Článek

Petr Císař zemřel v pouhých 43 letech: Parte operního zpěváka zdobí smutný vzkaz

 
Úmrtí sólisty Janáčkovy opery Petra Císaře, který odešel v pouhých 43 letech, zarmoutilo jeho fanoušky i kolegy z Národního divadla Brno, na jehož Facebooku nyní smutnou událost připomíná dojemné parte. Komentáře jsou plné kondolencí.
28.04.2021 14:10 |

podobné články

Podobné články

Nově korunovaný japonský císař? Má stejné pravomoci jako ve starověku, říká japanolog

 
Nový japonský císař Naruhito včera oficiálně usedl na trůn. Jaká atmosféra v Japonsku panuje bezprostředně po korunovaci nového vladaře? A jakými pravomocemi vůbec císař disponuje? Podle japanologa Robina Heřmana je Japonsko raritou například v tom, že podle ústavy není císař hlavou státu, prozradil v pořadu Epicentrum na Blesk.cz.
24.10.2019 10:31 |

podobné články

Dvě náhlé tragédie v jeden den: Zemřel hokejista Fryčer a operní zpěvák Císař

 
Zemřel hokejista Miroslav Fryčer. Bývalému hráči NHL a trenérovi znojemských Orlů balo pouhých 61 let. Smutnou zprávu zveřejnil klub na sociálních sítích. Svět opustil ve věku pouhých třiačtyřiceti letech také talentovaný operní zpěvák Petr Císař. Na svém kontě měl mnoho rolí a působil ve známé Janáčkově opeře v Brně.
27.04.2021 16:20 |

podobné články

Prahu v kauze Škodova paláce zastupuje Císař, Češka, Smutný

 
Vedení Prahy dnes schválilo výběr právní kanceláře, která má město zastupovat v kauze Škodova paláce. Radní rozhodli, že to bude kancelář Císař, Češka, Smutný. ČTK to řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Kancelář bude město zastupovat ve sporu s majitelem paláce, firmou Copa Retail o výši nájemného. Za své služby si právní kancelář účtuje 1250 korun za hodinu bez DPH. Copa Retail výběr právní kanceláře, která bude zastupovat Prahu, kritizuje.
02.06.2015 14:15 |

podobné články

Dojemné parte Františka Nedvěda (†73): Je na něm úryvek písničkářova hitu

 
Zdrcená rodina zveřejnila parte country zpěváka Františka Nedvěda (†73). Ten podlehl v neděli večer rakovině plic, která se mu vrátila.V rohu parte není žádný citát, ale text z jedné jeho slavné písně. 
20.07.2021 14:15 |

podobné články

Osobnosti: František Nedvěd (155 článků)

Zemanovu Stranu práv občanů posílí Čestmír Císař

 
Jeden z protagonistů pražského jara 1968 a jeden z hlavních představitelů reformního směru Čestmír Císař rozšíří řady nově vzniklé Strany práv občanů (SPO). Císař, který právě oslavil 90. narozeniny, byl v minulosti dvakrát jedním z uvažovaných kandidátů na československého prezidenta.
07.01.2010 17:50 |

podobné články

Zemanův Císař není Čestmír, ale Jaromír

 
Miloš Zeman, který ve čtvrtek oznámil, že do jeho nově založené Strany práv občanů (SPO) vstoupí jeden z protagonistů pražského jara 1968 Čestmír Císař, vycházel podle svých slov z mylné informace předsedy místního sdružení na Praze 6. Do strany však nevstoupí Čestmír Císař, ale jeho jmenovec Jaromír, který byl svého času ministrem Zemanovy vlády.
08.01.2010 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25990 článků)

Druhé parte pro Ivetu: Maminka vybrala milovanou písničku a veselou fotku! Ne jako Rychtář...

 
Také obyvatelé Frenštátu, kde se Iveta Bartošová (†48) narodila, se dočkali parte zesnulé zpěvačky. Na nástěnku na náměstí ho nechala pověsit její maminka Svatava. Na parte je fotka šťastné a usměvavé Ivety společně s úryvkem její oblíbené písně.
07.05.2014 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6883 článků)

Iveta Bartošová (†48) má už dvě parte! Kdo vyrobí třetí? A co by na něm bylo?

 
I několik dní "po smrti":http://www.extra.cz/mimoradna-zprava-iveta-bartosova-spachala-sebevrazdu "Ivety Bartošové":http://www.extra.cz/tema/iveta-bartosova-zpevacka (†48) se rodinní příslušníci očividně nedohodli, "jak zpěvačku pohřbí":http://www.extra.cz/pohreb-ivety-se-odklada-az-na-pristi-tyden-zname-jasny-duvod. "Josef Rychtář":http://www.extra.cz/tema/josef-rychtar (56) "vyvěsil na branku domu v Uhříněvsi parte":http://www.extra.cz/rychtar-vyvesil-u-domu-ivety-parte-co-na-nem-je-budete-zirat, na němž informuje, "jak bude pohřeb probíhat":http://www.extra.cz/frackovo-okenko-5-veci-ktere-se-urcite-stanou-na-pohrbu-ivety-bartosove, nezapomněl také podepsat zbytek rodiny.
09.05.2014 10:01 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6883 článků)

Tragická smrt režiséra Milana Vorlíčka (†47): Rodina zveřejnila parte a TAJEMNÝ citát!

 
Milan Vorlíček zemřel v pouhých sedmačtyřiceti letech v nemocnici po čtyřdenním boji o život. Neštěstí se stalo 2. března, kdy šel Milan spolu se svým kamarádem k přírodnímu jezírku v lomu na Hádech. Zbožňoval totiž otužování a to se mu také stalo osudným. Skočil do jezírka, aby si zaplaval, potopil se, ale už bohužel nevyplaval. Rodina zesnulého zveřejnila parte s velmi tajemným a dojemným citátem!
10.03.2017 16:20 |

podobné články

Příliš brzká smrt Dana Kopála: Rodina zveřejnila parte, je na něm dojemný symbol

 
Smrt Dana Kopála, který zemřel v pouhých 49 letech, zarmoutila jeho rodinu, kamarády i fanoušky. Kuchař z kdysi populárního pořadu Mňam aneb Prima vařečka prohrál v nemocnici boj s koronavirem. Rodina známého kuchaře a rozhlasového moderátora zveřejnila parte, na který nechala natisknout i dojemný symbol.
03.11.2020 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Kopál (19 článků)

Zemřel Čestmír Císař, jeden z mužů Pražského jara

 
Jeden z čelných představitelů Pražského jara roku 1968 Čestmír Císař zemřel v neděli ve věku 93 let. V pondělí informaci o Císařově úmrtí potvrdil jeho zeť Václav Hlavatý s tím, že zemřel po dlouhé, těžké nemoci.
25.03.2013 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Hlavatý (5 článků)

Příběh operního pěvce: Skončil na ulici, ubili ho palicí

 
Mimořádně talentovaný sborista se živil coby divadelní umělec. Skončil však na ulici, kde zemřel po brutálním útoku rukou svého kamaráda. Jak se ale vůbec z operního pěvce stala troska?
30.08.2012 22:00 |

podobné články

Rodina Libuše Šafránkové (†68) zveřejnila parte: Zdobí ho hluboký citát

 
Příbuzní legendární herečky Libuše Šafránkové (†68) ve čtvrtek zveřejnili její parte, které je doplněno o hloubavou myšlenku fotografa Františka Drtikola. Oznámení rovněž potvrzuje, že se uskuteční dvě rozloučení s filmovou Popelkou.
17.06.2021 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Libuše Šafránková (355 článků) , František Drtikol (34 článků)

Zemřel Čestmír Císař: Reformní člen KSČ a muž, kterého chtěli studenti na Hrad

 
V letech 1963 až 1965 byl ministrem školství v Československu. A poměrně oblíbeným. Stal se také jedním z hlavním představitelů Pražského jara, období uvolnění poměrů v komunistickém režimu. Dvakrát se mohl stát prezidentem, kandidatury se ale vzdal. V neděli pak reformní komunista Čestmír Císař zemřel.
25.03.2013 09:45 |

podobné články

Zemřel Čestmír Císař, jedna z osobností pražského jara 1968

 
Jeden z hlavních představitelů reformního směru KSČ z 60. let Čestmír Císař zemřel v neděli po dlouhé těžké nemoci ve věku 93 let. Dnes to potvrdil Císařův zeť Václav Hlavatý. Mezi umělci a intelektuály se v 60. letech nesmazatelně zapsal jako politik "nového kurzu", řekl dnes odborník z Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Milan Bárta. 
25.03.2013 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Hlavatý (5 článků) , Václav Bárta (1285 článků)

Smrt instruktora bezpečné jízdy: Na parte má motorku, na které se zabil

 
Zemřel jsem pro to, co jsem miloval. Tak je uvedeno smuteční oznámení o smrti třiatřicetiletého instruktora bezpečné jízdy Lukáše S., který zemřel minulý týden po čelní srážce s autobusem u Větrného Jeníkova. Na parte mu truchlící rodina dala i motorku, na které zemřel.
18.05.2017 05:05 |

podobné články

Smrt houslistky Šuranské (†41): Na parte popsali, jak umírala!

 
Slavná česká houslistka a zpěvačka Jitka Šuranská podlehla v pouhých 41 letech nemilosrdné rakovině. Rodina nyní zveřejnila parte, kde sděluje nejen datum a místo posledního rozloučení, ale také místo posledních dní, kde zpěvačka sváděla závěrečný boj s těžkou nemocí.
31.10.2019 05:45 |

podobné články

Jiří Císler zemřel před 16 lety: Komediální herec si s humorem sestavil i vlastní parte

 
Od smrti oblíbeného komediálního herce Jiřího Císlera uběhlo už 16 let. Mistr sarkasmu a legendární bavič zemřel v 76 letech v důsledku Alzheimerovy choroby, která ho na sklonku života uvěznila za zdmi jeho bytu. Ještě než ho nemoc zcela pohltila, udělal přesně to, co by od humoristy, jakým byl, jeho blízcí očekávali - sám si napsal legrační parte.
17.04.2020 08:01 |

podobné články

Starosta nejmenší obce je naštvaný na byrokracii ministerstev

 
ROZHOVOR Zdeněk Císař je starostou Šléglova na Šumpersku, což je asi nejmenší obec u nás. Žije tu pouhých 37 obyvatel a zastupitelstvo obce tvoří až na jednu výjimku jeden obyvatel z každého trvale obývaného domu. Pan Císař má 76 let a celý život pracoval jako pilot. Nejprve v armádě, kterou ale musel po roce 1968 opustit, protože nesouhlasil se vstupem vojsk Varšavské smlouvy. Poté pilotoval zemědělské letadlo. V politice ho nejvíce štve byrokracie.
24.12.2011 12:50 |

podobné články