Článek

Petice: Zastavte budování dalších sjezdových tratí na Lipensku!

 
My, trvale i přechodně žijící obyvatelé, chataři, turisté a návštěvníci Loučovic, Lipna nad Vltavou ale i celého Lipenska a Pošumaví, se obáváme dopadů rozsáhlého rozšiřování Skiareálu Lipno, skrývajícího se za několik záměrů pod zavádějícím názvem „modernizace“, které by měly za následek celkové odlesnění více než 20 ha zdravého lesa v okolí Loučovic a Lipna nad Vltavou.
24.11.2022 15:45 |

podobné články

Podobné články

Spáleniště na Lipensku hostí české mistrovství záchranných psů

 
V Spáleništi na Lipensku zahájí v pátek 30. ročník Mistrovství ČR záchranných psů. Agenturu Mediafax o akci informoval vedoucí pořádající Jihočeské záchranné brigády kynologů Jaroslav Sedlák.
28.09.2010 04:50 |

podobné články

Jihočeský kraj společně se silničáři zařídili, aby se mohly v zimě komunikace na Lipensku solit

 
Konec zmrazkům a náledí, které pravidelně každou zimu komplikovaly motoristům život. Silnice na Lipensku se od letošního roku mohou ošetřovat solí, namísto jen dosud povoleného inertního posypu. Oprávnění k tomu zajistili silničáři a Jihočeský kraj.
20.10.2015 07:36 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Končí specifická sezóna na Lipensku

 
Návštěvníci na Lipensku trávili přes léto čas většinou u vody. Návštěvu krytých atrakcí nebo například návštěvnických středisek odsouvali. Důvodem byla letošní rekordní vedra. Letní sezónu oficiálně uzavře svatováclavská balonová fiesta.
24.09.2018 15:00 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Na Lipensku vydatně sněží

 
Na Lipensku v posledních dnech nasněžilo 15 centimetrů a čerstvá sněhová pokrývka tak vybízí k zimním radovánkám. Také díky tomu se v této turisticky atraktivní oblasti na poslední chvíli před jarními prázdninami plní hotely, penziony a apartmány.
31.01.2020 22:11 |

podobné články

Místo do Itálie jezdí teď lyžaři na Lipno

 
Hoteliérům na Lipensku koronavirus trochu paradoxně vylepšuje slabší sezonu. Turisté, kteří měli namířeno do Itálie, dávají kvůli hrozbě koronaviru přednost Lipensku. V regionu jsou stále dobré podmínky pro lyžování, celá řada atrakcí a také se jeví v současné situaci jako bezpečnější destinace. I ti nejotrlejší zájemci o lyžování v Itálii mají navíc smůlu, od úterka se celá země zavřela do karantény a sjezdovky jsou zavřené.
10.03.2020 09:10 |

podobné články

Jihočeský kraj: V rašeliništi u Loučovic na Lipensku zkoumají vědci vzácného endemického brouka z doby ledové

 
Střevlík Ménétriésův (Carabus menetriesi pacholei), to je název dravého brouka z čeledi střevlíkovitých, který žije pouze u nás a v přilehlých oblastech Rakouska a Německa. V evropsky významné lokalitě Rašeliniště Kapličky na Lipensku ho nyní v rámci celoevropsky významného projektu CZ-SK South Life zkoumají vědci.
07.06.2020 12:00 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Záchranáři na Lipně měli nejvíc práce za posledních deset let

 
Lipenští vodní záchranáři zažili nejrušnější léto za posledních minimálně deset let. Během letních prázdnin zasahovali u 80 případů, které se na Lipensku staly. Ve dvanácti případech, dokonce lidem zachránili život. Naštěstí se letos na Lipensku nikdo neutopil. Podle Milana Bukáčka šéfa Vodní záchranné služby ČČK Český Krumlov, která patří mezi složky integrovaného záchranného systému, se oproti loňskému létu jednalo o 20procentní nárůst.
17.10.2020 21:40 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Na Lipensku roste počet otužilců, je to jejich boj proti koronaviru

 
Zimní koupel v lipenské přehradě láká stále více plavců. Počet lipenských otužilců roste. Na Lipensku vznikla řada skupin, jejíž členové se v zimních měsících noří do vln Lipna. Otužování podle odborníků vede ke zvýšení imunity a v současné době může napomoci i k odolnosti organismu vůči koronaviru.
19.11.2020 23:00 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Pobyty o Vánocích a na Silvestra jsou obsazeny z poloviny

 
Výrazný propad v obsazenosti vánoční termínů a Silvestra evidují majitelé či provozovatelé hotelů a penzionů na Lipensku. Na každoroční vrchol sezóny jsou ubytovací kapacity na Lipensku rezervovány zhruba z poloviny, někde je to ale ještě méně. Za normálních okolností bývá v tuto dobu již dávno obsazeno. Podle ubytovatelů se jedná o nejhorší začátek zimní sezóny za dobu, kdy podnikají.
12.12.2020 22:55 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Prodejny COOP na Lipensku evidují propad tržeb o desítky procent

 
Až o desítky procent se propadly tržby v prodejnách COOP na Lipensku, které provozuje Jednota družstvo spotřebitelů v Kaplici. Důvodem je enormní pokles sezónních turistů, především chatařů, lyžařů, rybářů.
04.03.2021 21:25 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: V hotelích a penzionech na Lipensku zbývají o Velikonocích poslední volná místa

 
Pokud se budete chtít o nadcházejících velikonočních svátcích ubytovat na Lipensku, budete potřebovat štěstí při hledání. Kapacity jsou z velké části obsazené.
12.04.2022 23:05 |

podobné články

Jihočeská centrála cestovního ruchu: O léto na Lipensku je zájem jako před covidem

 
Zájem o dovolenou na Lipensku je výborný, obsazenost je obdobná nebo vyšší, než v období před covidem. Ubytovatelé si aktuálně chválí i červen, o který je mezi hosty větší zájem než v období před pandemií.
15.06.2022 22:20 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Na Lipensku se pojede nejvýznamnější závod na kolečkových lyžích u nás

 
Lipensku se podařil zajímavý sportovní majstrštyk, tato oblast se zapsala do mapy světa prestižních dálkových běhů na kolečkových lyžích. Již tento víkend se zde pojede závod světové série Visma SKI Classic.
04.10.2022 15:20 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Na Lipensku se pojede nejvýznamnější závod na kolečkových lyžích u nás

 
Lipensku se podařil zajímavý sportovní majstrštyk, tato oblast se zapsala do mapy světa prestižních dálkových běhů na kolečkových lyžích. Již tento víkend se zde pojede závod světové série Visma SKI Classic.
05.10.2022 07:40 |

podobné články

ČSSD chce urychlit budování vysokorychlostních železničních tratí

 
Urychlit budování vysokorychlostních železničních tratí s cílem spojit Prahu a Brno za hodinu jízdy, a to už v roce 2025.
14.10.2013 16:15 |

podobné články

Další pětice tratí je připravena do soutěží na nového dopravce

 
Další pětice rychlíkových tratí je připravena pro výběrová řízení na nového provozovatele. Ještě do konce roku chce Ministerstvo dopravy v rámci otevírání trhu soukromým dopravcům vypsat tendry na trati z Prahy do Chebu přes Karlovy Vary a Ústí nad Labem, z Prahy do Děčína přes Roudnici, spojení Plzně a Mostu, Liberce s Pardubicemi a rovněž spojení Liberce s Ústím nad Labem.
17.09.2013 11:25 |

podobné články

Další pětice železničních tratí je připravena do soutěží na nového dopravce

 
Další pětice rychlíkových tratí je připravena pro výběrová řízení na nového provozovatele. Ještě do konce roku chce ministerstvo dopravy v rámci otevírání trhu soukromým dopravcům vypsat tendry na trati z Prahy do Chebu přes Karlovy Vary a Ústí nad Labem, z Prahy do Děčína přes Roudnici, spojení Plzně a Mostu, Liberce s Pardubicemi a rovněž spojení Liberce s Ústím nad Labem. Vyplývá to z materiálu, který ve středu předloží ministr dopravy Zdeněk Žák k projednání vládě, jejíž souhlas pro spuštění soutěží potřebuje. První dva tendry vypsalo ministerstvo už v roce 2006. Tehdy obě zakázky získaly České dráhy. 
17.09.2013 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Žák (159 článků) , Zdeněk Žák (159 článků)

Turistický spolek Lipenska: Mezi Frymburkem a Lipnem je 22 kilometrů strojově upravených běžkařských tratí

 
Celkem 22 kilometrů upravených tratí čeká na milovníky běžeckého lyžování v okolí městyse Frymburk na Lipensku. Kvůli nedostatku sněhu se momentálně jedná o jediné běžkařské tratě v této turisticky navštěvované oblasti.
22.01.2020 22:56 |

podobné články

Lyžarská sezóna zahájena: Ve Špindlerově Mlýně už zasněžují sjezdovky

 
Vlekaři ve Špindlerově Mlýně na Trutnovsku v noci na dnešek začali se zasněžováním sjezdových tratí. Děla na výrobu technického sněhu spustili ve Svatém Petru, termín zahájení provozu lanovek a vleků záleží na dalším průběhu počasí, řekl dnes Jiří Čermák ze špindlerovského skiareálu.
11.11.2011 13:25 |

podobné články