Článek

Petr Macinka: Řekněte, jak to je. Bezinfekčnost očkovaných? Vyvráceno. Landu pošpinili, toto nevíte

 
„Bojím se, že všem už jde pouze o to, aby se pomocí stupňovaného nátlaku vyočkovalo do lidí co nejvíce vakcín,“ říká k aktuálním krokům vlády Petr Macinka, politolog z Institutu Václava Klause. Tolik diskutovaná „epidemie neočkovaných“ je podle něj pouhé lhaní si do kapsy, což dokládá například stanovisko českých přírodovědců z Univerzity Palackého v Olomouci. Dnes démonizovaný Daniel Landa je podle Petra Macinky především naštvaným otcem tří dospívajících dcer. V rozhovoru došlo i na Landovy nezištné kroky během pandemie, o kterých se nyní mlčí. A také na podivnou náhodu, kdy Český rozhlas zveřejnil Landova slova, ale bez toho podstatného. Nebo to nebyla náhoda, nýbrž aktivismus?
18.11.2021 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Landa (608 článků) , Václav Klaus (10626 článků) , Václav Český (595 článků) , Petr Václav (974 článků) , Daniel Daniel (708 článků) , Daniel Daniel (708 článků) , Daniel Daniel (708 článků) , Daniel Daniel (708 článků) , Daniel Daniel (708 článků) , Daniel Daniel (708 článků) , Daniel Daniel (708 článků)
Podobné články

Olga Lounová: Žraloků jsem se začala bát, když kousli Dana Landu

 
Daniel Landa neboli Žito 44 říkal, že jednou z jeho kejklí bude i potápění se žraloky. A to taky splnil. V rámci natáčení s režisérem F. A. Brabcem a dokumentaristou Stevem Lichtagem se se žraloky potápěla i herečka a zpěvačka Olga Lounová. Vzpomíná na to jako na adrenalinový zážitek zvlášť od chvíle, kdy viděla, jak Landu žralok zranil. Další články k tématu: Proč se z Landy stal Žito? Nechce být ikonou, idiotem bez mrštnosti ZÁZNAM: Landa hodinu vysvětloval čtenářům, proč je z něj Žito 44 Landa ve videochatu: Lítám mezi Janečkem a Babišem a sháním peníze Dan Landa byl jako v transu, vypráví moderátor Slavíků Brzobohatý Na Landu alias Žita se dá vsadit: zda uspěje v rallye či jako kouč
09.07.2013 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Landa (608 článků) , Olga Lounová (413 článků)

John D. Barrow: Sto důležitých věcí o umění a matematice, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte)

 
Proč se diamanty třpytí? Proč jsou vejce vejčitá? Proč se nejlépe zpívá ve sprše? V již třetí knize z oblíbené řady "Sto věcí, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte)" nám britský fyzik a matematik John D. Barrow nabízí ve stovce kapitol sto originálních pohledů na každodenní svět okem matematika.
27.01.2017 14:25 |

podobné články

Petr Macinka: Proč je Pan Brexit v Americe superstar? Potkáme někdy Donalda na šílených summitech EU?

 
Petr Macinka popisuje zážitky z inaugurace Donalda Trumpa, kde mohl být exkluzivně jako zástupce Institutu Václava Klause u všeho podstatného.
28.01.2017 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10626 článků) , Donald Trump (5793 článků) , Petr Václav (974 článků)

Gretu by trefil šlak. A Hilšera trefí. Klausův muž se do nich pustil

 
Tiskový mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka na svém Facebooku sdílel desatero, jak během současné epidemie koronaviru v Česku postupovat. Nutno podotknout, že nejrůznější aktivisté či školáci demonstrující za klima a přírodu z jeho seznamu nadšeni zřejmě příliš nebudou. „Příroda na nás seslala nákazu. Vraťme jí to,“ píše. Došlo i na ODS a „senátní velikány“, z nichž jeden zřejmě taktéž nebude potěšen, jak se o něm kvůli pozměnění jeho příjmení Macinka zmiňuje.
04.03.2020 20:31 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10626 článků) , Petr Václav (974 článků)

Klaus st. a rouška: Úplně obráceně, ukázalo se. A je tu i FOTO

 
Pozor! S kauzou kolem postoje Václava Klause k rouškám je to jinak. Manažer Institutu Václava Klause Petr Macinka teď exprezidenta, jenž je nyní na sociálních sitích pranýřován za to, že měl v jednom ze svých rozhovorů sdělit, že považuje nošení roušek při koronavirové pandemii za zelenou a levicovou úchylku, hájí a doplňuje informace. Macinka upozorňuje, že tato slova jsou zcela vytržena z kontextu a pospojována tak, jak se odpůrcům hodilo. Na svém Facebooku proto osvětluje, jak doopravdy celý rozhovor, u kterého byl osobně přítomen, probíhal.
18.03.2020 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10626 článků) , Petr Václav (974 článků)

Klaus se prý v Londýně sešel se stíhaným Savovem

 
Bývalý prezident Václav Klaus v Londýně ve druhé polovině května navštívil stíhaného podnikatele Františka Savova, informoval o tom dnes server Neovlivní.cz. Schůzka se uskutečnila krátce před dalším kolem soudního jednání o vydání podnikatele ke stíhání do Česka. Potvrdil ji Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Konala se na Savovovu žádost. Účast Klause při soudním líčení Macinka vyloučil.
22.06.2015 09:31 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10626 článků) , Petr Václav (974 článků)

Václav Klaus zůstává v nemocnici: Exprezident pokračuje v léčbě

 
Bývalý prezident Václav Klaus zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. ČTK to řekl Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Exprezident podle něj pokračuje v léčbě na urologické klinice. Klaus se do nemocnice vrátil ve čtvrtek na doléčení předchozích potíží, Macinka ve čtvrtek jeho setrvání v péči lékařů odhadl na několik dnů.
26.09.2021 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10626 článků) , Petr Václav (974 článků)

Rytmus zaútočil na Homolu kvůli drogám, ale narazil na Landu!

 
Rytmus jde za svým jako bulldog. Když se do něčeho zakousne, tak nepustí. Aktuálně je slovenský rapper zakousnutý do Dary Rolins (39) a nevynechá jedinou příležitost "zajet" do jejího bývalého partnera Matěje Homoly. Byť se to týká prohřešku starého několik let. A to pro změnu naštvalo zpěváka Daniela Landu, který se do Rytmuse tvrdě obul!
24.09.2012 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Landa (608 článků) , Dara Rolins (2729 článků) , Matěj Homola (351 článků)

Daniela Landu alias ŽITA 44 NAPADL při potápění ŽRALOK!

 
Zpěváka a automobilového závodníka Daniela Landu alias Žita 44 napadl v Jihoafrické republice žralok. Landa vyvázl jen s poraněným malíčkem a čtyřmi stehy.
24.05.2013 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Landa (608 článků)

Filip Renč poprvé po nehodě ve společnosti: Podpořil Landu ve spoďárech

 
Režisér Filip Renč (48) měl před pár týdny vážnou nehodu, když ho na kole srazil náklaďák. Kromě toho, že utrpěl otřes mozku a jiná zranění, mu začaly prý selhávat játra. Uběhlo pár dní a režisér už je zase jako rybička. Rychle se oklepal a vyrazil podpořit Daniela Landu (45) před jeho zápasem v thai boxu.
12.06.2014 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Landa (608 článků) , Filip Renč (636 článků)

Nohavica? Zm*d, píše Matěj Hollan. Z ČSSD přišel souhlas. Došlo i na Landu

 
Otázka, zda je možné oddělit osobu umělce od jeho díla se klade už dlouho. Nyní do ní zabředl bývalý zastupitel Žít Brno Matěj Hollan. „Ten člověk asi byl vždycky dost zmrd, jen se to všeobecně nevědělo,“ hodnotil Nohavicův charakter, ale jedním dechem dodal, že kvalita Nohavicovy tvorby snese srovnání s čímkoliv. Takže Nohavicu stále zbožňuje, ale myslí si, že se přinejlepším pomátl. A došlo i na Daniela Landu.
09.07.2020 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Landa (608 článků)

Vrazi, časovaná bomba. Očkovaní: Čeští vědci vynesli hrozbu

 
Čísla nakažených dále rostou. Podle imunologa Jiřího Šinkory je to proto, protože si očkovaní myslí, že nemoc nemohou dále šířit. „To jsou takové časované bomby, dokonce bych řekl nevědomí vrazi. Tihle lidé jdou ke své babičce s přesvědčením, které jim vláda namluvila, že ji nemohou nakazit a oni ji nakazí,“ řekl. A nově proti tomu, jak je používán pojem „bezinfekčnost“, vystoupila Vědecká rada Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. „Nyní používané potvrzení o očkování, prodělání nemoci nebo negativním testu ve skutečnosti bezinfekčnost neprokazuje,“ říká.
09.11.2021 10:55 |

podobné články

Podmínky pro získání azylu se zpřísní, žadatelé budou dokládat bezinfekčnost

 
Poslanci v pátek hladce schválili novelu azylového zákona. Ta upravuje podmínky udělení mezinárodní ochrany i práva a povinnosti žadatelů o ni. Pro hlasovalo 156 poslanců napříč politickým spektrem. Vládou předložený návrh, který reaguje i na stávající uprchlickou krizi, nyní zamíří do Senátu. Jednou z novinek je například povinnost žadatele doložit bezinfekčnost, aby se zabránilo zavlečení závažných infekčních chorob do ČR.
02.10.2015 11:40 |

podobné články

Restaurace budou muset kontrolovat bezinfekčnost hostů, plánuje Vojtěch

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) zvažuje, že by bezinfekčnost návštěvníků na covid-19, tedy to, že prošli očkováním či mají negativní test, musely kontrolovat i restaurace. Jejich zástupci, s nimiž jednal, o to podle něj sami mají zájem a někteří k tomu přistoupí dobrovolně. S mobilní aplikací pro uložení a kontrolu certifikátů to už bude podle něj jednodušší.
02.07.2021 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1729 článků) , Adam Vojtěch (1341 článků)

Restaurace by mohly kontrolovat bezinfekčnost hostů, plánuje Vojtěch. Vyvinula by se na to aplikace Tečka

 
Restauracím možná výhledově přibude povinnost kontrolovat bezinfekčnost svých hostů. Uvažuje o tom ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) s tím, že by se k tomu používaly aplikace čTečka a Tečka. Kontrola bude v rámci těchto aplikací zatím na dobrovolné bázi.
02.07.2021 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1729 článků) , Adam Vojtěch (1341 článků)

Vojtěch zvažuje tvrdší pravidla: Restaurace budou muset kontrolovat bezinfekčnost hostů

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch zvažuje, že by bezinfekčnost návštěvníků na covid-19 musely kontrolovat i restaurace. Jejich zástupci, s nimiž jednal, o to podle něj sami mají zájem a někteří k tomu přistoupí dobrovolně. Dosud byla povinnost mít negativní test, potvrzení o prodělání nemoci nebo absolvování očkování na návštěvnících restaurací. Když se o povinnosti diskutovalo v květnu před otevřením restaurací, provozovatelé ji odmítali.
02.07.2021 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1729 článků) , Adam Vojtěch (1341 článků)

Dovolená: Bezinfekčnost u dětí by se mohla posuzovat podle očkování rodičů

 
U dětí mezi šestým a dvanáctým rokem, které se vracejí do Česka z dovolené ze země s vysokým a velmi vysokým rizikem nákazy, by mohla být posuzována bezinfekčnost podle očkování rodičů nebo jiné doprovázející osoby. Uvedl to náměstek ministra zahraničí Martin Smolek.
31.07.2021 07:30 |

podobné články

U neměnných kolektivů v kroužcích není nově nutné dokládat bezinfekčnost

 
Žáci a studenti od čtvrtka nemusejí při návštěvách zájmových kroužků prokazovat, že nemají koronavirus. Platí to v případě, že budou z jedné školy nebo z neměnného kolektivu i z více škol. Týká se to i skupin nad 20 dětí, účastníci ale musejí být evidovaní. Bezinfekčnost nemusejí dokládat ani skupiny z jedné školy při ubytování nebo uměleckých představeních.
30.09.2021 08:20 |

podobné články

Přijdou k vám staří lidé a chytnou covid od očkovaných! Dva známí hospodští se „poprali“

 
Dnes začala platit nová vládní protiepidemická opatření a čeští restauratéři, kteří mají kontrolovat bezinfekčnost zákazníka, se bouří. Na 400 restaurací vládě vzkazuje, že tak činit nebude, podle nich je to nezákonné. Někteří dostali prostor promluvit v pořadu 360° na CNN Prima News. Hospodští si stěžuji, že přicházejí o značnou část návštěvníků. Upozorňují, že netestovaní očkovaní jsou také rizikem. „Lžou nám. Dochází k segregaci lidí a je to velice nebezpečné!“ varuje hospodský rebelant Jakub Olbert.
01.11.2021 22:55 |

podobné články