Článek

Piráti: Hodláme Ukrajinu podporovat, dokud to bude potřeba

 
Piráti dnes na tiskové konferenci představili návrh kroků pro další a stabilní dodávky munice pro válkou zasaženou Ukrajinu, které chtějí prosadit na české i evropské úrovni. Odražení ruského vpádu na Ukrajinu vnímají jako jednu z nejzásadnějších výzev pro Evropskou unii a možnosti stabilního financování munice vidí v omezení neefektivních evropských dotací zemědělským agrobaronům.
04.06.2024 16:25 |

podobné články

Podobné články

Podporovat Ukrajinu až do jejího vstupu do NATO, plánuje německý ministr obrany

 
„Nelze předvídat, kdy skončí ruská útočná válka, proto Ukrajinu budeme podporovat i nadále tak dlouho, dokud to bude zapotřebí,“ řekl v exkluzivním rozhovoru pro Lidové noviny německý ministr obrany Boris Pistorius (SPD) během své první návštěvy České republiky od svého jmenování. Zmínil, že budoucnost Ukrajiny je v NATO. Dnešní Rusko podle něj zůstane v dohledné době největší hrozbou pro mír a bezpečnost v euroatlantickém regionu.
22.07.2023 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Boris Boris (72 článků)

Jak připravit domácí zmrzlinu

 
K létu zmrzlina patří. A když je léto tak horké, jako to letošní, je dobré mít ji zásobu stále k dispozici. Než se s ní tahat domů z marketu a riskovat, že cestou roztaje, co takhle připravit si zmrzlinu domácí? Domácí zmrzlinu si můžete připravit, i když nemáte zmrzlinovač a nejste nijak zdatní cukráři. Jsou recepty na domácí zmrzlinu, kde stačí jen 2 – 3 ingredience a lahodná pochoutka je na světě. Dva takové jednoduché návody přinášíme i my. Zmrzlina, na kterou se vyplatí počkat Zmrzlina musí být nadýchaná a hladká, pod bodem mrazu a přesto měkká a tvárná. Připravit zmrzlinu v ideální konzistenci představuje míchat ji co půl hodinky, dokud úplně neztuhne. Nebo ji připravit ze salka, to míchání odpadne. Na zmrzlinu budete potřebovat: 1 plechovku Salka 500 ml smetany na šlehání Smetanu i kondenzované mléko nalijte do mísy a šlehejte dokud směs nezhoustne. Potom ji přendejte do uzavíratelné dózy a dejte do mrazničky na několik hodin, dokud úplně neztuhne.Tato zmrzlina se nemusí promíchávat a stejně je hladká a jemná přesně tak, jak má správná zmrzlina být. Do tohoto základního krému můžete přidat drobné ovoce, kousky čokolády, vanilku či jinou příchuť. Můžete také použít ochucené mléko, například Pikao a vytvořit si kakaovou zmrzlinu. Zmrzlina, na kterou čekat nemusíte Během několika minut připravíte zmrzlinu z mraženého ovoce a i na ni potřebujete jen tři přísady: jakékoliv mražené ovoce (jahody, borůvky, lesní směs apod.), mléčnou složku nebo jinou tekutinu, například bílý jogurt, kysanou smetanu, kokosové mléko a další. Poslední ingrediencí je složka, která zmrzlinu dosladí. Výborný je banán, med, javorový či jiný sirup, ale samozřejmě můžete použít i obyčejný cukr. Asi půl kilogramu důkladně zmrzlého ovoce dejte do mixéru, přidejte banán nebo jiné sladidlo a část tekutiny. Mixujte a postupně přidávejte tekutou složku, dokud nebude zmrzlina ve správné konzistenci. Ihned podávejte. Příspěvek Jak připravit domácí zmrzlinu pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
01.09.2018 07:11 |

podobné články

Historik Snyder: Tohle všechno pro vás dělá Ukrajina. A vy jí nechcete dávat peníze?

 
Američané začínají přemýšlet o tom, zda se jim nadále vyplatí finančně podporovat Ukrajinu. Historik Timothy Snyder se rozhodl nejen Američanům vysvětlit, že Ukrajinu je třeba podporovat, protože ta pro bezpečnost USA dělá víc, než udělali sami Američané od konce studené války. „Je trapné říci, že ukrajinský odpor udělal pro bezpečnost Američanů více než jakákoli americká politika od konce studené války. Ale je to pravda a je třeba to říci,“ pravil uznávaný historik.
07.11.2022 11:50 |

podobné články

Historik Snyder: Tohle všechno pro vás dělá Ukrajina. A vy jí nechcete dávat peníze?

 
Američané začínají přemýšlet o tom, zda se jim nadále vyplatí finančně podporovat Ukrajinu. Historik Timothy Snyder se rozhodl nejen Američanům vysvětlit, že Ukrajinu je třeba podporovat, protože ta pro bezpečnost USA dělá víc, než udělali sami Američané od konce studené války. „Je trapné říci, že ukrajinský odpor udělal pro bezpečnost Američanů více než jakákoli americká politika od konce studené války. Ale je to pravda a je třeba to říci,“ pravil uznávaný historik.
07.11.2022 17:35 |

podobné články

Den pro Ukrajinu VIDEO

 
Koncerty za Ukrajinu, pochod za Ukrajinu i shomáždění Společně za Ukrajinu. To byl den za Ukrajinu
24.02.2024 19:40 |

podobné články

Humanitární situace na Ukrajině se nadále zhoršuje. Hodláme vyslat další konvoj s pomocí, oznámil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov

 
Rusko hodlá tento týden vypravit další konvoj s humanitární pomocí na Ukrajinu. Na pondělní tiskové konferenci to oznámil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Kyjev už podle něj dostal seznam materiálu, který Moskva plánuje rozdat potřebným.
25.08.2014 12:20 |

podobné články

Zvrhlé a nechutné. Bigotní fanatik. Místo mámy dva táty, homo-porno a soulož s dětmi a mrtvolami. Jiří Čunek promluvil o gayích a toto nám řekli Kalousek, Keller či Benda…

 
ANKETA Senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) nazval pochod homosexuálů Prague Pride „pochodem smrti pro stát, Evropu, tuto civilizaci“, když stát bude tyto skupiny podporovat a uznávat jako rodiny. Dle něj bychom homosexuálům do soukromí neměli mluvit a je třeba je tolerovat, ale je to styl života, který nemá stát podporovat. Stát má podporovat rodiny, které tím, že mají děti, vytvářejí budoucnost národa.
24.07.2017 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (894 článků)

Filip Andler: USA se z Afghánistánu nepoučily a opakují své chyby na Ukrajině

 
Washington sype na Ukrajinu peníze v podobě zbraní, střeliva a ekonomické pomoci. 40 miliard dolarů schválených Kongresem USA v květnu je značná suma, zvláště pro zemi, která se potýká s rekordně vysokou inflací a státním dluhem, jenž se vymkl kontrole. Zdá se, že Bílý dům se zavázal podporovat Ukrajinu všemi možnými prostředky tak dlouho, jak bude potřeba.
04.09.2022 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Washington Washington (266 článků) , Washington Washington (266 článků)

Šéf Úsvitu-NK Lidinský: Připravme se vojensky na rozpad EU, zhroucení NATO a totální kolaps. Největším přínosem je vycvičený ozbrojený občan, zaveďme brannou výchovu

 
ROZHOVOR Předseda Úsvitu-Národní koalice Miroslav Lidinský, bývalý voják a policista, říká, že bychom měli být vojensky připraveni na rozpad EU a NATO a jako alternativu vidí vojenskou a hospodářskou spolupráci v rámci Visegrádu. Je potřeba zajistit ostrahu hranic, zvýšit početní stavy policie a armády a podporovat aktivní zálohy. Je též pro určitou formu branné výchovy na základních i středních školách. Ozbrojený občan napomáhá bezpečnosti. Je též potřeba podpořit vícečlenné české rodiny a porodnost, abychom zamezili imigraci. Je též potřeba obnovit národní hrdost.
22.01.2016 19:46 |

podobné články

Hřib je v Kyjevě, není sám. Prohlíží si ruiny a fotí se

 
Hned několika tweety se věnoval dění na Ukrajině primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib (Piráti). Zdůraznil, že je nutné podporovat Ukrajinu tak dlouho, dokud válka jejím vítězstvím neskončí. Dnes totiž společně s dalšími primátory evropských měst zavítal do hlavního města Ukrajiny Kyjeva.
11.01.2023 20:10 |

podobné články

Další zbraně z ČR na Ukrajinu. Pekarová a Vystrčil to ohlásili přímo v Kyjevě

 
Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v ukrajinském parlamentu v Kyjevě prohlásili, že Česko dodá Ukrajině další zbraně. Šéf Senátu zdůraznil, že je potřeba nadále podporovat Ukrajinu, protože proti Rusku bojuje i za nás.
26.11.2023 08:15 |

podobné články

Česko má nasmlouváno 180.000 dělostřeleckých granátů pro Ukrajinu, uvedl Fiala

 
Česko má nasmlouváno 180.000 kusů dělostřelecké munice pro Ukrajinu, na zajištění dalších 300.000 kusů pracuje. Napsal to dnes český premiér Petr Fiala (ODS) v  příspěvku  v britském listu Financial Times (FT) zveřejněném během jeho návštěvy Spojených států. Evropa musí nejen podporovat Ukrajinu prostřednictvím podobných iniciativ, ale také posílit vlastní obranu, uvedl také Fiala.
16.04.2024 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6461 článků)

Putin prý udeří na Ukrajinu ve středu. Západ nabádá: Utečte! Blízké diplomatů stahuje i ČR

 
Opusťte Ukrajinu, dokud letecké spojení ještě funguje. Tak zní vzkaz britských a amerických úřadů svým občanům na území země obklíčené ruskými vojenskými jednotkami. Podle jejich zpravodajců dojde k útoku Moskvy v nejbližších dnech a obavy se týkají i toho nejhoršího – bombardování ukrajinské metropole Kyjeva. USA v sobotu spustily evakuaci diplomatů, rodiny zaměstnanců velvyslanectví stahuje i Česko. Ministerstvo zahraničí zároveň varuje před cestami nejen na Ukrajinu, ale i do Běloruska.  Úder Moskvy by měl přijít ve středu, informuje britský list Daily Mail.
12.02.2022 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Washington Washington (266 článků) , Washington Washington (266 článků)

Prasárny pro Ukrajinu. Nahé obrázky vynesly už 18,5 milionu. I pro prapor Azov

 
Je mnoho způsobů, jak vybírat peníze pro válkou zkoušenou Ukrajinu. Dvě ženy z Ukrajiny se rozhodly cílit na základní lidský pud, totiž rozmnožování. Sehnaly modelky a modely, jež za doložené dotace pro Ukrajinu, například i pro prapor Azov, pošlou nahou fotku. Projekt TerOnlyfans tak funguje skoro od začátku války. A nemá podle zakladatelky skončit, dokud Putin nezemře a agrese Ruska neustane.
29.06.2022 04:50 |

podobné články

Pr*sárny pro Ukrajinu. Nahé obrázky vynesly už 18,5 milionu. I pro prapor Azov

 
Je mnoho způsobů, jak vybírat peníze pro válkou zkoušenou Ukrajinu. Dvě ženy z Ukrajiny se rozhodly cílit na základní lidský pud, totiž rozmnožování. Sehnaly modelky a modely, jež za doložené dotace pro Ukrajinu, například i pro prapor Azov, pošlou nahou fotku. Projekt TerOnlyfans tak funguje skoro od začátku války. A nemá podle zakladatelky skončit, dokud Putin nezemře a agrese Ruska neustane.
29.06.2022 07:15 |

podobné články

Kalouskova premiéra u Soukupa. A přišel úder: Dokud bude Babiš premiérem, budou tu lidi umírat dál!

 
Bývalý poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09) mnohé překvapil, když přesedlal z politiky do televize: Ve čtvrtek jej tak mohli spatřit diváci TV Barrandov v premiérovém debatním pořadu s Jaromírem Soukupem. A co bylo hlavním tématem? Především výčet chyb směrem k Babišovu kabinetu, který podle exposlance velmi špatně provádí Česko koronavirovou pandemií. „Dokud bude Babiš premiérem, budou lidi umírat dál, on je součást problému,“ uvedl s tím, že je potřeba dát v Poslanecké sněmovně dohromady většinu pro rekonstrukci vlády, jinak nás to bude stát životy. Do prezidenta Zemana se pustil coby do „distributora“ vakcíny Sputnik V.
19.03.2021 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7858 článků)

Céline Dion si před mateřstvím prožila drama: Umělé oplodnění absolvovala sedmkrát

 
Zpěvačka Céline Dion se rozhodla počít dítě po čtyřicítce. Její manžel navíc tehdy měl skoro sedmdesát a bylo jasné, že přirozeně to asi nepůjde. Proto se svěřili do rukou odborníků na umělé početí. Kanadská hvězda však musela nakonec umělé oplodnění podstoupit sedmkrát, než se jí podařilo počít nyní tříletá dvojčata Nelsona a Eddyho. Pětačtyřicetiletá Céline má s manželem starším o šestadvacet let ještě dvanáctiletého syna Reného Charlese. „Kvůli dvojčatům jsem podstoupila umělé oplodnění šestkrát, a to jedno za druhým. Říkala jsem si, že dokud mi to zdraví dovolí a dokud si lékař bude jistý, že to fyzicky zvládnu, tak budu podstupovat umělé oplození nadále, dokud mě někdo nezastaví,“ svěřila Dion britskému deníku Sunday People. Přes pokročilý věk Céline nevyloučila ještě další těhotenství. Jistá si tím ale není. „Na světě není nic, co by bylo víc než mateřství. Moc ráda bych měla další děti, ale nevím. Je to trochu sobecké chtít jich víc, ačkoli dceru bych si moc přála,“ dodala montrealská pěnice. Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;}
12.11.2013 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Céline Dion (202 článků)

Ukrajina může na členství v EU zapomenout, dokud nesplní polské a maďarské požadavky

 
Maďarsko bude blokovat zahájení jednání s Ukrajinou o vstupu do Evropské unie, dokud Kyjev nesplní jeho požadavky týkající se maďarské menšiny na Ukrajině. Podle portálu Ukrajinska pravda to řekl Balázs Orbán, poradce maďarského premiéra Viktora Orbána. Také Polsko upozornilo, že Ukrajina se k EU nebude moci připojit, dokud nebude vyřešen spor o exhumaci polských obětí volyňského masakru z druhé světové války. Evropská komise by ve středu měla zveřejnit hodnotící zprávy o pokroku Ukrajiny a dalších zemí na cestě do EU.
07.11.2023 18:10 |

podobné články

Obavy rostou, Putinova invaze na Ukrajinu má přijít brzy. USA zmiňují „hrůzostrašný scénář“

 
Británie i USA varovaly Ukrajinu před plány ruského prezidenta Vladimira Putina, ten má podle nich připravovat invazi na Ukrajinu a země bude čelit „hrůzostrašnému scénáři“. Ruské jednotky se přesunují do Běloruska, kde má podle oficiálních zpráv proběhnout vojenské cvičení. U ukrajinských hranic je už na 100 tisíc ruských vojáků a těžké vojenské techniky, uvedl list Daily Mail. Invaze na Ukrajinu by byla pro Rusko katastrofou, prohlásil americký prezident Joe Biden na tiskové konferenci rok od svého nástupu do úřadu.
19.01.2022 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5366 článků)