Článek

Petr Pavel reaguje na Babišova slova o Polsku. Expremiér prosí Zemana o pomoc

 
Na Babišovy výroky o tom, že by v případě útoku na Polsko nebo pobaltské země české vojáky na pomoc určitě neposlal, reagoval jeho protikandidát Petr Pavel. "Rozhodl jsem se, že pokud se stanu prezidentem, povede moje druhá cesta do Polska, abych našeho dobrého souseda a přátele z Pobaltí ujistil, že ctíme dohody a Andrej Babiš nemluví za nás," uvedl na svém Twitteru. Babiš se brání, že článek 5 nezpochybnil, a mluví o "překrucování výroků". Jeho slova v debatě České televize jsou však jasná.
23.01.2023 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25706 článků) , Petr Pavel (1708 článků)
Podobné články

Babiš se omluvil Polákům: Z reakce Zemana jsem byl překvapený, uvedl expremiér

 
Nálada ve společnosti s blížícími se volbami houstne. A duelové souboje obou kandidátů se čím dál tím víc vyostřují. Tentokrát Babišovu hněvu kromě Petra Pavla neunikl ani současný prezident Miloš Zeman, který se taktéž vyjádřil k nešťastnému výroku o nepomoci Polsku. Podle svých slov takovou reakci expremiér od prezidenta Zemana nečekal a byl z ní překvapený, jak sám expremiér uvedl v duelu na webu Novinky.
25.01.2023 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27754 článků) , Petr Pavel (1708 článků)

Petr Pavel poslal Babišovi výzvu: Nesmyslné. Hrozí mi smrtí, vzkázal expremiér

 
Petr Pavel vyzval na svém twitterovém účtu Andreje Babiše ke třem krokům. Ty mají vést ke zklidnění nálady ve společnosti, která je podle Pavla rozdělená hlavně kvůli stylu kampaně, kterou expremiér a šéf hnutí ANO vede. Jen pár minut poté měl expremiér mimořádný projev, ve kterém mimo jiné oznámil, že končí s kontaktní kampaní mezi voliči.
24.01.2023 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25706 článků) , Petr Pavel (1708 článků)

Souboj prvních dam a pána: Stylová Babišová, generálka Pavlová, božská Lilia či právník Neruda

 
Konec spekulacím. Expremiér Andrej Babiš oznámil během Televizních novin na Nově svou kandidaturu na prezidenta České republiky. O post, který ještě pár měsíců bude patřit Miloši Zemanovi, usilují dále generál Petr Pavel, Danuše Nerudová, Marek Hilšer, Josef Středula, Pavel Fischer, Karel Janeček a další. S novou hlavou státu dorazí i nová první dáma či muž. Po Ivaně Zemanové by se tak na Hradě mohla objevit například právě Monika Babišová. Potenciálních kandidátek je ale víc, a dokonce je mezi nimi i jeden muž.
01.11.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25706 článků) , Ivana Zemanová (420 článků) , Karel Janeček (499 článků) , Petr Pavel (1708 článků) , Marek Hilšer (249 článků) , Pavel Fischer (316 článků) , Pavel Marek (343 článků) , Pavel Marek (359 článků) , Pavel Janeček (31 článků)

Greta prosí o pomoc s cestou přes Atlantik, letět nechce. Expremiér: Má být ve škole

 
Španělský expremiér José María Aznar kritizoval švédskou ekologickou aktivistku Gretu Thunbergovou (16) za to, že podle něj dává světu rady místo toho, aby byla ve škole. Informoval o tom v úterý deník El Espaňol. Aznar též označil za „show“ Gretino odmítání letecké dopravy. Thunbergová minulý týden požádala o pomoc, aby se dostala zpět z USA do Evropy na konferenci OSN o změnách klimatu (COP25), a to nikoli letecky. Konference se koná příští měsíc v Madridu, kam byla přeložena z Chile kvůli tamním protivládním demonstracím.
05.11.2019 22:55 |

podobné články

Osobnosti: María José (2 články)

Petr Pavel reaguje na Babišova obvinění: Vyděsil se, kňučí, čekám od něj lži

 
Petr Pavel zareagoval na tiskovou konferenci Andreje Babiše. Ve svém povolebním vystoupení mu sice předseda hnutí ANO pogratuloval, ale zároveň na něj tvrdě zaútočil. Pavel teď ČTK řekl, že jak volební napětí bude stoupat, lze očekávat také zostření předvolební kampaně.
15.01.2023 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25706 článků) , Petr Pavel (1708 článků)

Babiš by nepomohl Polsku a padl v nemilost: Hanba, je nebezpečím pro naši zemi, píší politici

 
Expremiér má z ostudy kabát. Andrej Babiš způsobil pořádný skandál svým výrokem v nedělní debatě České televize, že by v případě útoku na Polsko nebo pobaltské země české vojáky na pomoc určitě neposlal. Ačkoliv vzápětí na Twitteru svá slova mírnil, v Polsku i Pobaltí už ale vyvolal podrážděné a nechápavé reakce.
23.01.2023 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25706 článků)

Strašit ruskými agenty je jako strašit ježibabou, reaguje expremiér na zprávu BIS

 
Bývalý poslanec, expremiér a expředseda ČSSD a nynější šéf LEV 21 Jiří Paroubek reaguje na výroční zprávu Bezpečnostní informační služby. Ta podle něj sice upozorňuje na mezietnické napětí a straší ruskými a čínskými agenty, ale zároveň zcela zapomněla zmínit nebezpečí ovládnutí médií českou oligarchií. Politik se rovněž ptá, zda je nutné za tak nevalnou práci ročně vydávat 1,5 miliardy korun.
27.10.2014 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4570 článků)

Evropské environmentální organizace kritizují Polsko za masakr stromů

 
Počátkem tohoto roku vešel v Polsku v platnost zákon, který polská média překřtila na Lex Szyszko podle jména jeho navrhovatele – ministra životního prostředí Jana Szyska. Neziskové organizace v Polsku popisují dění v posledních čtyřech měsících jako masakr stromů a upozorňují na nevratné poškození životního prostředí v Polsku. Po několika měsících protestů se podařilo prosadit v zákoně alespoň dílčí změny, které by měl brzy podepsat polský prezident. K dění v Polsku nyní vydaly společné komuniké významné evropské environmentální organizace.
25.04.2017 18:40 |

podobné články

Polsku ani euro? Ivan David ve varu z toho, co se děje

 
Europoslanec Ivan David (SPD) kritizuje Evropskou unii za její přístup k Polsku v otázce právního státu. „Hlasoval jsem proti návrhu na uvalení sankcí proti Polsku,“ uvedl David na Facebooku. „Probruselská většina ale odhlasovala příkaz Komisi, aby zahájila proti Polsku proceduru pro porušení základních práv EU,“ dodal David s tím, že maďarský premiér Viktor Orbán to stejně nakonec vetuje, takže se vlastně nic nestane.
22.10.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2631 článků) , David David (1504 článků) , David David (1126 článků)

Pošlete nám pohlednici z Česka, prosí belgičtí školáci: Zasypem je? Hecuje se internet

 
Internetem se šíří nová výzva. Dva školáčci z Belgie prosí, aby jim lidi poslali pohled z České republiky. Učí se o Evropské unii a mají připravit prezentaci pro své spolužáky právě o Česku. Na Facebooku se objevila jejich fotografie, kde prosí o pomoc.
25.11.2016 11:30 |

podobné články

Ať pana generála neumačkáme... Pavel vyrazil do Babišova Ústí

 
Vítěz prvního kola prezidentských voleb Petr Pavel v úterý navštívil Ústí nad Labem, kde získal od voličů menší podíl hlasů nežli expremiér Andrej Babiš (ANO), jenž nad Pavlem v metropoli Ústeckého kraje vedl o téměř deset procent hlasů. Podle záběrů na sociálních sítích na setkání s bývalým vysokým představitelem české armády a NATO dorazilo množství Ústečanů, kteří zaplnili tamní Kostelní náměstí. „Nečekal jsem, že vás tu bude tolik,“ ocenil Pavel přítomné.
17.01.2023 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25706 článků) , Petr Pavel (1708 článků)

Povodně ohrožují i zvířata. Zoufalá majitelka koní prosí o pomoc

 
Nejen lidé, ale také zvířata v Ústeckém kraji potřebují humanitární pomoc. Majitelka několika koní z Teplic prosí o pomoc, zejména přišla o seno, a bojí se hlavně o malinké hříbátko. Na její výzvu už zareagoval vlastník větších pozemků, který nabízí své parcely se zázemím i pro další chovatele, kteří se před povodní nemají se svými zvířecími přáteli kam vrtnout nebo jak se jim postarat o stravu.
04.06.2013 19:55 |

podobné články

Dutá hlava, nicotný život. Advokát se neudržel při pohledu na mladou zpěvačku zachraňující svět máváním duhovou vlajkou

 
„Nečekala jsem, že je situace v Polsku tak špatná,“ zhrozila se v rozhovoru pro DVTV devatenáctiletá slovenská zpěvačka Karin Ann, která bojuje za sexuální menšiny, proti nerovnosti, globálnímu oteplování a píše, že věří ve svět „plný lásky“. Její slova plná hrůzy následují poté, co s duhovou vlajkou a proslovem agitujícím za LGBT narušila živé vysílání polské televize a v zemi to nemělo příliš dobrou odezvu. Varuje, že svoboda slova je v Polsku „velkým problémem“. Nepříliš příjemná slova však k mladé dívce zazněla i z Česka. Nepotěší ji ani hodnocení od odborné recenzentky.
06.08.2021 07:25 |

podobné články

Básník ztratil ve vlaku rukopisy, prosí o pomoc

 
Básník Petr Hruška ztratil 6. ledna ve vlaku cenné rukopisy pro připravovanou knihu. Spolu s redakcí časopisu Revolver Revue, s níž na knize spolupracuje, prosí veřejnost o pomoc při hledání sešitů s náčrty básní, oznámila Edita Beníšková z Revolver Revue. Kopie Hruška nemá, takže bez rukopisů by kniha nemohla být vydána.
08.01.2014 11:35 |

podobné články

Babiš viní z výroku o Polsku moderátora: Martin Řezníček nenechal jeho slova bez odezvy

 
Výrok Andreje Babiše o tom, že by nepomohl napadenému Polsku, stále rezonuje veřejným prostorem. Během akce v Brně se k němu sám expremiér znovu vyjádřil a označil to za provokaci ze strany moderátora ČT Martina Řezníčka. Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. 
24.01.2023 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25706 článků) , Martin Řezníček (37 článků)

Poslední slova prvních dam: Babišová zasadila manželovi další ránu, Pavlová apeluje na voliče

 
Do prezidentské debaty na Nově zasáhly i manželky prezidentských kandidátů Eva Pavlová a Monika Babišová. Ty byly moderátorem Reyem Korantengem pozvané do živého vysílání, aby přispěly svým pohledem na události posledních dvou týdnů. Obě dámy se shodly, že už se těší, až kampaň skončí. Monika Babišová prý bude slavit, i když její muž nevyhraje. Co dalšího řekly?
27.01.2023 09:30 |

podobné články

Peksa chce dál řešit právní stát v Polsku: Jinak budeme jako Rusko

 
Poslanec Evropského parlamentu Mikuláš Peksa (Piráti) v rozhovoru pro iROZHLAS.cz zkritizoval slova premiéra Petra Fialy „dodržování pravidel právního státu může jít teď v případě Polska stranou“. Řekl tak v souvislosti polské podpory Ukrajiny ve válce s Ruskem. „Hájit právní stát i v Polsku je naše povinnost, pokud nechceme být jako Rusko!“ reaguje europoslanec.
05.05.2022 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4921 článků)

Selfie na záchodě a osahávání prince? Babišová je vedle a potřebuje pomoc, říká odborník

 
Monika Babišová (45) má za sebou návštěvu Japonska, kam jela po boku svého manžela Andreje. Po státní návštěvě se vyrojily otázky, zda Babišová zvládá dobře reprezentovat Českou republiku. Karel Komínek z Institutu politického marketingu je z jejího chování mírně rozčarován.
25.10.2019 12:50 |

podobné články

Záplavy braly životy i v Polsku a na Slovensku

 
Mimořádně silné záplavy trápí Bosnu a Hercegovinu a sousední Srbsko, celkem už si vyžádaly nejméně 21 lidských životů. Srbsko požádalo o humanitární pomoc, které se mimo jiné účastní i čeští hasiči. V Polsku a na Slovensku, kde jsou rovněž oběti na životech, se situace stabilizovala, avšak na velkou vodu čeká například ještě polský Krakov. První stupeň povodňové aktivity platí ještě na Dunaji. Podle dřívějších údajů si záplavy v Polsku vyžádaly dvě oběti a na Slovensku jednu.
17.05.2014 17:45 |

podobné články