Článek

Petříček zklamal DVTV: I Schwarzenberg uznal, že Jindrák je pro jednání s Ruskem vhodný

 
Ministr zahraničí Tomáš Petříček okomentoval vztahy s Čínou a Ruskem. Pokud jde o Čínu, prý musíme počítat s tím, že v řadě oblastí je Čína pro EU spíše rivalem. Na druhé straně ale podle ministra máme hledat cesty ke spolupráci s touto zemí. Ve vztahu k Rusku konstatoval, že by stál o to, aby se česko-ruské vztahy zlepšily, ale to se prý podaří až tehdy, až si to bude přát i Rusko.
17.07.2020 16:20 |

podobné články

Podobné články

Zachmuřený Moravec a Bělorusko. Fischer ze Senátu volal po tvrdosti. Hradní Jindrák zoufale varoval před horkou válkou s Ruskem

 
V druhé hodině Otázek Václava Moravce si vyměnili názory bývalý diplomat, senátor Pavel Fischer, a Rudolf Jindrák, ředitel Odboru zahraničního Kanceláře prezidenta republiky, poradce předsedy vlády a bývalý diplomat. Rozebírali situaci v Bělorusku, ale také český vztah ke Spojeným státům a k Rusku. Jindrák zkritizoval Spojené státy i Rusko. Fischer nabádal, aby Česko neprodleně uvalilo sankce na konkrétní představitele Lukašenkova režimu. A varoval před Ruskem.
23.08.2020 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fischer (176 článků) , Václav Moravec (638 článků)

Zaorálkův náměstek Jindrák končí. Mohl by na Slovensku nastoupit za Klausovou

 
Náměstek ministra zahraničí Rudolf Jindrák skončí v řádu týdnů na své pozici. V úterý to uvedla mluvčí Černínského paláce Michaela Lagronová. Zkušený kariérní diplomat by se podle tvrzení serveru lidovky.cz měl na konci roku stát velvyslancem na Slovensku, kde by měl nahradit bývalou první dámu Livii Klausovou. Ta kvůli platnosti služebního zákona, který omezuje výkon státní služby nad 70 let, musí ve funkci skončit. Jindrák odchod z vedení ministerstva ani svou budoucnost nechtěl komentovat.
19.05.2015 13:46 |

podobné články

Osobnosti: Livia Klausová (327 článků)

Zeman mění tým: Kmoníčka vystřídá na Hradě Rudolf Jindrák

 
Hynka Kmoníčka v čele zahraničního odboru Pražského hradu vystřídá bývalý velvyslanec v Německu Rudolf Jindrák. Parlamentním listům informaci, kterou už v září uvedl deník Právo, potvrdil prezident Miloš Zeman. Jindrák, který v současné době pracuje jako poradce premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), nechtěl svůj případný nástup na Hrad komentovat.
07.10.2016 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25399 článků)

Jindrák chce na Hradě klást důraz na vztahy se sousedy a s EU

 
Nový ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák chce klást důraz zejména na rozvoj vztahů se sousedy a s Evropskou unií. Právě v této oblasti očekává letos intenzivní vývoj, protože se EU musí vypořádat s otázkami migrace i své budoucnosti po odchodu Británie. Do vývoje zasáhnou také podzimní parlamentní volby v Německu a Jindrák věří, že i jeho kontakty jako někdejšího dlouholetého velvyslance v Berlíně mu mohou při řešení situace pomoci.
02.04.2017 16:35 |

podobné články

Prezidentův poradce Jindrák před kamerou: Migrace demoluje Evropu. Vždyť třeba v Německu se jednoznačně rozkládá stranický systém. A Brusel je mimo realitu

 
Hostem Pavla Štrunce na serveru Info.cz byl ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolf Jindrák. Evropu podle jeho slov demoluje migrace. "Tradiční strany už padají, Brusel je mimo realitu," uvedl Jindrák.
10.11.2018 18:21 |

podobné články

Zmocněncem pro konzultace s Ruskem bude asi Jindrák

 
Česká republika navrhla jako zmocněnce pro konzultace s Ruskem ředitele zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolfa Jindráka. Na dotaz ČTK to dnes uvedlo ministerstvo zahraničí, podle kterého mají konzultace pokrýt celou šíři česko-ruských vztahů a nevěnovat se pouze dílčím aktuálním sporným záležitostem. Jindrák ČTK návrh potvrdil, podle něj se bude mandátem pro jeho jednání ještě zabývat vláda.
10.07.2020 14:50 |

podobné články

Vztahy s Ruskem má „žehlit“ Zemanův muž. Zkušenost se složitým jednáním mám, tvrdí Jindrák

 
Česká republika navrhla jako zmocněnce pro konzultace s Ruskem ředitele zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolfa Jindráka. Na dotaz ČTK to uvedlo ministerstvo zahraničí, podle kterého mají konzultace pokrýt celou šíři česko-ruských vztahů a nevěnovat se pouze dílčím aktuálním sporným záležitostem. Jindrák ČTK návrh potvrdil, podle něj se bude mandátem pro jeho jednání ještě zabývat vláda.
10.07.2020 14:35 |

podobné články

Svět tají dech na pokraji války. A co na to prezident Zeman? Hradní šéfdiplomat Jindrák šel vše tlumočit do rozhlasu

 
Ředitel zahraničního odboru prezidentské kanceláře Rudolf Jindrák ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu prozradil, jak se prezident Miloš Zeman dívá na rostoucí napětí mezi Ruskem a Spojenými státy a na situaci v Maďarsku, kde ve volbách drtivě zvítězil staronový premiér Viktor Orbán.
11.04.2018 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25399 článků)

Rusko? Někdo musí spolknout hada. Čína a Česko? Pravda je taková, promluvil Zemanův šéfdiplomat Jindrák

 
ROZHOVOR Evropa musí najít cestu ke zlepšení vztahů s Ruskem, někdo v EU bude muset „spolknout hada“. ParlamentnímListům.cz to řekl šéf zahraničního odboru Hradu a zkušený diplomat Rudolf Jindrák. Vysvětlil problémy se vztahy s Čínou a varuje, že cestu předsedy Senátu na Tchaj-wan zneužije tamní propaganda. Číňanům prý budeme muset jasně říct, že Zeman nejede do Pekingu, protože nesplnili sliby.
15.01.2020 11:40 |

podobné články

Rusko? Někdo musí spolknout hada. Čína a Česko? Pravda je taková, promluvil Zemanův šéfdiplomat Jindrák

 
ROZHOVOR Evropa musí najít cestu ke zlepšení vztahů s Ruskem, někdo v EU bude muset „spolknout hada“. ParlamentnímListům.cz to řekl šéf zahraničního odboru Hradu a zkušený diplomat Rudolf Jindrák. Vysvětlil problémy se vztahy s Čínou a varuje, že cestu předsedy Senátu na Tchaj-wan zneužije tamní propaganda. Číňanům prý budeme muset jasně říct, že Zeman nejede do Pekingu, protože nesplnili sliby.
16.01.2020 02:46 |

podobné články

Vztahy s Ruskem. Čínští agenti a informace prezidenta... V ČT promluvil Jindrák z Hradu

 
Vztahy Česka a Ruska nejsou dobré. Začalo to sochou sovětského maršála Koněva, pokračovalo kauzou údajného ruského agenta s ricinem a končí vzájemným vyhošťováním diplomatů. Rovněž vztahy s Čínou se zhoršují. O vztazích s velmocemi v úterním pořadu Interview na ČT24 hovořil Rudolf Jindrák, ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky.
16.06.2020 21:56 |

podobné články

Konzultace o vztazích s Ruskem zřejmě povede hradní úředník Jindrák

 
Konzultace o česko-ruských vztazích zřejmě povede bývalý velvyslanec České republiky v Německu a nynější ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolf Jindrák. Informaci Novinkám sdělila mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová.
10.07.2020 13:05 |

podobné články

Zemanův muž bude řešit za ČR napjaté vztahy s Ruskem. Stane se zmocněncem vlády

 
Ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolf Jindrák bude zmocněncem pro konzultace s Ruskem. Schválila to dnes vláda. ČTK to sdělil ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).
20.07.2020 18:50 |

podobné články

Petříček u Zemana: Mám právo si poradce vybrat. Poche musí pryč, kontruje prezident

 
Kandidát na ministra zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) byl ve středu na tradičním „koberečku“ na Pražském hradě u prezidenta Miloše Zemana. Petříček by měl obsadit post, který nemá od jmenování vlády plnohodnotné obsazení. Ve vedení diplomacie zatím zaskakuje ministr vnitra a 1. místopředseda vlády Jan Hamáček (ČSSD). V současnosti náměstek resortu Petříček po jednání řekl, že ho Zeman jmenuje zřejmě příští týden. Situaci kolem Miroslava Pocheho ale komentovat nechtěl.  Prezident řekl, že Poche musí z ministerstva odejít.
04.10.2018 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3034 článků) , Miloš Zeman (25399 článků)

Karel Schwarzenberg se uzdravil a přišel do ČT, aby hájil Afriku. Nutno vidět

 
Ve včerejších Událostech, komentářích na ČT24 se k tématu paktu o migraci sešel Karel Schwarzenberg z TOP 09, který nedávno absolvoval pobyt v nemocnici, Jiří Kobza z SPD a stále ještě relativně nový ministr Tomáš Petříček z ČSSD. Petříček musel vysvětlovat své prohlášení, které nesouhlasilo s pohledem Andreje Babiše. Karel Schwarzenberg ČSSD vyčetl, že jde proti svým zásadám a poučoval je o jejich tradicích. „Musíme být vstřícní,“ uvedl k africkým státům.
08.11.2018 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21739 článků) , Karel Schwarzenberg (3989 článků)

Petříček o Koněvovi. Zpražil Koláře? Můžete hádat

 
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) se v rozhovoru s moderátorem DVTV Martinem Veselovským rozhovořil mimo jiné o tom, kdy se otevřou hranice. "Bude to záviset na vývoji v ostatních státech," poznamenal Petříček. A řeč byla i o pomníku maršála Koněva.
15.04.2020 15:16 |

podobné články

Petříček: Vondráček bude po ruské misi s MZV více koordinovat cesty

 
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) se dohodl s předsedou Sněmovny Radkem Vondráčkem (ANO) na lepší koordinaci zahraničních cest po Vondráčkově kritizované návštěvě Ruska. Petříček to uvedl dnes na Twitteru. Podle ministra také Vondráček řekl, že se v Rusku soukromě nesešel s kontroverzními lidmi. Petříček uvedl, že sám bude s ruskou stranou diskutovat i o kontroverzních tématech. Vondráčka kritizuje opozice kvůli setkání s ruskými politiky, kteří jsou na sankčním seznamu EU a USA kvůli ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym. Premiér Andrej Babiš (ANO) Vondráčka hájí, ale podpořil projednání cesty ve Sněmovně.
23.10.2018 20:51 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21739 článků)

Insider: Ministerstvo obrany dostane nejspíš velvyslanec Jindrák

 
Pro řízení ministerstva obrany, které po prosincovém odvolání Karolíny Peake (LIDEM) vede premiér Petr Nečas (ODS), byl vytipován berlínský velvyslanec Rudolf Jindrák. Napsal to dnes internetový deník Insider s odvoláním na své zdroje. O novém ministrovi se má podle serveru jednat v pondělí po druhém kole prezidentských voleb.
25.01.2013 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9353 článků) , Karolína Peake (1614 článků)

Ministrem obrany by mohl být velvyslanec Jindrák

 
Pro řízení ministerstva obrany, které po prosincovém odvolání Karolíny Peake (LIDEM) vede premiér Petr Nečas (ODS), byl vytipován berlínský velvyslanec Rudolf Jindrák. Napsal to v pátek internetový deník Insider s odvoláním na své zdroje.
27.01.2013 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9353 článků) , Karolína Peake (1614 článků)