Článek

Piráti se hádají, europoslankyně Gregorová je hrdá. Vnitrostranická demokracie vynahradí tucet špatných kampaní

 
Se současnou kampaní Pirátů panuje nespokojenost i uvnitř strany. A jsou tací, kteří tuto situaci chtějí řešit ještě před tím, než voliči začnou házet hlasy do uren. Například pražský pirát Adam Jaroš, který navrhuje odvolat vedoucího mediálního odboru (MO). A tím je Mikuláš Ferjenčík. Jaroš rozpoutal hlasování na Pirátském fóru a vyčítá Ferjenčíkovi opravdu ledacos včetně toho, jak je protežována jeho sestra, poslankyně Olga Richterová, nebo že kampaň necílí na jádro věrných voličů. Své k tomu napsala i europoslankyně Markéta Gregorová.
11.08.2021 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Markéta Richterová (25 článků) , Adam Adam (288 článků) , Adam Adam (288 článků)
Podobné články

Zaveďme sankce proti Číně! Mají koncentráky. Pirátka Gregorová řečnila v europarlamentu, jenže tam bylo prázdno...

 
Europoslankyně Pirátské strany Markéta Gregorová koncem prosince vyzvala k ekonomickým sankcím proti Číně kvůli existenci internačních táborů pro příslušníky ujgurského etnika a řečnila na to konto v Evropském parlamentu. Z videozáznamu řečnění, které Gregorová zveřejnila na Facebooku, je patrné, že je kolem pirátské europoslankyně i za ní spousta prázdných míst.
03.01.2020 06:55 |

podobné články

Piráti se sešli s velvyslancem Palestiny. Bezvýhradná podpora Izraele je toxická, vzkazuje europoslankyně Gregorová

 
Piráti se sešli s palestinským velvyslancem. Tématem byly boje v Izraeli. Bartoš vítá příměří v Gaze a vzývá dialog. Europoslankyně Gregorová se také rozepsala. Jde prý o nejkomplexnější problém na světě. Česká bezvýhradná podpora Izraele údajně škodí civilistům v obou zemích. A izraelský premiér Netanjahu je součástí problému, protože jde proti plánům EU. „S rozbombardovaným stolem se těžko jedná.“
21.05.2021 20:35 |

podobné články

Gregorová (Piráti): Navalnyj sice sejde z očí, ale z mysli symbol odporu Putin neodstraní

 
Europoslankyně Markéta Gregorová se zastala ruského opozičníka Alexeje Navalného. Toho včera tamní prokuratura odsoudila ke dvěma letům a osmi měsícům vězení za porušení podmínky. Gregorová chce kvůli tomu apelovat na Vysokého představitele pro společnou zahraniční a bezpečnostní politiku.
03.02.2021 12:05 |

podobné články

Gregorová (Piráti): Gruzie prochází krizí, je na nás nabídnout pomocnou ruku

 
Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová se na pozvání bezpečnostního centra Evropské hodnoty setkala se zástupci gruzínského občanského sektoru. Gregorová informovala o chystané debatě na plénu Evropského parlamentu příští týden a nastínila plány na vyslání mediačního týmu, který by zemi pomohl vystoupit z ústavní krize.
06.03.2021 12:30 |

podobné články

Kritika Hamáčka a Babiše. Ruských agentů se musíme úplně zbavit, řekla eXtra.cz europoslankyně Gregorová

 
Evropský parlament už ve čtvrtek bude řešit, jestli se postaví za Českou republiku v diplomatické válce s Ruskem kvůli kauze Vrbětice. Důležité slovo v tom bude mít europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti). Co říká pro eXtra.cz na adresu Rusů, premiéra a Jana Hamáčka?
21.04.2021 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3320 článků)

Gregorová (Piráti): Je politika pro všechny?

 
Europoslankyně za Pirátskou stranu Markéta Gregorová spouští letní kampaň s názvem Politika je pro všechny. Jejím cílem bude prozkoumat bariéry, které v Česku brání pestřejšímu zastoupení žen, mladých lidí a dalších skupin, které v ní dnes chybí. Europoslankyně má za cíl tyto skupiny motivovat a představit zásadní data, která problém vysvětlí a pomohou k řešení.
26.06.2021 11:00 |

podobné články

Ministr Zaorálek: Velvyslankyně Hrdá uspěla v silné konkurenci

 
Česká diplomatka Edita Hrdá byla jmenována Vrchní ředitelkou pro region Amerik Evropské služby pro vnější činnost. Velvyslankyni Hrdou jmenovala Vysoká představitelka a místopředsedkyně Evropské komise Federica Mogheriniová poté, co velvyslankyně Hrdá prošla náročným výběrovým řízením. Hrdá se stane nejvýše postavenou Češkou v rámci Evropské služby pro vnější činnost od jejího založení v roce 2010.
27.12.2015 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Federica Mogheriniová (63 článků)

Europoslankyně Gregorová sledovala tiskovku běloruské vlády. A přišel šok

 
Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz vyjádřila k běloruské tiskovce. Tamější vláda totiž kontaktovala Evropský parlament s tím, že chce vyjasnit, jak je to s únosy letadla a jak je proti nim namířená lživá propaganda. Podle ní nezáleží na počtu tiskovek, důležité je to, že 26letý novinář je přinucen popřít všechny své hodnoty, jen aby nemusel zemřít. To je podle ní neakceptovatelné.
14.06.2021 22:10 |

podobné články

Gregorová (Piráti): Jednotvárná politika nedokáže zohledňovat potřeby nás všech

 
Nejmladší česká europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti) tento týden odstartovala unikátní podcastovou sérii v rámci kampaně Politika je pro všechny.
31.08.2021 19:20 |

podobné články

Škromach: Vnitrostranická opozice ČSSD už bude mluvit jen v médiích

 
Výsledek volby nového vedení ČSSD ne zcela potěšil místopředsedu Senátu Zdeňka Škromacha. V rozhovoru pro Právo řekl, že předseda ČSSD Bohuslav Sobotka se obklopil ve vedení jen lidmi, kteří zastávají stejné názory jako on sám. Vnitrostranická opozice už zazní jen v médiích.
15.03.2015 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9576 článků)

Novinář, který píše o covidu: Tolik hnusných nadávek. Nezvykl jsem si

 
Česká společnost nadále zůstává rozdělená. Své o tom vědí i novináři, kterým denně chodí nenávistné e-maily a čtou si urážky na sociálních sítích. Žurnalisté jsou často poslové špatných zpráv a lidé si na nich často vylévají vztek. V časech koronavirové pandemie už mají špatných zpráv plné zuby a novináři jim pak poslouží jako hromosvod. V minulosti byli poslové špatných zpráv dokonce připravováni o hlavu.
22.03.2021 08:30 |

podobné články

Bartošová bude už brzy vozit kočárek: Vynahradí jí nový potomek v rodině ztracený čas s Arturem?

 
Byly doby, kdy se Iveta Bartošová (48) nedokázala postarat o svého vlastního syna Artura (17), který je nyní v péči svého otce Ladislava Štaidla (69). Život ale Ivetě přinesl druhou šanci v podobě miminka, které má každou chvíli porodit přítelkyně Rychtářova syna Jana. Vynahradí miminko Bartošové ztracený čas s Arturem?
11.04.2014 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6911 článků) , Ladislav Štaidl (472 článků)

Sucho nám příroda náležitě vynahradí. Teplý týden proprší

 
Minimum srážek v průběhu zimy a začátkem jara nám nyní příroda náležitě vynahradí. Až do konce příštího týdne bude pršet a neminou nás ani bouřky. O víkendu se mohou místy objevit i kroupy. Odpolední teploty by ale neměly spadnout pod dvacet stupňů.
24.04.2014 10:45 |

podobné články

Češi si letos vynahradí „ukradenou“ zimu na horách. Teď je čas se na ni pořádně připravit

 
Zimní sezóna 2020 byla kvůli pandemickým uzávěrkám pro mnohé podnikatele v cestovním ruchu hotovou tragédií. Nadějná očekávání vystřídaly miliardové ztráty. Proto se nejen oni, ale i všichni milovníci zimních sportů, těší, že si „ukradené“ radovánky letos vynahradí. Připravují se na to horská střediska i prodejci sportovního vybavení. Není se čemu divit, vždyť lyžování už dnes můžeme klidně považovat za jeden z českých národních sportů! 
27.09.2021 18:20 |

podobné články

Gregorová (Piráti): Trans lidé, jste krásní!

 
Pirátka Gregorová spustila spontánní jednodenní akci na podporu trans osob, do nichž se nevybíravě opřel prezident Miloš Zeman. Na sociálních sítích se za 24 hodin zapojily téměř dva tisíce lidí. Gregorová tak organizacím, pomáhajícím trans lidem, daruje 95 tisíc korun.
30.06.2021 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26953 článků)

Gregorová (Piráti): Rusko musí přestat potlačovat občanskou společnost

 
Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová vyzvala evropské instituce k akci proti dopadům ruského zákona o “zahraničních agentech”. Ten umožňuje neúměrně zvýšenou kontrolu novinářů a zaměstnanců občanských organizací.
21.12.2019 12:45 |

podobné články

Gregorová (Piráti): Rusko musí přestat potlačovat občanskou společnost

 
Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová vyzvala evropské instituce k akci proti dopadům ruského zákona o “zahraničních agentech”. Ten umožňuje neúměrně zvýšenou kontrolu novinářů a zaměstnanců občanských organizací.
21.12.2019 22:50 |

podobné články

Gregorová (Piráti): Rozšiřování EU musí jít ruku v ruce s demokratizací

 
Na plenárním zasedání schválil Evropský parlament zprávu k Summitu Východního partnerství 2020, na kterém jako stínová zpravodajka spolupracovala pirátská europoslankyně Markéta Gregorová.
29.06.2020 10:40 |

podobné články

Gregorová (Piráti): Do tří let chci seznam všech nástrojů kybernetického šmírování

 
Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová chce ještě více posílit legislativu upravující vývoz technologií, kterou autoritářské režimy využívají ke sledování obyvatel. Řekla to na mezinárodní konferenci Export Control Forum 2020. Té se účastnilo více než 800 zástupců vlád i průmyslu v oblasti exportu.
15.12.2020 16:10 |

podobné články