Článek

Petice: Škody musí platit viníci, nikoli daňoví poplatníci

 
Vyzýváme zastupitele Ústeckého a Karlovarského kraje, ministerstvo financí a příslušné úřednice a úředníky, aby důsledně vymáhali miliardové škody, které svým počínáním způsobila organizovaná zločinecká skupina při systémovém zneužití prostředků z operačního programu ROP Severozápad.
12.07.2020 19:05 |

podobné články

Podobné články

Bývalý člen ochranky Usámy bin Ládina si v Německu žije jako prase v žitě. Němečtí daňoví poplatníci nevěří svým očím

 
Němečtí daňoví poplatníci nevěří svým očím, koho musí ze svých vlastních kapes financovat. Islamista a bývalý tělesný strážce Usámy bin Ladina, Sami A., je sice považován za hrozbu pro Německo, ale stejně dostává každý měsíc tisíce eur.
24.04.2018 22:40 |

podobné články

Oprava bytu Kate a prince Williama: Daňoví poplatníci skřípou zuby. Stála 138 milionů!

 
Britský korunní princ William se stěhuje do Kensingtonského paláce, kde žila také jeho matka Diana. S manželkou Catherine budou na západě Londýna pobývat minimálně do doby, než usedne na trůn. Před stěhováním se však rozhodli honosné sídlo přestavět. Ale zaplatí to daňoví poplatníci. Bude je to stát čtyři miliony liber neboli 138 milionů korun.
24.06.2014 19:30 |

podobné články

Komora daňových poradců: V Plzni se sešli daňoví poradci z ČR a Německa

 
Jedním z ústavních práv občanů je právo na nezávislé právní zastoupení, a proto je důležité, aby byl vztah mezi klientem a daňovým poradcem založen na důvěře a v problematických otázkách se mohli daňoví poplatníci bez obav na svého daňového poradce obrátit. Proto mají daňoví poradci mlčenlivost a i díky ní mohou sehrát při rozhodování ve složitých daňových otázkách osvětovou a preventivní roli tak, aby rozhodnutí jejich klientů byla plně v souladu s právem.
27.04.2018 15:40 |

podobné články

Ministr Brabec: Sysli na vinici stojí na skvělé myšlence

 
Čtyři vinařství z Hnanic byla oceněna zlatou známkou Sysli na vinici. Tu získávají vinaři za to, že na svých vinicích vytváří vhodné prostředí pro sysla obecného. Osud tohoto dnes kriticky ohroženého druhu závisí právě na způsobu hospodaření na vinicích. Nákupem vína se zlatou známku „Sysli na vinici“ mohou lidé podpořit vinaře, kteří syslům pomáhají.
03.12.2016 14:55 |

podobné články

Za omyly úředníků zaplatí občané ročně stovky miliónů

 
Řádově stovky miliónů korun vyplatí stát ročně na různá odškodnění za chyby úředníků, policistů, exekutorů nebo daňových správců. Po vinících však škody prakticky nevymáhá, takže je z drtivé části zaplatí daňoví poplatníci.
12.05.2011 04:35 |

podobné články

Miliardář a církevní řád se hádají o klášter v Praze. Odškodné nejspíš zaplatíme všichni

 
Miliardář David Beran už několik let upravuje bývalý klášterní komplex redemptoristů kousek od Pražského hradu na své sídlo. Podle Lidových novin ovšem řád připravuje kroky, i v rámci restitucí, aby miliardáře vyhnal. Hrozí ovšem, že daňoví poplatníci Beranovi zaplatí miliony jako náhradu škody.
22.02.2014 08:10 |

podobné články

„Ať pan Čunek sdělí, co s panem Smetkou projednávali na návštěvách v pankrácké věznici.“ Soudce Kydalka vnáší nové světlo do kauzy H-System

 
ROZHOVOR Jediný důvod nevidí soudce Městského soudu v Praze Kamil Kydalka k tomu, abychom se jako daňoví poplatníci skládali na náhradu škody, kterou způsobil někdo, kdo si za ni odseděl dvanáct let. Právě on tento trest uložil v kauze H-System Petru Smetkovi, a to jen proto, že byl maximálně možný, protože jinak by si za podvod více než tisícovky lidí bezpochyby zasloužil trest vyšší. Na výkřiky politiků, že by stát měl podvedené z této kauzy odškodnit, namítá, zda totéž učiní v případě poškozených kampeličkami, zkrachovalými bankami či úvěrovými družstvy, a proč by měl jednu skupinu zvýhodňovat proti jiným z podobných švindl projektů.
03.08.2018 07:40 |

podobné články

Viníci katastrofy na Ukrajině musí být potrestáni, ozval se Paroubek

 
Reagovat na čtvrteční zřícení malajsijského dopravního letadla, na jehož palubě se nacházelo téměř tři sta pasažérů, se rozhodl i předseda strany Národní socialisté - LEV 21 a někdejší premiér Jiří Paroubek. Celá událost by měla být prý co nejrychleji, a pokud možno objektivně, prošetřena a viníci musí být potrestáni.
18.07.2014 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4056 článků)

Nemocný Hůlka: Musí na chemoterapii!

 
Nejhorší forma akutního zánětu slinivky břišní si u Daniela Hůlky (43) vyžádala agresivní léčbu – obdobu chemoterapie. Jedna látka tak Danovi sice léčí slinivku, zároveň ale poškozuje další orgány, které musí okamžitě léčit další lék. „Danovi žilami do organismu proudí spousta agresivních látek. Je z toho vyčerpaný, chemoterapie ale zabírá a je mu líp. A to je důležité,“ řekl ve středu Blesku Hůlkův manažer Martin Svoboda.
05.04.2012 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Hůlka (762 článků) , Dan Martin (147 článků) , Daniel Martin (148 článků) , Daniel Svoboda (35 článků)

Kalousek: Daňový poplatník dluh za Liberec platit nebude

 
Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) popřel dohady o tom, že by na dluh po mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci měli doplácet daňoví poplatníci.
23.08.2010 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7342 článků)

Jiří Kajínek už nás stál 5,5 milionu korun

 
Nejslavnějšímu českému vězni Jiřímu Kajínkovi (48) soud opět zamítl obnovení procesu. Platí tedy, že si dál odpykává za vraždu doživotní trest vězení. A každým dnem stráveným za mřížemi narůstá částka, kterou musíme my všichni, daňoví poplatníci, platit za jeho izolaci od společnosti. K dnešnímu dni to už dělá přes 5,5 milionu korun!
03.04.2011 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kajínek (830 článků)

Gajdůšková (ČSSD): Temelín není jednoznačnou záležitostí

 
Francie, Rusko a USA. Tyto země mají velký zájem o výstavbu jaderné elektrárny v ČR. Platit budou čeští daňoví poplatníci. Vláda by proto měla zodpovědět několik zásadních otázek.
01.11.2011 12:10 |

podobné články

Evropě už dochází s Řeckem trpělivost, tvrdí německý vicekancléř

 
Evropské země už pomalu ztrácejí s Řeckem trpělivost a odchod tohoto zadluženého jihoevropského státu z eurozóny je velmi blízko. Němečtí daňoví poplatníci také už nechtějí platit za neschopnost řecké vlády zavést úsporná opatření. Říká to německý vicekancléř Sigmar Gabriel, který doposud zastával k Řecku vstřícný postoj. 
14.06.2015 18:56 |

podobné články

Zeman: Rozumným řešením řecké krize je vystoupení země z eurozóny

 
Vystoupení Atén z eurozóny považuje prezident Miloš Zeman za rozumné řešení řecké krize. Na tiskové konferenci to dnes řekl jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Finanční situace Řecka podle hlavy státu nenahrává vstupu Česka do eurozóny, čeští daňoví poplatníci by podle Zemana neměli platit za řecké dluhy. Vstup ČR do eurozóny ale i přesto prezident podporuje.
14.07.2015 12:22 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25452 článků)

Jourová pohrozila Polsku odebráním eurodotací: Diktaturu platit nebudeme

 
Česká eurokomisařka Věra Jourová (ANO) pohrozila Polsku odebráním dotací z evropských fondů. Popudilo ji schválení kontroverzního zákona, který narušuje rovnováhu mezi soudní a výkonnou mocí. V rozhovoru pro německý list Neue Osnabrücker Zeitung (NOZ) uvedla, že si nedokáže představit, že by evropští daňoví poplatníci chtěli financovat zřízení „nějaké formy diktatury“ v některé ze členských zemí. Jourová zmínila, že Polsko systematicky odbourává právní stát.
19.07.2017 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (484 článků)

Hřibovým poradcům připlácejí Piráti statisíce

 
Když nemůže dost platit radnice, pomůže stranická kasa. Piráti některým poradcům pražského primátora Zdeňka Hřiba, kteří jsou placeni magistrátem, posílají navíc peníze z partajního účtu. Někdo si ročně přijde na stovky tisíc, někdo na desítky tisíc. Dohromady pražští Piráti stáli partajní kasu asi 1,3 milionu korun. Stranám přitom přispívají i ostatní daňoví poplatníci, neboť stát partajím každoročně posílá milionové dotace.
25.10.2019 08:25 |

podobné články

Rande na vinici: Padesátnice Zlata Adamovská vedle Petra Štěpánka pořádně omládla

 
Herečka Zlata Adamovská  (52) jen kvete. Jako padesátnice rozhodně nevypadá. Jak to dělá, ale odmítá prozradit. "Žádné recepty nedávám. Každý si musí poradit sám. Já si taky poradila," řekla  půvabná herečka, kterou Super.cz zastihl na vinici v pražské botanické zahradě. Samozřejmě ve společnosti kolegy Petra Štěpánka, s nímž se objevuje velmi často.
09.09.2011 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Zlata Adamovská (501 článků) , Petr Štěpánek (842 článků) , Petr Štěpánek (842 článků)

Kdo by neměl zapomenout do 1. února podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí

 
Daňové přiznání k dani z nemovitých věcí by neměli zapomenout podat zejména poplatníci, kteří v roce 2015 nově nabyli do svého vlastnictví pozemek, zdanitelnou stavbu nebo bytovou či nebytovou jednotku. Také ti poplatníci, kteří nemovitou věc darovali, prodali nebo jinak pozbyli, musí tuto skutečnost oznámit finančnímu úřadu.
10.01.2016 11:31 |

podobné články

Kdo má datovou schránku, musí na papírové přiznání zapomenout

 
Všichni daňoví poplatníci, kteří mají zřízenu datovou schránku, jsou od 1. ledna 2015 povinni podávat daňové přiznání elektronicky. Za nedodržení této podmínky uděluje finanční úřad automatickou pokutu 2 tisíce, ve výjimečných případech dokonce 50 tisíc Kč.
09.03.2015 09:41 |

podobné články