Článek

Petice: Otevřete hranice sanitkám

 
K petici Otevřete hranice sanitkám!, kterou kromě zdravotníků podpořili rovněž starostové několika měst a obcí Karlovarského kraje, místní podnikatelé, církevní představitelé, umělci, sportovci, studenti, se připojuje i řada osobností z pražské kulturní a sportovní scény.
13.02.2021 10:05 |

podobné články

Podobné články

Petice z pohraničí na ministerstvo: Nezvládáme, povolte převoz pacientů do Německa

 
Signatáři výzvy Otevřete hranice sanitkám upozorňují na zhoršující se situaci v chebské nemocnici a požadují po Ministerstvu zdravotnictví umožnit převoz pacientů do německých nemocnic. V chebské nemocnici údajně chybějí volné kapacity pro intenzivní péči. Ministr Blatný převážení pacientů přes hranice doposud odmítal.
30.01.2021 21:10 |

podobné články

Signatáři požadují převoz pacientů z přeplněné chebské nemocnice do Německa

 
Signatáři výzvy Otevřete hranice sanitkám upozorňují na zhoršující se situaci v nemocnici v Chebu, požadují po ministerstvu zdravotnictví umožnit převoz pacientů do německých nemocnic. V chebské nemocnici chybí volné kapacity intenzivní péče, v důsledku toho musí zdravotníci podle nich selektovat pacienty. Ministr převoz dosud odmítal.
30.01.2021 13:55 |

podobné články

Otevřete hranice sanitkám, vyzývali demonstranti Blatného v Chebu

 
Na ministra zdravotnictví Jan Blatného (za ANO) čekali před nemocnicí v Chebu, kam ve čtvrtek přijel, demonstranti, kteří požadovali otevření hranic pro převoz pacientů. Podle ministra si ale Česko vystačí s vlastními kapacitami. Blatný také varoval, že takzvaná britská mutace koronaviru se šíří o 35 až 70 procent rychleji než běžná varianta. V Česku je podle něj nejhorší situace v pohraničí.
04.02.2021 11:25 |

podobné články

To jsou jména. „Vozte je do Německa,“ chtějí umělci. Ale i další

 
Pražští herci a sportovci podpořili chebskou petici Otevřete hranice sanitkám. Tu v současné době podepsalo již více než 4000 lidí. Občané Chebu v lednu adresovali petici ministerstvu zdravotnictví. Jde jim o to, aby mohli být do Německa odváženi pacienti a hospitalizováni v bavorských a saských nemocnicích. Pod petici se podepsali i herci a herečky, např. Miroslav Krobot, jeho dcera Lenka a Valérie Zawadská.
11.02.2021 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Krobot (113 článků)

Otevřete od května hranice bez karantény, apeluje petice na vládu

 
Na internetu se objevila petice za otevření hranic bez nutnosti následné dvoutýdenní karantény, pokud by se jednalo o pobyt kratší než 24 hodin. To je nyní umožněno jen vybraným skupinám osob, které pracují ve zdravotnictví a sociálních službách či kritické infrastruktuře.
15.04.2020 15:10 |

podobné články

Havlíček: Otevřete obchody. Plaga: Otevřete školy, obchody ne. Prymula: Zavřete úplně všechno

 
Vláda Andreje Babiše neví, jestli má v současné situaci začít rozvolňovat opatření a případně která. Vyplývá to z názorových střetů ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka a ministra školství Roberta Plagy (oba ANO). Vidle do toho hází ještě Babišův poradce Roman Prymula, který by naopak opatření zpřísnil. „Vláda na to nemá jednotný názor,“ připustil Babiš s tím, že si chce nejprve ministry vyslechnout.
18.02.2021 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20897 článků)

Otevřete všechny obchody, vyzval Klaus ml. premiéra Babiše. A přidali se další

 
Ústavní soud dnes rozhodl o tom, že uzavření malých obchodů bylo v rozporu s Ústavou. Na vládu Andreje Babiše se tak spustila lavina kritiky, ale také jasný vzkaz: Ctěte Ústavu a otevřete obchody.
22.02.2021 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20897 článků)

Internetem kolují petice proti kandidátům. Hlavně proti Schwarzenbergovi

 
Na internetové stránce, kam se lidé mohou elektronicky podepisovat pod petice, vzniklo i několik petic souvisejících s prezidentskými volbami. Nejprve šlo o petice na podporu některého z kandidátů, nově se zde objevily petice proti Miloši Zemanovi i Karlu Schwarzenbergovi.
25.01.2013 19:10 |

podobné články

V Rakousku vznikla petice na Putinovu podporu

 
Petice na podporu ruského prezidenta Vladimira Putina vznikla v Rakousku. Dosud ji podepsalo více než 39 tisíc lidí z celého světa. V úvodu se petice Putinovi omlouvá za chování západních vlád v čele s USA, které podle autorů petice chtějí vyprovokovat válku s Ruskem.
20.09.2014 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3543 článků)

Autoři petice požadující odvoz munice z Vrbětic jedou do Sněmovny

 
Autoři petice, která požaduje odvoz veškeré munice a nebezpečného materiálu z areálu ve Vrběticích na Zlínsku, kde vybuchly dva muniční sklady, se vydají v úterý do Poslanecké sněmovny. Budou se tam veřejně projednávat jednotlivé body petice. Spousta okolností dosud nebyla vysvětlena, sdělila dnes ČTK spoluautorka petice Monika Ševčíková z Vlachovic, pod které Vrbětice spadají. Petici podepsalo 4721 lidí. Spolu s petičním výborem do Sněmovny pojedou také starostové okolních obcí.
08.01.2015 11:37 |

podobné články

Petice Osm set milionů pro Liberec

 
„Petice 800 milionů pro Liberec“ - Petice podle § 1 zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním. Autor petice: Mgr. Jan Korytář.
30.09.2016 10:20 |

podobné články

V Senátu odstartovala petice za ochranu samospráv. Byli jsme u toho

 
V Senátu Parlamentu České republiky ve středu 6. prosince oficiálně odstartovala petice za záchranu místních samospráv. Petice vznikla z platformy iniciativy Akademie samospráv, za kterou stojí advokátka a bývalá politička Jana Zwyrtek Hamplová a senátor Ivo Valenta (za Soukromníky). Iniciátorům petice, jejíž arch bude rozeslán na všechny radnice v České republice, vadí zásahy ze strany státu do oblasti působnosti samospráv měst a obcí, a to zejména v souvislosti s přibýváním administrativy, která se podle jejich soudu v posledních letech valí na starosty a zastupitele i těch nejmenších obcí stále více.
06.12.2017 16:30 |

podobné články

Do Sněmovny dorazila petice za dostavbu D49 a D55. Poslanci by ji mohli projednat v květnu, uvedl Vondráček

 
Petice za dostavbu dálnic D49 a D55 na Moravě dorazila do Poslanecké sněmovny k rukám jejího předsedy Radka Vondráčka (ANO). Spolu se členy petičního výboru ji tam přinesl iniciátor a organizátor petice, předseda Sdružení za rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě a bývalý hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš (ODS). Podle Vondráčka by poslanci mohli téma petice projednat již během své příští, květnové schůze.
10.04.2018 15:55 |

podobné články

Středočeským sanitkám vadí, že jim Bulovka nebere nebožtíky

 
S počátkem nového roku se rozhořel spor mezi středočeskými záchranáři a pražskou nemocnicí Na Bulovce. Záchranáři svolali na pátek tiskovou konferenci nazvanou: Odmítání přebírání zemřelých na oddělení soudního lékařství Fakultní nemocnice Na Bulovce. Nemocnice takovýto výklad odmítá, přičemž poukazuje na omezené kapacity a na skutečnost, že zhruba polovinu zdejších pitev tvoří nebožtíci ze středních Čech.
07.01.2010 16:10 |

podobné články

HYENA: Zloděj okradl ZÁCHRANÁŘE! Vzal nabíjecí kabely k SANITKÁM

 
Ve středu ráno neznámý zloděj okradl pražské záchranáře. Odnesl si nabíjecí kabely, které jsou nezbytné pro fungování přístrojů ve vozech.
30.03.2011 12:00 |

podobné články

Čeští řidiči často blokují cestu sanitkám. Lidem jde pak o životy

 
Pardubičtí záchranáři si stěžují na neukázněné řidiče. Ti je při průjezdu městem ignorují, závodí s nimi, zmatkují nebo je dokonce ohrožují. V archivu mají záchranáři dokonce video, kdy řidič hodil na jedoucí sanitku plechovku.
25.04.2013 13:20 |

podobné články

V areálu liberecké nemocnice skončila stavba heliportu na trojnožce

 
Sanitkám proplétajícím se ucpaným centrem Liberce se už za pár týdnů ulehčí. V areálu Krajské nemocnice Liberec skončila výstavba heliportu. Ve středu se uskutečnila poslední speciální zkouška před spuštěním zkušebního provozu. Heliport váží 230 tun a je umístěn na trojnožce, což je v Česku ojedinělé řešení.
14.05.2014 18:25 |

podobné články

Sanitkám padají kola: Technická závada, nebo úmysl?

 
Pražské sanitky a jejich okolí, stejně jako převážení pacienti jsou v ohrožení! Za poslední dva týdny se záhadně uvolnila kola dvěma z nich. Zdravotnická záchranná služba (ZZS) předala případy policii a chystá trestní oznámení.
07.10.2016 12:10 |

podobné články

K sanitkám vyrážejí sanitky: Tento týden bouraly už dvě!

 
Běžně vyrážejí na pomoc, tentokrát ji potřebovali sami. Dvě posádky v tomto týdnu bouraly na pražských silnicích. Obě nehody se naštěstí obešly bez vážnějšího zranění.
23.11.2017 09:00 |

podobné články