Článek

Piráti: Ministerstvo zdravotnictví umožní Polkám interrupce v Česku

 
Polské ženy mohou v České republice legálně podstoupit umělé přerušení těhotenství. A to i v případě, že by do země přicestovaly pouze za tímto účelem jen na několik dnů.
19.02.2021 15:55 |

podobné články

Podobné články

Umožněte Polkám interrupce v ČR, vyzvali Piráti vládu

 
Piráti vyzývají vládu, aby umožnila polským ženám podstoupit interrupci v českých zdravotnických zařízeních. Kabinet by podle opoziční strany měl Polkám tuto možnost nabídnout kvůli rozhodnutí polského ústavního soudu, který minulý týden zakázal provádět interrupce z důvodu poškození plodu. Proti rozhodnutí soudu se demonstruje v mnoha polských městech, aktivistka hnutí Femen se v pondělí svlékla před polským velvyslanectvím v Kyjevě.
26.10.2020 21:25 |

podobné články

Ministerstvo bere zpět Blatného slova o vězení pro lékaře provádějící potraty Polkám

 
Ministerstvo zdravotnictví ve čtvrtek popřelo právní výklad svého šéfa Jana Blatného (za ANO), který hrozil vězením lékařům, kteří provedou interrupci Polkám. Podle nynějšího vyjádření resortu mohou všechny občanky Evropské unie do tuzemska přijet na legální potrat. Na kauzu před týdnem upozornil týdeník Respekt.
18.02.2021 17:35 |

podobné články

Duka: Interrupce jsou horší teror než útoky atentátníků

 
Kardinál Dominika Duka označil interrupce za horší čin než nedávné teroristické útoky. Napsal to v textu, v němž připomínal Pochod pro život, který bojuje za práva nenarozených dětí a minulý víkend se konal v Praze. Duka se pochodu zúčastnil už po šestnácté.
08.04.2016 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1061 článků)

Podle kardinála Duky jsou interrupce horší než útoky atentátníků

 
Za horší čin, než jsou nedávné teroristické útoky, označil kardinál Dominika Duka interrupce. Napsal to v textu, v němž připomínal Pochod pro život, který bojuje za práva nenarozených dětí a který se minulý víkend konal v Praze. Informoval o tom server Novinky.cz.
08.04.2016 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1061 článků)

Kopřiva (Piráti): Zákaz interrupcí je omezováním lidských práv

 
V Polsku vyšly do ulic tisíce lidí na protest proti čtvrtečnímu rozsudku ústavního soudu, který nově zakazuje i interrupce z důvodu poškození plodu. V zemi přitom již před tím platila silně restriktivní pravidla.
26.10.2020 21:30 |

podobné články

MF umožní obchody s dluhopisy elektronicky a zprůhlední trh

 
Ministerstvo financí od července umožní obchodování státních dluhopisů elektronicky přes platformu MTS. Ta podle úřadu umožní transparentnější přehled o obchodech na volném, tzv. sekundárním trhu.
10.02.2011 09:10 |

podobné články

Exministr z ČSSD vystrašil čtenáře děsivým bodem koaliční smlouvy. Ptali jsme se lidovců...

 
Někdejší ministr zdravotnictví a člen Ústředního výkonného výboru sociální demokracie Ivan David se obává, že v koaliční smlouvě je zahrnutý bod, který umožňuje zakázat umělé přerušení těhotenství. KDU-ČSL nemá v tuto chvíli v úmyslu zakázat interrupce, situaci by to prý neřešilo. Uvažuje se ale třeba o možném zahrnutí tohoto tématu do výuky.
16.12.2013 14:50 |

podobné články

Polsko: Billboardy s Hitlerem varují před potraty

 
Polskou Poznaň pobouřili billboardy proti potratům. Polkám připomínájí, že to byl Hitler, kdo v Polsku povolil umělé přerušení těhotenství.
03.03.2010 20:00 |

podobné články

Volejbalistky nezvládly na ME utkání proti Polkám

 
ČR - Polsko 0:3 (20:25, 26:28 a 20:25)
25.09.2011 18:05 |

podobné články

ME: Volejbalistky nestačily na Polky a prohrály 0:3 na sety

 
České volejbalistky prohrály na mistrovství Evropy v srbském Zrenjaninu své druhé utkání ve skupině C. Po úvodním vítězství nad Rumunskem dnes podlehly obhájkyním bronzových medailí Polkám 0:3 po setech 20:25, 26:28 a 20:25.
25.09.2011 20:45 |

podobné články

Ženy v černém bodují i za hranicemi. Právo na potrat přejí Polkám stovky Čechů

 
Proti změně polského zákona o potratech se postavili také Češi. Podle nich se téma týká všech žen. Polky prý budou nuceny cestovat kvůli potratu za hranice nebo volit jeho domácí způsoby, které ale mohou být velice nebezpečné. Lidé na znamení solidarity na sociální sítě věší své selfie v černém oblečení s hashtagem #czarnyprotest.
04.10.2016 17:15 |

podobné články

Žena, která změnila život Polkám. Její poselství je teď aktuální jako nikdy

 
Tato žena vyvolala v totalitním Polsku sexuální revoluci a osvobodila řadu žen ze zajetí machistických představ o sexu a sexuálním životě. Její odkaz je dnes, v zemi s konzervativní vládou a rostoucími konzervativními stereotypy, opět aktuální. Do kin na zfilmovaný životopis MIchaliny Wislocké proto chodí davy.
26.02.2017 10:25 |

podobné články

„Můj život se rozpadl na kusy!“ Polka měla donosit zdeformované dítě, potrat jí zrušili

 
Umělé ukončení těhotenství kvůli poškození nebo vývojovým vadám plodu porušuje ústavu, chránící lidský život - a to i v případě, že není šance na přežití novorozence. K takovému závěru loni v říjnu dospěl polský Ústavní soud. Polsko má tak vůbec nejpřísnější interrupční zákon v Evropě, gynekologům, kteří by se ženám snažili nějak pomoci, a těhotným Polkám hrozí za porušení normy až tři roky ve vězení. A například Anie (30) z Varšavy termín potratu zrušili. Připomeňme, že justiční orgán tvoří převážně soudci nominováni vládní konzervativní stranou Právo a spravedlnost (PiS).
09.02.2021 13:45 |

podobné články

Loni potratilo dítě 40.000 žen

 
Loni bylo v Česku hlášeno 40.528 potratů, což je zhruba 16 potratů na tisíc žen ve věku od 15 do 49 let. Z toho deset byly interrupce, umělé potraty, a šest samovolné potraty, jichž s rostoucím věkem rodiček přibývá.
09.07.2010 08:27 |

podobné články

Balcarová (Piráti): Liknavost při plnění plánů na omezení světelného smogu ohrožuje zdraví občanů

 
Vláda ČR na mimořádné páteční schůzi hodnotila plnění úkolů pro omezení světelného znečištění. Podle plánu z března roku 2018 dostaly konkrétní úkoly Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo dopravy, Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo zdravotnictví. Ne všechny rezorty však k plnění úkolů přistupují svědomitě.
12.01.2019 21:06 |

podobné články

Letiště Praha umožní odbavení pomocí mobilního telefonu

 
Letiště Praha dokončilo zavádění systému, který aerolinkám umožní odbavit své cestující pomocí mobilního telefonu. Do provozu by se mělo dostat během několika týdnů. První to umožní společnost Air France-KLM.
09.06.2009 15:40 |

podobné články

Poslanci schválili novelu o vysokých školách, umožní státnice na dálku

 
Výuka bude moci pokračovat na vysokých školách distančně, umožní to krizová novela vysokoškolského zákona, kterou ve čtvrtek ve zrychleném režimu schválila Sněmovna. Novela umožní v případě potřeby také prodloužení či zkrácení akademického roku včetně posunutí zkouškového období.
12.11.2020 15:30 |

podobné články

Pirátský poslanec: Kdyby mi ve válce zemřela půlka rodiny, také bych utíkal. Pokud je soucit dnes v Česku znakem hanby, je něco špatně

 
ROZHOVOR „Osobně si myslím, že se Andreji Babišovi podaří napodruhé vládu sestavit, ale Piráti její součásti jistojistě nebudou, podporu nakonec dostane od jiných stran a postoj prezidenta v tom už větší roli nesehraje, “ uvádí poslanec Lukáš Černohorský (Piráti). K finále prezidentské kampaně pak ještě dodává: „Prezident by především neměl společnost dělit, ale stmelovat. To je jediné, co k tomu mohu konkrétně říci. Volil jsem Marka Hilšera, který mi byl osobnostně i názorově nejblíž. Přímá volba je ale věcí každého z nás, a jelikož Piráti sami vlastního kandidáta neměli, nerad bych někomu říkal, co je dobře a co špatně. Piráti jsou liberální strana a svoboda volby je pro nás priorita.“
25.01.2018 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Marek Hilšer (178 článků)

Zastupitelé Prahy se přeli o možný vliv Číny na magistrát

 
Pražští zastupitelé se na dnešním jednání přeli o zjištění serveru Aktuálně.cz, podle kterých si úvěrová firma Home Credit najala PR agenturu na zlepšení obrazu Číny v Česku. Článek zmiňoval i pražskou politiku a Piráti v reakci na facebooku uvedli, že hrozí ovládnutí magistrátu nedemokratickým způsobem. Zástupci opozice popřeli jakékoliv napojení na zájmy PPF nebo Číny. Piráti podle nich téma využili jako kouřovou clonu, protože se před jednáním hovořilo o možném odvolání primátora Zdeňka Hřiba (Piráti). Piráti souvislost popřeli, údajně chtěli jenom odpovědi na otázky, které článek nadnesl.
13.12.2019 06:50 |

podobné články