Článek

Pes přinesl paničce ruční granát

 
Neobvyklý případ museli řešit v neděli němečtí pyrotechnici. Pes, kterého vzala na procházku 40letá žena, jí z lesa u Erkratheru donesl zrezivělý granát. Žena zavolala policii. Pyrotechnik jistil, že americký granát z druhé světové války je stále funkční
08.06.2009 20:15 |

podobné články

Podobné články

Pes přinesl své paní jako aport funkční ruční granát

 
S neobvyklým "aportem" se ke své paničce vrátil pes v německém Gassigehenu nedaleko Düsseldorfu. K nohám jí totiž podle agentury DPA položil zrezivělý ruční granát.
08.06.2009 16:35 |

podobné články

Poplach ve škole: Žák si přinesl ruční granát!

 
Kde to jsme? Žáci si do školy nosí zbraně. Ve Vysokém Mýtě si čtrnáctiletý kluk přinesl ruční granát. Před ostatními se s ním chlubil a pak ho předal učitelce. Ředitel školy je šokovaný, s ničím podobným se ještě nesetkal. Policie s mladíkem nic nezmůže.
24.11.2010 12:55 |

podobné články

Ruční granát nalezl na zahradě majitel domku v Českém Krumlově

 
Majitel domku v Českém Krumlově našel na zahradě italský válečný ruční granát. Policejní mluvčí Milan Bajcura řekl, že granát zajistil a odvezl policejní pyrotechnik.
23.06.2010 11:00 |

podobné články

Dědeček (91) přinesl na policii v taštičce granát. Prý mu zbyl z války...

 
Zkorodovaný ruční obranný granát s funkční roznětkou přinesl na policii v Plzeňském kraji jedenadevadesátiletý muž. Využil takzvané zbraňové amnestie. Z dosavadních dat vyplývá, že díky ní různé zbraně odevzdalo od 1. července 23 lidí. Senior policistům řekl, že granát dostal v posledním roce 2. světové války od britského vojáka.
15.07.2014 05:15 |

podobné články

EVAKUACE: Žák přinesl do základní školy granát

 
Čtrnáctiletý žák jedné základní školy ve Vysokém Mýtě na Orlickoústecku donesl do školy nefunkční ruční granát. Škola byla preventivně evakuována. Pyrotechnik si neškodný granát odvezl k expertíze, celý zásah trval hodinu. Řekla to policejní mluvčí Iveta Lehká.
24.11.2010 11:00 |

podobné články

Na místě novostavby NAŠLI DĚLNÍCI RUČNÍ GRANÁT!

 
Při stavbě domu v Držkové objevil jeden ze zaměstnanců ruční granát.
08.09.2011 14:50 |

podobné články

Na Vysočinu přivezli brambory z Francie: Byl v nich ruční granát z 2. světové války!

 
Nevybuchlý ruční obranný granát anglické výroby z druhé světové války se nečekaně objevil mezi dovezenými bramborami na třídičce bramborárny v Herolticích u Jihlavy. V tu chvíli šlo zaměstnancům o život!
06.06.2014 14:40 |

podobné články

Nebezpečné překvapení v Libni: V bytě se povaloval ruční granát! Ujal se ho pyrotechnik

 
Tak trochu neobvyklé překvapení čekalo na lidi, kteří v pražské Zenklově ulici vyklízeli byt. Na podlaze se mezi ostatním harampádím a starými knihami jen tak povaloval ruční granát. Ihned zalarmovali policii, jejíž pyrotechnik pak zjistil, že se jedná o neaktivní munici. Přesto ho odvezl k bezpečné likvidaci.
11.06.2018 15:25 |

podobné články

Muž přinesl na policejní oddělení nalezený granát

 
Dnes v devět hodin dopoledne přinesl muž na obvodní oddělení Protivín granát, který nalezl v písku u vybagrované řeky. Muž munici přinesl v dobré víře, postup však nebyl nejšťastnější. Při nálezu munice s ní nikdy nemanipulujte, nepřevážejte a nikam nenoste. Kontaktujte policisty a vyčkejte příjezdu odborníků, o nebezpečnosti vždy rozhodne přivolaný pyrotechnik, který také určí, jak a kde se munice zlikviduje.
18.10.2014 03:00 |

podobné články

Na Olomoucku našel muž samopaly a granát

 
Ruční granát a čtyři samopaly nalezl ve čtvrtek třiapadesátiletý muž v Bohuňovicích na Olomoucku, sdělila policejní mluvčí Marie Štrbáková.
03.09.2010 09:35 |

podobné články

NS: Muž, který odpálil granát v restauraci, nižší trest nedostane

 
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání Marcela Marka, jenž v pražské restauraci odpálil ruční granát a zranil několik lidí. Soudy mu za obecné ohrožení vyměřily patnáctiletý trest vězení.
28.03.2011 14:10 |

podobné články

Výbuch v 5. patře ubytovny v Otrokovicích! Granát roztrhal tři muže!

 
Mohutná detonace otřásla včera krátce po půlnoci ubytovnou Oáza v Otrokovicích u Zlína. Výsledek je tragický – dva muži zemřeli na místě, třetí krátce po převozu do nemocnice. Za krvavá jatka může vybuchlý ruční granát!
04.06.2011 12:15 |

podobné články

Muž radil řemeslníkům, když jeho rady odmítli, vyběhl na ně s granátem v ruce

 
Osmapadesátiletý muž z Bohdanečska nejspíš neunesl pohled na pracovní nasazení svých konkurentů, přišel blíž ke stavbě a dle oznamovatelů jim začal radit, jak mají práci provádět. Řemeslníci ho údajně požádali, aby odešel opodál s tím, že jeho rady nepotřebují, ale to přineslo značné rozčílení „poradce“. Muž odešel se slovy: „Já vám ukážu“. Na místo se po chvíli vrátil s něčím, co připomínalo ruční granát. Přinesený předmět začal odjišťovat a vyhrožovat, že ho hodí někomu do kapsy. Lidé na stavbě měli vážně obavu o své zdraví, a proto na místo přivolali policisty. Muži zákona zazvonili u dveří podezřelého, vysvětlili mu, proč tam jsou a dotázali se, co se z jeho pohledu stalo. Podezřelý policisty pozval dovnitř a na jejich výzvu jim „granát“ předal.
30.10.2014 01:25 |

podobné články

Chirurgům šlo o život: Z hlavy vojáka vyndavali odjištěný granát!

 
V tak polních podmínkách neoperoval ani Hawkeye Pierce v seriálu M.A.S.H.! Chirurgové v Kolumbii měli vyjmout z hlavy vojáka ruční granát. Odjištěný! Aby neohrozili zbytek pacientů, zbudovali si operační sál na parkovišti před nemocnicí!
26.06.2016 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Hawkeye Pierce (5 článků)

Exploze u stockholmského metra: Muž zvedl narafičený granát, vybuchl mu v ruce

 
Dva lidé trpěli zranění při výbuchu u stanice metra na jihu Stockholmu. Dnes o tom s odvoláním na místní policii informují agentury. Nic podle policistů nenasvědčuje tomu, že by šlo o teroristický čin. Jedna z obětí svým zraněním nakonec podlehla. Podle prvních zpráv šlo o muže, který se u stanice metra pokusil zvednout pravděpodobně ruční granát.
07.01.2018 15:35 |

podobné články

Ruští agenti překazili chystaný útok teroristů. Měli bombu, pistole a granát

 
Ruská tajná služba FSB oznámila, že v okolí Saratova v neděli zlikvidovala v přestřelce skupinu teroristů, kteří chystali bombový útok. Ve voze měli podle FSB improvizovanou nálož o síle odpovídající třem kilogramům trhaviny TNT s dalšími prvky zvyšujícími její ničivost, pistole sovětské konstrukce TT a PM a ruční granát.
11.03.2018 18:10 |

podobné články

Tragický osud fenky Ivety Bartošové: Žalem po paničce vážně onemocněla a zbývá jí půl roka života

 
Je to tak strašná zpráva, že tomu snad ani nejde uvěřit. Fenka Ivety Bartošové  (✝48) Gejša, kterou jsme mohli dlouhá léta vidět věrně stát po jejím boku, po smrti zpěvačky chřadne. Přestala jíst a po vyšetření na veterině se ukázal pravý důvod. Smutek po paničce v ní asi vyvolal rakovinu. „Zbývá jí půl roku života,“ pláče vdovec Josef Rychtář  (56) .
21.06.2014 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6723 článků) , Josef Rychtář (1342 článků)