Článek

Piráti: Priority švédského předsednictví jsou dobré, některá témata ale chybí

 
Priority švédského předsednictví Radě EU jsou celkově dobře zvolené. Shodují se na tom pirátští europoslanci. Podle nich ale zároveň chybí, podobně jako u toho českého předsednictví, důraz na řešení současné i budoucí migrace.
17.01.2023 15:55 |

podobné články

Podobné články

České předsednictví EU se blíží. Jaké priority vláda připravila

 
České předsednictví Evropské unie začne už 1. července. Jak se na něj vláda Petra Fialy připravila? Ve středu představila, jaká témata bude chtít v nadcházejícím půlroce řešit. Patří mezi ně především řešení dopadů války na Ukrajině a energetika. Témata českého předsednictví analyzuje uskupení České zájmy v EU.
15.06.2022 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4895 článků)

Kolaja (Piráti): Piráti oceňují priority francouzského předsednictví. Varují ale před volbami

 
Zelená transformace, regulace digitálních platforem a sociální Evropa. To jsou hlavní priority francouzského předsednictví Rady EU, které dnes europoslancům představuje prezident Emmanuel Macron.
19.01.2022 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (688 článků)

Kulhánek se u Zemana zasnil o dvou summitech EU: České předsednictví má první priority

 
Česko usiluje o uspořádání dvou summitů během předsednictví EU, které zemi čeká v druhé polovině příštího roku. O přípravách během dnešního tříhodinového jednání s poradním týmem prezidenta Miloše Zemana hovořil ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Novinářům po schůzce řekl, že jako priority předsednictví vidí transatlantické vazby a přípravy zemí západního Balkánu na vstup do EU. Proto by chtěl, aby Česko uspořádalo evropský summit se zeměmi západního Balkánu a summit mezi EU a Spojenými státy. Co se týká plánů pro nejbližší období, Kulhánek prezidenta seznámil s plány pro jednání ministrů zahraničí EU o Bělorusku. Česko podle něj podpoří sankce vůči Bělorusku, s čímž hlava státu souhlasí.
19.06.2021 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27725 článků)

Posílit „well-being“ žáků... Gazdík, Langšádlová a Bek prezentovali priority na předsednictví

 
Česká republika se 1. července 2022 ujme předsednictví v Radě Evropské unie, jejím úkolem bude koordinovat jednání členských států. Ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová a ministr školství Petr Gazdík představili na kulatém stolu v Národní technické knihovně své priority v rámci nadcházejícího předsednictví.
03.02.2022 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1208 článků) , Petr Gazdík (1197 článků) , Helena Langšádlová (327 článků)

Ministr Zaorálek představil nadcházející české předsednictví ve Výboru ministrů Rady Evropy

 
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se tento týden setkal v Černínském paláci s novináři, kterým představil program a priority předsednictví České republiky ve Výboru ministrů Rady Evropy. Předsednictví potrvá od 19. května do 15. listopadu 2017. Setkání v Černínském paláci se zúčastnila i designérka loga českého předsednictví Lucie Hajková.
07.05.2017 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2844 článků)

Spisovatel Larsson v minulosti pátral po vrahovi švédského premiéra

 
Světoznámý švédský autor detektivek Stieg Larsson se v minulosti údajně zapojil do řešení nejzáhadnějšího kriminálního případu ve švédské moderní historii. Podle švédského tisku poslal policii předpokládané důkazy, které spojují vraždu švédského premiéra Olofa Palmeho z roku 1986 s Jihoafrickou republikou.
25.02.2014 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Stieg Larsson (47 článků)

Nic nemáte, kritizuje vládu europoslankyně. Bek ji ujistil, že vše je v pořádku

 
Europoslankyně Dita Charanzová (ANO) kritizuje kabinet premiéra Petra Fialy, že nemá připravené priority českého předsednictví EU, které započne již 1. července. Podle ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN) ale vláda musí reagovat na ruskou invazi na Ukrajinu, které priority změnila. Dokument s novým plánem českého předsednictví chce prý vláda zveřejnit a probrat s opozicí i europoslanci v řádu týdnů.
28.03.2022 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4895 článků)

Luxusní autobusy i catering: Česko vypsalo zakázky kvůli předsednictví. Kolik jsme utratili minule?

 
Luxusní autobusy, auta s balistickou ochranou, ale i ubytování a tlumočníci. To vše a mnohem více by měla Česká republika zajistit na období svého předsednictví v Radě EU. Na řadu věcí jsou od prosince vypsané veřejné zakázky, kde najdeme i pomoc formou sponzoringu. Na zajištění všech nezbytností ale podle nové vlády nejspíše nestačí aktuální rozpočet, který je menší než v roce 2009, kdy Česko vynaložilo přes 3,2 miliardy korun. Celkově se pak podle premiéra Petra Fialy (ODS) příprava na předsednictví zanedbala. Přitom je to podle politiků unikátní příležitost, jak být více vidět a slyšet a jak si snadněji prosadit témata, která mohou zemi prospět.
05.01.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4895 článků)

Předseda vlády a ministr zahraničních věcí uvedou priority českého předsednictví V4

 
Předseda vlády Sobotka a ministr zahraničních věcí Zaorálek uvedou priority českého předsednictví V4.
29.06.2015 12:41 |

podobné články

Sehnalová (ČSSD): Priority rakouského předsednictví v Radě EU pro oblast dopravy

 
Rakouský ministr pro dopravu, inovace a technologie Norbert Hofer v Evropském parlamentu na zasedání Výboru pro dopravu a cestovní ruch představil hlavní priority rakouského předsednictví.
14.07.2018 14:50 |

podobné články

Ministryně Langšádlová: Priority v rámci předsednictví ČR v Radě EU

 
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy dnes představilo své priority v rámci nadcházejícího předsednictví České republiky v Radě EU.
03.02.2022 17:05 |

podobné články

Hospodářská komora: Priority podnikatelů v předsednictví v Radě Evropské unie

 
Podnikatelé sdružení v Hospodářské komoře České republiky představili vybrané priority, které budou prosazovat v průběhu českého předsednictví v Radě Evropské unie. Formulovali je do dokumentu Evropa přátelská k podnikání, kterou lze stáhnout z internetových stránek Hospodářské komory.
29.06.2022 16:10 |

podobné články

Úspěchy v rámci předsednictví EU? „Pochybné záležitosti,“ uvedl Okamura

 
Vláda Petra Fialy se podle předsedy SPD Tomia Okamury chlubí údajnými úspěchy v rámci svého předsednictví Evropské unii, jenže podle něj jde o pochybné záležitosti, které nepomáhají českým občanům. „Dle aktuálního průzkumu veřejného mínění se naopak shodují priority české veřejnosti a hnutí SPD. Nikoliv priority vlády v EU,“ uvedl Okamura na sociální síti.
11.08.2022 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4895 článků)

Česko předá Polsku předsednictví Visegrádu

 
Česká republika příští týden symbolicky předá předsednictví visegrádské skupiny Polsku. Na summitu předsedů vlád Visegrádu, který se bude konat ve středu 8. června v Praze, premiéři Česka, Polska, Slovenska a Maďarska zhodnotí končící české předsednictví a zároveň formálně schválí priority, s nimiž od 1. července po dobu jednoho roku povede takzvanou V4 Polsko, píše ČTK.
04.06.2016 17:20 |

podobné články

Česko dnes předá předsednictví visegrádské skupiny Varšavě. Symbolicky

 
Česká republika dnes symbolicky předá předsednictví visegrádské skupiny Polsku. Na summitu předsedů vlád Visegrádu premiéři Česka, Polska, Slovenska a Maďarska zhodnotí končící české předsednictví a formálně schválí priority, s nimiž od 1. července rok povede takzvanou V4 Polsko.
08.06.2016 06:45 |

podobné články

Za českého předsednictví Visegrádské skupině státy prosadily společné priority v rámci EU

 
Ve čtvrtek 30. června 2016 končí české předsednictví ve Visegrádské skupině, kterého se Česká republika ujala na začátku července 2015. Česká republika hostila v průběhu uplynulého roku 4 summity předsedů vlád, tři desítky jednání na vládní úrovni a více než sto dalších akcí, konferencí a seminářů. V průběhu českého předsednictví si Visegrádská čtyřka připomněla 25. výročí svého založení.
30.06.2016 18:55 |

podobné články

Premiér Fiala: V čele EU budeme usilovat o to, abychom byli společně silnější

 
Pět hlavních priorit bude mít předsednictví České republiky v Radě EU, které odstartuje 1. července a bude trvat do konce roku. Program českého předsednictví a jeho priority schválila vláda na jednání ve středu 15. června 2022 a spolu s logem českého předsednictví je představila veřejnosti.
16.06.2022 09:20 |

podobné články

Petříček (ČSSD): K hlavním prioritám českého předsednictví v Radě EU

 
Vítáme, že vláda konečně představila hlavní priority českého předsednictví v Radě EU. Sociální demokracie je připravena přispět k úspěchu našeho předsednictví.
17.06.2022 20:35 |

podobné články

Premiér Sobotka hostil v Praze závěrečný summit českého předsednictví V4

 
Ve středu 8. června se v Praze uskutečnil oficiální summit předsedů vlád Visegrádské skupiny, který završil jednoroční předsednictví České republiky ve V4. Během setkání premiéři zhodnotili výsledky českého předsednictví a jednali také o nadcházející Evropské radě. Od začátku letošního července převezme po České republice předsednictví ve Visegrádské skupině Polsko.
08.06.2016 22:30 |

podobné články