Článek

Pět miliard dolarů z USA pro Ukrajinu. Ján Čarnogurský nechce ani domýšlet, kde reálně skončily

 
Evropě stále hrozí migrace především vinou Západu a zejména USA, které rozpoutaly válku na Blízkém východě a sesazením Kaddáfího podpořily i uprchlickou vlnu z Afriky, říká veterán slovenské politikys Ján Čárnogurský. Dodává také zajímavosti k rekonstrukci vlády, provedené v posledním týdnu.
17.09.2022 13:40 |

podobné články

Podobné články

Pět miliard dolarů z USA pro Ukrajinu. Ján Čarnogurský nechce ani domýšlet, kde reálně skončily

 
Evropě stále hrozí migrace především vinou Západu a zejména USA, které rozpoutaly válku na Blízkém východě a sesazením Kaddáfího podpořily i uprchlickou vlnu z Afriky, říká veterán slovenské politikys Ján Čárnogurský. Dodává také zajímavosti k rekonstrukci vlády, provedené v posledním týdnu.
16.09.2022 04:55 |

podobné články

Zrada. Vím, kdo vydělá. Čarnogurský a temno kolem Ukrajiny

 
Smlouva o vojenské spolupráci, kterou Slovensko uzavřelo s USA, je vlastizrádná, tvrdí někdejší disident, exministr a nynější pedagog Ján Čarnogurský. Jedno z letišť, které Američané budou používat, postavil wehrmacht, přisadil si. Čarnogurský ParlamentnímListům.cz ozřejmil, kdo vydělá na současné situaci na Ukrajině a připomněl některé finanční toky minulosti. Válka se dle něj nebude táhnout jako ta v Iráku.
13.04.2022 11:15 |

podobné články

Zeman nejlepší, o Kiskovi ani muk. Ján Čarnogurský řekl, proč se bojí bývalé strany prezidentky Čaputové

 
ROZHOVOR Politická korektnost jako největší nepřítel demokracie. Nejlepší český prezident? Jednoznačně Miloš Zeman! Konstatuje někdejší premiér SR, ministr vnitra a ministr spravedlnosti Ján Čarnogurský v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komentuje především současnou slovenskou politiku, protože za několik dní se u našich východních sousedů uskuteční parlamentní volby. Hovoří o kontroverzní straně Mariána Kotleby, která je podle něj tak úspěšná proto, že řeší některé ožehavé problémy – jako třeba integraci Romů –, o které se ostatní strany nezajímají nebo se jim do toho zkrátka nechce. Vrací se k devadesátým rokům a vyzdvihuje rozdělení Československa, které podle něj proběhlo zcela pragmaticky a racionálně bez jakýchkoliv konfliktů.
21.02.2020 12:41 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27435 článků)

Ján Čarnogurský už vidí základy nového světa: USA skončí jako bezvýznamný ostrůvek před branami...

 
EVROPA PO VOLBÁCH V BRITÁNII Spojení evropských technologií a ruského přírodního bohatství by Evropě přineslo větší výhody než obchodní smlouva TTIP se Spojenými státy. ParlamentnímListům.cz to řekl bývalý slovenský premiér a právník Ján Čarnogurský. Podle něho se z USA v budoucnu stane ostrůvek před pobřežím Eurasie a ukrajinská krize bude jen poznámka pod čarou.
13.05.2015 18:04 |

podobné články

Ján Čarnogurský pro PL: Zeman má nějaký vyhraněný názor a liberální opozice zase jiný. To má být ubývání demokracie?! A Greta? Je jako Lochnesska

 
ROZHOVOR Někdejší premiér SR, ministr vnitra a ministr spravedlnosti Ján Čarnogurský v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komentuje současnou českou politiku, především případ Andreje Babiše, tvrdě se vymezuje jak proti umístění základny NATO na Slovensku, tak proti provádění interrupcí. Názor na současnou slovenskou prezidentku nezměnil – oceňuje pouze její garderobu. Dále se věnuje zahraničním problémům, konkrétně Sýrii, která podle něj Američany zajímá pouze kvůli ropě. Samotné USA za vlády Donalda Trumpa podle něj odhalily především hloubku své vlastní krize.
21.12.2019 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24805 článků) , Donald Trump (5900 článků) , Ján Zeman (6 článků)

Vy, co jste chtěli stavět americký radar, mlčte. Ján Čarnogurský o vztahu k Rusku i USA, o Havlovi, Merkelové i Evropě

 
VÝCHOD – ZÁPAD ? Ohrožuje Rusko Evropu a měli bychom se bránit ruské propagandě? O současných geopolitických debatách či "rusizaci" našeho prostoru se pro ParlamentníListy.cz obsáhle zamýšlí bývalý slovenský premiér Ján Čarnogurský. Jestli prý někdo chce v Česku bojovat s ruskou propagandou, měl by se nejdřív zamyslet, zda není správná a především ji vyvrátit pomocí argumentů, nikoli omezováním svobody slova.
23.02.2015 12:56 |

podobné články

Ján Čarnogurský promluvil o konci éry Západu. Tyto kroky dnes Putin prostě musí učinit, aby se udržel. A pokud jde o rok 1968, mají Rusové také kus pravdy...

 
Ján Čarnogurský, bývalý místopředseda federální vlády a význačná osobnost slovenské pravice již od roku 1989, je přesvědčen, že evropská civilizace se nakonec dovede postavit přílivu cizích kultur a dokáže uhájit svou jedinečnost. Nepovažuje za reálnou variantu třetí světové války, spíše věří, že se Západ s Ruskem nakonec dohodne. Pro ParlamentníListy.cz promluvil i obecněji o politice USA a prezidenta Obamy stejně jako zemí západní Evropy.
10.06.2015 20:56 |

podobné články

„Nejvíce bude tratit Evropa, Američané si polepší.“ Ján Čarnogurský má k Ukrajině slova, která nepotěší

 
POLOČAS ROKU HRŮZY „Na konfliktu na Ukrajině nejvíc prodělá samotná Evropa.“ Bývalý slovenský premiér Ján Čarnogurský považuje za hlavní původce války USA a EU. Radí Rusko nepodceňovat, přiznává, že mírové rozhovory zatím nejsou aktuální, bez přímé pomoci NATO podle Čarnogurského nemá Ukrajina proti Rusku šanci uspět.
30.06.2022 07:25 |

podobné články

Čarnogurský vlepil Kolářovi: Hlupák, sochu koupím. I nám Koněv pomohl. Češi, pamatujete radar USA? A důsledky...

 
ROZHOVOR Socha maršála Koněva a jiné památníky sovětských generálů či padlých vojáků nám připomínají, že od fašismu a národního zničení nás osvobodil Sovětský svaz, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý slovenský premiér, ministr zahraničních vztahů a spravedlnosti Ján Čarnogurský. Odstranění takových památníků bývá často prvním krokem ve vytváření nástupního prostoru proti Rusku. Následuje přítomnost ozbrojených sil Američanů nebo NATO, dodává.
22.04.2020 16:20 |

podobné články

Hned po revoluci Havel naštval Slováky jednou větou, vzpomíná Čarnogurský. A přidává moment z voleb, kdy zklamal i jeho

 
VZPOMÍNKY A PERLY Někdejší premiér SR, ministr vnitra a ministr spravedlnosti Ján Čarnogurský v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komentuje současnou slovenskou politiku, zastává se aktuálního premiéra Matoviče, vymezuje se proti politické korektnosti a vzpomíná na Václava Havla a Václava Klause. Samotné USA podle něj odhalily především hloubku své vlastní krize a jako o strategickém partnerovi by o nich momentálně vůbec nepřemýšlel.
12.07.2020 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6303 článků) , Václav Klaus (10796 článků)

Měli bychom Rusku vděčit za svou historii? Ján Čarnogurský varovně k českým rusofobům

 
Bude pro Slovensko už za čtyři měsíce Trianonská smlouva hrozbou? Nebo už teď se podílí na vnitřní situaci země? Češi zcela nelogicky nešetří rusofobií, místo aby bývalému Rusku vděčili za svoji historii. To uvedl na setkání významných českých a slovenských ústavních odborníků bývalý vysoký představitel Slovenské republiky, disident a křesťanskodemokratický politik Ján Čarnogurský. Hovořil také o Havlově představě nové ústavy, která by pro Slovensko neznamenala větší autonomii. A tak spor o pomlčku, nastartovaný v samém začátku Československa, nás po mnoha desetiletích opět dostihl.
07.03.2020 21:50 |

podobné články

Pád letadla na Ukrajině a důkazy o vině: Slovenský exministr Čarnogurský jde opět proti proudu

 
Slovneský křesťanskodemokratický politik Ján Čarnogurský na svém blogu upozorňuje na některé podivné okolnosti okolo vyšetřování pádu malajsijského letadla nad východní Ukrajinou. Poukazuje zejména na to, že ukrajinská strana odmítá zveřejnit komunikaci mezi ukrajinskou kontrolní věží a letadlem. USA zase odmítají zveřejnit družicové snímky dané oblasti z doby, kdy k pádu letadla došlo.
20.08.2014 15:25 |

podobné články

Vystoupení Británie z EU posílí osu Moskva-Berlín, tvrdí slovenský státník Čarnogurský

 
Britské volby a s nimi spojené brzké vypsání referenda o setrvání v EU se postaraly o další dva roky nejistoty v Unii. Pokud Británie skutečně vystoupí, bude to znamenat oslabení vlivu USA v Evropě a zlepšení vztahů s Moskvou. Spojení evropských technologií a ruského přírodního bohatství by totiž Evropě přineslo větší výhody než obchodní smlouva TTIP se Spojenými státy, tvrdí bývalý slovenský premiér a právník Ján Čarnogurský.
13.05.2015 21:13 |

podobné články

Dvě a půl miliardy lidí chtějí mír, píše Čarnogurský. Zato USA rozpoutávají války

 
Ján Čarnogurský na sociální síti Facebook informoval o další akci proti zřízení základny NATO na Slovensku. Shromážděné občany někdejší slovenský politik informoval o nedávné vojenské přehlídce na Rudém náměstí a poukázal na rozdíl, jehož si všiml právě v porovnání s NATO, resp. se Spojenými státy.
22.05.2015 20:21 |

podobné články

Osud USA. Vybraly si ho samy. Čarnogurský jde mnohé naštvat. Posuďte

 
Spojené státy už nebudou schopny vytvářet vojenský tlak. Budou zaměstnány sebou samými a mohou si za to samy, protože začaly válčit s Ruskem i Čínou zároveň. Tak soudí slovenský expremiér a geopolitický expert Ján Čarnogurský. S ním ParlamentníListy.cz mluvily i o situaci na Slovensku a o překvapivém kroku Orbána: Během návštěvy papeže se rozvolňují epidemické předpisy.
11.08.2021 11:40 |

podobné články

Jak zabránit třetí světové válce? Odpověď zná Ján Čarnogurský

 
Někdejší disident, slovenský premiér, ministr spravedlnosti i zahraničí Ján Čarnogurský, který dnes patří k nejhlasitějším kritikům NATO na Slovensku, poskytl rozhovor Slovenským národným novinám. Jasně v něm dává najevo, že byl pro vstup Slovenska do EU, ale nikdy nestál o vstup své země do NATO, a rozhodně prý nelze říci, že by byl někdy protiruský. Vysvětluje také, co je třeba udělat, aby nedošlo ke třetí světové válce.
24.04.2015 18:26 |

podobné články

Ján Čarnogurský bilancuje: Rusko je politickým vítězem roku 2015. Největší konspirační teorii vyrobili Američané. Vazalství Evropy. Uprchlická krize neskončí, pokud...

 
ROK 2015 - A CO DÁL? Za úspěch Evropské unie v migrační krizi není možné považovat nic. Evropa zvolila nejhorší řešení - nabídla Turecku další peníze a pokračování diskuze o vstupu do EU, uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý místopředseda federální vlády a význačná osobnost slovenské pravice již od roku 1989 Ján Čarnogurský. O Angele Merkelové říká, že se do kancléřského křesla v minulosti dostala zradou a už by měla odejít. Za politického vítěze uplynulého roku pak považuje Rusko.
06.01.2016 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2826 článků)

Merkelová se do funkce dostala zradou a musí jít, udeřil Ján Čarnogurský. Vítěz roku 2015? Prý...

 
ROK 2015 – A CO DÁL? Za úspěch Evropské unie v migrační krizi není možné považovat nic. Evropa zvolila nejhorší řešení – nabídla Turecku další peníze a pokračování diskuse o vstupu do EU, uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý místopředseda federální vlády a význačná osobnost slovenské pravice již od roku 1989 Ján Čarnogurský. O Angele Merkelové říká, že se do kancléřského křesla v minulosti dostala zradou a už by měla odejít. Za politického vítěze uplynulého roku pak považuje Rusko.
06.01.2016 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2826 článků)

Jestli nastoupí do Bílého domu Biden s ideoložkou Harrisovou... Ján Čarnogurský podporuje Trumpa, jinak má obavy

 
ROZHOVOR Ján Čarnogurský, někdejší premiér SR, ministr vnitra a ministr spravedlnosti, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komentuje především okolnosti boje proti koronavirové epidemii na Slovensku, hovoří o pozici premiéra Igora Matoviče, detailně rozebírá vojenský spor o Náhorní Karabach mezi Arménií a Ázerbájdžánem a vysvětluje, proč bude v amerických prezidentských volbách fandit Donaldu Trumpovi.
20.10.2020 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5900 článků) , Igor Igor (293 článků)