Článek

Petr Fiala slaví den svobody tisku: My žádným novinářům nebudeme bránit v práci

 
Premiér Petr Fiala na Světový den svobody tisku prohlásil, že demokracie nemůže fungovat bez svobodného a nezávislého tisku. Fialův kabinet prý proto nebude nikdy využívat praktiky omezování účasti na tiskových konferencích nebo omezování přístupu k informacím a nebude nijak omezovat žádná média a práci novinářů v jejich činnosti. „Jsem si vědom toho, že mnozí zástupci svobodných a nezávislých médií neměli v minulém volebním období jednoduchou situaci,“ uvedl na adresu vlády Andreje Babiše.
03.05.2022 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24452 článků) , Petr Fiala (3683 článků)
Podobné články

Premiér Fiala: Žádná média nebudeme omezovat v činnosti a žádným novinářům nebudeme bránit v práci

 
Prohlášení předsedy vlády Petra Fialy při příležitosti Světového dne svobody tisku, 3. května 2022
04.05.2022 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3683 článků)

Ministerstvo zahraničí: Prohlášení u příležitosti Mezinárodního dne svobody tisku

 
Mezinárodní den svobody tisku, který stanovilo Valné shromáždění OSN v roce 1993 na 3. května, připomíná, že svobodná média nikde ve světě nejsou samozřejmostí. Aktuální válečná krize v Evropě zřetelně podtrhuje význam svobody slova a tisku jako zdroje nezávislých a pravdivých informací, které vedou k zodpovědnému rozhodování a adekvátní reakci demokratických vlád, v tomto případě na bezdůvodnou a protiprávní ruskou agresi vůči Ukrajině. Doslova tak zachraňují lidské životy. Zaznamenaná svědectví mohou v budoucnu přispět k odsouzení a potrestání viníků. Ministerstvo zahraničních věcí chce proto dnes vyjádřit poděkování všem odvážným nezávislým novinářům a médiím a ujistit je o pokračování podpory ze strany ČR.
03.05.2022 21:10 |

podobné články

Šéfka TOP 09: Nebudeme vám lhát a nebudeme se vám lísat žvásty, které mají zastřít zoufalé výsledky

 
„Nebudeme vám lhát a také se vám nebudeme snažit vlísat PR žvásty, které mají zastřít zoufalé výsledky,“ slíbila šéfka TOP 09, když odstartovala předvolební kampaň. Narážela na práci Andreje Babiše (ANO). Vláda podle ní vůbec nezvládla koronavirovou situaci a pomohli jí až starostové. Po Pekarové Adamové dostala slovo také kandidátka ODS do Senátu Miroslava Němcová a místopředseda Senátu Jiří Růžička, který navštívil Tchaj-wan.
14.09.2020 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24452 článků) , Miroslava Němcová (1683 článků) , Miroslava Adamová (19 článků)

Ministerstvo zahraničních věcí: Prohlášení k mezinárodnímu dni svobody tisku

 
Mezinárodní den svobody tisku – 3. května – si každoročně připomínáme v den přijetí deklarace o podpoře nezávislého a pluralitního tisku. Cílem deklarace, přijaté v roce 1991 v namibijském Windhoeku, bylo vyjádřit přesvědčení o tom, že svoboda médií a svobodný přístup k informacím jsou podmínkou vlády práva, demokracie a dodržování lidských práv.
03.05.2017 21:50 |

podobné články

5 triků pro lepší den

 
Znáte to: jen co ráno otevřete oči, je vám jasné, že dnešní den nebude stát za nic. Máte špatnou náladu, do ničeho se vám nechce, jste rozmrzelí a podráždění – zkrátka víte, že už jste měli i lepší den, nežli je právě tento. Každý z nás někdy takový den zažil, často jej lidově označujeme jako den blbec. Určitě se shodneme na tom, že den blbec vždycky nestojí za nic. Zpravidla se nám ten den nic nedaří, na co sáhneme, co zkazíme, nestíháme, chodíme pozdě, připálíme večeři, pohádáme se s přítelem, jsme protivní a zlí na lidi okolo sebe, kteří si to vůbec nezaslouží. A víte co? Přitom stačí tak málo, abyste si udělali lepší den. I obyčejné maličkosti totiž mohou den blbec otočit doslova o 360°! 5 triků pro lepší den – zkuste to taky! Až se zase příště probudíte se špatnou náladou, nebude se vám chtít cokoli dělat a budete cítit, že byste se nejraději někde schovali a celý den nevystrkovali nos, nenechte se ovládat blbou náladou a místo toho to zkuste po našem. Vyzkoušejte některý z našich triků pro lepší den a uvidíte, že hravě zaženete chmury, které by se vás jinak držely celý den- a ten by pak vážně nestál za nic. Trik první: usmějte se! Zní to možná jako klišé, ale funguje to dokonale. Kdykoli půjdete ten den kolem zrcadla, výlohy obchodu, lesklé skříně nebo třeba nerezového spotřebiče, usmějte se na sebe. A usmívejte se i na lidi okolo vás, i když se vám do toho nebude chtít. Je dokázáno, že úsměv dokáže zázraky. Trik druhý: zamlsejte si! Jestli něco platí na špatnou náladu, pak je to sladké. A nemusí to být nutně jen čokoláda, i když je pravda, že po té v případě potřeby sáhne většina z nás. Dejte si sušenku, zajděte si na dortík,... Čtěte více Příspěvek 5 triků pro lepší den pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.11.2017 08:55 |

podobné články

Ministerstvo zahraničí: Prohlášení k mezinárodnímu dni svobody tisku

 
3. květen je každoročně připomínán jako Světový den svobody tisku, který byl vyhlášen Valným shromážděním OSN v roce 1993. Svoboda slova a tisku jsou nezbytným předpokladem dobrého vládnutí, informovaného rozhodování a zodpovědnosti vlád před svými občany.
03.05.2020 20:50 |

podobné články

3Dfactories: Byznys budoucnosti tkví v průmyslovém 3D tisku, nikoliv v domácích tiskárnách

 
Rok 2013 lze považovat v oblasti 3D tisku za přelomový. Z 3D tisku se stala respektovaná technologie a hledáčky investorů definitivně zaostřily na výrobce 3D tiskáren s vidinou zajímavých a rychle návratných investic. O 3D tisku se také začalo mluvit jako o symbolu třetí průmyslové revoluce, jejímž hlavním motorem bude digitalizace průmyslové produkce a výroba věcí individuálně uzpůsobených potřebám a přáním každého zákazníka. Lukrativní budoucnost věští tomuto byznysu ve svých výhledech pro rok 2014 i přední poradenské a auditorské firmy.
22.01.2014 10:10 |

podobné články

Novináři si připomínají Světový den svobody tisku

 
Vydavatelé a novináři si dnes na celém světě připomínají Světový den svobody tisku vyhlášený v roce 1993 Organizací spojených národů. Od roku 1992 při práci zahynulo 1122 novinářů a pracovníků médií. Jen v roce 2014 to bylo 61 lidí a od začátku letošního roku už dalších 20 novinářů, uvedla česká Unie vydavatelů.
03.05.2015 17:46 |

podobné články

Silný výkřik Hřebejka v den voleb: Mluvit s druhou stranou? S nimi se mluvit nedá a ani nemá. Musíme se bránit, jinak nás zničí!

 
Režisér Jan Hřebejk se znovu vyjádřil k české politice a znovu bez servítků. Je toho názoru, že se česká společnost musí bránit lidem, jako jsou Tomio Okamura (SPD), premiér Andrej Babiš (ANO) nebo poslanec ODS Václav Klaus mladší. Pokud se těmto lidem nebudeme bránit, mohou nás podle Hřebejka zničit.
06.10.2018 16:12 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (507 článků) , Václav Klaus (10746 článků) , Andrej Babiš (24452 článků) , Tomio Okamura (2850 článků)

Konec hladu na světě, nové srdce za pár hodin a zbraně pro všechny? Mýty a fakta o 3D tisku

 
V poslední době se kolem 3D tisku a 3D tiskáren vyrojila mračna senzačních zpráv, které čtenáře zároveň těšily i děsily, a novinářům doslova nedaly spát. Projděme si společně hlavní mýty o 3D tisku, okomentované a uvedené na pravou míru českým odborníkem na 3D tiskárny, Markem Zlochem.
27.11.2013 11:07 |

podobné články

Fiala na Babiše: Poštváváte Čechy proti Ukrajincům. A věc, co zapadla

 
Hlavním hostem nedělních Otázek Václava Moravce byl premiér Petr Fiala (ODS). „S těmi důsledky války se budeme vyrovnávat nejen tento rok, ale i celý příští. Lepší zprávu nemám,“ začal Fiala vážně. A hned ještě přitvrdil. „Tato strašná válka na Ukrajině nemůže Putinovi projít,“ zdůraznil Fiala. A oznámil, že se pracuje i na předávání tanků a dalších zbraní Ukrajině. Tvrdou ránu Fiala zasadil také Andreji Babišovi (ANO).
27.03.2022 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3683 článků)

Tomu se u nás, v liberální demokracii, říká svoboda tisku. Žantovský překládá z fialovštiny do češtiny

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Žádná média zakazovat nebudeme, pokud budou psát a říkat to, co potřebujeme. Ta média, která budou svobodně šířit to, co od nás dostanou zadáno, budeme štědře platit, dávat jim státní inzerci a odklízet jim z cesty nepohodlnou konkurenci, která jim odhání čtenáře či diváky a vkládá jim do hlav nekalé myšlenky. Tak by se podle Petra Žantovského dalo přeložit do češtiny prohlášení předsedy vlády u příležitosti Světového dne svobody tisku. V pravidelném přehledu mediálních zajímavostí se našlo místo i na dopis spolužáka Jana Palacha z VŠE, který se v mainstreamu zcela jistě neobjeví.
07.05.2022 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomu Tomu (302 článků)

Kandidát na šéfa ODS Fiala nemá preference na místopředsedy

 
Kandidát na předsedu ODS Petr Fiala nebude v případě svého zvolení preferovat nikoho z kandidátů na místopředsedy. Novinářům dnes řekl, že bude spolupracovat s kýmkoliv, kdo bude do vedení strany zvolen. Fiala předpokládá, že by delegáti příští týden na kongresu v Olomouci mohli kromě zvolení nového vedení změnit také stanovy strany. Fiala bude navrhovat snížení počtu členů výkonné rady tak, aby v ní měl každý region jen jednoho zástupce. Chce také vytvořit nový zhruba stočlenný stranický orgán, který by měl sloužit pro komunikaci s regiony.
07.01.2014 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3683 článků)

Volební spoty. Babiš nás bude bránit, Bartoš se zbaví pijavic

 
Strany představily své volební spoty pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny. Premiér Andrej Babiš (ANO) slibuje, že nás bude bránit. Lídr koalice Pirátů a STAN Ivan Bartoš nás zbaví pijavic a šéf koalice Spolu Petr Fiala (ODS) míní, že společně máme na to, abychom dali Česko dohromady. A SPD bude bránit zemi před přílivem migrantů.
23.09.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24452 článků) , Petr Fiala (3683 článků) , Ivan Ivan (2428 článků)

Fiala sliboval ve Sněmovně: Daně zvyšovat nebudeme, nestrašte lidi!

 
Nynější vláda nebude zvyšovat celkovou daňovou zátěž občanů, prohlásil dnes ve Sněmovně premiér Petr Fiala (ODS). Odmítl tak tvrzení předsedy opozičního hnutí SPD Tomia Okamury, podle něhož vláda v rozporu se svými sliby zvyšování daní chystá. Fiala zopakoval, že chystané zvýšení některých daňových sazeb bude kompenzováno úpravami sazeb jiných.
27.01.2022 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3683 článků)

Vy budete citovat z Charty 77? Nehoráznost, rozčílil se Fiala na poslance SPD

 
Premiér Petr Fiala dnes v Poslanecké sněmovně čelil interpelacím opozičních poslanců, kteří se mimo jiné zaměřili na údajné porušování svobody slova při vládním boji s dezinformacemi. Poslanec SPD Vladimír Zlínský při té příležitosti dokonce citoval Chartu 77, což mu poté premiér Fiala vyčetl. „Srovnávat dobu totalitního režimu s demokratickou společností, kde si vlastně každý může říkat, co chce, to je nehoráznost,“ uvedl Fiala.
12.05.2022 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3683 článků)

Sobotka: Zemanovi v cestě do Moskvy bránit nebudeme! Cestu mu proplatí

 
Vláda nebude prezidentovi Milošovi Zemanovi bránit v jeho cestě do Moskvy na oslavy 70. výročí konce druhé světové války. Premiér Sobotka to řekl novinářům po středeční schůzce s prezidentem na Hradě. K Zemanově cestě se vyjádřil i exprezident Klaus. A značně nesouhlasně také Miroslava Němcová, která navrhovala, aby Zeman letěl za Putinem za své!
18.03.2015 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1683 článků)

Postoj Česka? Kašleme na to, nebudeme se bránit kvótám jako Fico. Sobotka: Lano můžete napínat jen do určité míry a pak se přetrhne

 
Česká republika se podle všeho nebude kvótám na přerozdělování uprchlíků bránit soudně. Proti takovému postupu, o němž dříve uvažoval vicepremiér a šéf lidovců Pavel Bělobrádek, je totiž premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) i většina ministrů sociální demokracie. Novinářům to před dnešním jednání vlády řekli zástupci jednotlivých stran.
23.09.2015 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24452 článků) , Bohuslav Sobotka (9578 článků) , Pavel Bělobrádek (1639 článků)

Postoj Česka? Kašleme na to, nebudeme se bránit kvótám jako Fico

 
Česká republika se podle všeho nebude kvótám na přerozdělování uprchlíků bránit soudně. Proti takovému postupu, o němž dříve uvažoval vicepremiér a šéf lidovců Pavel Bělobrádek, je totiž premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) i většina ministrů sociální demokracie. Novinářům to před dnešním jednání vlády řekli zástupci jednotlivých stran.
23.09.2015 10:21 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24452 článků) , Bohuslav Sobotka (9578 článků) , Pavel Bělobrádek (1639 článků)