Článek

Piráti: Budeme hledat cestu k předčasným volbám tak, aby o nové vládě rozhodli občané

 
Piráti slovy svého předsedy Ivana Bartoše odsoudili premiérovu bagatelizaci informací o zjištěných informacích o agresi, které se měla na území České republiky dopustit Ruská federace.
20.04.2021 15:20 |

podobné články

Podobné články

Ústavní soud znovu otevřel cestu k předčasným volbám

 
Středečním jednáním pléna Ústavního soudu se znovu otevřela možnost stihnout termín předčasných voleb ve dnech 9. a 10. října. Ústavní soudci po tlaku šokovaných politiků a veřejnosti urychlili projednávání a už za týden 10. září posoudí na prvním ústním veřejném slyšení, zda ústavní zákon o rozpuštění Sněmovny v souladu s ústavou. Do té doby soudci přerušili projednávání stížnosti poslance Miloše Melčáka proti předčasným volbám. Novinkám to sdělil mluvčí soudu Vlastimil Göttinger.
02.09.2009 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Melčák (56 článků)

Rusnokova vláda je nejlepší cestou k předčasným volbám, chválí ČSSD Zemana

 
ČSSD ocenila krok prezidenta Miloše Zemana, který v úterý jmenoval předsedou vlády Jiřího Rusnoka. Podle šéfa strany Bohuslava Sobotky je to nejlepší a nejrychlejší cesta k předčasným volbám. ČSSD zároveň vyzvala dosavadní vládní koalici, aby se přidala ke snaze soc. dem. rozpustit Sněmovnu. Vypsání předčasných voleb podporuje i KSČM a Věci veřejné.
25.06.2013 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26009 článků) , Jiří Rusnok (1900 článků)

Fiala: Jsme blíž předčasným volbám

 
Předseda ODS Petr Fiala v rozhovoru pro Právo řekl, že Andrej Babiš má tolik osobních a rodinných problémů, že mu to zabraňuje ve výkonu funkce předsedy vlády. Místo toho, aby on řešil problémy Česka, se Česko podle Fialy zabývá jeho problémy. Řekl také, že se země přiblížila předčasným volbám.
24.11.2018 04:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23173 článků) , Petr Fiala (2054 článků)

Schwarzenberg: Budou-li předčasné volby, povedu TOP 09 já

 
ČSSD začíná šturmovat k předčasným volbám v roce 2012, kdy vidí ideální příležitost spojit plánované krajské volby i s volbami do Poslanecké sněmovny. Pokud by k předčasným volbám v tomto termínu došlo, je ministr zahraničí a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg připraven být opět volebním lídrem strany. Za „naschvály", které hrotí konflikty v současné vládní koalici, vidí Schwarzenberg z osmdesáti procent uraženou ješitnost.
04.09.2011 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4027 článků)

Ve stranách i sněmovně se bude jednat o cestě k předčasným volbám

 
Politické strany budou dnes od rána jednat o situaci poté, co úřednická vláda Jiřího Rusnoka nezískala důvěru sněmovny. Rozpadla se totiž zároveň dříve deklarovaná "stojedničková" většina bývalé koalice a země zřejmě míří k předčasným volbám.
08.08.2013 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1900 článků)

Sněmovna nejspíš skončí. Česko míří k předčasným volbám

 
Poslanci v úterý odpoledne s největší pravděpodobností schválí rozpuštění sněmovny. Česko tím zamíří k předčasným volbám, které by se mohly uskutečnit koncem října.
20.08.2013 06:20 |

podobné články

Zadlužené Řecko je o krok blíž k předčasným volbám: Věřitelé odmítají návrhy reforem!

 
V dluzích topící se Řecko je opět o krok blíže referendu, nebo dokonce předčasným volbám. Věřitelé zadlužené země totiž odmítli v podstatě všechny návrhy reforem, které jim vláda předložila.
09.03.2015 19:00 |

podobné články

Řecký premiér Tsipras rezignoval. Země míří k předčasným volbám

 
Řecký premiér Alexis Tsipras udělal to, co se očekávalo - oznámil svou rezignaci. Dluhy zmítané Řecko míří k předčasným volbám, které by se měly uskutečnit v září.
20.08.2015 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Alexis Tsipras (69 článků)

Kalousek: Dokud budeme mít většinu, budeme bojovat dál

 
Ministr financí Miroslav Kalousek z TOP 09 poskytl rozhovor serveru Týden.cz, ve kterém potvrdil, že koalice ODS, TOP 09 a LIDEM bude bojovat proti samozvané vládě Miloše Zemana. Prezidentův plán jmenovat úřednický kabinet premiéra Jiřího Rusnoka a donutit tak sněmovnu, aby se rozpustila a došlo k předčasným volbám, považuje prý ministr za nebezpečný precedens, který by se mohl opakovat po každých volbách.
26.06.2013 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7419 článků) , Miloš Zeman (26009 článků) , Jiří Rusnok (1900 článků)

Nové volby? Profesor Jičínský má zásadní zprávu pro ty, kteří nečtou pořádně Ústavu. Je to jinak

 
ROZHOVOR Ani zkušený politický matador, odborník na ústavní právo profesor Zdeněk Jičínský nedokáže odhadnout, s jakým řešením přijdou po neúspěšných jednáních hnutí ANO a ČSSD o koaliční vládě významní aktéři prezident Miloš Zeman a premiér v demisi Andrej Babiš. „Nemyslím, že by pan prezident v odporu proti předčasným volbám šel tak daleko, že by chtěl hledat řešení ve vytvoření nějaké úřednické vlády, když nebyly vyčerpány tři pokusy o vytvoření politické vlády, která bude usilovat o důvěru Sněmovny,“ míní profesor Zdeněk Jičínský v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
10.04.2018 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23173 článků) , Zdeněk Jičínský (39 článků) , Miloš Zeman (26009 článků)

Melčák uvažuje o napadení nové cesty k volbám

 
Poslanec Miloš Melčák uvažuje o tom, že podá ústavní stížnost i na dnes sněmovnou schválenou změnu ústavy, která má otevřít cestu k předčasným volbám. Poslanci podle něj touto novelou zneuctívají rozhodnutí Ústavního soudu, který ve čtvrtek zrušil zákon o zkrácení volebního období.
11.09.2009 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Melčák (56 článků)

Hejtman Mišák: Doufám, že občané neskočí na špek náhlým spasitelům

 
Stanislav Mišák (ČSSD) je již druhé volební období hejtman Zlínského kraje. Není to však dlouho, co uvažoval o rezignaci. Jak se situace vyvíjí nyní? A co je podle jeho názoru v kraji prioritně třeba zlepšit? V rozhovoru, který poskytl našim stránkám, jsme se také vrátili v čase k senátním volbám, kde byl v druhém kole poražen Tomiem Okamurou a nahlédli jsme do budoucnosti k předčasným volbám.
23.08.2013 13:55 |

podobné články

Předčasné volby se stále ještě mohou konat v lednu či únoru

 
Skutečnost, že se sociální demokraté rozhodli nezvednout ruku pro rozpuštění Sněmovny, ještě neznamená, že občané půjdou hlasovat až v řádném termínu na konci května. Politici by se totiž předčasným volbám nebránili, pokud by se k nim došlo způsobem, který by byl u Ústavního soudu (ÚS) nenapadnutelný.
17.09.2009 07:10 |

podobné články

Politické špičky cestu k volbám nenašly, shodují se ale na trvalých změnách ústavy

 
V Senátu se v neděli v noci uskutečnila schůzka lídrů šesti nejsilnějších politických stran a předsedů obou komor parlamentu. Politici hledali způsob, jak se dopracovat k předčasným volbám, pokud Ústavní soud neodmítne stížnost poslance Miloše Melčáka na neústavnost zkrácení volebního období. A nenašli, sejdou se tedy znovu v pondělí v noci.
06.09.2009 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Melčák (56 článků)

Piráti a Starostové: Ne vládě s likvidátory demokracie! Menšinovou třeba podpoříme

 
Piráti a Starostové oznámili, co udělají po volbách. Jasně uvedli, že o vládě nebudou vyjednávat s nikým, kdo nebude dost kompetentní, s prokázanou korupční minulostí, nebo v trvalém střetu zájmů. Piráti a Starostové zároveň nepodpoří vládu s účastí subjektů ohrožujících základy liberální demokracie nebo s historickým dědictvím likvidace demokracie v této zemi. Zároveň Piráti a Starostové vyzvali ostatní demokratické strany, aby se zavázaly k témuž.
13.09.2021 11:05 |

podobné články

Bartoš jde za Zemanem kvůli předčasným volbám

 
Koalice Pirátů a STAN nadále odmítá vyslovit vládě nedůvěru, raději by rovnou rozpustila Sněmovnu. Lídr koalice Ivan Bartoš (piráti) se proto chystá jednat o situaci ve středu s prezidentem Milošem Zemanem.
27.04.2021 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26009 článků) , Ivan Ivan (2099 článků)

ČSSD vyslala Haška jednat s KSČM o předčasných volbách

 
Ve Sněmovně se v pátek uskutečnila na popud sociálních demokratů schůzka šéfa Asociace krajů ČR Michala Haška (ČSSD) s předsedou komunistických poslanců Pavlem Kováčikem. Ten Právu řekl, že šlo o pokus hledat společné východisko z předložených alternativ, jak dojít k předčasným volbám. ČSSD přitom prosazuje, aby se volby konaly 9. a 10. října, zatímco ODS, lidovci, TOP 09 a zelení označují za realistický termín 6. a 7. listopadu.
04.09.2009 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kováčik (308 článků) , Michal Hašek (2438 článků)

Předčasné volby v ČR prý mohou přinést komunistům podíl na moci

 
Česká Poslanecká sněmovna souhlasem se svým rozpuštěním otevřela cestu k předčasným volbám, které mohou komunistům přinést podíl na moci, napsala agentura Reuters. Poznamenala, že by se tak stalo poprvé od nekrvavé revoluce, jež před více než dvěma desítkami let ukončila totalitní vládu komunistické strany. V reakci na poslanecké přijetí návrhu, aby prezident sněmovnu rozpustil, agentura DPA připomněla, že nové volby jsou důsledek hluboké vládní krize způsobené pádem kabinetu premiéra Petra Nečase.
20.08.2013 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9365 článků)

Přehledně: Česko na cestě k předčasným volbám? „Rudí“ hodili Babiše přes palubu, co bude dál

 
Nedůvěra vládě? Možná. Rozpuštění Sněmovny a předčasné volby? Taky možnost. Rozhodnutí komunistů vypovědět toleranci menšinové vládě Andreje Babiše (66, ANO) vyprovokovalo opozici k akci, jak se zbavit kabinetu. Obává se ale kroků prezidenta Miloše Zemana (76). Premiér Babiš dnes potvrdil, že vláda o důvěru žádat nehodlá, nevidí pro to důvod. Opozice v případě vyslovení nedůvěry není zcela jednotná, stále častěji se však ozývá možnost rozpuštění Sněmovny a předčasných voleb.
15.04.2021 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23173 článků) , Miloš Zeman (26009 článků)