Článek

Piráti budou hlasovat pro senátní verzi zákona o státní službě

 
Zákon o státní službě, ovlivňování rozhodnutí soudců, plánovaná třetí a čtvrtá vlna EET, neustálé problémy s dopravou, tvrdý brexit a karenční doba.
23.01.2019 07:45 |

podobné články

Podobné články

Zaorálek k veřejným zakázkám: ČSSD podpoří senátní verzi

 
Místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek považuje vládní předlohu zákona, která má zprůhlednit zadávání veřejných zakázek, za nedostatečnou. Problém je podle něj v otázce transparentnosti, což je ale jedna z klíčových věcí. Sociální demokraté proto budou podle něj ve sněmovně hlasovat pro senátní verzi zákona.
31.01.2012 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2512 článků)

Zelení: Cesta k účinnému zákonu o ovzduší je stále před námi

 
Poslanci 2. 5. 2012 schválil senátní verzi návrhu zákona o ovzduší a bohužel tak nevyslyšeli výzvu Strany zelených k odmítnutí obou verzí (původní poslanecké i senátní) a k urychlenému návratu k vládní verzi zákona, která byla nejkvalitnější a měla i podporu odborné veřejnosti.
07.05.2012 10:35 |

podobné články

Premiér Sobotka: Koaliční rada dokončila přípravu zákona o státní službě

 
Koaliční rada dnes dokončila přípravu pozměňovacího návrhu k zákonu o státní službě. Bude nyní předložen v Poslanecké sněmovně a novela zákona o státní službě může být schválena už během léta. Zákon začne platit v plánovaném termínu od prvního ledna roku 2015.
27.05.2014 14:05 |

podobné články

Piráti: Novela zákona o státní službě může vést k upevnění moci vlády v demisi

 
Piráti nepochybují o potřebě novelizovat zákon o státní službě. Změna takto důležitého zákona by se však neměla dít na základě ad hoc iniciativy Ministerstva vnitra ČR, které dnes novelu předložilo na jednání Vlády ČR.
21.02.2018 15:35 |

podobné články

Sněmovna posunula dál novelu zákona o státní službě. Piráti nesouhlasí

 
Poslanecká sněmovna včera hlasy známé hlasovací koalice ANO+KSČM+SPD posunula do druhého čtení vládní novelu zákona o státní službě. Piráti ve prospěch novely nehlasovali.
24.05.2018 09:55 |

podobné články

Bartoš (Piráti): Zákon o státní službě má ukrojit další kus z nezávislosti státních úřadů

 
Sněmovna dnes zahájila jednání o problematické vládní novele zákona o státní službě. Piráti už dříve před tímto návrhem a jeho načasováním varovali.
19.04.2018 17:35 |

podobné články

Piráti opět nasadí do volby o post předsedy komise pro kontrolu GIBS Mikuláše Ferjenčíka

 
Piráti budou v rámci nadcházející schůze Sněmovny hlasovat pro odvolání komunisty Zdeňka Ondráčka z čela komise pro kontrolu GIBS. V případě nové volby Piráti opět nominují do čela komise poslance Mikuláše Ferjenčíka. Piráti dále zvednou ruku pro odvolání místopředsedy Sněmovny Tomia Okamury, pro zmírnění zákona o EET a podpoří i novelu daňového řádu, která zamezí praní špinavých peněz.
06.03.2018 16:50 |

podobné články

Bezpečnostní složky mají smůlu. Zákon o státní službě se na ně vztahovat nebude

 
Zákon o státní službě se nebude vztahovat na bezpečnostní sbory, Nejvyšší kontrolní úřad ani na mnohé státní příspěvkové organizace. Naopak pod státní službu budou spadat kromě ministerstev také finanční a katastrální úřady, Český statistický úřad či Státní pozemkový úřad. Vyplývá to z návrhu komplexní novely služebního zákona, kterou koalice připravila, a seznamu, který koalice zveřejnila na internetu. Podle některých členů koalice se ale výčet může ještě měnit.
10.06.2014 18:35 |

podobné články

Ministerstvo životního prostředí: Před pětadvaceti lety byl přijat zákon o ochraně přírody a krajiny

 
V neděli, včera, uplynulo 25 let, kdy bylo přijato původní znění zákona o ochraně přírody a krajiny, který dodnes představuje jednu z nejkomplexnějších a nejfunkčnějších norem na ochranu životního prostředí v České republice. Poslední změnu tohoto zákona navrhl jako pozměňovací návrh k původní sněmovní verzi novely zákona a následně odhlasoval Senát PČR dne 18. ledna 2017 a za dva dny o ní budou hlasovat poslanci. Senátní změna zákona má závažné dopady na ochranu přírody v našich národních parcích. Potvrzuje to stanovisko Katedry práva životního prostředí Právnické fakulty Univerzity Karlovy.
20.02.2017 10:15 |

podobné články

Diplomaté budou moci zůstat ve službě i po překročení 70 let, stvrdil Zeman

 
Prezident Miloš Zeman v úterý podepsal novelu zákona o státní službě, která umožní, že diplomaté budou moci zůstat ve službě i po překročení hranice 70 let. Informoval o tom mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.
12.01.2016 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23363 článků)

Bartoš (Piráti): Novela zákona o státní službě zvyšuje riziko odvolávání nepohodlných zaměstnanců

 
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 13. září 2018 - interpelace premiéra Babiše k novele zákona o státní službě
13.09.2018 20:05 |

podobné články

Diktát Bruselu. Toto může být příčinou řady neštěstí. Musíme mít právo se bránit. Ptali jsme se senátorů, jak budou hlasovat o této klíčové záležitosti a…

 
ANKETA Na nadcházející schůzi Senátu (pravděpodobně ve středu či ve čtvrtek) by se mělo hlasovat o novele ústavního zákona o bezpečnosti (senátní tisk č. 165), která zakotvuje ústavní právo občanů ČR nabývat, držet a nosit zbraně a střelivo. Zjišťovali jsme, kdo jak bude hlasovat.
05.12.2017 10:45 |

podobné články

Zelení k zákonu o ovzduší: stále je to před námi

 
Poslanci v pátek schválili senátní verzi návrhu zákona o ovzduší a bohužel tak prý nevyslyšeli výzvu Strany zelených k odmítnutí obou verzí a k urychlenému návratu k vládní verzi zákona, která byla podle strany nejkvalitnější a měla i podporu odborné veřejnosti.
07.05.2012 15:55 |

podobné články

To už tady bylo. Profesorka Dvořáková upozorňuje na rizika služebního zákona

 
Politoložka Vysoké školy ekonomické v Praze Vladimíra Dvořáková spatřuje mezi připravovanou novelou zákona o státní službě a opoziční smlouvou z roku 1998 nebývalou paralelu. Dohoda, kterou mezi sebou uzavřeli na konci devadesátých let zástupci ODS a ČSSD, podle ní uložila k ledu slibovanou protikorupční akci „Čisté ruce“ a naopak nebývale rozšířila možnosti korupce. Stejný scénář prý můžeme čekat v roce 2014 od zákona o státní službě.
17.08.2014 16:31 |

podobné články

Vidle do zákona o státní službě? Cyril Svoboda předal námitku na Hrad

 
Podle serveru Lidových novin mohl mít předseda vlády Bohuslav Sobotka radost, jelikož obdržel dopis, ve kterém Evropská komise kývla na konečnou podobu českého služebního zákona. Dopis, ale od Cyrila Svobody, prý obdržel i prezident Miloš Zeman, kterého podle Lidovek Svoboda žádá o zasáhnutí do znění zákona o státní službě.
17.03.2015 08:26 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (378 článků) , Bohuslav Sobotka (9540 článků) , Miloš Zeman (23363 článků)

Novelu zákona o státní službě vláda projedná v prosinci. Možná tak zachrání eurodotace

 
Premiér v demisi Jiří Rusnok je přesvědčen, že stručnou novelou zákona o státní službě z roku 2002 je možné připravit kvalitní normu, která naplní podmínky Evropské komise. O novele podle něj bude kabinet diskutovat začátkem prosince. Ministři také připraví "akční plán" týkající se státní služby.
13.11.2013 14:21 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1868 článků) , Jiří Rusnok (696 článků)

Pithart vyzdvihl Slováky nad Čechy, Pehe zase „kavárnu“ nad většinu českého národa. Zde je protiúder Jana Hamáčka

 
ROZHOVOR „Chápu, že si noví ministři chtějí vybrat své nejbližší spolupracovníky, ale nejde to obcházením zákona o státní službě prostřednictvím účelových změn, aby se ministři zbavili nepohodlných úředníků a dosadili na uvolněná místa své vlastní lidi. To popírá samotnou podstatu zákona o státní službě,“ konstatuje k nedávným čistkám ve státní správě bývalý předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD). Svá slova pak dál doplňuje: „Ještě mnohem závažnější by bylo, kdyby se tato vláda bez důvěry rozhodla dělat změny v bezpečnostních složkách a ve vedení tajných služeb. To bych považoval za naprosto nepřípustné.“
05.01.2018 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1427 článků)

Vítězové tendrů nebudou muset odkrýt vlastníky, podle poslanců by to byl chaos

 
Poslanci v úterý hlasy vládní koalice přehlasovali Senát a potvrdili sněmovní verzi zákona o veřejných zakázkách. Odmítli návrh senátorů, aby vítězové tendrů rozkrývali svoji vlastnickou strukturu včetně anonymních akcionářů či tichých společníků. Podle některých odborníků by senátní návrhy působily v praxi potíže. Opozice však senátní verzi hájila. Novelu nyní dostane k podpisu prezident.
31.01.2012 17:45 |

podobné články