Článek

Piráti: Postoj vlády k nominačnímu zákonu ukáže, jak vážně to myslí s bojem proti korupci

 
Nominační zákon, hrozba 7 miliardové pokuty, dostupné bydlení, úspornější a efektivnější referenda a podpora dětských skupin. To byla témata tiskové konference Pirátů před pokračováním 13. schůze Sněmovny.
13.06.2018 07:40 |

podobné články

Podobné články

Martínek (Piráti): Nominační zákon Pirátů je v porovnání s dalšími návrhy přísnější

 
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 30. května 2018 k nominačnímu zákonu
30.05.2018 17:20 |

podobné články

Michálek (Piráti): Jde o to konečně zlikvidovat praxi politických trafik

 
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 13. června 2018 k nominačnímu zákonu
13.06.2018 20:50 |

podobné články

Michálek (Piráti): Ani na jednu z otázek pan premiér neodpověděl

 
Projev na 16. schůzi Poslanecké sněmovny 27. června 2018 k nominačnímu zákonu
27.06.2018 18:45 |

podobné články

Nový velvyslanec USA: Pomůžeme vám s bojem proti korupci

 
Nový americký velvyslanec Andrew Schapiro považuje pomoc Čechům s bojem proti korupci za jednu ze svých priorit během působení v České republice. Ambasáda pod jeho vedením plánuje zintenzivnit spolupráci s českými nevládními organizacemi na tomto poli, bude propagovat transparentnost a chystá i zvláštní grantový program, který má podpořit občanskou společnost v zemi při potírání tohoto nešvaru.
02.11.2014 13:45 |

podobné články

Rozvoral (Úsvit): Bojem s korupcí se ohánějí všechny vlády

 
9. prosinec je již jedenáctým rokem mezinárodním dnem proti korupci a byl poprvé vyhlášen Organizací spojených národů v roce 2003 při příležitosti otevření univerzální mezinárodní Úmluvy proti korupci k podpisu.
10.12.2014 13:36 |

podobné články

Petra Procházková lituje vyhnaného gubernátora Saakašviliho: Myslel to s tím bojem proti korupci opravdu vážně, tak se znelíbil

 
Novinářka Petra Procházková sepsala pro server Lidovky.cz text o bývalém prezidentovi Gruzie Michailu Saakašvilim, jenž býval přítelem ukrajinského prezidenta Petro Porošenka. Ze Saakašviliho se stal gubernátor Oděsy, který chtěl z tohoto regionu udělat výkladní skříň Ukrajiny. Bývalý prezident Gruzie kvůli tomu dokonce získal, ne nadlouho, ukrajinské občanství. Jenže dnes si Saakašvili a Porošenko nemohou přijít na jméno. Podle obyvatel Oděsy asi proto, že Saakašvili bral boj proti korupci příliš vážně.
30.07.2017 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Petra Procházková (125 článků) , Petro Porošenko (146 článků)

Pirátský poslanec: Kdyby mi ve válce zemřela půlka rodiny, také bych utíkal. Pokud je soucit dnes v Česku znakem hanby, je něco špatně

 
ROZHOVOR „Osobně si myslím, že se Andreji Babišovi podaří napodruhé vládu sestavit, ale Piráti její součásti jistojistě nebudou, podporu nakonec dostane od jiných stran a postoj prezidenta v tom už větší roli nesehraje, “ uvádí poslanec Lukáš Černohorský (Piráti). K finále prezidentské kampaně pak ještě dodává: „Prezident by především neměl společnost dělit, ale stmelovat. To je jediné, co k tomu mohu konkrétně říci. Volil jsem Marka Hilšera, který mi byl osobnostně i názorově nejblíž. Přímá volba je ale věcí každého z nás, a jelikož Piráti sami vlastního kandidáta neměli, nerad bych někomu říkal, co je dobře a co špatně. Piráti jsou liberální strana a svoboda volby je pro nás priorita.“
25.01.2018 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Marek Hilšer (79 článků)

Okamura (SPD): V žádné státní firmě nemáme ani jedno místo

 
Reakce na předsedu Pirátů Michálka k nominačnímu zákonu
15.06.2018 14:05 |

podobné články

Exšéf rozvědky Randák řídí vlastní policii. V Nadaci proti korupci

 
Orgánů na potírání korupce se se vznikem nové vlády vynořilo jako hub po dešti. Vzniklo "lidové" hnutí Společnost proti korupci, máme vládní úřad boje proti korupci v čele s Karolínou Peake a nebo také Nadační fond boje proti korupci založený Karlem Janečkem, který prozatím jen shromažďuje podněty.
16.07.2011 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

Mezi některými senátory se šíří strach ze zákroků policie, prozradil Láska

 
Někdejší vyšetřovatel, advokát, pracovník agentury ABL Víta Bárty, protikorupční aktivista a dnešní senátor Václav Láska ve středečním Hyde parku České televize "zevnitř" hodnotil, jak vážně to vlastně politici myslí s bojem proti korupci. Ostře se vymezil proti hnutí ANO i proti České advokátní komoře. Skoro si prý řekl o novou žalobu. Zmínil i Miloše Zemana a Miroslava Kalouska.
21.01.2015 21:22 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6552 článků) , Miloš Zeman (21485 článků) , Vít Bárta (2830 článků) , Václav Bárta (1146 článků)

Přehnali jsme to s bojem proti korupci? Nemyslím si to, prohlásil šéf TI Ondráčka

 
Ředitel české Transparency International David Ondráčka v pořadu Interview ČT24 komentoval dosavadní působení české vlády. Nelíbí se mu dosazování lidí z Agrofertu do klíčových státních podniků. Zároveň si myslí, že se v Česku zlepšila řada věcí v oblasti boje s korupcí.
29.07.2014 19:45 |

podobné články

Osobnosti: David Ondráček (82 článků)

Soud zamítl návrh na zrušení Nadačního fondu proti korupci

 
Vrchní soud v Praze dnes potvrdil předchozí rozhodnutí Městského soudu v Praze, kterým byl zamítnut návrh advokátní kanceláře MSB Legal na zrušení Nadačního fondu proti korupci. Vrchní soud rovněž potvrdil, že boj proti korupci je obecně prospěšnou činností a že Nadační fond proti korupci plní účel, ke kterému byl zřízen.
16.12.2015 12:06 |

podobné články

Přijetí protikorupčních zákonů nejvíc brzdili ve sněmovně komunisté, říká mluvčí platformy Rekonstrukce státu

 
ROZHOVOR Před čtyřmi roky se mnozí poslanci zavázali platformě Rekonstrukce státu, že budou prosazovat protikorupční zákony. A jak své slovo skutečně splnili? „Rekordmany v počtu nedodržených slibů jsou poslanci KSČM, třeba Jan Klán a Václav Snopek porušili svůj slib o podpoře zákonů celkem čtrnáctkrát, převážně při hlasováních o zákonu o registru smluv. Ten svým podpisem část poslanců KSČM před volbami podpořila, později se od něj distancovali a nyní jej opakovaně kritizují jako jeden z nejhorších zákonů světa,“ uvedl mluvčí platformy Václav Zeman. A v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz přiznal, že před letošními volbami se s velkou ochotou pro podporu přijetí dalších protikorupčních zákonů u politických stran už nesetkali.
20.10.2017 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Snopek (8 článků) , Jan Klán (21 článků)

Občané jsou zamořeni korupcí, prohlásil v ČT odborník

 
O boji s korupcí mluví všichni politici, bojuje se ale s korupcí v tomto státě? Protikorupční a mediální poradce Svatopluk Bartík se domnívá, že policie již v řadu věcí řeší, ale v tomto boji bude třeba udělat řadu dalších kroků - například "vysvléct politiky do naha". Za korupci však lze považovat již předání bonboniéry výměnou za nějakou výhodu. Tento krok přitom lidé často považují za přijatelný a to je problém. Ukazuje to, že jsou lidé zamořeni korupcí.
21.03.2013 21:10 |

podobné články

Bojovníci proti korupci byli oceněni již popáté

 
Nadační fond proti korupci včera již popáté udělil u příležitosti Mezinárodního dne proti korupci Ceny za odvahu určené osobnostem, které se nebály upozornit na korupci, bez ohledu na osobní následky. Letošními laureáty se stali Jana Průšková a Lukáš Wagenknecht. Fond mezi laureáty rozdělil 150 tisíc korun.
10.12.2015 10:40 |

podobné články

Michal Rusek: Jak Piráti a guru oklamali voliče

 
Když se podíváme, jak vzorově dnešní piráti převzali kompletní agendu shora (migrace, LGBT, EU, Euro, NATO...), jen stěží si budeme myslet, že takoví piráti představují pro TENTO SYSTÉM problém. Naopak. Kdyby zde tito Piráti nebyli, systém by si je musel vymyslet.
19.10.2017 20:40 |

podobné články

České Budějovice: Radnice to s bojem proti korupci myslí vážně

 
České Budějovice se staly vůbec prvním krajským městem, které se připojilo k projektu Města obce bez korupce.
09.02.2011 13:20 |

podobné články

Piráti: Ředitelka Magistrátu kašlala na boj proti korupci, její odvolání vítáme. Co ale bude dál?

 
Piráti vítají odvolání ředitelky Magistrátu Děvěrové, ke kterému se včera uchýlila primátorka Adriana Krnáčová. Piráti dlouhodobě upozorňují na to, že Magistrát neplní protikorupční strategii. Ředitelka navíc odmítla prověřit pochybné chování svých podřízených.
04.07.2018 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (707 článků)

Kuřárny v hospodě: V Evropě normální

 
Stovky článků v mnoha médiích se v posledních pěti letech věnovaly takzvanému protikuřáckému zákonu. Větší celospolečenskou diskusi to ale nevyvolalo. Spíše jen napětí mezi kuřáky a nekuřáky. Třicet procent kuřáků není českým návrhem protikuřáckého zákona vůbec bráno na vědomí. Na rozdíl od podobných zákonů v Evropě, kde se počítá i s jejich právy. Vyměnila se vláda i parlament a zákon proti kouření je stále před schválením. Proč nikdo nemá odvahu porovnat zkušenosti s bojem proti kouření v Evropě s naším navrhovaným absolutním zákazem kouření?
26.07.2016 11:45 |

podobné články