Článek

Petr Pavel a ministr Lipavský jednali v Mnichově s polským prezidentem Dudou

 
Český ministr zahraničí Jan Lipavský a zvolený prezident České republiky Petr Pavel dnes v bavorské metropoli na okraj Mnichovské bezpečnostní konference jednali s polským prezidentem Andrzejem Dudou mimo jiné o rozvoji vzájemného dopravního spojení. Pavel na twitteru  napsal , že se těší na brzké setkání ve Varšavě, kam chce po březnové inauguraci zamířit na jednu ze svých prvních cest do zahraničí.
18.02.2023 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2046 článků)
Podobné články

Fiala s polským prezidentem Dudou považují energetickou bezpečnost za prioritu

 
Premiér Petr Fiala se na dnešním setkání s polským prezidentem Andrzejem Dudou shodl na tom, že prioritou obou zemí je zajištění energetické bezpečnosti.
27.04.2022 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5101 článků)

První zahraniční cesta Petra Pavla. V Mnichově se setká s Babišovým kamarádem

 
Čerstvě zvolený prezident Petr Pavel se vydává na svou první zahraniční cestu. Na bezpečnostní konferenci v německém Mnichově se setká se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem či polským prezidentem Andrzejem Dudou, jak píše Reflex.
17.02.2023 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2046 článků) , Emmanuel Macron (706 článků)

Pavlova slova, která pobouřila Kyjev: To bylo jen v debatě během oběda, vysvětlil divákům ČT Lipavský

 
Americký prezident Joe Biden je na návštěvě ve Varšavě, kde se se svým polským protějškem Andrzejem Dudou shodli, že pro bezpečnost v Evropě jsou Spojené státy nadále důležité. O tom, kam Evropu dostala válka na Ukrajině a jak se mění jednotlivý přístup států k ozbrojeným silám a zda je pro Česko klíčové zajistit bojeschopnost armády, jak plánuje její šéf Karel Řehka, hovořil v Interview ministr zahraničí Jan Lipavský (Pirát). Prozradil, jak je česká zahraniční politika s novým prezidentem jednotná.
21.02.2023 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (919 článků)

Zelenskyj se cestou z USA stavil v Polsku, jednal s přítelem Ukrajiny Dudou

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se po cestě ze Spojených států zpět do vlasti setkal s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Oznámil to dnes Zelenskyj na sociální síti  telegram , kde rovněž zveřejnil video ze schůzky. Podle ukrajinské prezidentské kanceláře se setkali v polském městě Rzeszów. Ukrajinský prezident ve středu navštívil Washington, kde jednal s prezidentem Joem Bidenem a vystoupil v Kongresu.
22.12.2022 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Washington Washington (227 článků) , Washington Washington (227 článků)

Tusk po rozhovoru s Dudou: Nechceme Polsko ponížit, zklidníme emoce

 
Evropská komise prý jednala minulý týden v dobré víře, když spustila proces sledování stavu právního státu v Polsku, mohla však postupovat i jinak. Po schůzce s polským prezidentem Andrzejem Dudou (43) to v pondělí novinářům řekl předseda Evropské rady Donald Tusk (58). Po zhruba hodinovém jednání oba vyzvali ke zklidnění emocí a politických vyjádření kolem tématu, které je teď největším sporem mezi významnou evropskou zemí a Unií jako celkem.
18.01.2016 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Tusk (190 článků)

Zeman s Dudou si vyměnili nejvyšší státní vyznamenání

 
Prezident Miloš Zeman s polským protějškem Andrzejem Dudou si v úterý na Pražském hradě vyměnili nejvyšší státní vyznamenání. Duda obdržel od Zemana Řád bílého lva, zatímco polský prezident předal české hlavě státu Řád bílé orlice.
15.03.2016 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27867 článků)

Zeman řešil s Dudou migraci: „Jsem možná nezdvořilý, ale Turecko nás vydírá“

 
Nejdřív chtěli tři miliardy eur (81 miliard korun), teď šest, do budoucna budou chtít možná i dvacet. Prezident Zeman mluvil se svým polským protějškem Andrzejem Dudou na Pražském hradě i o migraci, dotkli se prý i otázky jednání s Tureckem. Zeman uvedl, že je možná „nezdvořilý“, ale turecký přístup k pomoci v migrační krizi považuje za vydírání. Prezidenti se navzájem také vyznamenali nejvyššími řády svých států.
15.03.2016 15:25 |

podobné články

Biden je v Polsku. Schůzku s Dudou narušilo nouzové přistání polského prezidenta

 
Americký prezident Joe Biden v pátek přiletěl do polského Řešova, aby se svým polským protějškem Andrzejem Dudou jednal o situaci spojené s válkou v sousední Ukrajině. Setkání obou prezidentů narušila technická závada stroje polského prezidenta a následné nouzové přistání zpět ve Varšavě.
25.03.2022 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (919 článků)

Pavel s Lipavským na konferenci v Mnichově. Slib do Polska i na Ukrajinu

 
V Německu odstartoval druhý den Mnichovské bezpečnostní konference. Prezident Petr Pavel a šéf české diplomacie Jan Lipavský (Piráti) se stihli nasnídat s polským prezidentem, setkat se s ukrajinským šéfem parlamentu a účastnit se několika diskusí.
18.02.2023 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2046 článků)

Lipavský v neprůstřelné vestě vyjádřil Ukrajině solidaritu. Zemanovi vzkázal: Chováme se odpovědně

 
Český ministr zahraničí Jan Lipavský v pondělí spolu se svými kolegy ze Slovenska a Rakouska Ivanem Korčokem a Alexanderem Schallenbergem přicestoval na Donbas na východě Ukrajiny. S odvoláním na šéfa ukrajinské diplomacie o tom informovala tisková agentura TASS. Lipavský tak zahájil dvoudenní návštěvu Ukrajiny, kde bude mimo jiné jednat s šéfem ukrajinské diplomacie Dmytro Kulebou. Ten podle serveru Ukrajinska pravda mezitím oznámil, že Ukrajina od Západu v poslední době dostala pomoc v hodnotě 1,5 miliardy dolarů (přes 31 miliard korun) a 1000 tun zbraní či vojenského vybavení. Šéf české diplomacie Lipavský navíc v Kyjevě symbolicky předal ukrajinskému červenému kříži balíčky s první pomocí. Na Ukrajinu jich přivezl 500.
07.02.2022 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (528 článků) , Alexander Alexander (210 článků)

Varování pro Čechy: Urychleně opusťte východ Ukrajiny! A pozor na ruské hry, říká Lipavský

 
Pozor na ruské hry a manipulace, vyzval v neděli na tiskovce po jednání krizového štábu ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Dle informací ČR se ruská vojska od hranic s Ukrajinou nestahují, jejich počet se blíží ke 200 000, řekl Lipavský. Ambasáda ČR zůstává otevřená. Ministerstvo zahraničí připravuje další zdravotnickou pomoc Ukrajině ve výši 10 milionů korun. Lipavský vedle toho opět vyzval Čechy, aby necestovali na Ukrajinu.
20.02.2022 10:05 |

podobné články

Komentáře: Polsko bude s Dudou nevyzpytatelnější a může se změnit

 
Polsko bude pod nově zvoleným prezidentem Andrzejem Dudou asi nevyzpytatelnější než dosud a Duda může symbolizovat více změn v polské politice, než se zdá, píšou české deníky. Na české politické scéně má podle nich národovecky konzervativní Dudova mateřská strana Právo a spravedlnost (PiS) jen okrajové partnery.
26.05.2015 06:36 |

podobné články

Limuzíně s polským prezidentem praskla pneumatika v 170kilometrové rychlosti! Pancéřované BMW skončilo na poli

 
Jako by se nad polskými prezidenty nesl temný stín! Po smrti prezidenta Lecha Kaczynskeho Ústav na ochranu ústavních činitelů zpřísnil podmínky přepravy polských pohlavárů. V pátek večer po dlouhých šesti letech od tragické události havarovalo pancéřované BMW 7 s prezidentem Andrzejem Dudou. Třítunové vozidlo se řítilo 170kilometrovou rychlostí po dálnicí A4 v Opolském vojvodství, když mu praskla pneumatika. Auto dostalo smyk a skončilo na poli.
05.03.2016 15:40 |

podobné články

Hrad: Prezident republiky se setkal s polským prezidentem

 
Prezident republiky Miloš Zeman se ve středu dne 27. dubna 2022 na Pražském hradě setkal s prezidentem Polské republiky Andrzejem Dudou.
27.04.2022 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27867 článků)

Ministerstvo zahraničí: Ministr Lipavský bude jednat v Polsku o společné pomoci Ukrajině

 
Ve čtvrtek, 5. března, pojede ministr Lipavský na jednodenní cestu do Varšavy. Hlavním bodem cesty bude bilaterální jednání s polským ministrem zahraničních věcí Zbigniewem Rauem a účast na donorské konferenci pro Ukrajinu.
05.05.2022 07:40 |

podobné články

Zeman z ruské ambasády vyrazil do Polska. Povečeřel s Dudou i prvními dámami

 
Prezident Miloš Zeman ve středu vystoupil s proslovem na ruské ambasádě, i poté měl však nabitý program. Vyrazil totiž na státní návštěvu do Polska. A povečeřel pak se svým protějškem Andrzejem Dudou – u slavnostní tabule přitom nechyběly ani manželky. Ivana Zemanová a Agata Kornhauser Dudová.
09.05.2018 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27867 článků) , Ivana Zemanová (425 článků)

Ministr Lipavský je znepokojen a vyzývá

 
Znepokojení nad děním na Kubě po červencových tisícových protestech vyjadřuje český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Šéf české diplomacie kvůli událostem na ostrově v Karibiku kromě toho zveřejnil i jasné výzvy tamnímu režimu. „Vyzývám kubánskou vládu,“ pronesl Lipavský a jmenoval své požadavky. Mnozí se však podivují, že své výzvy hispanofonní zemi na sociálních sítích adresoval tamní vládě pouze v češtině.
24.12.2021 16:25 |

podobné články

„To by bylo ticho...“ Lipavský s Indem. Jenže ten pak promluvil o Rusku

 
Český ministr zahraničí se nedávno ve Vídni sešel se svým indickým protějškem. „Indie se nabízí jako významný partner pro obchodní spolupráci. Chceme proto budovat naše vzájemné vztahy,“ uvedl Lipavský. Jenže indický ministr Subrahmanyam Jaishankar v Rakousku hovořil i o Ukrajině. A zdaleka ne tak, jak by mluvil Lipavský. Podle něho je zemí, které porušily suverenitu jiné země, celá řada. A kdyby se zeptal na postoj Evropy, bylo by „dlouho ticho“.
03.01.2023 14:10 |

podobné články

Velvyslanec Stropnický uznal chybu s přijetím Jovanoviče, uvedl ministr Lipavský

 
Velvyslanec České republiky v Izraeli Martin Stropnický pochybil, když si nevyžádal dostatek informací k poslanecké delegaci, ve které byl i čelný představitel české dezinformační scény Žarko Jovanovič. Ve vyjádření, které ČTK poskytl mluvčí Ministerstva zahraničí Daniel Drake, to uvedl ministr Jan Lipavský (Piráti). Stropnický podle něj chybu uznal, nebude se opakovat. Lipavský považuje věc za vyřešenou.
02.02.2023 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1939 článků) , Dan Drake (3 články) , Daniel Daniel (928 článků) , Daniel Daniel (928 článků) , Daniel Daniel (928 článků) , Daniel Daniel (928 článků) , Daniel Daniel (928 článků) , Daniel Daniel (928 článků) , Daniel Daniel (928 článků) , Daniel Daniel (198 článků)