Článek

Petice za výstavbu nového sportovního areálu v Brně, Za Lužánkami - NE další rezidenční výstavbě připravované politiky

 
Vážení občané města Brna, Jižní Moravy, fandové naší Zbrojovky a Komety a dalších sportů, žádáme vás o podporu této Petice, která bude předložena politikům města Brna, kraje i poslancům, senátorům zde zvoleným a členům vlády, kteří jsou z Brna.
19.01.2023 18:05 |

podobné články

Podobné články

Brno: Plavecký stadion za Lužánkami se modernizuje i letos

 
V poslední době se objevily v médiích zprávy o razantním zvýšení ceny pronájmu plaveckých drah v Městském plaveckém stadionu za Lužánkami (MPSL). Tyto zprávy se nezakládají na pravdě a poškozují jak město Brno, tak zejména městskou společnost STAREZ-SPORT, a.s., která dráhy v Městském plaveckém stadionu za Lužánkami pronajímá.
24.08.2012 16:00 |

podobné články

Hejtman Hašek: Podpoříme rekonstrukce sportovišť na jižní Moravě

 
Rekonstrukce fotbalového hřiště na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka v Blansku, modernizace sportovního areálu Ostrovec v Tišnově, obnova sportovního areálu TJ Lokomotiva Břeclav, vybudování víceúčelového hřiště v Šardicích a rekonstrukce atletického areálu ve Slavkově u Brna – to je pětice projektů realizovaných v rámci dotačního programu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy „Podpora materiálně technické základny sportu“, které podpoří kraj celkovou částkou 12,3 milionu korun. O podpoře Jihomoravského kraje pro těchto pět projektů rozhodli radní na svém jednání ve středu 22. června 2016 a doporučili její schválení zastupitelstvu.
23.06.2016 15:15 |

podobné články

Hejtman se seznámil s projektem zimního stadionu za Lužánkami

 
O projektu nové hokejové arény v Brně za Lužánkami jednal v pondělí 4. ledna 2016 hejtman Michal Hašek s majitelem Komety Brno Liborem Zábranským a architektem Karlem Tuzou ze společnosti A PLUS.
04.01.2016 18:56 |

podobné články

Osobnosti: Libor Zábranský (6 článků) , Michal Hašek (2463 článků)

Bezecný (KDU-ČSL): Stadion za dvě miliardy nechceme

 
Výstavbu sportovního stadionu Za Lužánkami v Brně s financováním radnice považuji za facku do tváře občanům. nemocnici zachráníme horko těžko, ale 2 miliardy na sport je erár ochoten investovat. Nemohu s takovým hospodařením souhlasit.
06.03.2018 14:35 |

podobné články

Zachraňme Štěpánku - petice proti kácení stromů a proti výstavbě bytových domů v Mladé Boleslavi

 
Vážený pane primátore, vážená rado města, vážení zastupitelé a další, my, níže podepsaní občané města Mladé Boleslavi či blízkého okolí, Vám prostřednictvím této petice dáváme na vědomí, že jsme proti jakémukoliv kácení stromů v areálu Koliby v parku Štěpánka, jsme proti zde plánované výstavbě vícepodlažních domů s luxusními byty.
28.04.2017 20:40 |

podobné články

Arazím by zíral! Místo stanice z Četnických humoresek vznikne luxusní čtvrť!

 
Rezidenční bydlení pro několik set lidí má vzniknout podle záměru brněnské radnice z bývalých Jaselských kasáren v Brně. Tříhektarová plocha chátrá už deset let a je ostudou města stejně jako donedávna fotbalový stadion Za Lužánkami.
29.03.2017 07:30 |

podobné články

Za Lužánkami bylo plno, s kariérou se loučil Petr Švancara

 
Úžasná návštěva zavítala na rozlučku Petra Švancary, která se konala na chátrajícím brněnském stadionu Za Lužánkami. Podle policejních odhadů si do ochozů našlo cestu až pětatřicet tisíc diváků.
27.06.2015 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Švancara (61 článků)

Kometa chce za Lužánkami postavit hokejový stadion. Plány už má hotové

 
Vedení extraligové Komety Brno chce za v moravské metropoli postavit nový hokejový stadion, jehož kapacita by byla dvanáct tisíc diváků. Ten by mohl za Lužánkami stát již za tři roky a jeho stavbu je Kometa schopna ve spolupráci s finanční společností DRFG zajistit převážně ze soukromých peněz. 
19.11.2015 12:45 |

podobné články

Za Lužánkami si pod širým nebem zabruslí držitelé Senior a Rodinných pasů. Zdarma

 
Ledová plocha za Lužánkami, kde v neděli zhlédl rekordní počet diváků extraligový zápas mezi Kometou a Plzní, bude ve čtvrtek 7. ledna 2016 patřit držitelům Senior a Rodinných pasů.
04.01.2016 17:06 |

podobné články

Problémový fotbal za Lužánkami: Kvůli stadionu chce město »obětovat« devět domů v centru Brna

 
Brněnští politici před komunálními volbami halasně slibovali, že postaví nový fotbalový stadion za Lužánkami. Jenže do země se ještě ani nekoplo. Vedení města proto nyní zvažuje gigantickou, stamilionovou směnu devíti bytových domů v centru města za pozemky, které stavbě arény brání. Zastupitelstvo městské části Brno-střed se má návrhem zabývat právě dnes – ve středu.
01.11.2017 15:55 |

podobné články

Brno devět domů za pozemky na fotbalový stadion nevymění: Lokalita za Lužánkami možná padne

 
Devět bytových domů v historickém centru Brno neprodá. Měl je získat podnikatel Libor Procházka výměnou za nemovitosti v lokalitě za Lužánkami pro stavbu fotbalového stadionu.
12.12.2017 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Libor Procházka (15 článků)

Mráz zapřisáhlé sportovce neodradil: Legendární Běh Lužánkami si užil i osmdesátiletý nestor

 
Tradiční, v pořadí 73. ročník populárního Běhu Lužánkami přilákal v sobotu na start do centra Brna téměř šest stovek amatérských i profesionálních sportovců. Teplota spadla na tři stupně pod nulu, na odhodlání přítomných poprat se s nástrahami trati i s počasím to ale nic nezměnilo.
17.03.2018 21:05 |

podobné články

Na Brno míří žaloba kvůli pozemkům za Lužánkami, píše dnešní tisk

 
Podnikatel Libor Procházka, jehož nemovitosti na pozemcích města brání stavbě fotbalového stadionu za Lužánkami, chce zažalovat Brno kvůli bezdůvodnému obohacení za užívání těchto staveb. Procházkovy podzemní garáže, tenisová hala a komunikace mají hodnotu asi čtvrt miliardy. Procházka za ně nechce peníze, ale jiné nemovitosti. Jednání o směně ale podle něj uvázlo na mrtvém bodě a jeho firmám roste ekonomická ztráta. Uvedla to dnešní Mladá fronta Dnes.
07.09.2018 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Libor Procházka (15 článků)

Letitý spor, kvůli kterému chátrá stadion Za Lužánkami: Komunikace patří Brnu, řekl soud

 
Brno uspělo v letitém sporu se společností Czechcity o určení vlastnictví komunikací na pozemcích města v lokalitě za Lužánkami. Město chce v lokalitě stavět fotbalový stadion, stavbě ale brání neshody s místním podnikatelem.
28.04.2021 13:05 |

podobné články

Petice: Stop výstavbě vysokopodlažních budov

 
Petice proti výstavbě vysokopodlažních obytných budov podle záměru společnosti CPI Reality, a.s.
03.08.2017 18:05 |

podobné články

Petice proti výstavbě sportovní haly v katastrálním území Kamýk

 
Petice proti výstavbě sportovní haly na parcele č. 1867/1 v katastrálním území Kamýk a pro zřízení parku tamtéž
31.05.2020 19:10 |

podobné články

Autoři petice požadující odvoz munice z Vrbětic jedou do Sněmovny

 
Autoři petice, která požaduje odvoz veškeré munice a nebezpečného materiálu z areálu ve Vrběticích na Zlínsku, kde vybuchly dva muniční sklady, se vydají v úterý do Poslanecké sněmovny. Budou se tam veřejně projednávat jednotlivé body petice. Spousta okolností dosud nebyla vysvětlena, sdělila dnes ČTK spoluautorka petice Monika Ševčíková z Vlachovic, pod které Vrbětice spadají. Petici podepsalo 4721 lidí. Spolu s petičním výborem do Sněmovny pojedou také starostové okolních obcí.
08.01.2015 11:37 |

podobné články

Ministr Herman: Každý příznivec výtvarného umění by měl vidět nádhernou expozici v Rezidenční galerii v Salcburku

 
Daniel Herman zahájil unikátní výstavu v Rezidenční galerii v Salcburku, sešel se se svými protějšky z Rakouska a Lichtensteinska, jednal též s lichtensteinským korunním princem Aloisem.
31.07.2016 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (653 článků) , Daniel Herman (1130 článků)

Moravská zemská knihovna: Rezidenční pobyty v Lipsku pro spisovatele

 
Moravská zemská knihovna ve spolupráci s Lipským knižním veletrhem, městem Lipsko (Kulturdezernat), Goethe-Institutem Česká republika a městem Brno vyhlašuje měsíční rezidenční pobyty v Lipsku pro spisovatelky a spisovatele.
25.03.2018 12:20 |

podobné články