Článek

Personální změny v ÚSTR nekončí: Foglová odvolala šéfku bezpečnostního archivu

 
Ředitelka Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Pavla Foglová dnes odvolala šéfku Archivu bezpečnostních složek (ABS) Zlatuši Kukánovou. Nebyla spokojena s její prací, situací v archivu a digitalizací dokumentů. Kukánová odmítla odvolací dopis převzít, odvolání považuje za protiprávní a cítí se stále být šéfkou archivu. "Domnívám se, že jsem stále ředitelkou," řekla Kukánová novinářům. 
25.04.2013 21:00 |

podobné články

Podobné články

Ředitelka ÚSTR Foglová odvolala šéfku bezpečnostního archivu

 
Ředitelka Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Pavla Foglová dnes odvolala šéfku Archivu bezpečnostních složek (ABS) Zlatuši Kukánovou. Nebyla spokojena s její prací, situací v archivu a digitalizací dokumentů. Kukánová odmítla odvolací dopis převzít, odvolání považuje za protiprávní a cítí se stále být šéfkou archivu. "Domnívám se, že jsem stále ředitelkou," řekla Kukánová novinářům.
25.04.2013 19:45 |

podobné články

Šéfka ÚSTR odvolala ředitelku bezpečnostního archivu

 
Ředitelka Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Pavla Foglová ve čtvrtek odvolala šéfku Archivu bezpečnostních složek (ABS) Zlatuši Kukánovou. Její odvolání zdůvodnila i radě ústavu.
25.04.2013 18:25 |

podobné články

Rada ÚSTR odvolala ředitele Hermana, zřejmě ho nahradí Foglová

 
Rada Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) na dnešním jednání podle očekávání odvolala z funkce ředitele Daniela Hermana. Novinářům to oznámil sám Herman. Řekl, že s rozhodnutím nesouhlasí, považuje jej za zpolitizované. Do vypsání výběrového řízení by měla funkci ředitelky zastávat Pavla Foglová, která působila jako šéfka Českého centra ve Varšavě v Polsku, potvrdil člen rady Lukáš Jelínek. Rada o tom bude nyní hlasovat. Foglová se jednání účastní.
10.04.2013 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Jelínek (5 článků)

Personální zemětřesení v ÚSTRu pokračuje. Šéfka bezpečnostního archivu končí

 
Personální změny v Ústavu pro studium totalitních režimů stále nekončí. Rada na návrh ředitelky Pavly Foglové odvolala včera šéfku Archivu bezpečnostních složek Zlatuši Kukánovou. Volnou pozici obsadila Světlana Ptáčníková.
26.04.2013 07:30 |

podobné články

ÚSTR má opustit šéfka archivu, vedoucí kanceláře a náměstek

 
Smršť výpovědí v Ústavu pro studium totalitních režimů poté, co po odvolaném řediteli Danielu Hermanovi nastoupila nová prozatimní ředitelka Pavla Foglová, nekončí. Po odvolaném prvním náměstkovi Eduardu Stehlíkovi má odejít ještě ředitelka Archivu bezpečnostních složek Zlatuše Kukánová, ředitel kanceláře Pavel Žáček a hlavní ekonom René Schreier. Foglová to ve čtvrtek oznámila na tiskové konferenci.
18.04.2013 15:35 |

podobné články

Nové členy vědecké rady ÚSTR ředitelka představí asi 15. května

 
Kandidáty na nové členy vědecké rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) plánuje nová ředitelka Pavla Foglová představit 15. května. Foglová to dnes řekla novinářům. Dosavadní členové vědecké rady, která je poradním orgánem ÚSTR, odstoupili v polovině dubna na protest proti odvolání bývalého ředitele Daniela Hermana.
03.05.2013 13:55 |

podobné články

Nová šéfka ÚSTR chce odvolat tři lidi, prý nekomunikují

 
Nová ředitelka Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Pavla Foglová ve čtvrtek oznámila tři jména, která chce z ústavu odvolat – šéfku Archivu bezpečnostních složek (ABS) Zlatuši Kukánovou, ředitele její kanceláře Pavla Žáčka a ekonomického náměstka Reného Schreiera. Podle ní nekomunikují.
18.04.2013 17:00 |

podobné články

Situace v ÚSTR přituhuje. Nová šéfka zvažuje trestní oznámení kvůli hospodaření v ústavu

 
Bývalý šéf Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Daniel Herman rozdal letos v lednu odměny za letošní rok v celkové výši 903.000 korun, uvedla dnes jeho nástupkyně Pavla Foglová. Kvůli hospodaření předchozího vedení zvažuje trestní oznámení. Kritizovala také zvýšení platů několika zaměstnancům, ke kterému Herman přistoupil jen krátce předtím, než jej v dubnu Rada ÚSTR odvolala z funkce. 
03.05.2013 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (1061 článků)

Hubují ji, že je agentka levice. Šéfka ústavu přitom prý dala peníze ODS

 
Ústav pro studium totalitních režimů (ÚSTR) má novou šéfku. Daniela Hermana vystřídala Pavla Foglová, kterou vybrala Rada ústavu zvolená "levicovým" Senátem, což se neobešlo bez ostré kritiky a četných protestů. Jak ale upozorňuje server Česká pozice, Foglová měla v minulosti vazbu na ODS.
16.04.2013 07:40 |

podobné články

Nová šéfka ÚSTR: Čekala jsem velký tlak, ale tohle mě překvapilo

 
Nedávno vystřídala Pavla Foglová v čele Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Daniela Hermana. Od té doby zuří boj mezi jejími příznivci tvrdícími, že Herman vedl ústav nekoncepčně, a stoupenci bývalého ředitele, kteří za jeho odvoláním vidí politickou objednávku. V rozhovoru pro Novinky Foglová uvedla, že čekala po nástupu velký tlak, přesto ji události překvapily.
18.04.2013 11:40 |

podobné články

Ředitelka ÚSTR Foglová navrhne nová jména osazenstva rady

 
Dnes zasedne hlavní rada Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR), ředitelka Pavla Foglová by na ní měla oznámit návrhy na členy vědecké rady této instituce. Předchozí osazenstvo vědecké rady celé odstoupilo na protest proti odvolání ředitele Daniela Hermana, který byl předchůdcem Foglové. Vědecká rada je poradním orgánem instituce, jejímž cílem je zkoumat nestranně dobu nesvobody.
15.05.2013 06:10 |

podobné články

Kovářová má právo dělat personální změny, připustil Fischer

 
Ministerský předseda Jan Fischer změnil názor na personální změny provedené na ministerstvu spravedlnosti, které původně kritizoval s tím, že jsou mimo mandát ministryně. Šéfku rezortu Danielu Kovářovou v úterý při rozhovoru ujistil, že personální změny jsou zcela v její kompetenci. Na výhradách vůči možnému rušení brněnské a ostravské pobočky Vrchního státního zastupitelství v Olomouci však premiér trvá, oznámila Kovářová.
18.08.2009 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1743 článků) , Daniela Kovářová (199 článků)

Šéfka ÚSTRu: Vyplácely se tu obrovské odměny. To nemá obdoby

 
Ředitelka Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Pavla Foglová v rozhovoru pro deník Právo uvedla, že je s fungováním instituce spokojena. Odvolání šéfky Archivu bezpečnostních složek (ABS) Zlatuše Kukánové prý přispělo ke zlepšení situace. Další personální změny jsou na spadnutí.
29.04.2013 07:55 |

podobné články

Historici z ÚSTR dnes vmetli ruským kolegům: Jsme v šoku, jak vaše média překrucují dějiny

 
Historici z Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) dnes na Česko-ruském diskusním fóru zkritizovali překrucování dějinných událostí ruskými státními médii a tlaky vyvíjené na jejich partnery v Rusku. Na fóru zastupoval ÚSTR historik Adam Hradilek, který se zabývá například osudy Čechoslováků perzekvovaných v tehdejším Sovětském svazu. ÚSTR se dlouhodobě snaží o přístup do ruských archivů.
07.06.2018 22:40 |

podobné články

Rada ÚSTR se rozpadla. Skončí i šéfka archivu?

 
Vědecká rada Ústavu pro studium totalitních režimů se rozpadla, na protest proti odvolání ředitele Daniela Hermana a vývoji v ústavu odešlo už 12 z 15 členů. S novou ředitelkou Pavlou Foglovou se nedohodl na další práci 1. náměstek Eduard Stehlík. Z ÚSTR odchází, mimo jiné proto, že nesouhlasí se zvažovaným odvoláním ředitelky Archivu bezpečnostních složek (ABS) Zlatuše Kukánové. Na její místo má nastoupit Světlana Ptáčníková, která už z ABS má zkušenosti a o funkci ředitelky dřív usilovala. Archiv spadá pod ÚSTR.
15.04.2013 14:25 |

podobné články

Ústav pro studium totalitních režimů čekají další personální otřesy

 
Nová ředitelka Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Pavla Foglová předpokládá, že udělá personální změny v nejvyšším vedení této instituce. Mohlo by patrně jít o dva až tři lidi blízké odvolanému řediteli Danielu Hermanovi.
11.04.2013 14:20 |

podobné články

Ústav pro studium totality hledá ředitele bezpečnostního archivu

 
Ústav pro studium totalitních režimů (ÚSTR) hledá nového ředitele Archivu bezpečnostních složek, zájemci se mohou hlásit do 13. srpna. Uvedl to ÚSTR na svých webových stránkách.
17.07.2010 09:15 |

podobné články

Prvním náměstkem ÚSTR se místo Stehlíka stane exředitel Hazdra

 
Prvním náměstkem Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) bude bývalý přechodný ředitel této instituce Zdeněk Hazdra, řekl dnes ČTK mluvčí ÚSTR Pavel Ryjáček. Historik Hazdra nahradí odvolaného Eduarda Stehlíka, s nímž se nová ředitelka ústavu Pavla Foglová nedohodla na další práci.
16.04.2013 19:25 |

podobné články

Výpověď historika Stehlíka z ÚSTR je podle soudu neplatná

 
Výpověď historika Eduarda Stehlíka z Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) je podle rozhodnutí soudu neplatná. ČTK to dnes řekl mluvčí ústavu Pavel Ryjáček. Stehlíka z pozice prvního náměstka odvolala současná šéfka ústavu Pavla Foglová, která loni nastoupila po Danielu Hermanovi. Rozhodnutí soudu znamená, že Stehlík je znovu zaměstnancem ústavu, který mu musí nabídnout odpovídající pracovní místo.
08.04.2014 19:55 |

podobné články