Článek

Petr Fiala z Mňágy a Žďorp: Zlodějem svého života jsem byl čtyřicet let

 
Zpěvák a skladatel Petr Fiala (45) vede již třiadvacet let valašskomeziříčskou kapelu Mňága a Žďorp. V pátek vychází její nové album Takže dobrý. Fiala se ovšem rád vrací i ke starším písničkám, byť je v jejich prezentaci opatrnější než v době, kdy přišly na svět.
12.02.2010 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1347 článků)
Podobné články

Mňága a Žďorp: Do jisté míry se nám podařilo prokopat ven. A nekončí to

 
Skupina Mňága a Žďorp oslavila loni v plné síle pětadvacet let existence. Při té příležitosti odehrála v listopadu koncert v pražské Lucerně, na který si pozvala řadu hostů. Vznikl z něho záznam, jenž v pondělí vyšel na DVD pod názvem Dáreček live! Jeho křest proběhl minulý týden. Na otázky odpověděl zpěvák Mňágy a Žďorp Petr Fiala.
21.09.2013 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1347 článků)

Mňága a Žďorp dnes oslaví 25 let ve Velké Lucerně

 
VIDEO. Speciálním koncertem dnes skupina Mňága a Ždorp ve Velkém sále pražské Lucerny oslaví 25 let své činnosti. Dorazit má řada hostů a gratulantů, mezi nimi například členové kapel Čechomor, Tata Bojs, Kryštof, Monkey Business nebo Vypsaná fixa. Chybět nebudou ani bývalí členové Mňágy a Žďorp. 
21.11.2012 14:56 |

podobné články

Anketa Žebřík 2012 startuje, vyvrcholí 15. března

 
Žebřík slaví 20 let od svého vzniku! Hlasování v tradiční anketě odstartovalo 1. ledna. Výsledky budou vyhlášeny 15. března v plzeňském Parkhotelu za koncertního doprovodu Chinaski, Nightwork, Prago Union, Mňágy a Žďorp či Celeste Buckingham.
07.01.2013 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Celeste (76 článků) , Celeste Buckingham (155 článků)

Mňága a Žďorp: Přijetí je vážně skvělé

 
Proč se muzikanti přátelí s hokejisty a co chtějí lidé na koncertě slyšet? Odpoví vám Petr Fiala, lídr kapely Mňága a Žďorp!
22.03.2010 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1347 článků)

Mňága a Žďorp: Naše písničky nějaký dopad měly a mají. Je to dobrý pocit.

 
Před pětadvaceti lety přišla na svět ve Valašském Meziříčí skupina Mňága & Žďorp. Jelikož se na hudební scénu vypravila s poměrně originálním zvukem, brzy si získala dost fanoušků na to, aby jí to opravňovalo ke klidnému skládání dalších písniček a vydávání nových desek. U příležitosti výročí nyní vydává dvojalbum a DVD Dáreček. Jsou na něm její skladby v podání spřízněných skupin a interpretů tak, jak je cítí oni. Nejenom o desce hovoří zpěvák Petr Fiala.
14.04.2012 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1347 článků)

Mňága a Žďorp oslaví 25 let od svého vzniku koncertem v Lucerně

 
Speciální narozeninový koncert ve Velkém sále pražské Lucerny bude 21. listopadu součástí oslav 25 let od vzniku kapely Mňága a Žďorp. Na večírek dorazí mnoho hostů a gratulantů, mezi nimi například členové kapel Čechomor, Tata Bojs, Kryštof, Monkey Business nebo Vypsaná fixa. Každý návštěvník koncertu dostane zdarma nové CD Dáreček 2, informoval za pořadatele Jaromír Telenský.
02.08.2012 14:50 |

podobné články

Mňága a Žďorp vydala DVD, které ve středu pokřtí v Praze

 
Loni v listopadu oslavila skupina Mňága a Žďorp vyprodaným koncertem ve Velkém sále pražské Lucerny pětadvacet let existence. Na pódiu její písničky přehrávaly osobnosti české hudební scény ve vlastní, mnohdy svérázné úpravě.
11.09.2013 16:15 |

podobné články

Mňága a Žďorp představila v Lucerna Music Baru "čínské" album, křtil Richard Krajčo

 
Mňága a Žďorp vyrazila na jaře do Číny, aby tu 23 let po vydání své nejúspěšnější desky Made in Valmez natočila dvanácté studiové album Made in China. Jak zní nové skladby naživo, se mohli přesvědčit diváci v pražském Lucerna Music Baru. Novou desku před vyprodaným sálem pokřtil Richard Krajčo . Foto: Š árka Versiganová
27.12.2014 16:16 |

podobné články

Osobnosti: Richard Krajčo (292 článků)

V Lucerně vystoupí Mňága a Žďorp

 
Pražský Lucerna Music Bar patří mezi nejoblíbenější místa kapely Mňága a Ždorp z Vlašského Meziříčí. Skupina, která úspěšně funguje na české hudební scéně desítky let, se do Lucerny vrací hned několikrát do roka, svůj zatím poslední koncert naplánovala na čtvrteční večer.
10.03.2016 13:30 |

podobné články

Mňága a Žďorp natočí v Lucerna Music Baru první koncertní DVD

 
Skupina Mňága a Žďorp natočí ve čtvrtek v pražském Lucerna Music Baru své první koncertní DVD. Muzikanti z Valašského Meziříčí za svou více než dvacetiletou kariéru odehráli tisíce koncertů, vydali 12 řadových desek, dva výběry hitů, natočili film a videoklipy, koncertní DVD z Prahy však bude jejich první.
19.11.2009 07:35 |

podobné články

Nová CD - Peter Gabriel, Mňága a Žďorp i HIM

 
Hudební novinky tohoto týdne jsou poměrně pestré. Vedle nové deky Petera Gabriela, vychází novinka Takže dobrý temně ironické party Mňága a Žďorp, nebo Screamworks: Love In Theory And Practice od romantických metalistů HIM.
17.02.2010 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Peter Gabriel (21 článků)

Mňága a Žďorp: Budeme točit v Číně

 
S bizarním nápadem přišla skupina Mňága a Žďorp. Klasici českého depkařského popu chtějí točit v Číně, kde je čeká i koncertní turné. Desku nazvou Made in China.
06.03.2014 14:05 |

podobné články

Nová alba: Václav Neckář, Olympic i Mňága a Žďorp

 
Český týden, tak lze nazvat aktuální období. Přináší totiž nová alba několika zajímavých českých umělců, Václava Neckáře, Olympiku nebo skupiny Mňága a Žďorp. K nim se samozřejmě přidalo pár zahraničních hudebníků se svými novinkami.
05.11.2014 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Neckář (269 článků) , Václav Český (441 článků)

Mňága a Žďorp: V klubu miliardářů jsme si připadali jako blázni

 
Valaškomeziříčská skupina Mňága a Žďorp, která existuje od roku 1987, se rozhodla realizovat svou novou desku v Číně. Pojmenovala ji Made in China a v květnu letošního roku ji natočila v A String Entertainment Studiu v Pekingu.
08.11.2014 12:05 |

podobné články

Mňága a Žďorp vystoupí v Lucerně

 
Poprocková stálice Mňága a Žďorp vystoupí ve čtvrtek od 21.00 v pražském Lucerna Music Baru. Kapela z Valašského Meziříčí má v metropoli i po mnoha letech na hudební scéně řadu fanoušků, o čemž svědčí fakt, že předchozí dva koncerty na stejném místě byly beznadějně vyprodány.
24.06.2015 09:11 |

podobné články

Petr Fiala sice nezpívá, ale alespoň chce něco sdělit

 
Od skupiny Mňága a Žďorp nikdo nečeká překvapení, ale spíše stabilní, poklidnou, střední kvalitu. Tomu odpovídá i novinka Takže dobrý - Petr Fiala ještě stále moc nezpívá, žádná písnička však není úplně špatná.
15.02.2010 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1347 článků)

NEJhorší psí hlídač na světě: Za kus žvance dokonce odešel se zlodějem!

 
Měl hlídat páníčkův dům, ale místo toho odešel se zlodějem, který se do baráku vloupal! Kříženec pitbulla s labradorem jménem Buddy tak má nyní v Americe nelichotivý titul nejhorší hlídač na světě!
13.04.2013 07:50 |

podobné články

Nečas zřídil pozici hlavního vědeckého poradce vlády. Stane se jím Fiala

 
Premiér Petr Nečas (ODS) zřídil pozici hlavního vědeckého poradce předsedy vlády. Stane se jím bývalý rektor Masarykovy univerzity v Brně Petr Fiala. Nečas to oznámil v Brně, kde se účastní zahajovací konference Středoevropského technologického institutu (CEITEC). Fiala ČTK řekl, že se zaměří například na revizi metodiky hodnocení a financování výzkumu a vývoje. Konkrétní cíle zatím Fiala zveřejnit nechtěl.
26.09.2011 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1347 článků) , Petr Nečas (9271 článků)

Kandidát na šéfa ODS Fiala nemá preference na místopředsedy

 
Kandidát na předsedu ODS Petr Fiala nebude v případě svého zvolení preferovat nikoho z kandidátů na místopředsedy. Novinářům dnes řekl, že bude spolupracovat s kýmkoliv, kdo bude do vedení strany zvolen. Fiala předpokládá, že by delegáti příští týden na kongresu v Olomouci mohli kromě zvolení nového vedení změnit také stanovy strany. Fiala bude navrhovat snížení počtu členů výkonné rady tak, aby v ní měl každý region jen jednoho zástupce. Chce také vytvořit nový zhruba stočlenný stranický orgán, který by měl sloužit pro komunikaci s regiony.
07.01.2014 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1347 článků)