Článek

Piráti: Hrozí kriminalizace uživatelů, kteří si HHC produkty legálně zakoupili

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k drogám.
15.03.2024 23:05 |

podobné články

Podobné články

Ministerstvo zdravotnictví: HHC, HHC-O, THCP byly dočasně zařazeny mezi návykové látky

 
Ministerstvo zdravotnictví v rámci procesu technické notifikace obdrželo souhlas od Evropské komise, která České republice schválila zařazení HHC, HHC-O a THCP na seznam návykových látek. Nařízení, kterým tyto látky na seznam zařazujeme, ministr zdravotnictví podepsal a poslal ho k podpisu premiéra. Česká republika se tak připojí k řadě států Evropské unie, které během posledního roku přistupují ke stejnému řešení.
29.02.2024 13:30 |

podobné články

Tvrdá droga v gumových medvídcích pro děti. „Nikomu neubližuje“ tvrdil ještě nedávno Bartoš

 
Vláda ve středu rozhodla, že dočasně zařadí látku HHC a obdobné produkty na seznam návykových látek. V posledních týdnech se HHC přiotrávilo několik mladých lidí, především pro snadnou dostupnost gumových medvídků, v nichž je obsažen. O to, aby se HHC nedostalo na seznam zakázaných látek se v loňském roce hlasitě zasazovali Piráti. „Již dávno se ukázalo, že tupá prohibice není řešením,“ uvedli loni v červenci.
09.02.2024 13:05 |

podobné články

Sugar Denny a Laduška propagují nebezpečné HHC medvídky. Své sledující přitom nevarují před nebezpečím

 
Velkou pozornost vyvolává v posledních týdnech látka HHC, která je obsažena například ve volně prodávaných bonbonech. Ty si mohou bez jakýchkoli omezení koupit i děti a několik z nich již skončilo po jejich konzumaci v péči lékařů. Produkty s HHC však ve svých videích propagují i vlivní influenceři jako Laduška nebo Sugar Denny. Nijak přitom nevarují před možnými účinky a nebezpečím pro děti.
13.02.2024 05:10 |

podobné články

Děti v cukrovinkách užívají drogy. Zákaz ničemu nepomůže, tvrdí Bartoš a tlačí vlastní řešení

 
Po otravě mladistvých i dětí gumovými medvídky s obsahem HHC rozhodla vláda v minulém týdnu, že prodej cukrovinek a podobných výrobků s kanabinolem HHC by měl být zhruba do měsíce v Česku zakázaný. Piráti přesto dál bojují za to, aby cukrovinky s HHC zakázány nebyly, to podle předsedy strany Ivana Bartoše ničemu nepomůže. Měly by být rychle staženy z trhu.
12.02.2024 21:00 |

podobné články

Ministr Bartoš: Obecný plošný zákaz všech produktů s HHC ničemu nepomůže

 
ODS, STAN, KDU-ČSL a TOP 09 podpořily i přes varování expertů dočasný zákaz HHC. Opatření obecné povahy, které navrhovali Piráti, by přitom cukrovinky s HHC dostalo z trhu efektivněji. Zároveň by se týkalo pouze produktů, které napodobují potraviny, určené pro běžnou konzumaci, což je v souladu s doporučeními odborníků.
15.02.2024 19:10 |

podobné články

Kosmetické produkty, které si můžete vyrobit doma

 
Balzám na rty, oční stíny nebo hydratační krém – to jsou kosmetické produkty, které si můžete za pár korun vyrobit i doma. Nač tedy utrácet za drahé výrobky v obchodech, kde jich je sice nepřeberné množství, ale často jsou plné chemie, ropných složek nebo parfemace, když si můžete mnohem lepší a především zdraví neškodný produkt vyrobit svépomocí? Určitě i vy každý den kosmetické produkty používáte. Je úplně jedno, jestli se bez nic neobejdete a jejich používání je pro vás nutností, nebo jestli je používáte pouze proto, že se díky nim cítíte sebevědomější. Tak či ona je dnešní článek určený právě vám a my vám hned prozradíme proč: v následujících řádcích najdete dva recepty na kosmetické produkty, které si vyrobíte doma. Zkusíte to? Vyrobte si kosmetické produkty doma Také se již kolikrát chytáte za hlavu, kolik peněz jste opět utratila za kosmetiku? Hodně žen bezhlavě utrácí za produkty, na které viděly reklamu v televizi, nebo které jim všemi deseti doporučovaly jejich známé. Často se pak ale stává, že tihle pomocníci pro krásu leží na dně šuplíků nebo se na ně práší na poličce v koupelně, protože je zkrátka nevyužijí. Peníze tak potom lítají oknem neuvěřitelnou rychlostí. Mnohem rozumnější tedy je vyrobit si kosmetické pomůcky doma. Nejenže na tom ušetříte pěkné peníze, ale navíc budete vědět o přesném složení daného kosmetického produktu. Nebudete tak vědomě ničit svoje zdraví a i přesto si neodepřete možnost cítit se dobře a líbit se sama sobě. Tak si pojďme říci, jak na to! 1. Balzám na rty Balzám na rty využijete hned v několika případech, hodně žen si jej na pusu maže neustále, protože nemají rády pocit vysušených rtů. Oceníte jej i v zimě, kdy vás po namazání rty nebudou pálit od štiplavého mrazu. I v létě nejsou balzámy na rty k zahození, tlumí dopady škodlivých... Čtěte více Příspěvek Kosmetické produkty, které si můžete vyrobit doma pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.03.2017 04:40 |

podobné články

Další selhání vlády? Zákaz HHC prý nic neřeší. Je to úplně k ničemu, nástupce už je připravený, tvrdí prodejce

 
Vládní zákaz kanabioidu HHC, který způsobil v posledních týdnech mediální rozruch, údajně nic neřeší. Přesun látky do seznamu zakázaných drog kritizují jak odborníci, tak někteří vládní politici. Redakce eXtra.cz hovořila s jedním z prodejců, kteří podobné látky distribuují, a podle jeho slov sice zákaz jejich situaci zkomplikuje, prodeji podobných látek to ale v žádném případě nezabrání. Nástupce HHC už je prý na cestě.
16.02.2024 05:10 |

podobné články

Otravy dětí gumovými medvídky s HHC se množí: Vláda chystá zákaz potravin s nebezpečnou látkou

 
K sedmi případům intoxikace látkou HHC vyjížděli jen o tomto víkendu záchranáři v Karlovarském kraji. Po požití gumových medvídků s touto látkou se tam otrávili mladí lidé. Ministerstvo financí chce v reakci na to zakázat prodej cukrovinek s HHC. "Situace je vážná, proto ji chceme řešit co nejrychleji. Věřím, že řešení najdeme v řádu dní," řekl pro ČTK mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob.
06.02.2024 05:10 |

podobné články

Úřad vlády: Vláda se zabývala plněním maastrichtských konvergenčních kritérií a rozhodla o zařazení HHC na seznam návykových látek

 
Vláda Petra Fialy na jednání 14. února 2024 schválila novelu zákona, která má zavést tzv. Registr zastupování, zabývala se vyhodnocením plnění maastrichtských konvergenčních kritérií a stupně ekonomické sladěnosti České republiky s eurozónou, rozhodla o zařazení HHC, HHC-O a THCP na seznam návykových látek a schválila nařízení vlády stanovující výši sazeb mýtného od 1. března 2024.
15.02.2024 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6333 článků)

Bartoš o obvinění kvůli HHC: Ten blábolil Babiš mě už štve

 
Ministr pro místní rozvoj a vicepremiér Ivan Bartoš (Piráti) je přesvědčen, že Česká republika by mohla do tří let přijmout euro. Velkou zásluhu na tom prý má zejména Jakub Michálek, jehož návrh našel podporu na koaličním dohodovacím jednání. Bartoš reagoval také na slova předsedy ANO Andreje Babiše, že Piráti mohou za mladistvé, kteří skončili v nemocnici po otravě bonbony s HHC. „Mě ten blábolil Babiš už štve s tím, jakým způsobem věci překrucuje a nálepkuje,“ prohlásil Bartoš.
09.02.2024 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26256 článků) , Ivan Ivan (2931 článků) , Ivan Ivan (509 článků)

Bartoš (Piráti): Plošný zákaz všech produktů s HHC ničemu nepomůže

 
Piráti mají řešení, jak okamžitě dostat cukrovinky s HHC z trhu a dosahu dětí.
12.02.2024 18:30 |

podobné články

Piráti: Obecný zákaz produktů s HHC nepomůže

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k HHC.
08.02.2024 07:15 |

podobné články

Stáhněte to, vždyť to je návod, jak sehnat drogy. ČT a Fridrichová pod hodně ostrou palbou

 
Přihlášky na školy i HHC. To bylo tématem reportáže 168 hodin. Tu ale podrobila velice drtivé kritice Alena Maršálková, členka petičního výboru petice za zrušení povinných plateb České televizi. V analýze, kterou vyhotovila pro institut Pro Libertate, došla k tomu, že jedna reportáž byla tematicky nejen o ničem, ale byla i jednostranná a manipulativní. „Byl to jen čistý lobbing za šéfa Cermatu,“ míní Maršálková. Ale druhá reportáž o HHC by prý měla být stažena z webu. Protože je to podle Maršálkové návod, jak drogu sehnat.
14.02.2024 18:05 |

podobné články

Alarm v Česku: Děti v nebezpečí kvůli HHC v bonbónech, vláda zakročila proti nové drogové hrozbě

 
Na doporučení Ministerstva zemědělství už nebude možné prodávat potraviny s obsahem HHC, včetně jejích derivátů. Tato látka se totiž brzy objeví na seznamu návykových látek.
05.03.2024 07:15 |

podobné články

Kriminalizace prostituce vede k obchodu s bílým masem

 
Od kriminalizace prostituce se situace radikálně změnila.
09.08.2012 08:45 |

podobné články

Udženija (ODS): Obvinění bývalých radní Prahy 2 je další absurdní kriminalizace komunálních politiků

 
Obvinění bývalých radní Prahy 2 považuji za další případ absurdní kriminalizace komunálních politiků. Situace je obdobná jako v kauze Opencard.
20.05.2014 18:05 |

podobné články

Úsvit-NK: Obžaloba doc.Konvičky je klasický příklad politické kriminalizace

 
Úsvit s Blokem proti Islamu považují obžalobu Doc Konvičky za pokračování politické kriminalizace. Důkazem pro toto tvrzení je fakt, že policie odmítla vyslechnout svědky obhajoby. Odmítla hodnotit předložené důkazy i expertní stanovisko právníků v oblasti trestního práva. Proti postupu policie i státního zástupce byl vznesen advokáty protest.
08.04.2016 22:35 |

podobné články

Úsvit-NK: Obžaloba docenta Konvičky je klasický příklad politické kriminalizace

 
Úsvit s Blokem proti Islamu považují obžalobu Doc Konvičky za pokračování politické kriminalizace. Důkazem pro toto tvrzení je fakt, že policie odmítla vyslechnout svědky obhajoby. Odmítla hodnotit předložené důkazy i expertní stanovisko právníků v oblasti trestního práva. Proti postupu policie i státního zástupce byl vznesen advokáty protest.
09.04.2016 13:15 |

podobné články

Víc než pětina starostů boj o křeslo vzdává. Bojí se papírování i kriminalizace

 
Víc než pětina současných starostů měst a obcí vzdává boj o obhájení svého místa v letošních komunálních volbách. Vadí jim stále víc papírování a také kriminalizace starostů, radních a zastupitelů. Výsledky průzkumu, kterého se zúčastnilo 987 respondentů napříč všemi kraji, zveřejnilo na svém webu Sdružení místních samospráv (SMS).
31.07.2018 14:55 |

podobné články