Článek

Piráti: Při regulaci návykových látek se nesmíme neřídit dojmologií, ale daty

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k regulaci návykových látek.
14.06.2024 07:10 |

podobné články

Podobné články

Loni se ambulantně léčilo asi 42 600 uživatelů návykových látek

 
Loni se v ambulancích léčilo přibližně 42 600 uživatelů návykových látek, jejich počet oproti předchozímu roku vzrostl o procento. Vyplývá to z posledních údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS). Počet pacientů s poruchami způsobenými užíváním alkoholu či nelegálních návykových látek zůstal stejný jako v předchozím roce. Zato počet pacientů s poruchami způsobenými užíváním tabáku vzrostl o 37 procent (o 438 pacientů).
18.10.2009 12:05 |

podobné články

V Debatním klubu se řešilo konopí. Zazněly konspirace i řešení jeho regulace

 
V Debatním klubu spolu probírali tématiku regulace konopí i jiných návykových látek vrchní rada plk. Mgr. Jakub Frydrych a přednosta Kliniky adiktologie profesor Michal Miovský. Shodli se na tom, že tvrdá prohibice s sebou nese neuvěřitelně negativní dopady, tak jak je známe například z alkoholové prohibice ve Spojených státech. Důraz oba zúčastnění kladou na individuální odpovědnost jedince provázenou sankcemi při překročení zákona a zneužití návykových látek.
01.03.2014 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Frydrych (16 článků)

Vláda schválila rozšíření seznamu návykových látek

 
Drogový trh nejen v České republice, ale i v celé Evropské unii, neustále zaplavují nové drogy, které jsou syntetizovány s cílem vyhnout se takovým chemickým strukturám, které už spadají pod kontrolní režim návykových látek.
15.09.2015 07:35 |

podobné články

Skalický (TOP 09): 33 nových návykových látek bude zřejmě zakázáno

 
Komentář poslance Jiřího Sklalického k vládnímu záměru kriminalizovat držení některých "nových" návykových látek.
11.03.2011 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Skalický (41 článků) , Jiří Skalický (41 článků)

Prokazování řízení pod vlivem drog má být jednodušší

 
Zefektivnění kontrol a snazší postih řidičů pod vlivem návykových látek slibuje návrh ministerstva dopravy. Ten stanovuje množství návykových látek v krvi, podle kterého mohou policisté snadněji určit, zda je přistižený řidič pod vlivem drog.
13.11.2013 17:06 |

podobné články

Připomínky k zákonu o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek

 
Veřejná ochránkyně práv vznesla připomínky k návrhu zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky tabáku, alkoholu a jiných návykových látek. Vychází přitom z poznatků z návštěv protialkoholních záchytných stanic.
01.03.2015 08:41 |

podobné články

Na seznamu zakázaných návykových látek je dalších 19 chemikálií

 
Na seznam zakázaných návykových látek se dostaly další chemikálie, které mohou sloužit pro výrobu drog. Na svém pondělním výjezdním zasedání v Brně o tom formou nařízení rozhodl kabinet premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Na seznam přibylo 19 položek, mezi nimi například pentedron či methoxetamin.
14.09.2015 13:21 |

podobné články

Teska Arnoštová (ČSSD): Mýty okolo návrhu zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek

 
Veřejná i odborná diskuze o návrhu zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek je naneštěstí plná omylů a dezinformací.
12.02.2016 15:50 |

podobné články

Koudelka (ČSSD): Neústavnost zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek

 
Skupina senátorů vedená Ivo Valentou navrhla 13. 3. 2017 Ústavnímu soudu zrušení části zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Soudcem zpravodajem je předseda soudu Pavel Rychetský.
17.03.2017 13:40 |

podobné články

Vláda: Protidrogoví koordinátoři budou řešit užívání návykových látek

 
V pondělí 19. 6. se do Lichtenštejnského paláce v Praze sjedou místní protidrogoví koordinátoři a odborníci, aby řešili užívání návykových látek, jejich zdravotní a společenské dopady a realitu poskytování služeb na místní úrovni, jejich provázanost a spolupráci.
15.06.2017 15:25 |

podobné články

Praha 2 S umístěním kontaktního centra pro uživatele návykových látek městská část nesouhlasí

 
Rada městské části Praha 2 nesouhlasí s umístěním pilotního projektu nízkoprahového výměnného centra pro uživatele návykových látek v prostorách objektu ve vestibulu metra Karlovo náměstí.
06.04.2022 18:40 |

podobné články

Stát si zkasíruje závislé. Z návykových látek chce vybrat navíc až patnáct miliard

 
Stát by mohl získat až 15 miliard korun ročně díky novému zdanění návykových látek a efektivnějšímu výběru daní. Do prevence a léčby závislostí by pak měla místo dosavadních asi 300 milionů korun plynout miliarda. Záměry dnes na tiskové konferenci představil národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.
17.10.2022 22:25 |

podobné články

Stát si zkasíruje závislé. Z návykových látek chce vybrat navíc až patnáct miliard

 
Stát by mohl získat až 15 miliard korun ročně díky novému zdanění návykových látek a efektivnějšímu výběru daní. Do prevence a léčby závislostí by pak měla místo dosavadních asi 300 milionů korun plynout miliarda. Záměry dnes na tiskové konferenci představil národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.
18.10.2022 22:55 |

podobné články

Úřad vlády: Vláda se zabývala plněním maastrichtských konvergenčních kritérií a rozhodla o zařazení HHC na seznam návykových látek

 
Vláda Petra Fialy na jednání 14. února 2024 schválila novelu zákona, která má zavést tzv. Registr zastupování, zabývala se vyhodnocením plnění maastrichtských konvergenčních kritérií a stupně ekonomické sladěnosti České republiky s eurozónou, rozhodla o zařazení HHC, HHC-O a THCP na seznam návykových látek a schválila nařízení vlády stanovující výši sazeb mýtného od 1. března 2024.
15.02.2024 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6532 článků)

Tvrdá droga v gumových medvídcích pro děti. „Nikomu neubližuje“ tvrdil ještě nedávno Bartoš

 
Vláda ve středu rozhodla, že dočasně zařadí látku HHC a obdobné produkty na seznam návykových látek. V posledních týdnech se HHC přiotrávilo několik mladých lidí, především pro snadnou dostupnost gumových medvídků, v nichž je obsažen. O to, aby se HHC nedostalo na seznam zakázaných látek se v loňském roce hlasitě zasazovali Piráti. „Již dávno se ukázalo, že tupá prohibice není řešením,“ uvedli loni v červenci.
09.02.2024 13:05 |

podobné články

Senát schválil rozšíření seznamu NOVÝCH SYNTETICKÝCH DROG

 
Rozšíření seznamu návykových látek o 33 nových položek ve středu schválila horní parlamentní komora. Novela zákona o návykových látkách, která rozšíření umožňuje, reaguje na rostoucí problém se syntetickými drogami především v Moravskoslezském kraji.
06.04.2011 14:45 |

podobné články

Zemek (ČSSD): Protikuřácký zákon by mohl zlikvidovat české čajovny

 
Vládní návrh zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek (tzv. protikuřácký zákon) je nepochybně dobrým krokem vpřed. Jeho pozitiva tkví zejména v oblasti ochrany zdraví široké veřejnosti. Otázkou ale zůstává, jak daleko hodláme s regulací zajít.
25.05.2016 11:20 |

podobné články

Ochodnická (TOP 09): Zase jsou o krok před námi

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k regulaci prodeje návykových látek
31.01.2024 18:15 |

podobné články

Česká republika letos zatočí s návykovými látkami. Vláda chystá nová pravidla pro nikotinové sáčky, kratom, konopí i CBD

 
Rok 2023 slibuje mnoho posunů v oblasti vládního boje proti užívání návykových látek. V uplynulých měsících odstartovala velmi živá debata o nikotinových sáčcích, pod drobnohled veřejnosti se dostali i jiné návykové látky jako například kratom. Právě letos by tyto diskuze mohly přinést první plody. Prodejci tabáku tak už v půli roku nebudou moci prodávat nikotinové sáčky dětem a mladistvým a v Poslanecké sněmovně se možná začne jednat o novém zákonu o psychomodulačních látkách. Skloňovaným pojmem je taktéž dekriminalizace, která by se v první řadě měla dotknout konopí, ale je možné, že se v budoucnu dotkne i jiných látek, jako například psychedelik.
08.03.2023 13:25 |

podobné články