Článek

Petr Hampl: Cherson podle Briana

 
Denní glosa Petra Hampla
13.11.2022 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Brian Brian (84 článků)
Podobné články

Megan Fox se vdala

 
Herečka Megan Fox, jež je považována za jednu z nejkrásnějších žen naší planety, se vdala za Briana Austina Greena. Čtyřiadvacetiletá herečka Megan Fox je vdaná za Briana Austina Greena. Pár se vzal při malém, intimním ceremoniálu na jednom z havajských ostrovů, kde se také zhruba před dvěma týdny zasnoubil. Pro Megan i Briana se jedná o [...]
29.06.2010 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Megan Fox (356 článků) , Megan Fox (355 článků)

Smrt Čáslavské není žádná událost. Smát se Havlovi je v pořádku. Panstvo má pocit, že jim nic nehrozí, ale to se přepočítali, udeřil Petr Hampl

 
ROZHOVOR „Pokud v téhle zemi vyroste skutečné neonacistické hnutí, ponesou plnou odpovědnost lidé jako Sobotka nebo Dienstbier,“ označuje viníky sociolog a politik Petr Hampl. Tím ovšem jeho výčet nekončí. Nejen, že konkrétně jmenuje další politiky a vysvětluje důvody, ale má dokonce i podezření na cílené jednání některých elit. Hampl hovoří i o daleko horším scénáři, než by byl případný krvavý výbuch násilného nacionalismu. „Pokud by se naplnily záměry současné vládnoucí elity, byla by na konci hořící země drancovaná bandami podobnými Islámskému státu.“ A že se někteří lidé smějí Václavu Havlovi? „To je velice zdravé. Otázkou spíš je, proč se někteří lidé té lži ještě pořád drží,“ říká. V červnu 2016 byl navíc Hampl zvolen předsedou Alternativy pro Českou republiku, v letošních volbách bude usilovat o senátní mandát.
08.09.2016 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6345 článků)

Petr Hampl: Kdyby lidi v roce 89 věděli... Pověsili by disidenty na lampy

 
ROZHOVOR „Češi jsou národem, který přišel s požadavkem svobody projevu už v roce 1420 a který raději čelil vyhlazovací válce, než by se vzdal ideálu svobody projevu,“ upozorňuje sociolog Petr Hampl. Současně ale říká, že když tradiční strany hovoří o svobodě, je tím myšlena pouze možnost korporací přeměnit lidi na své otroky. Hampl upozorňuje, že jsme přeceňovali nebezpečí komunismu, a podceňovali nebezpečí havlismu. „Myslím, že třeba Václav Klaus ten problém viděl celou dobu. Jenže říci v 90. letech, že havlovští intelektuálové představují větší hrozbu než komunistické mafie, to bylo nemyslitelné,“ uvedl Hampl.
19.09.2017 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10841 článků) , Petr Václav (1016 článků)

Vaše hra skončí! Kauza „Petr Hampl cenzurován neziskovkou“: Žluč teče proudem, padlo i varování

 
Sociolog Petr Hampl poskytl rozhovor učitelským novinám. A už se proti němu houfují odpůrci. Svolává je ředitelka Multikulturního centra Praha Zuzana Schreiberová, která vyzvala, aby ten, komu „Hampl hnul žlučí“, napsal do redakce Učitelských novin. Zdůvodnění? „Pán píše na dezinformační servery.“ A Hampl s Martinem Konvičkou to Schreiberové vrátili.
13.01.2020 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Konvička (118 článků)

Vaše hra skončí! Kauza „Petr Hampl cenzurován neziskovkou“: Žluč teče proudem, padlo i varování

 
Sociolog Petr Hampl poskytl rozhovor učitelským novinám. A už se proti němu houfují odpůrci. Svolává je ředitelka Multikulturního centra Praha Zuzana Schreiberová, která vyzvala, aby ten, komu „Hampl hnul žlučí“, napsal do redakce Učitelských novin. Zdůvodnění? „Pán píše na dezinformační servery.“ A Hampl s Martinem Konvičkou to Schreiberové vrátili.
13.01.2020 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Konvička (118 článků)

Teď jde Ukrajině o všechno. Cherson: Fakta bez řečí. Co hrozí

 
Na jihu Ukrajiny se schyluje k protiofenzivě, která má za cíl dobýt strategicky položené město Cherson. Podle současných zpráv francouzské France24 však zatím nemá Ukrajina palebnou převahu. „Opravdu nemáme dost dělostřelectva, když na ně vystřelíme osmkrát, oni na nás 48krát. Zatím mají v dělostřelectvu převahu,“ řekl francouzským reportérům jeden z ukrajinských vojáků. Podle vojenského analytika Franze-Stefana Gadyho přitom Ukrajině půjde o hodně. Pokud by protiofenziva selhala, nejenže by se to podepsalo na morálce ukrajinských vojsk, na Západě by to vrhlo stín na smysluplnost podpory Ukrajiny.
26.07.2022 08:15 |

podobné články

Tajné zprávy ukrajinské rozvědky: Rusko by mohlo napadnout Kyjev, Charkov a Cherson

 
Rusko nemá v plánu zastavit se na Donbasu a může pokračovat v ofenzivě na další území Ukrajiny. Podle serveru Ukrajinska pravda to sdělila ukrajinská zpravodajská služba prezidentovi země Volodymyru Zelenskému na jednání hlavy státu s šéfy parlamentních stran. V rizikové zóně se nacházejí města Charkov, Cherson a Kyjev, uvedla.
23.02.2022 08:10 |

podobné články

Bitva o Cherson: Ukrajina hlásí „prolomení první linie“, Rusko těžké ztráty nepřítele

 
Ukrajinci zintenzivnili boje v rámci své jižní ofenzívy s cílem osvobodit Ruskem okupovaný Cherson. Střelba byla podle dostupných záznamů během úterka již slyšet i z předměstí Chersonu a hlášené jsou z této oblasti také četné výbuchy. Zdali se Ukrajině podařilo v Chersonské oblasti významněji prolomit ruskou obranu, však zatím není jasné.
30.08.2022 19:05 |

podobné články

Bitva o Cherson je na spadnutí: Obávaný ruský generál Armagedon prý chce odpálit přehradu

 
Bitva o město Cherson je na dohled. Jedno z center ruské okupace na východě Ukrajiny se připravuje na jednu z dosud největších bitev rusko-ukrajinské války. Ukrajinská armáda je ve vítězném tažení a i podle odborníků je velmi pravděpodobné, že boj o město vyhraje. Jak se však analytici shodují, jde však o více než o znovudobytí Chersonu. Děje se tak přesně to, co před několika dny naznačil pro eXtra.cz Martin Svárovský, vojenský analytik.
20.10.2022 14:40 |

podobné články

Hampl odchází z ČEZu. Dozorčí rada to schválila

 
Dozorčí rada elektrárenské společnosti ČEZ schválila, že ji opustí Lukáš Hampl. Hampl, který působí také jako náměstek ministra dopravy, na svou funkci rezignoval. Informoval o tom server Patria.cz, Hampl informaci potvrdil.
24.02.2012 21:50 |

podobné články

Hampl: Překvapila mě kvůli intervencím debata o inflačním cíli

 
Viceguvernér ČNB Mojmír Hampl je velmi překvapen, že devizové intervence České národní banky vyvolaly debatu o dvouprocentím inflačním cíli centrální banky. Naopak negativní reakce veřejnosti jej nepřekvapila. Hampl to uvedl na setkání s manažery organizovaném týdeníkem Euro. Zároveň Hampl upozornil, že intervence sice vyvolává krátkodobě negativní reakci, ale dlouhodobě situaci ekonomiky stabilizuje tím, že centrální banka například dopředu tímto krokem říká, jaký bude kurz koruny.
12.11.2013 11:46 |

podobné články

Osobnosti: Mojmír Hampl (66 článků)

Kyjevu hrozí obklíčení, Cherson obklíčen. A další info z bojiště

 
Britská BBC hlásí, že šestý den bojů na Ukrajině se zatím zdá být větší klid, než v předchozích dnech. Ruští agresoři čekají na posily. Z Institutu válečných studií odhadují, že Kyjev bude obklíčen a možná i dobyt, ale stane se tak za cenu velkých ztrát v řadách okupantů. Obklíčeno je město Cherson na jihu Ukrajiny a tvrdé boje se vedou i o další města. Mezitím začínají obyčejní Rusové zjišťovat, jak moc je mohou bolet západní ekonomické sankce.
01.03.2022 08:50 |

podobné články

Ukrajinci prý útočí na Cherson, Rusové na východě

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve svém nočním projevu promluvil o útoku na doněcké město Chasiv Jar. Ruské rakety tady dopadly na obytné domy. Server americké zpravodajské televize CNN přinesl k útoku další informace. Zůstalo po něm nejméně 15 mrtvých. Ukrajinci mezitím hlásí úspěšný úder na okupovaný Cherson.
11.07.2022 08:30 |

podobné články

Osvobozený Cherson: Davy lidí vítají ukrajinské vojáky. V ulicích ale přesto číhá ruská hrozba

 
Cherson osvobozen, ukrajinští vojáci vstupují do města, donedávna okupovaného Rusy, obyvatelé vítají ukrajinské vojáky v centru města a vyvěšují žlutomodré vlajky, oznámila ukrajinská vojenská rozvědka. Ruští představitelé však vzkazují, že ještě není konec. Dle mluvčí ukrajinské armády „se mnozí ruští vojáci převlékli do civilu a ukrývají se v Chersonu“.
12.11.2022 10:10 |

podobné články

Petr Hampl dostal výhrůžný anonym. Zveřejňujeme jeho výzvu autorovi

 
Sociolog a protiislámský aktivista Petr Hampl se stal terčem výhružek anonyma. Celou věc si nenechal pro sebe a pokusil se anonymního siláka zahnat do kouta pomocí sociální sítě Facebook. Neznámého hrdinu vyzval, aby se přišel omluvit. Pokud tak nebude učiněno, Petr Hampl předá celou věc k šetření policii.
27.06.2018 12:15 |

podobné články

Petr Hampl: Cizí korporace nás nechají hladovět kvůli zisku. 85 procent českých potravin? Jen začátek. Dále...

 
POTRAVINOVÁ SOBĚSTAČNOST A SUVERÉNNÍ STÁT Sociolog Petr Hampl v rozhovoru o potravinové soběstačnosti a suverenitě státu upozorňuje mimo jiné na nutnost ochránit si svůj trh a říká, že potravinová soběstačnost je životně důležitá. „Kromě vlastních bezpečnostních sil a ochrany hranic není nic důležitějšího,“ myslí si Petr Hampl.
09.06.2020 09:11 |

podobné články

Petr Hampl: Mravní zrůdy. To jsou ti, co demonstrovali proti Nočním vlkům. Nebezpečné Rusko? Tomu věří jen ti bez mozku

 
ROZHOVOR Sociolog Petr Hampl tvrdí, že existují dvě možnosti, jak se na Rusko dívat. Podle jedné je Rusko dobyvačné impérium, které chce vládnout celému světu, a stateční Američané tomu brání. Podle druhé probíhá naopak pokus o dobytí Ruska a Rusové se houževnatě brání. „Který z těch pohledů je pravdivý? Ten spor je veden mezi lidmi, co používají mozek, a mezi lidmi, co ho nepoužívají,“ řekl rázně v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Hampl. Uvedl rovněž, že vyprávěnce o nebezpečném Rusku mohou věřit jenom ti, kdo nepřemýšlejí, ale jen čekají na pokyn, čemu mají věřit.
14.05.2018 15:00 |

podobné články

Petr Hampl o nebezpečích dneška: Fašisté typu Člověka v tísni se čím dál více radikalizují. Už se ani nesnaží zastrašování oponentů skrývat. Genocida, vláda anticivilizačních extremistů

 
ROZHOVOR „Je znát, že v české společnosti přibývá nervozity. A není divu. Stále více lidí si uvědomuje, že to, co probíhá v bývalé západní Evropě, není žádné obohacení, nýbrž genocida původního obyvatelstva,“ tvrdí sociolog Petr Hampl s tím, že Češi si uvědomují neochotnost politické třídy české země bránit. Podle něj pak mají tendenci reagovat jako každý, kdo je zahnaný do kouta, tedy iracionálně a agresivně. Hampl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zároveň řekl, že se jim nelze divit a odpovědnost padá právě na politiky a multikulturní intelektuály.
11.12.2017 19:10 |

podobné články

Petr Hampl: Kam muslimové přijdou, tam vyvolávají konflikty. Nevěřící platí daně. Média nám nestydatě lhala

 
ROZHOVOR Sociolog Petr Hampl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zhodnotil výsledky nedávného průzkumu Pew Research Center, který hodnotil postoje jednotlivých evropských zemí k náboženským a jiným minoritám. „Když smícháte dvě různé skupiny lidí, vzniká určité napětí,“ varuje Hampl. O islámu si nemyslí nic dobrého. Češi jsou podle něj veskrze tolerantní národ, jsou ale ostražití a dobře informovaní.
02.11.2018 20:45 |

podobné články