Článek

Pfizer žádá o svolení k očkování amerických dětí ve věku pěti až 11 let. Zmínil vážnou hrozbu

 
Farmaceutické společnosti Pfizer a BioNTech požádaly americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) o schválení vakcíny nově i pro děti mezi pěti a jedenácti lety. Úřad naplánoval jednání na konec října. Informoval o tom server Mirror.
12.10.2021 23:25 |

podobné články

Podobné články

Očkování dětí proti covidu ve školách? Pražský magistrát nabízí mobilní tým

 
Pražský magistrát nabídl svým školám, že do nich pošle mobilní očkovací tým, který by zajistil očkování dětí proti covidu-19. Nyní úřad zjišťuje, zda bude o očkování zájem, řekl ředitel odboru zdravotnictví a krajský koordinátor očkování Martin Ježek. Ministerstvo školství to vítá. Proočkovanost ve věkové skupině 12 až 15 let je zatím nejnižší, očkování pro tuto kategorii bylo zahájeno jako poslední na začátku července. Alespoň jednu dávku očkování má podle dat ministerstva asi 32 procent dětí v tomto věku.
01.10.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Martin Ježek (14 článků)

Očkování puberťáků má v USA zelenou: Vakcína Pfizer i pro děti od 12 do 15 let

 
Ve Spojených státech ve čtvrtek může naplno začít očkování dětí ve věku 12 až 15 let vakcínou proti covidu-19 vyvinutou ve spolupráci firem Pfizer a BioNTech. Poslední krok ze strany federální vlády v tomto směru ve středu učinilo Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), které doporučilo vakcinaci dané věkové kategorie v návaznosti na pondělní povolení od Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA).
13.05.2021 13:45 |

podobné články

Očkování dětí 12+ v Česku? Babiš zmínil už konec července, Vojtěch Pfizer v září u pediatrů

 
Vakcína od firem Pfizer/BioNTech by od září mohla být k dispozici praktickým lékařům pro děti od dvanácti let. Teď se soutěží distributor, který by to mohl zajistit. Řekl to ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), který se dnes nechal očkovat proti koronaviru v ústeckém velkokapacitním očkovacím centru. Premiér Andrej Babiš (ANO) v dnešním videu na sociálních sítích uvedl, že začít očkovat děti od 12 let by se mělo koncem července.
13.06.2021 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků) , Vojtěch Adam (1638 článků) , Adam Vojtěch (1267 článků)

K očkování se od půlnoci přihlásilo přes 20 tisíc dětí mezi 12 a 15 lety

 
Od půlnoci, kdy se otevřela registrace k očkování proti covidu pro děti od 12 do 15 let, se jich do 12 hodin do systému přihlásilo 20 500. Ve čtvrtek o tom informoval mluvčí Národní agentury pro komunikační technologie (NAKIT) Lukáš Trnka. V ČR je v tomto věku cca 456 000 dětí. Očkování budou provádět vybraná centra, děti dostanou vakcínu Pfizer/BioNTech.
01.07.2021 15:00 |

podobné články

Trojice nejnadějnějších očkování na covid: V čem se liší Pfizer, Moderna a Oxfordská vakcína?

 
Vakcíny z laboratoří firem Pfizer-BioNTech, Moderna a Oxford AstraZeneca jsou na dohled od završení třetí fáze klinických testů a proti covid-19 se jeví účinné. Už čekají na povolení evropských i amerických úřadů. Francouzský list Le Journal du Dimanche porovnává tři produkty, které jsou v závodu o očkování v čele.
30.11.2020 13:50 |

podobné články

Očkování malých dětí se blíží: Pfizer zahájil testy, zapojily se i děti (1, 3 a 6) doktorů

 
Šestiletá Ellie, tříletý Christian a roční Sloan z amerického města Jefferson jsou zapojeni do klinického testování vakcíny Pfizer na malých dětech. Oba rodiče sourozenců Birových pracují jako neurochirurgové v tamní nemocnici a povolení k zapojení výzkumu dali i proto, že doufají, že očkování proti covidu-19 děti ochrání před nebezpečnou variantou delta, uvedl list Daily Mail.
24.06.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Christian Sloan (1 článek) , Jefferson Jefferson (4 články)

Zlaté časy pro Pfizer. Zisky se počítají v desítkách miliard dolarů

 
Varianta koronaviru delta, dříve známá jako indická, se šíří v Evropě, v USA, v Asii i v Africe. A svět hledá záchranu v očkování. Firmy, které vakcíny vyvíjejí, si mnou potěšeně ruce. Především společnosti Pfizer/BioNTech mohou být spokojené. Pfizer oznámil, že v roce 2021 počítá s tržbami 33,5 miliardy dolarů, to je v přepočtu asi 717 miliard korun.
01.08.2021 10:10 |

podobné články

Pfizer: Po třetí dávce je ochrana až desetkrát vyšší

 
Rozhodnutím české vlády se otevřela možnost očkování třetí dávkou proti covidu-19 pro všechny, u nichž uplynulo nejméně osm měsíců od druhé vakcinace. Přeočkovávat se bude mRNA vakcínami společností Pfizer/ BioNTech a Moderna. Zástupce výrobce vakcíny Comirnaty od Pfizer/BioNTechu, kterou v České republice dostalo nejvíce lidí, Právu řekl, jak dopadly studie hodnotící tuto posilující dávku.
01.09.2021 18:35 |

podobné články

Nemocnice Znojmo: Začalo očkování dětí od 12 let

 
Od půlnoci ze středy 30.6. na čtvrtek 1.7. byla spuštěna registrace pro očkování dětí od 12-16 let proti COVID-19. Nemocnice Znojmo má v očkovacím centru zajištěnu přítomnost pediatra vždy ve čtvrtek. S ohledem na blížící dovolené a dětské tábory byly první termíny pro očkování dětí od 12 let vypsány již na 1.7.2021. „Chceme dát možnost rodičům, kteří chtějí své děti očkovat před dovolenou či letním táborem, aby měli termín první dávky co nejdříve,“ sdělil MUDr. Zdeněk Monhart, náměstek pro léčebně preventivní péči Nemocnice Znojmo. Očkovací látka je Pfizer/BioNTech.
02.07.2021 15:40 |

podobné články

Bez očkování dětí bude Česku proces imunizace trvat roky, míní expertka. A zemře víc lidí

 
Stále více rodičů v Česku váhá s rozhodnutím, zda nechat naočkovat svoje dítě proti koronaviru. Důvodem jsou nejen obavy z bezpečnosti vakcín, nedostatek dat, ale také řada nepotvrzených informací, které mezi rodiči kolují. Odborníci v Česku se shodují, že očkování dětí je pro vytvoření kolektivní imunity klíčové a vakcína Pfizer/BioNTech, kterou Evropská léková agentura pro děti schválila, je bezpečná. V Německu se očkování zdravých dětí zatím nedoporučuje. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v rozhovoru pro sobotní Právo pak řekl, že děti mladší 12 let se v Česku ani výhledově očkovat nebudou. Pro ty od 12 by mohla být vakcína už v červenci, tvrdí premiér Andrej Babiš (ANO), Vojtěch zmiňuje spíš září.
14.06.2021 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků) , Vojtěch Adam (1638 článků) , Adam Vojtěch (1267 článků)

Vakcína v Česku i pro puberťáky: Termín na očkování proti covidu už má přes 20 tisíc dětí

 
K očkování proti nemoci covid-19 se mohou ode dneška registrovat i děti ve věku 12 až 15 let. Do 12:00 jich tuto možnost využilo více než 20 500, řekl mluvčí Národní agentury pro komunikační technologie (NAKIT) Lukáš Trnka. V této věkové skupině žije v ČR asi 456 500 osob. Vakcíny mohou vybraná očkovací centra podávat hned první den, v každém kraji budou nejméně dvě. Na očkování bude muset dítě doprovodit alespoň jeden zákonný zástupce. Děti budou očkovány vakcínou firem Pfizer a BioNTech.
01.07.2021 07:25 |

podobné články

SANEP: Koronavirus je vážnou hrozbou pro tři čtvrtiny Čechů, největší důvěru má ministr vnitra Jan Hamáček

 
Téměř pro tři čtvrtiny Čechů představuje šíření nového typu koronaviru na našem území vážnou hrozbu. Podle exkluzivního průzkumu společnosti SANEP pro televizi NOVA vyjádřilo obavy z koronaviru v souhrnu 73,2 procent dotázaných. Největší obavy pak mají především ženy (57 procent) a lidé nad 50 let (72 procent). Naopak v souhrnu pro 18,4 % naší populace nepředstavuje koronavirus a jeho šíření vůbec žádnou hrozbu.
22.03.2020 18:26 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3296 článků)

Vakcíny pro děti ve věku 5-11 let o krok blíž: Firmy Pfizer a Moderna spustily důležité testy

 
Farmaceutické společnosti Pfizer/BioNTech a Moderna začaly testovat své vakcíny proti koronaviru u dětí ve věku 5-11 let. Firmy ke kroku přistoupily hlavně kvůli několika nedávným případům srdečních onemocnění vyvolaných vakcínami u lidí mladších 30 let. Klinickými testy chtějí pomoci lépe odhalovat komplikace spojené s očkováním. Informoval o tom server Daily Mail.
28.07.2021 05:15 |

podobné články

Vakcína je bezpečná i pro malé děti, tvrdí Pfizer. Od pěti let mají dostat třetinovou dávku

 
Vakcínu proti covidu-19 firem Pfizer a BioNTech dobře snáší i děti mezi pěti a 11 lety a vyvolává u nich silnou imunitní odezvu. Společnosti to v pondělí napsaly v prohlášení s odkazem na vlastní klinické studie. Uvedly rovněž, že plánují co nejrychleji požádat regulační úřady v USA, EU a dalších zemích o povolení k nasazení očkovací látky i v této věkové skupině.
20.09.2021 19:40 |

podobné články

Vakcína, nebo výpověď: V jakých zemích je očkování povinné a pro koho?

 
Ačkoliv v Česku není očkování proti covidu-19 ani pro zdravotnický personál povinné, jiné země se rozhodly zavést povinné očkování nejen pro zdravotníky, ale také např. pro hasiče nebo personál domovů pro seniory. Určené profese mají většinou na vybranou – buď očkování, nebo zákaz kontaktu s pacienty či testování minimálně jednou týdně. Případně rovnou výpověď. Jinde je očkování povinné pro všechny obyvatele země nad 18 let. A ne vždy se tato povinnost setkává s pochopením veřejnosti. Zde je přehled povinného očkování a restrikcí ve vybraných státech světa.
14.08.2021 05:15 |

podobné články

Vakcína od Pfizeru nově i pro děti od 12 let: EU podpořila další průlom u očkování

 
Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) v pátek doporučila nasazení vakcíny proti covidu-19 firem Pfizer/BioNTech u dětí od 12 do 15 let, což ještě v pátek schválila Evropská komise. EMA uvedla, že látka by měla být aplikována stejně jako dosud u již schválené kategorie starších 16 let, tedy dvěma injekcemi v rozmezí alespoň tří týdnů. Jedná se o první preparát v EU, který dostal souhlas EMA s nasazením u dětí, k podobnému kroku se již dříve rozhodly úřady v USA či Kanadě. Očkování dětí od 12 let by se v Česku mohlo rozeběhnout ještě na konci června, řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).
28.05.2021 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1638 článků) , Adam Vojtěch (1267 článků)

Od nedělní půlnoci se k očkování budou moci hlásit lidé mezi 40 a 44 lety

 
Od nedělní půlnoci se k očkování proti covidu-19 budou moci registrovat lidé ve věku 40 až 44 let. Poté už se možnost očkování otevře pro všechny lidi nad 16 let. Novinářům to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Nyní se mohou nechat očkovat lidé nad 45 let. Věková kategorie 45 až 49 let byla otevřena tento týden v noci na úterý, podle dat Ministerstva zdravotnictví za dva dny dostalo očkování asi 150 000 lidí v tomto věku.
13.05.2021 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků)

Změny v očkování: Dojde na další věkovou skupinu, praktici budou využívat Modernu

 
Od nedělní půlnoci se k očkování proti covidu-19 budou moci registrovat lidé ve věku 40 až 44 let. Poté už se možnost očkování otevře pro všechny lidi nad 16 let. Novinářům to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Nyní se mohou nechat očkovat lidé nad 45 let. Věková kategorie 45 až 49 let byla otevřena tento týden v noci na úterý, podle dat ministerstva zdravotnictví za dva dny dostalo očkování asi 150.000 lidí v tomto věku. K praktikům navíc nově poputují vakcíny od firmy Moderna.
13.05.2021 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků)

Kimovi hackeři chtěli ukrást technologii k vakcíně Pfizer. Zuří epidemie i v KLDR?

 
Severní Korea údajně podnikla hackerský útok na americkou farmaceutickou firmu Pfizer a pokusila se jí ukrást technologii výroby vakcín proti nemoci covid-19. Podle agentury Reuters to uvedl jihokorejský poslanec Ha Te-kung s odvoláním na jihokorejskou rozvědku. Kdy se útok odehrál, neupřesnil. Kanceláře společnosti Pfizer v Asii a v Jižní Koreji zprávu bezprostředně nekomentovaly.
17.02.2021 18:55 |

podobné články