Článek

Piráti: Nová pravidla pro kryptoměny poškodí neziskové organizace a whistleblowery

 
Europoslanci hlasovali o prvním regulačním rámci, který se přímo dotkne kryptoměn. Proti návrhu byli pirátští europoslanci, podle nichž povede k povinné registraci či identifikace vlastníků kryptoměn.
25.04.2023 06:35 |

podobné články

Podobné články

Bitcoin a další kryptoměny raketově stoupají. Tomáš obratem vydělává tisíce

 
Bitcoin a s ním i další kryptoměny zažívají zlaté časy a svět investorů má díky nim nový fenomén. Od začátku roku narostl bitcoin na desetinásobek své hodnoty. Rostou i další kryptoměny. To nabudilo zájem o ně u řady lidí, kterým virtuální alternativa klasických peněz do té doby nic neříkala. Dnes se ale leccos mění a i lidé, kteří dříve nepoužili počítač jindy než v kanceláři, se stávají takzvanými „těžaři“.
04.12.2017 22:20 |

podobné články

Už žádný Snowden? Evropský parlament chce umlčet whistleblowery

 
Evropský parlament schválil zákon „O ochraně obchodních tajemství“, který má zabránit krádeži cenných informací konkurenčními společnostmi. Novináři a aktivisté bránící svobodu slova ale upozornili, že přijatý zákon de facto kriminalizuje takzvané whistleblowery a umožňuje trestní stíhání žurnalistů.
15.04.2016 18:40 |

podobné články

Kolik berou lidé v neziskovkách, jak je to s financemi a „vymývání mozků dětem“. Promluvil muž, který k tomu opravdu má co říct

 
Hostem pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl ředitel neziskové organizace Člověk v tísni Šimon Pánek. Posluchačům popsal, jak je to doopravdy s financemi pro neziskové organizace. Zdůraznil, že neziskové organizace nedostávají peníze jen tak. Dostávají je na konkrétní projekty a každou korunu na konkrétní projekt musejí řádně zdůvodnit v účetnictví. Pronesl také pár slov na adresu prezidenta Zemana. Velmi kriticky.
13.08.2018 19:00 |

podobné články

Přehledná publikace seznamuje nestátní neziskové organizace s možnostmi evropských dotací

 
Potřebujete se zorientovat v evropských dotacích? Jste nezisková organizace? Právě pro vás je určena nová brožura, kterou vydalo Ministerstvo pro místní rozvoj. Publikace s názvem Evropské fondy pro nestátní neziskové organizace je rozdělena prakticky podle typových aktivit, na které mohou neziskovky žádat prostředky z evropských zdrojů. Představuje tak ucelený přehled všech evropských programů vhodných pro financování projektů neziskových organizací.
18.06.2016 16:35 |

podobné články

Že by mohl na školách učit i člověk bez vzdělání? Poškodí to učitelství, profesi i výuku. K návrhu Plagova resortu promlouvá prezident známého učitelského spolku

 
ROZHOVOR „Legislativní zmetek“, který poškodí prestiž učitelské profese a prakticky učiní pedagogické fakulty zbytečnými, jehož zavedením v důsledku utrpí kvalita vzdělávání dětí – tak hodnotí v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz prezident spolku Pedagogická komora Radek Sárközi návrh nového zákona, podle kterého by na českých školách mohli učit i nepedagogové. A prozrazuje, co si myslí o neziskové organizaci EDUin, která se v českém školství a v tom, jak bude vypadat jeho koncepce, významně angažuje.
23.02.2020 17:45 |

podobné články

Lidský život v síti pravidel: O anarchii, logice a sudoku s profesorem Peregrinem

 
Pravidla, pravidla a znovu samá pravidla… Nejen děti vnímají pravidla jen jako omezení přirozeného chování. Pravidla přitom ovlivňují náš život mnohem víc a hlavně překvapivěji, než to na první pohled vypadá. Logické myšlení, logické hry, logika ve všech svých podobách nás obklopuje prakticky neustále. Jak se ale běžné pojetí logiky liší od logiky jako vědy? Zeptali jsme se toho nejpovolanějšího - velkého popularizátora filosofie, autora knihy Člověk a pravidla a vedoucího oddělení logiky Filosofického ústavu AV ČR prof. Jaroslava Peregrina.
23.06.2015 22:11 |

podobné články

Bitcoin se rozštěpil: Ostrouhají kvůli tomu fanoušci kryptoměny?

 
V úterý došlo k rozdělení nejznámější kryptoměny. Vznikl tak nový klon bitcoinu se jménem bitcoin cash. O tom, co vlastně znamená rozdělení digitální měny a jaký dopad to může mít na uživatele bitcoinu, to pro Blesk.cz okomentoval Radim Kozub z Paralelní Polis, kde si za kryptoměnu koupíte třeba kávu. Podle něj jde o přirozený vývoj. Bitcoin se nového klonu bát nemusí, stále si drží mezi virtuálními měnami přední postavení, co se týká technologie. Bát se nemusí ani majitelé bitcoinových účtů.
03.08.2017 06:20 |

podobné články

Pirate Bay opět nasadila těžbu kryptoměny na procesorech návštěvníků. Tentokrát nejde zakázat

 
Před měsícem provedli provozovatelé známého torrentového vyhledávače Pirate Bay testování, při kterém si „vypůjčili“ výpočetní výkon návštěvníků pro těžbu kryptoměny Monero. Těžební skript ze stránky po čtyřiadvaceti hodinách zmizel, aby se nyní mohl objevit v nové podobě.
20.10.2017 14:05 |

podobné články

Uvedení nejziskovějších hardwarů pro těžbu kryptoměny od ASICLine

 
Narůstající popularita těžby kryptoměny v posledních letech vede k vývoji nových technologií. Technologičtí experti se nyní snaží umožnit lidem těžbu Bitcoinů na jejich osobních telefonech. Stojí to však za riziko „zasekat“ si telefon?
18.12.2020 10:45 |

podobné články

Čtyři tipy pro efektivní nákup kryptoměny

 
Uvažujete o nákupu kryptoměny a netušíte, jakou cestou se vydat? Nevíte, jaké virtuální měny by byla ideální a kde ji pořídit? Ne, rozhodně není nezbytné investovat horentní sumy. Zvolit můžete klidně i nejznámější Bitcoin, pořídit pouze malou část a využívat tuto virtuální měnu jako výhodné spoření. Ať už je vaše situace jakákoli, my vám v následujících řádcích dáme čtyři velmi zajímavé tipy, jež by vám měly v mnoha ohledech pomoct.
16.02.2021 16:21 |

podobné články

Zneužitý Kellner, Babišcoin i „kryptošlechta“. Kdy jsou kryptoměny hrozbou pro vaše konto?

 
Moderní doba si žádá moderní řešení. Podvodníci už mnohdy nezkoušejí nalákat lidi na inzeráty o zbohatnutí přes tradiční investiční cesty, ale dělají to prostřednictvím kryptoměn. Celá oblast je minimálně regulovaná a tak složitá, že odhalit „na první dobrou“ zjevný podvod není vůbec jednoduché. Mohou tak vzniknout škody v řádech milionů. Někdy k tomu stačí zneužít jméno známé osobnosti, jindy lidé tvoří celé nové kryptoměny, jejichž fungování je při nejlepším pochybné.
09.05.2021 19:45 |

podobné články

Kde bere KLDR peníze na zbrojení? Krade kryptoměny, tvrdí OSN. Mohla získat až 8 miliard

 
Severní Korea používá ukradené kryptoměny pro financování rozvoje nových raket a svého jaderného programu. Tvrdí to zpráva odborníků OSN, na kterou dnes upozornil server BBC News. KLDR se snaží obcházet sankce, které vůči ní OSN zavedla, a shání vojenské technologie a materiály v zahraničí. Od začátku roku Pchjongjang provedl už sedm testů balistických raket.
06.02.2022 19:55 |

podobné články

Bitcoinová bublina splaskla: Hodnota kryptoměny prudce klesá

 
Poprvé od listopadu klesla hodnota bitcoinu pod 162 tisíc korun. Vypadá to, že mánie kolem investic do kryptoměny je u konce. Prudce klesající cena má jen daleko do 400 tisíc korun, na kterých se bitcoin držel ještě v prosinci. Za poslední den virtuální měna zaznamenala propad o 17 procent a za poslední měsíc skoro o 46 %, informoval o tom deník Independent.
02.02.2018 14:10 |

podobné články

Kryptoměny, ekologie a finance spojí II. Mezinárodní finančně-ekonomické fórum Pražské obchodní jednání 2018

 
Budoucnost kryptoměny a ekologický projekt Čistá Volha – to jsou dvě hlavní témata II. Mezinárodního finančně-bankovního fóra zemí SNS a Evropy Pražské obchodní setkání 2018, které proběhne 26. - 27. dubna v Praze. Dorazí významní představitelé finančního sektoru zemí SNS jako například předseda dozorčí rady Eurasijské rozvojové banky Andrej Beljaninov a ředitel společnosti Crypto Zeus Sergej Litvin.
18.04.2018 22:25 |

podobné články

Jak na bezpečný nákup kryptoměny

 
Zájem o kryptoměny velmi rychle roste. Pokud také přemýšlíte nad tímto typem investice, nabízí se otázka, jak kryptoměnu bezpečně koupit. Přece jen to není levná záležitost.
01.03.2021 07:00 |

podobné články

Češi nakupují kryptoměny, v ČR se letos prodaly za 3 miliardy

 
V České republice se od ledna do konce dubna prodaly kryptoměny za zhruba 2,9 miliardy korun, což je meziročně trojnásobek.
10.05.2021 12:15 |

podobné články

Bitcoin spadl pod 30 000 dolarů, stahuje dolů další kryptoměny

 
Cena bitcoinu výrazně klesla a po měsíci opět spadla pod 30 000 dolarů (přes 654 000 Kč). Jeho pokles pak stáhnul dolů rovněž ostatní kryptoměny.
20.07.2021 12:15 |

podobné články

Hodnoty bitcoinu a dalších jdou strmě dolů. Čína označila všechny kryptoměny za nezákonné

 
Čínská centrální banka dnes označila všechny kryptoměnové transakce za nezákonné. Uvedla rovněž, že tyto transakce musí být zakázané. Informovala o tom agentura Bloomberg. Zpráva vedla k oslabení nejznámější kryptoměny bitcoin i dalších digitálních měn.
24.09.2021 14:50 |

podobné články

Kryptoměny lze spořit i s úrokem 8,6 % p. a.

 
Kryptoměny se začínají rozmáhat, uložit do nich peníze není vůbec špatný nápad. Jejich ceny totiž vcelku stabilně vzrůstají – tedy aspoň z dlouhodobého hlediska. Investicí do kryptoměn se můžete dostat na velmi zajímavé výnosy.
21.01.2022 00:05 |

podobné články