Článek

Petr Pavel terčem lživé kampaně: Na videu má povolávat do války, to se ale nestalo. Hoax odsoudila Witowská i Nacher

 
Sociálními sítěmi se jako lavina šíří video, v němž Petr Pavel mluví o nutnosti vstupu do války s Ruskem. Nic takového však ve skutečnosti neřekl. Jde o dezinformaci - neznámý výtečník si dal práci a video sestříhal tak, aby to vypadalo, že generál ve výslužbě usiluje o válku. Sám Pavel zveřejnil skutečné záběry. Dezinformaci odsoudila na Twitteru například novinářka Světlana Witowská nebo Patrik Nacher (ANO).
22.01.2023 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (424 článků) , Petr Pavel (1646 článků)
Podobné články

Co je na tom špatného, když se mají rádi dva muži? Světlana Witowská ryla do zástupce ANO, až se neudržel. A když zhasly kamery...

 
Ve včerejších Událostech, komentářích hovořili na téma práv homosexuálů: Radka Maxová, poslankyně za ANO, Marek Výborný, poslanec KDU-ČSL, a Patrik Nache, poslanec za ANO. Debatu vedla Světlana Witowská. Witowská zmínila průzkum, podle kterého 52 % dotázaných tyto svazky nevadí. „Paní redaktorko, 70 % lidí je pro trest smrti, budeme ho zavádět? Jo, budeme se odvolávat na průzkumy?“ reagoval Nacher. Maxová „duhové rodiny“ bránila. Výborný řekl, že manželství není otázka nároku. A výkon Witowské zkritizoval Petr Štěpánek, protože podle něj kopala za jeden tým a „za pokrokářské ničení tradičního světa“.
01.11.2018 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (953 článků) , Petr Štěpánek (953 článků) , Světlana Witowská (424 článků) , Radek Štěpánek (910 článků)

Moderátorka ČT Witowská nespala kvůli Zemanovi. Proč se cítí jak „bordelmamá“?

 
Za kamarádku má Alexandru Mynářovou, vzhlíží k moderátorské legendě Kamile Moučkové. Světlana Witowská se s oběma sešla na křtu knihy Hlavou proti zdi, kde zpovídá Witowská právě Moučkovou. Moderátorku ČT přitom mnozí mají zapsanou kladně díky brilantnímu výkonu v prezidentské debatě Miloš Zeman vs. Jiří Drahoš. Witowská nyní pro Ona Dnes zavzpomínala nejen na tyto perné chvilky.
25.11.2019 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Kamila Moučková (134 článků) , Světlana Witowská (424 článků) , Miloš Zeman (27737 článků) , Jiří Drahoš (1214 článků) , Ona Ona (243 článků)

Roup (TOP 09): Předseda pirátů Ivan Bartoš vyrobil HOAX, že TOP 09 šíří HOAX

 
Je antiamerikanismus a pochopení pro „ruské zájmy“ pouze úchylka jednotlivců, nebo názorový proud ve straně? Vědí piráti co je HOAX?
27.03.2017 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2630 článků)

Drahoš v sobě pořád nosí tři roky starou prohru se Zemanem? Nacher si drsně rýpl

 
Poslanec Patrik Nacher (za ANO) věří, že nejslabším článkem nově vznikající vládní koalice jsou Piráti, kteří koalici opustí jako první. „Oni se totiž dostanou do sporu s tím, jaké jsou jejich progresivní postoje, s tím, jak konzervativní bude ta vláda,“ má jasno Nacher. Koalice ale podle něj vydrží minimálně rok a rozejde se až na velkých otázkách, jako je zavedení eura. Došlo také na senátory. A ačkoli Patrik Nacher nejmenoval, je jasné, o kom mluvil.
20.10.2021 16:50 |

podobné články

Můžeš udělat, co chceš, ale budeš vypadat jako buran. Witowská setřela moderátora Boučka!

 
Moderátorka Světlana Witowská (49) byla hostem stého dílu pořadu Máme rádi Česko na televizi Prima, který moderuje Libor Bouček. Ten se ji snažil nachytat na otázce ohledně etikety, ale Witowská se nenechala rozhodit a dotěrného moderátora rázně setřela. Jak to vypadalo, se můžete podívat ve videu.
08.04.2022 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Libor Bouček (566 článků) , Světlana Witowská (424 článků)

Witowská na Pavlově Hradě. Skrytý vládce. Holec o generálovi i Fialovi

 
KONTEXT PETRA HOLCE Někdejší redaktorka České televize Světlana Witowská se stala nejráznějším obhájcem generála Petra Pavla v debatě o jeho působení před rokem 1989. „Witowská zřejmě tolik uvěřila vlastní manipulaci z ČT, že si vůbec nevšimla, že se Pavel dokola omlouvá jen ze své členství v KSČ, zatímco práci u tajné vojenské rozvědky řízené tehdy Kremlem prezentuje jako věrnou službu vlasti,“ říká k tomu komentátor Petr Holec.
15.11.2022 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (424 článků) , Petr Pavel (1646 článků) , Pavel Fiala (250 článků)

To až uvidí Babiš. Witowská provedla krok, po kterém lídr ANO nadskočí

 
Babiš neudělal nic pozitivního pro naši zemi. A generál Pavel se za svou komunistickou minulost omluvil. Takto se vyjádřila odcházející moderátorka České televize Světlana Witowská, která příští rok nastupuje do vydavatelství Economia vlastněného Zdeňkem Bakalou. Zapojila se tak do diskuse k lednové volbě prezidenta. Witowská je partnerkou veřejně angažovaného diplomata Petra Koláře, který Pavla podporuje. Spekuluje se o tom, že kandidáta doslova „vodí“.
13.11.2022 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (682 článků) , Světlana Witowská (424 článků)

Svědectví bývalého Piráta pořád platí: Bezhlavé slepice. Nadávají si. Pak někdo řekne další pitomost

 
Piráti v posledních dnech řeší silný propad svých volebních preferencí, a ve straně tak začínají zaznívat hlasy, které volají po tom, aby se členové strany zodpovědní za předvolební kampaň „hodili přes palubu“. Někteří pak již znají původce klesajících preferencí jmenovitě, a zaznívá tak i výzva k odvolání vedoucího mediálního odboru strany, poslance Mikuláše Ferjenčíka. Jeden z bývalých členů uskupení ještě dávno před startem kampaně popsal, jak to běžně ve straně v případě nepovedeného marketingu vypadá. „Co je to zase za SPD hoax? TOPkaři? ODSka? KDU ne, je neděle. Následuje veřejné opovržení lidmi, kteří to sdílí,“ líčí, jak kauzy uvnitř Pirátů začínají. Pak ale dojde na šok, když se zjistí, že o hoax nejde. Následuje prý velké pozdvižení.
13.08.2021 21:00 |

podobné články

Witowská po porodu: Straní se lidí

 
Novopečená maminka Světlana Witowská, dříve Zárubová (38), měla být hvězdou dětské výstavy, ale nakonec účast odmítla. „Paní Witowská je pár dní po porodu a necítila se na to, aby dorazila,“ omlouvala ji pořadatelka akce. „Jak jsem doma, tak nemám potřebu se objevovat na veřejnosti, stáhla jsem se a jsem spokojená,“ vysvětlila Blesku Světlana, která teprve před pár dny porodila svého druhého syna.
04.05.2011 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (424 článků)

Nuda k uzoufání! Vítězkou prezidentského duelu je Světlana Witowská, kráska zastínila Zemana s Drahošem

 
GLOSA: Světlana Witowská (45) svůj vrchol novinářské kariéry proměnila v ještě cennější zlato. Čtvrteční debata prezidentských kandidátů Jiřího Drahoše (68) a Miloše Zemana (73) sice přinesla pár zajímavých slovních střetů, ale většina času z devadesátiminutového bloku byla nudná. Svou krásou, šarmem i moderátorským umem Witowská oba bojovníky o Pražský hrad zastínila.
26.01.2018 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (424 článků) , Miloš Zeman (27737 článků) , Jiří Drahoš (1214 článků)

„Nemluvilo by se vám lépe s mužem?“ Witowská si do studia ČT pozvala muslima a vůbec si nebrala servítky

 
Moderátorka Událostí, komentářů České televize Světlana Witowská přivítala ve studiu Badera Eknaifitha, majitele jazykové školy Alfirdaus. Pan Eknaifith se narodil v Kuvajtu, ale už 15 let žije v České republice. Witowská se ho zeptala, jak se u nás jako muslim cítí. Chtěla také vědět, jak se mu s ní mluví jako se ženou. A toto následovalo...
10.08.2018 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (424 článků)

Šmoulinka, maková panenka a kocour Mikeš. Světlana Witowská na ČT probírala dětské pohádky, které se možná mají předělat

 
U včerejších Událostí, komentářů považovala Světlana Witowská za nutné zdůrazňovat, že diváci nesledují dětský kanál Déčko. Řešily se totiž komiksy a kreslené pohádky, a to i s ukázkami. Téma zřejmě ČT zařadila k výročí, ovšem ne republiky, ale prvního vydání Šmoulů. Witowská uvedla, že ve světě se řeší, zda některé postavy nejsou pro děti nevhodné. Takže si k tématu pozvala Pavla Kořínka, historika komiksů z Ústavu pro českou literaturu Akademie věd. „Je to ta nezměrná řada nejrůznějších černoušků, nejrůznějších žen a dívek pouze k zachránění,“ popsal „problematické“ stereotypy odborník na komiksy.
31.10.2018 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (424 článků) , Pavel Mikeš (10 článků)

Světlana Witowská končí v Událostech. Co se stalo?

 
Moderátorka Světlana Witowská (47) se rozhodla skončit v Událostech a Událostech komentářích. Zda v České televizi končí úplně ale neprozradila. Witowská chce mít víc času na rodinu.
12.06.2020 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (424 článků)

Witowská chce po konci v Událostech jiný pořad v ČT. Zmínila Moravce a Dukovu postel

 
Byla to zpráva, která začátkem června rozesmutnila fanoušky České televize. V pořadech Události a Události, komentáře končí jejich moderátorka Světlana Witowská, známá mimo jiné vedením debaty mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem před posledními prezidentskými volbami. Witowská teď v rozhovoru pro Rádio Z prozradila, že sice již nebude moderovat hlavní zpravodajskou relaci, ale ráda by na ČT zůstala u moderování pořadu Interview ČT24. Ten občas uváděla i nyní, zavzpomínala například, jak se při jeho natáčení dostala do ložnice pražského arcibiskupa Dominika Duky.
22.06.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (424 článků) , Miloš Zeman (27737 článků) , Jiří Drahoš (1214 článků)

Witowská zhasla. Po „děsivé“ debatě ČT má velký problém

 
Podle ohlasů se poslední debata ČT příliš nepovedla, zvláště kvůli snaze zapojit umělou inteligenci. Ovšem přišly také stížnosti na vedení debaty. Moderování měla na starosti Světlana Witowská. „Na Primě to sice byl chaos, ale paradoxně to bylo lepší,“ ozvalo se například. Witowská prý skákala lídrům do řeči a nenechala je domluvit. Na Petra Fialu prý „štěkala jako učitelka na prvním stupni“. A na její adresu zaznělo: „Světlana dneska najela nějaký excelentní kokain, pořád tak všechny okřikovala, že jsem očekával, že sejde od pultíku a nafackuje Vítu Rakušanovi.“ Sociální síť Twitter, jinak většinou liberálně naladěná a přátelská k ČT, explodovala.
07.10.2021 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4902 článků) , Světlana Witowská (424 článků)

Zoufalá Witowská. Fiala s ní nemluví. Proč? Napětí roste

 
Moderátorka veřejnoprávní České televize Světlana Witowská se již poněkolikáté snažila doptat premiéra Petra Fialy (ODS) na otázky aktuálního dění – a to na sociální síti Twitter. Avšak marně, Fiala na její dotazy nereaguje, což Witowská komentuje mimo jiné slovy: „Máte tu spoustu otázek, ale odpovědi chybí. Zkuste s lidmi začít opravdu mluvit, třeba začnou lépe chápat a budou víc naslouchat.“ Tím tak reaguje na Fialův tweet, v němž premiér vyzývá k naslouchání.
28.12.2021 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4902 článků) , Světlana Witowská (424 článků)

Witowská má nového partnera. Po duelu Zemana a Drahoše si v ČT polepší

 
Hlavní zpravodajskou relaci České televize Události budou nově moderovat dosavadní moderátorka pořadu Interview ČT24 Světlana Witowská, jejím partnerem bude bývalý zpravodaj ČT v USA Martin Řezníček. Stávající moderátoři spolu s novou dvojicí se zároveň ujmou moderování Událostí, komentářů. Uvedla to mluvčí ČT Karolína Blinková. Witowská již letos moderovala prezidentskou diskuzi, za kterou sklidila především chválu. Čerstvě je také držitelkou novinářské ceny Karla Havlíčka Borovského.
25.05.2018 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (424 článků) , Martin Řezníček (37 článků) , Karel Zeman (354 článků)

Witowská končí v Událostech na ČT. Chce být víc se synem a řekla, co ji vyděsilo

 
Patří mezi elitní moderátory České televize, Světlanu Witowskou však budeme vídat na televizní obrazovce podle všeho méně. Deník N ve čtvrtek uvedl, že Witowská, která zazářila mimo jiné při předvolební debatě v Rudolfinu mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem, končí v hlavních zpravodajských pořadech České televize - Událostech a Událostech, komentářích. Důvod? Witowská se chce věnovat více svému synovi.
11.06.2020 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (424 článků) , Miloš Zeman (27737 článků) , Jiří Drahoš (1214 článků)

Celé Česko vidí: Witowská a doteky s otcem starosty Koláře. A předtím? Z ČT jasná slova

 
Moderátorka Světlana Witowská se znovu ocitla na titulní straně deníku Blesk. Opět kvůli svým osobním vztahům. Tentokrát byla zastižena se známým diplomatem Petrem Kolářem. Witowská přitom oznámila, že v hlavní relaci zpravodajství ČT končí.
30.06.2020 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (682 článků) , Světlana Witowská (424 článků)