli do klece, aby si vyzkoušeli, jak žijí statisíce slepic ve velkochovech. Sedí tam doslova pod okny poslanců za každého počasí a pro mnohé je to silný zážizek. Sněmovna by o zákazu tohoto pro mnoho lidí již nepřijatelném způsobu chovu měla rozhodnout v pátek.
19.06.2020 09:45 |

podobné články

Chov slepic prospívá tělu i duši. To není vtip!

 
Domácí chov slepic zažívá v posledních letech renesanci. Lidé touží mít čerstvá domácí vajíčka a nebýt závislí na produkci slepic týraných v klecích. Mnohdy se také chtějí zbavit zbytků z kuchyně. A ty, kdo už slepice chovají, asi nepřekvapí, že kvokající, kdákající a kokrhající drůbež jim přináší radost. Podle britských vědců chov slepic prospívá na těle i na duchu jako třeba chov psů.
24.03.2015 13:05 |

podobné články

Obránci zvířat: Poslanci navrhují zákaz klecových chovů slepic

 
Skupina poslanců z vládního i opozičního tábora společně ohlásila předložení pozměňovacího návrhu k novele zákona na ochranu zvířat, který by vedl k úplnému zákazu klecových chovů slepic od roku 2027.
19.12.2019 20:20 |

podobné články

Obránci zvířat: Poslanci navrhují zákaz klecových chovů slepic

 
Skupina poslanců z vládního i opozičního tábora společně ohlásila předložení pozměňovacího návrhu k novele zákona na ochranu zvířat, který by vedl k úplnému zákazu klecových chovů slepic od roku 2027.
20.12.2019 06:25 |

podobné články

Štěstí slípek a dražší vejce? Poslanci schválili zákaz klecových chovů, Toman byl proti

 
Část Česka bojuje za šťastnější slepice. Ve středu poslanci definitivně schválili zákaz klecových chovů, skončit by měl do roku 2027. Slepice mají doposud v tzv. obohacených klecích prostor o velikosti papírové A4, a právě to se nelíbí ochráncům zvířat, ale i některým poslancům, podmínky chovu kritizoval i premiér Andrej Babiš (ANO). Navzdory slibům se proti zákazu postavil ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). Stejně tak se pro zákaz vyslovil jediný poslanec vládního ANO, ostatní poslanci nejsilnějšího klubu se buď zdrželi, nebo byli proti. Zákaz by měl udělat nejen šťastnější slípky, ale mohl by přinést i dražší vejce, podle některých propočtů bychom za jeden kus mohli dávat i 11 korun.
16.09.2020 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19323 článků)

Kanibalismus a amputace bez anestezie. Velkochovy slepic v Česku čelí kritice

 
Bezmála půl miliardy slepic ročně je odchováno v Evropské unii. Z toho je celkem 58 procent nosnic chováno v klecích. Od roku 2012 se sice zlepšily podmínky chovů, ale podle chovatelů to nemělo téměř žádný vliv na omezování frustrace slepic. O tom, jak to v českých velkochovech vypadá, ve Studiu Blesk promluvila předsedkyně Společnosti pro zvířata Dita Michaličková.
08.04.2016 06:35 |

podobné články

Zákaz klecových chovů bude od roku 2027, odklepli poslanci

 
Kontroverzní zákon o zákazu klecového chovu prošel Poslaneckou sněmovnou. Platit by měl od roku 2027. Podpořily to všechny poslanecké kluby až na vládní hnutí ANO. Pro zvedli ruku i poslanci sociálních demokratů, i když ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) byl proti. Středečnímu hlasování předcházela více než roční debata. Ta byla místy velmi vyostřená.
16.09.2020 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (175 článků)

Obránci zvířat zveřejňují záběry z chovů slepic, supermarkety pod tlakem

 
Slepice odrané z peří až na kůži, namačkané v malých klecích, kde mohou stát buď na drátěné podlaze, nebo na rozkládajících se tělech slepic, které podmínky chovu nepřežily.
18.06.2018 12:05 |

podobné články

Konec utrpení v klecích? Poslanci chtějí zakázat brutální chov slepic, Toman je proti

 
Sněmovnu čeká bitva o zákaz klecových chovů slepic, který chce část vládních i opozičních poslanců v čele s Piráty v zákoně o ochraně zvířat. Proti zákazu se dnes postavil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD), podle něhož by to znevýhodnilo české drůbežáře ve prospěch dovozců z cizích zemí. Zákaz by tak podle jeho odpůrců měl smysl v případě, pokud by k němu přistoupila celá EU. Poslanci o zákazu rozhodnou zřejmě za dva týdny.
03.06.2020 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (175 článků)

Blaha (ODS): Mám pocit, že u ANO praktikují systém "Rozkaz, šéfe"

 
Komentář na facebookovém profilu k hlasování o zrušení klecového chovu slepic
09.08.2020 09:45 |

podobné články

Slepičí úlet: Poslanci zakázali klecový chov nosnic, jak to zahýbá s cenou vajec

 
Zákon o zákazu klecového chovu slepic byl schválen Poslaneckou sněmovnou. Platit začne od roku 2027. Pro schválení zákona hlasovaly všechny poslanecké kluby kromě hnutí ANO. Nesouhlas vyjádřil i ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). Na klecové chovy upozorňovala kampaň Měsíc v kleci, kterou podpořilo mnoho známých osobností.
16.09.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (175 článků)

Jurečka (KDU-ČSL): Chceme, aby platila stejná pravidla pro všechny zemědělce v EU

 
Zákaz klecového chovu nosnic od roku 2027 prošel o dva hlasy i díky lidovcům.
18.09.2020 06:45 |

podobné články