Článek

Petříček: Rusko? Hybridní hrozby, dezinformace, Ukrajina. O to jde

 
Exministr zahraničních věcí Tomáš Petříček se ve Snídani s Novou vyjádřil k aktuálnímu dění kolem možného pozadí výbuchů ve Vrběticích. „Myslím, že policie i tajné služby udělaly skvělý kus práce, že i po tolika letech se dohledala nová fakta a jsou zde jasné závěry, které vedly k tomu ohlášení v sobotu v podvečer, jak a co se ve Vrběticích stalo,“ poznamenal.
19.04.2021 13:45 |

podobné články

Podobné články

Langšádlová prosadila vznik komise pro hybridní hrozby: Lidé si to neumí přebrat. V Černé Hoře kvůli vlivu Ruska málem zavraždili premiéra

 
Helena Langšádlová v rozhovoru s týdeníkem Respekt hovořila o Stálé komisi pro hybridní hrozby, která nedávno i díky její iniciativě vznikla. Prý nebude sloužit tomu, aby se tlačila jedna "správná" pravda. Ale podle poslankyně TOP 09 se v Česku šíří dezinformace a "mnoho lidí si to neumí přebrat". "Lidé se tu v minulosti naučili přijímat slova a činy nekriticky, je tu malá znalost historie, zejména dějin 20. století. Především starší lidé mají v sobě vzorce výuky z doby komunismu, a tak se ztrácejí v realitě a jsou náchylní věřit téměř čemukoli," prohlásila.
30.07.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Helena Langšádlová (272 článků)

NATO a EU budou spolupracovat, aby mohly čelit „hybridní válce“

 
Větší spolupráci na obraně proti tzv. hybridní válce mezi sebou dohodly Severoatlantická aliance a Evropská unie na společném jednání v Turecku. Podle NATO použilo hybridní válku Rusko proti Ukrajině, informovala agentura Reuters. Hybridní válkou je míněno souběžné použití neoznačených ozbrojených jednotek, mediální propagandy a ekonomického nátlaku proti nějaké zemi.
14.05.2015 21:56 |

podobné články

Generál Pavel: Rusko si velice dobře vyhodnotilo, že...

 
Hybridní hrozby ze strany Ruska a Číny, jejichž cílem je získání vlivu v západních zemích, je podle generála Petra Pavla třeba více vysvětlovat jako nebezpečí. Čelit jim lze spoluprací, inovativními přístupy a flexibilitou při jejich zavádění, uvedl dnes Pavel na konferenci Reakce na hybridní hrozby: multisektorová spolupráce, která se konala v Senátu. Zprávu přinesla ČTK.
30.11.2018 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (754 článků)

Hybridní roadshow od Toyoty

 
Společnost Toyota Motor Czech včera zveřejnila podrobnosti k již započaté celorepublikové akci „Hybridní roadshow“, která komunikačně navazuje na nedávnou hybridní revoluci. Ta byla představena v květnu letošního roku společně s uvedením třech nových hybridních modelů. „Hybridní roadshow“ se koná v termínu od 5. 9. do 26. 10. 2012 ve 23 městech České republiky.
06.09.2012 11:45 |

podobné články

Dezinformace o covidu: Pozor, Rusko, varuje Jakub Kalenský

 
Experti se pro server Aktuálně.cz a DeníkN.cz rozhovořili o tom, že kvůli lžím o koronaviru mohou umírat lidé. Vláda podle nich zcela selhává. Tisíce Čechů šíří dezinformace na sociálních sítích. „Dezinformátoři jako Rusko pracují s naprosto cynickou motivací ‚čím hůř, tím líp‘,“ říká mimo jiné odborník na dezinformace Jakub Kalenský.
22.10.2020 11:01 |

podobné články

Petříček ujišťoval ukrajinského ministra: Hrozby z Ruska bereme vážně. Ukrajinská bezpečnost je i naší bezpečností

 
Ukrajina potřebuje vědět, že západní země včetně Česka vnímají vážně hrozby ze strany Ruska. Po setkání se svým ukrajinským protějškem Pavlo Klimkinem to dnes řekl český ministr zahraničí Tomáš Petříček. Zprávu přinesla ČTK.
05.12.2018 16:40 |

podobné články

Zástupci NATO: Hybridní hrozby jsou větší než v minulosti

 
Prostředky hybridních konfliktů se využívaly i v minulosti, nový je ale rozsah, v jakém jsou nyní uplatňovány. Na bezpečnostní konferenci v Praze to dnes řekl náměstek generálního tajemníka NATO Arndt Freytag von Loringhoven. Varoval, že hybridní hrozby vůči členským státům aliance nepocházejí jen od Ruska, ale i od teroristických uskupení.
01.12.2017 18:00 |

podobné články

TOP 09: Nedopustíme, aby hybridní hrozby ohrožovaly budoucnost ČR

 
Hybridní hrozby se musí řešit i na parlamentní úrovni. Iniciujeme vznik stále komise. * Odmítáme, aby vláda navyšovala deficit o 137 miliard bez určení, kam peníze půjdou. * Obce potřebují peníze ihned. Vládní poslanci by měli podpořit senátní návrh. * TOP 09 se staví proti klecovým chovům i drezúře.
16.06.2020 13:05 |

podobné články

Piráti jednají o podobě rozpočtu, zapojit se chtějí i do komise pro hybridní hrozby

 
Jednání o podobě státního rozpočtu, založení parlamentní komise pro hybridní hrozby, oběhový balíček, čtvrteční mimořádná schůze k suchu či jednání o usnesení o střetu zájmu premiéra Babiše v Evropském parlamentu byly hlavními tématy Pirátů, se kterými vystoupili na tiskové konferenci před pokračováním 49. schůze Poslanecké sněmovny.
16.06.2020 15:55 |

podobné články

Bleskové hlasování ve Sněmovně: Komise pro hybridní hrozby dostala zelenou

 
Zřízení stálé komise Poslanecké sněmovny pro hybridní hrozby neprovázelo žádné drama. Bez rozpravy došlo ke zřízení komise podle návrhu poslance za hnutí ANO Roberta Králíčka, a to hned hlasy 136 poslanců.
16.06.2020 17:35 |

podobné články

Komunisté vyšlou zástupce do sněmovní komise pro hybridní hrozby

 
Komunisté vyšlou svého zástupce do sněmovní komise pro hybridní hrozby, i když v uplynulém týdnu nehlasovali pro její ustavení. Chtějí také jednat o programu komise, novinářům to dnes řekl předseda KSČM Vojtěch Filip. „My tam určitě budeme mít svého zástupce," uvedl s tím, že při hlasování komunisté vyjádřili nesouhlas s původním záměrem komise věnovat se hrozbám z autoritářských režimů.
21.06.2020 06:26 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1480 článků)

Vyplatí se koupit ojeté hybridní auto?

 
Toyota už prodává svůj hybridní model Prius od roku 1997. První ojetá auta se tak objevují v autobazarech. Vyplatí se ale vůbec koupit hybridní ojetý vůz?
08.04.2011 02:45 |

podobné články

Piccolo Genio – představení techniky Toyoty Yaris Hybrid

 
Před časem jsme měli možnost svezení s prozatím nejmenším sériově vyráběným hybridem. Ten je založen na třetí generaci nejprodávanějšího základního modelu japonské automobilky Toyota. Yaris Hybrid jako jediné auto v segmentu B nabízí tři různé druhy pohonu - zážehový, vznětový a plně hybridní. Hybridní Yaris je dalším z modelů, kterým chce Toyota ve své strategii rozšířit hybridní technologii postupně do všech modelových řad. Tímto vozem vstupuje navíc do nejprodávanější třídy v Evropě.
15.06.2012 19:55 |

podobné články

Chalupa (ANO): Kdo proti komu vlastně vede hybridní válku?

 
Pokrytecví a pseudohumanismus zahalený v černém "hidžábu" naší takzvané politické korektnosti - i to je forma takzvané hybridní války, hybridní kontinuální kampaně...
08.08.2017 11:55 |

podobné články

Lži, nepokoje, násilí, terorismus. Přečtěte si, jak Trumpův generál vidí „hybridní válku“

 
Rusové možná vymysleli, jak vést „hybridní válku“ proti Západu. Samotný pojem je ale starší. U jeho zrodu stála dvojice vysoce postavených amerických důstojníků. Jeden z nich má přezdívku „šílený pes“ a dnes šéfuje Pentagonu v administrativě amerického prezidenta Donalda Trumpa. Pojem hybridní válka přitom znamenal něco jiného: nekonvenční nepřátelské akce v otevřeném válečném konfliktu.
14.12.2018 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5685 článků)

Vymažte mě! spílá ,,dezinformátor" Klaus Blatnému. Jeden detail vás zaujme

 
Druhý prezident České republiky Václav Klaus napsal dopis ministrovi zdravotnictví Janu Blatnému. V něm se ohrazuje proti tomu, že jej oficiální web ministerstva zdravotnictví haní jako konspirátora a dezinformátora. Jde o tvrzení, které ministerstvu dodali nejznámější čeští experti na dezinformace a hybridní hrozby- firma Semantic Visions a také ,,proslavené" Centrum proti terorismu pod Ministerstvem vnitra.
02.12.2020 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10363 článků)

Důchodci a všeználci. Kdo šíří „dezinformace”? Nový průzkum

 
Agentura STEM se rozhodla zjistit, kdo nejčastěji šíří dezinformace. Zbořila přitom několik mýtů. Zjistila totiž, že dezinformace nešíří jen senioři a chudší, méně vzdělaní občané. Jaká je tedy pravda? Nahlédněte
25.06.2020 09:40 |

podobné články

Nejlepší vakcína proti Covid-19 je zbavit se strachu. Epidemie u nás nebyla, říká lékař Václav Jordán

 
Vždy je snazší působit na mysl, vědomí i podvědomí lidí nalomených nějakou katastrofou či válečným konfliktem, píše lékař Václav Jordán na webu Hlídací pes. Dnes jde spíše o hrozby hybridní a válka je genetická. Na koronavirus je jednoznačně nutné nahlížet i tímto prizmatem nové hrozby, nejen z hlediska medicínského.
02.06.2020 14:45 |

podobné články

Musíte naši ambasádu chránit, obrací se Petříček na Rusko po útoku extremistů

 
Český ministr zahraničí Tomáš Petříček poslal v pondělí nótu ruské diplomacii s tím, že Rusko je povinno chránit ambasádu ČR v Moskvě. Učinil tak poté, co v neděli skupina radikálů v maskách hodila do areálu ambasády několik dýmovnic a na plot vyvěsila nápis Stop fašismu. Petříček doufá, že se takové útoky už nebudou opakovat. Incident měl být reakcí na odstranění sochy maršála Ivana Koněva v Praze.
06.04.2020 13:40 |

podobné články