Článek

Petr Hlávka a Filip Šebesta: Nenechme si vnutit falešnou hru na demokracii

 
Před nedávnem jsme oslavili 104. výročí vzniku samostatného Československa. Nejvýznamnější český státní svátek nese cennou vzpomínku na Masarykův odkaz o pracném vymanění se z vlivu nadnárodních mocenských struktur a nutné potřebě budování naší státní nezávislosti. Vybojovaná suverenita byla stěžejním předpokladem ke vzniku naší demokracie. Ačkoli Masaryk vytvořil jakýsi model demokracie s „monarchistickými prvky“, jeho vzor nás dnes vyzývá především k tomu přestat hrát roli národa, porobeného vůli velmocí.
13.11.2022 10:05 |

podobné články

Podobné články

Vtip o Fero Lakatošovi a řev na novou hlavní hygieničku: Nenechme si vnutit svět pomatenců, nabádá ombudsman Křeček

 
Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček sdílel na sociální síti své stanovisko k vtipu, který loni na svém facebooku sdílela nová hlavní hygienička ČR, kterou bude dosavadní ředitelka moravskoslezské krajské hygienické stanice Pavla Svrčinová. Kritice, že by šlo údajně o „rasistický“ vtip o Romech se ombudsman vysmívá. „Nenechme si vnutit tento svět pomatenců,“ říká.
12.03.2021 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (599 článků)

Z dějin vymazávaný Miloš Hlávka jako divadelník

 
Miloš Hlávka – Světák nebo Kavalír Páně se jmenuje soubor divadelních textů, recenzí a statí málo známého divadelníka uvedený životopisnou studií Vladimíra Justa. Nakladatelství Akropolis tak mnoha tahy po vydání jeho básnického a prozaického díla Písně na rozloučenou (2012) dokresluje dílo osobnosti vymazané po desetiletí z dějin literatury a divadla.
16.03.2014 14:30 |

podobné články

Filip ve sněmovně burcoval: Vláda si nechala vnutit program, který posouvá ČR napravo

 
Předseda KSČM a místopředseda sněmovny Vojtěch Filip se mezi prvními připojil do diskuse k vyslovení důvěry vládě. Mimo jiné řekl, že je trochu zklamán programovým prohlášením, neboť podle něj vláda neví, jak bude své některé sliby plnit. Kabinet si podle něj také nechal vnutit program, který posouvá ČR do pravého středu, nebo zcela napravo.
18.02.2014 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1558 článků)

Klaus se zastal Dobeše: Rektoři hrajou falešnou hru

 
Kritici přípravy vysokoškolské reformy podle prezidenta Václava Klause hrají falešnou hru na akademickou svobodu. Českému rozhlasu Radiožurnálu prezident řekl, že je velmi pobouřen reakcí akademiků na návrhy ministerstva školství, reforma systému vysokých škol je podle něj nezbytná. Část studentů a vysokoškolských pedagogů se obává, že změny chystané ministrem Josefem Dobešem (VV) omezí svobody škol a posílí vliv politiky a byznysu na vědu.
24.01.2012 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10841 článků) , Václav Český (616 článků)

Filip Šebesta: Rána eurofilům a reformistům

 
Rozhodnutí Evropské komise vnutit České republice (a Polsku a Maďarsku) v otázce přerozdělování migrantů svou vůli i navzdory odmítavému postoji české veřejnosti a české politické scény je skandální a je třeba jej nejen rezolutně odmítnout, ale zejména je třeba se mu aktivně a sebevědomě postavit.
03.07.2017 18:10 |

podobné články

Ministrem životního prostředí by měl být podle premiéra Šebesta

 
Premiér Jan Fischer navrhl prezidentu Václavu Klausovi, aby pověřil řízením ministerstva životního prostředí ministra zemědělství Jakuba Šebestu. Premiér je přesvědčen, že Šebesta je odborně i manažersky dostatečně způsobilý, aby po zbytek mandátu vlády zvládl řízení obou resortů, uvedl v neděli mluvčí vlády Roman Prorok.
21.03.2010 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Šebesta (19 článků)

Kuší zastřelil údajného zloděje: Šíp mu prošel hlavou, ale omylem, tvrdí obžalovaný Šebesta

 
VIDEO: Náhoda, nebo jenom dobře promyšlená lež? U soudu dnes začal proces s Jaromírem Šebestou. Obžaloba ho viní ze zabití údajného zloděje. Šebesta mu kuší prostřelil mozek. Teď říká, že to bylo omylem. „Mířil jsem na auto. Žádného člověka jsem neviděl.“ A tohle není jediný jeho prohřešek. Podle policie pohlavně zneužíval dvě dívky, které za ním chodily na návštěvu.
20.05.2013 12:25 |

podobné články

Střílel kuší na zloděje: Šíp mu prošel hlavou omylem, řekl u soudu Šebesta

 
Devětatřicetiletý Jaromír Šebesta, který loni v dubnu zastřelil šípem z kuše muže, o kterém si myslel, že ho chce okrást, stanul před Krajským soudem v Ostravě. Obžalován je z ublížení na zdraví a hrozí mu až 16 let vězení.
20.05.2013 15:10 |

podobné články

Jaromír Šebesta z Chotěbuzi: Prostřelil kuší hlavu Romovi a odsedí si 10 let!

 
»Nešlo o sebeobranu, ani o nešťastnou náhodu,« řekl včera soud k případu, kdy loni v dubnu Jaromír Šebesta (39) v Chotěbuzi na Karvinsku zastřelil kuší Roma Romana H. (†39). A uložil trest: 10 let basy.
01.06.2013 12:15 |

podobné články

Velitelem Vzdušných sil AČR se stal brigádní generál Jaromír Šebesta

 
Při slavnostním ceremoniálu, kterého se zúčastnila řada významných hostů, převzal náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář z rukou odcházejícího brigádního generála Libora Štefánika zástavu Vzdušných sil AČR. Tu předal novému veliteli, kterým se stal brigádní generál Jaromír Šebesta.
09.08.2016 20:20 |

podobné články

Jiří Šebesta vymyslel unikátní venkovní hry: Elektřina není třeba

 
Bodliny z ježka jako fousy pro figurku, dřevo ze staré skříně, ovčí vlna, plech ze střechy, kamení, bavlna, paroží či kančí čelist. Z toho všeho Jiří Šebesta (30) z Morávky na Frýdecko-Místecku vyrábí unikátní deskové hry.
27.03.2022 05:10 |

podobné články

Mach (Svobodní): Vyzýváme premiéra, aby si nenechal vnutit "dobrovolné" kvóty

 
Svobodní vítají, že se členské státy EU postavily proti povinným kvótám na přijímání uprchlíků. “Jsem rád, že tento šílený návrh Evropské komise neprošel. Důrazně ale vyzýváme premiéra Sobotku, aby si ani při dalších jednáních nenechal vnutit tzv. dobrovolné kvóty, protože se obáváme, že dobrovolnost by ze strany EU mohla opět přerůst v nátlak, a pro takový krok neexistuje podpora veřejnosti, ” prohlásil europoslanec a předseda Svobodných Petr Mach.
26.06.2015 21:26 |

podobné články

„Nenechme si vnutit, že jsou jacísi lepší Evropané a my ti horší!“ A to není rozhodně vše, čím šéf ODS pálí do Bruselu

 
ROZHOVOR „Jednotu Evropské unie rozbíjí některé velké státy svou nerealistickou politikou, svým pohrdáním jinými zkušenostmi, svou arogancí,“ konstatuje předseda ODS Petr Fiala. Své myšlenky ještě dále rozvíjí. „Máme přece právo rozhodovat o tom, kdo u nás žít může, máme právo odmítat lidi, u nichž vidíme bezpečnostní rizika, máme právo bránit tomu, aby u nás vznikaly radikální muslimské komunity, jako v některých zemích na západ od nás.“ K aktuálním událostem v české politice pak předseda Fiala dodává: „Andrej Babiš nemůže být součástí příští vlády, protože důvody, proč z té současné odešel, i nadále trvají.“
07.07.2017 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4673 článků)

Václav Klaus: Teze „nedejme si vnutit euro“ si zaslouží být dnes a denně opakována

 
Předmluva Václava Klause ke knize Stanislavy Janáčkové „Peripetie české ekonomiky a měny aneb nedejme si vnutit euro“.
23.04.2014 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10841 článků)

Starosta Vinoře: Nenechme si vnutit návrat ke starým pořádkům a k nesvobodě

 
Co znamená být svobodný? A jsme dnes opět svědky omezování našich svobod? Nejen nad tím se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zamýšlí držitel pamětní medaile Českého svazu bojovníků za svobodu František Švarc (ODS). Prozradil nám také, proč je přesvědčen, že zákon o hl. městě omezuje svobodu rozhodování městských částí. Vyjádřil se ale také k řadě citlivých otázek na život ve Vinoři. A nejen k tomu…
07.06.2016 09:40 |

podobné články

Bouřlivé kázání ze Slovenska: Chceme slyšet pravdu, ne pohádky. Nenechme si vnutit, kolik má být dětí v rodinách, co se mají učit a čemu věřit!

 
Tisícovky věřících se sešly v Nitře na národní Cyrilometodějské pouti. Ján Babjak, prešovský arcibiskup, tam sloužil mši a při té příležitosti vyzdvihl význam pravdy, které se společnost dožaduje, a odsoudil hry na „moderní, kulturní, civilizované“ občany. Převzato z parlamentnelisty.sk.
06.07.2018 09:50 |

podobné články

Bezpečnostní expert: Vidíme, že v Evropě mohou hořet celé ulice, policisté se stávají lovnou zvěří. Ve Stuttgartu, to už je moc blízko. Nenechme se odzbrojit

 
ROZHOVOR „Lidé někdy považují pocit bezpečí za mnohem důležitější, než potravu či vodu. Je to na špičce potřeb takzvané Maslowovy pyramidy,“ říká prezident organizace LIGA LIBE Pavel Černý. Sám považuje podporu vlády začlenit právo na obranu zbraní do Ústavy za zásadní a potřebný krok, protože pokusy Evropské unie vnutit její hloupá pravidla jsou podle jeho slov očividné. Také ženy, postižení ani senioři prý nesmějí ztratit možnost mít u sebe obranný sprej a zároveň varuje před zákazy nošení nožů, jak už Brusel navrhoval. Pavel Černý upozorňuje, že v zemích, kde taková pravidla platí, kriminalita stoupá.
19.07.2020 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Černý (130 článků) , Pavel Černý (130 článků)

Premiér Fiala: Nenechme si vnutit rétoriku populistů a extremistů

 
Komentář na facebookovém profilu k venkovu.
14.08.2022 10:55 |

podobné články

'Nenechme svět idiotům.' Ital si u Turína vyhlásil vlastní stát

 
Nedaleko Turína vznikl přímo na kruhovém objezdu nový "nezávislá stát" Knížectví Dellavale. Jeho mottem je "Nenechme svět v rukách idiotů". Jako protest proti úřadům, které mu nedaly za vyvlastnění domu slíbenou částku, ho na svém bývalém pozemku vyhlásil italský penzista Pier Giuseppe Dellavalle. 
26.08.2015 10:46 |

podobné články