Článek

Petice za záchranu bývalé kinokavárny ve Varnsdorfu

 
Žádáme Město Varnsdorf, aby jednalo s místními občany a zájmovými organizacemi ohledně možného využití budovy místo jejího případného zbourání.
31.01.2020 21:21 |

podobné články

Podobné články

Stovky lidí ve Varnsdorfu opět protestovaly proti Romům a nárůstu kriminality

 
Napětí na Šluknovsku graduje. Na pět stovek lidí se sešlo ve Varnsdorfu kvůli nespokojenosti s vysokým nárůstem kriminality a se sociálně nepřizpůsobivými občany. Protestovat se rozhodli především místní obyvatelé, které přijela podpořit jen hrstka příznivců krajní pravice. Policie se přitom obávala, že v sobotu do Varnsdorfu přijede daleko více radikálů.
03.09.2011 18:00 |

podobné články

Tisícovka lidí ve Varnsdorfu protestovala proti Romům a vysoké kriminalitě

 
Napětí na Šluknovsku graduje. Na tisíc lidí se sešlo ve Varnsdorfu kvůli nespokojenosti s vysokým nárůstem kriminality a se sociálně nepřizpůsobivými občany. Protestovat se rozhodli především místní obyvatelé, které přijela podpořit jen hrstka příznivců krajní pravice. Policie se přitom obávala, že v sobotu do Varnsdorfu přijede daleko více radikálů.
03.09.2011 19:05 |

podobné články

Bitva o romskou ubytovnu. Policie ve Varnsdorfu nasadila vodní dělo

 
V Rumburku na Děčínsku skončila v sobotu večer poslední ze tří protiromských demonstrací organizovaných v severních Čechách Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS). Předchozí dvě proběhly v Novém Boru a Varnsdorfu. Všechny akce zajišťovaly pořádkové jednotky policie. Ve Varnsdorfu musela proti extremistům, kteří se snažili dostat až k romské ubytovně v centru města, použít vodní dělo. ParlamentníListy.cz průběh všech tří demonstrací sledovaly, podrobnosti se dočtete v online reportáži.
10.09.2011 11:30 |

podobné články

V Senátu odstartovala petice za ochranu samospráv. Byli jsme u toho

 
V Senátu Parlamentu České republiky ve středu 6. prosince oficiálně odstartovala petice za záchranu místních samospráv. Petice vznikla z platformy iniciativy Akademie samospráv, za kterou stojí advokátka a bývalá politička Jana Zwyrtek Hamplová a senátor Ivo Valenta (za Soukromníky). Iniciátorům petice, jejíž arch bude rozeslán na všechny radnice v České republice, vadí zásahy ze strany státu do oblasti působnosti samospráv měst a obcí, a to zejména v souvislosti s přibýváním administrativy, která se podle jejich soudu v posledních letech valí na starosty a zastupitele i těch nejmenších obcí stále více.
06.12.2017 16:30 |

podobné články

Agresivní Romové z Varnsdorfu jsou za mřížemi! Zatím jen dva

 
Policisté pokročili ve vyšetřování novoročního napadení ve Varnsdorfu, kdy pětice romských mladíků zaútočila na čtveřici chodců a dva z nich zranila. Policejní mluvčí Petra Trypesová agentuře Mediafax sdělila, že se ve čtvrtek podařilo zadržet dva útočníky.
12.01.2012 18:40 |

podobné články

Internetem kolují petice proti kandidátům. Hlavně proti Schwarzenbergovi

 
Na internetové stránce, kam se lidé mohou elektronicky podepisovat pod petice, vzniklo i několik petic souvisejících s prezidentskými volbami. Nejprve šlo o petice na podporu některého z kandidátů, nově se zde objevily petice proti Miloši Zemanovi i Karlu Schwarzenbergovi.
25.01.2013 19:10 |

podobné články

V Rakousku vznikla petice na Putinovu podporu

 
Petice na podporu ruského prezidenta Vladimira Putina vznikla v Rakousku. Dosud ji podepsalo více než 39 tisíc lidí z celého světa. V úvodu se petice Putinovi omlouvá za chování západních vlád v čele s USA, které podle autorů petice chtějí vyprovokovat válku s Ruskem.
20.09.2014 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3415 článků)

Autoři petice požadující odvoz munice z Vrbětic jedou do Sněmovny

 
Autoři petice, která požaduje odvoz veškeré munice a nebezpečného materiálu z areálu ve Vrběticích na Zlínsku, kde vybuchly dva muniční sklady, se vydají v úterý do Poslanecké sněmovny. Budou se tam veřejně projednávat jednotlivé body petice. Spousta okolností dosud nebyla vysvětlena, sdělila dnes ČTK spoluautorka petice Monika Ševčíková z Vlachovic, pod které Vrbětice spadají. Petici podepsalo 4721 lidí. Spolu s petičním výborem do Sněmovny pojedou také starostové okolních obcí.
08.01.2015 11:37 |

podobné články

Petice Osm set milionů pro Liberec

 
„Petice 800 milionů pro Liberec“ - Petice podle § 1 zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním. Autor petice: Mgr. Jan Korytář.
30.09.2016 10:20 |

podobné články

Do Sněmovny dorazila petice za dostavbu D49 a D55. Poslanci by ji mohli projednat v květnu, uvedl Vondráček

 
Petice za dostavbu dálnic D49 a D55 na Moravě dorazila do Poslanecké sněmovny k rukám jejího předsedy Radka Vondráčka (ANO). Spolu se členy petičního výboru ji tam přinesl iniciátor a organizátor petice, předseda Sdružení za rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě a bývalý hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš (ODS). Podle Vondráčka by poslanci mohli téma petice projednat již během své příští, květnové schůze.
10.04.2018 15:55 |

podobné články

Rvačka ve Varnsdorfu: Policie už obvinila cizince

 
Ve Varnsdorfu napadla v noci na sobotu skupina cizinců ze zemí bývalé Jugoslávie policisty v civilu. Rvačka, které se celkem účastnilo kolem patnácti lidí se odehrála v místní restauraci. Policisté už skupinu kosovských albánců obvinila.
03.12.2011 14:45 |

podobné články

45 let od tragédie v brněnském kinosále: Ludvík Gregor přežil pod sutinami!

 
Zítra uplyne 45 let od největší české novodobé tragédie ve stavebnictví, Brno dodnes nemůže zapomenout na ono děsivé ráno 8. dubna 1968. Co se tehdy stalo? Stavitelé jednopatrové kinokavárny v brněnských Černých Polích nedodrželi základní normy, příliš spěchali, aby splnili tehdejší socialistický závazek. A kvůli bolševickému šlendriánu zahynulo v sutinách stavby sedm lidí a pět dalších bylo zraněno.
07.04.2013 12:20 |

podobné články

45 let od tragédie v brněnském kinosále: Ludvík Gregor přežil pod sutinami!

 
Zítra uplyne 45 let od největší české novodobé tragédie ve stavebnictví, Brno dodnes nemůže zapomenout na ono děsivé ráno 8. dubna 1968. Co se tehdy stalo? Stavitelé jednopatrové kinokavárny v brněnských Černých Polích nedodrželi základní normy, příliš spěchali, aby splnili tehdejší socialistický závazek. A kvůli bolševickému šlendriánu zahynulo v sutinách stavby sedm lidí a pět dalších bylo zraněno.
09.04.2013 01:06 |

podobné články

Okamura (SPD): Zvu na osobní setkání v Karlovarském kraji

 
Tomio Okamura zve na osobní setkání v Nejdku v Karlovarském kraji na veřejné besedě ve středu 8. června v 16:00 v sále Kinokavárny na náměstí Karla IV.
07.06.2016 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2270 článků)

50 let od největší československé stavební tragédie: Zemřelo 7 lidí a ještě na ně »hodili« vinu!

 
Byl to nejhorší den jejího života. Miloslava Galová (63) se 8. dubna před 50 lety dozvěděla, že její tatínek a šest dalších mužů zemřelo při výstavbě kinokavárny. Pozemní stavby navíc hodily vinu na něj a na mistry. Až po letech vyplouvá na povrch pravda o tom, proč k tragédii došlo. Brno navíc plánuje na místě vybudovat památník.
10.04.2018 09:30 |

podobné články

Lékař z Varnsdorfu, který se doznal k eutanazii, stíhán nebude. Zemřel

 
Někdejší primář ortopedie ve Varnsdorfu Petr Košek, který se veřejně přiznal, že pomohl zemřít své nevyléčitelně nemocné matce, policií stíhaný určitě nebude. Uznávaný lékař a zastánce eutanazie totiž před měsícem ve věku 85 let zemřel. Reportáž televize Nova, ve které hovořil o svých pohnutkách a o tom, že šlo o humánní gesto, přitom byla odvysílaná až po jeho smrti 21. února.
05.03.2010 03:05 |

podobné články

Ve Varnsdorfu se zřítil dům. Pod troskami možná zůstali lidé

 
Ve Varnsdorfu na Děčínsku se v pátek odpoledne zřídil dům. Operační důstojník hasičů v Ústeckém kraji řekl, že trosky nyní prohledávají hasiči.
26.03.2010 17:00 |

podobné články

Ve Varnsdorfu se zřítil pneuservis

 
Ve Varnsdorfu na Děčínsku se v pátek odpoledne zřítila budova bývalého pneuservisu. Kvůli podezření, že jsou pod troskami lidé, místo prohledávali hasiči a psovodi se speciálně vycvičenými psy.
26.03.2010 20:55 |

podobné články

VIDEO: Výbuch zničil dům ve Varnsdorfu

 
Exploze poničila rodinný domek v severočeském Varnsdorfu.
18.07.2010 10:15 |

podobné články