Článek

Piráti: Odmítáme nesmyslné nařčení ze šíření poplašné zprávy

 
Reakce Pirátů na vyjádření města Kroměříž o rekonstrukci plaveckého bazénu
06.08.2023 22:05 |

podobné články

Podobné články

Oldřich Rambousek: Šíření poplašné zprávy je trestným činem, pane Pospíšile

 
Od politiků jsme zvyklí na ledacos, tedy i na to, že například před volbami používají poněkud zvláštní rétoriku a propaganda značně přitvrdí. Jsme však vystaveni i nesmyslům, jejichž dopady hraničí s trestným činem - šíření poplašné zprávy.
07.10.2018 22:01 |

podobné články

Půjde Babiš sedět? Virologové a právníci ho viní z šíření poplašné zprávy a ohromných škod

 
Předseda vlády Andrej Babiš (66) nečelí jen kritice opozice a řady občanů, ale nově se bude muset vypořádat i s policejním vyšetřováním. Skupina lékařů, virologů, právníků podala trestní oznámení na premiéra a ministry zdravotnictví a vnitra kvůli šíření poplašné zprávy a kvůli podle nich zbytečnému vyhazování peněz také pro rozsáhlou škodu způsobenou českému státu.
11.03.2021 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26012 článků)

Skončí "Flákanec" Volný v kriminále? Policie ho stíhá za šíření poplašné zprávy o ivermektinu

 
Policie navrhla obžalovat bývalého poslance Lubomíra Volného (Volný blok) za šíření poplašné zprávy kvůli příspěvku na sociálních sítích o léku ivermektin. Uvedla to dnes Česká televize. Ivermektin se obvykle používá jako antiparazitikum. Volný přípravek propagoval k léčbě covidu-19.
29.04.2022 16:20 |

podobné články

Dezinformátor Vrabel byl odsouzen za šíření poplašné zprávy. Hned po odchodu ze síně začal lhát znovu

 
Pořadatel protivládních demonstrací Ladislav Vrabel dostal u soudu za šíření poplašné zprávy čtyřměsíční podmíněný trest s odkladem na rok a půl. Vrabel tvrdil, že Česko plánuje použít jaderné zbraně proti Rusku. Výrok soudce věčný demonstrant ani nedoposlechl do konce a následně před svými příznivci tvrdil, že uvedené tvrzení neřekl, ačkoli je to jasně zachycené na videu. Jen co vyšel ze soudní síně, dopustil se tak okamžitě lži.
28.04.2023 13:10 |

podobné články

Březina: Dohoda ACTA. Hlasy o šikanování občanů jsou šířením poplašné zprávy

 
Hlasy, které hovoří o možnosti šikanování občanů a prohlídkami obsahu notebooků, telefonů a pamětí na letištích v souvislosti s dohodou ACTA, jsou na hranici šíření poplašné zprávy.
27.01.2012 15:35 |

podobné články

Zpochybnění voleb je šířením poplašné zprávy, ohradila se Praha proti inzerátům

 
Tvrzení, že páteční a sobotní komunální volby v Praze nemusí platit, je lživé. Oznámila to mluvčí pražského magistrátu Petra Hrubá. Magistrát podle informací Práva podal trestní oznámení kvůli šíření poplašné zprávy.
09.10.2014 14:01 |

podobné články

Umělec, který podal na Jiřího Drahoše trestní oznámení: Ty řeči o Rusku byly šířením poplašné zprávy!

 
ROZHOVOR „Nejsme ještě úplně zvyklí na přímou volbu, takže to bylo jako Sparta proti Slavii,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz novoborský výtvarník a aktivista Pavel Danys. „Sparta má trochu větší tradici, a tak vyhrála,“ uvádí s tím, že pro Zemana rozhodla zkušenost v politice. Na Drahoše Danys podal koncem minulého roku trestní oznámení. „Zarazilo mě, že několikrát prohlásil, že naše volby jsou ovlivňovány zahraničními rozvědkami, hlavně z Ruska. Já jsem to podal s tím, že mám podezření na šíření poplašné zprávy. Vyzval jsem ho, aby mi sdělil jako kandidát na prezidenta něco konkrétního. Neodpověděl mi. Sám se těmito výroky poškodil,“ vysvětluje.
30.01.2018 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1215 článků) , Jiří Zeman (1400 článků)

Ukřičené dezinformátorce hrozí basa: Peterková chce vyměnit vězení za Hrad

 
Pražští policisté obvinili z nebezpečného pronásledování devětadvacetiletého muže, který podle nich dlouhodobě omezoval známého lékaře v běžném způsobu života. Z šíření poplašné zprávy také obvinili pětačtyřicetiletou Janu Peterkovou. Podle vyšetřovatelů šířila poplašné zprávy například o tom, že v domově seniorů zemřeli důchodci po podání vakcíny nebo že Českou republiku obsadí vojáci NATO s cílem vyhladit Čechy. V tiskové zprávě to dnes uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. Sama aktivistka Peterková dnes oznámila svou kandidaturu na prezidenta ČR.
26.01.2022 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Sam Sam (714 článků)

„Poplašná zpráva“ jako univerzální klacek. Advokát Suchý varuje, může to potkat každého z nás

 
Ladislav Vrabel, organizátor demonstrací s mottem „Česká republika na 1. místě“, stojí před soudem kvůli šíření poplašné zprávy. Jeho advokát Radek Suchý má za to, že soud dnes vedený s jeho klientem se vlastně týká všech Čechů, Moravanů a Slezanů. Pojem „poplašné zprávy“ totiž v interpretaci soudů dostává stále více politických konotací.
03.03.2023 10:55 |

podobné články

Sněmovní bitkař Volný: Po flákanci průšvih. Policie žádá jeho vydání kvůli poplašné zprávě

 
Policie žádá o vydání poslance Lubomíra Volného k trestnímu stíhání, důvodem je podezření z šíření poplašné zprávy. Deníku N to potvrdila mluvčí prezidia.
22.05.2021 19:15 |

podobné články

Profesor Flegr pro PL: Tohle zkolabuje. Omezte práci, akce a školy, než bude vakcína. Prymula? Chystali to déle

 
ROZHOVOR Stáhnout si z internetu semilogaritmický papír a použít ho. Takovou radu dává politikům parazitolog a profesor Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy Jaroslav Flegr. Nabádá je, aby v době koronaviru nevěřili takzvaným expertům, kteří říkají, co chtějí slyšet. „Rozhodně se nejedná o strašení. Jedná se o střízlivý popis toho, co brzy nastane. Opakovaně se setkávám s výhrůžkami, že se údajně dopouštím trestného činu šíření poplašné zprávy. Docela by mě zajímalo, zda existuje i trestný čin šíření nepravdivé konejšivé zprávy,“ řekl mimo jiné v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. A vyjmenoval, kdo by se z takového šíření měl zodpovídat.
26.09.2020 12:45 |

podobné články

SÚKL s námi nekomunikoval, zuří lékárníci ohledně výpadku systému na eRecepty. SÚKL: Šíříte poplašné zprávy

 
Dnes dopoledne zaznamenaly lékárny masivní výpadek počítačového spojení s centrálním úložištěm. Lékárníci tudíž nemohli vydávat léky na elektronické recepty a lékaři tedy vydávali pouze klasické papírové recepty. Problémem nebyly místní výpadky internetového připojení ani nedostatky lékárenských programů. Česká lékárenská komora (ČLnK) tvrdí, že Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) nereagoval na jejich telefonáty a požaduje vysvětlení a nápravu. SÚKL naopak tvrdí, že lékárníci šíří poplašné zprávy.
09.03.2018 11:40 |

podobné články

Zemek (ČSSD): Proč odmítáme kontroverzní "bioelektrárnu Vlašim"

 
Když sociální demokraté před komunálními volbami protestovali proti záměru postavit u Vlašimi bioplynovou stanici, byli politickými sdruženími, která vlašimskou radnici ovládají, osočováni div ne ze šíření poplašné zprávy.
03.02.2016 11:46 |

podobné články

Petice za normální život bez podmínek

 
My, níže podepsaní občané ČR, odmítáme porušování našich ústavních práv a svobod, odmítáme covid pasy a odmítáme povinné testování nebo očkování.
21.05.2021 16:25 |

podobné články

Odmítáme diskriminaci neočkovaných, pandemický zákon a covid-tyranii, zopakoval Okamura

 
Předseda hnutí SPD Tomio Okamura zveřejnil další ze svých pravidelných videí na Youtube, které se věnují posledním aktualitám. SPD odmítá nová vládní omezení, které souvisí se zvyšujícím se počtem nově nakažených. „Odmítáme diskriminaci neočkovaných, pandemický zákon a covid-tyranii,“ uvedl Okamura. Vyjádřil se také k nemocnému prezidentovi Zemanovi, kde dal jasně najevo svůj názor. „Odmítáme snahu o jeho faktické politické odstranění z veřejného života,“ uvedl Okamura.
27.10.2021 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3068 článků)

Piráti se rozhádali s ODS a TOP 09 v Plzeňském kraji. Vadí jim „kmotr“ i „kšefty“

 
Piráti v Plzeňském kraji vypoví koaliční smlouvu. Koalici tvoří uskupení STAN + Piráti a ODS + TOP 09. Rozhodli o tom dnes členové Pirátské strany. ČTK to řekl náměstek hejtmanky pro sociální věci Rudolf Špoták (Piráti). „Piráti nesouhlasí s tím, že ODS a TOP 09 si ‚na sílu‘ protlačily svého kmotra, Romana Jurečka do představenstva Klatovské nemocnice,“ uvedli v tiskové zprávě, kterou má ČTK k dispozici. Mají ale i další výhrady. Roman Jurečko, který je místopředsedou krajské organizace ODS, ČTK řekl, že je pro něj postoj Pirátů těžko pochopitelný, označení za kmotra označil za nesmyslné.
29.01.2022 14:25 |

podobné články

Piráti vypoví koaliční smlouvu v Plzeňském kraji

 
Piráti v Plzeňském kraji vypoví koaliční smlouvu. Koalici tvoří uskupení STAN + Piráti a ODS + TOP 09. Rozhodli o tom členové Pirátské strany. ČTK to řekl náměstek hejtmanky pro sociální věci Rudolf Špoták (Piráti). „Piráti nesouhlasí s tím, že ODS a TOP 09 si ‚na sílu‘ protlačily svého kmotra, Romana Jurečka, do představenstva Klatovské nemocnice,“ uvedli v tiskové zprávě. Mají ale i další výhrady. Roman Jurečko, jenž je místopředsedou krajské organizace ODS, řekl, že je pro něj postoj Pirátů těžko pochopitelný, označení za kmotra označil za nesmyslné.
30.01.2022 06:25 |

podobné články

ODS: Odmítáme nařčení z politikaření. Budeme dál pracovat ve prospěch Strakonic

 
ODS Strakonice odmítá nařčení z politikaření a prosazování zájmů svých členů. ODS Strakonice koalici nerozbila a jejího konce lituje. Nadále bude prosazovat finanční odpovědnost, rozvoj města a vytváření prostoru pro podnikání.
13.03.2015 10:05 |

podobné články

Na demonstraci Národní demokracie vystřelil z poplašné pistole. Dnes stane před soudem

 
Obvodní soud pro Prahu 1 dnes projedná případ mladíka, který při únorové demonstraci krajně pravicové Národní demokracie vystřelil na Loretánském náměstí z poplašné pistole. Podle státního zástupce se muž dopustil výtržnictví. Policie jeho případ řešila ve zkráceném řízení, protože byl přistižen přímo při činu.
19.04.2016 07:10 |

podobné články