Článek

Pěkně matoucí je název hororu Úsměv, který dokáže hodně vystrašit

 
V premiéře si můžete vychutnat výpravu do světa strachu, kterým vás provede psychiatrička Rose. Tu si zahrála Sosie Bacon, dcera slavného amerického herce Kevina Bacona. V době natáčení měla třicet let.
05.07.2024 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Kevin Bacon (28 článků)
Podobné články

Pražané už znají jména nových stanic metra. Některá jsou matoucí

 
Nové stanice metra, které vzniknou na budovaném prodloužení trasy, už mají svá definitivní jména. Za stanicí Dejvická budou Bořislavka, Veleslavín, Petřiny a Motol. O dnešním rozhodnutí rady hlavního města informovala Tereza Králová z tiskového oddělení pražského magistrátu. Radní se dohodli na jednoslovných názvech; některé se ale liší od současných názvů zastávek tramvají a autobusů a podle odborníků tak mohou být matoucí.
12.06.2012 12:15 |

podobné články

Smlouvy s mobilními operátory jsou složité a matoucí, chystají se právní kroky

 
Český telekomunikační úřad (ČTÚ) chystá správní řízení s mobilními operátory kvůli nepřehledným smlouvám, které uzavírají se zákazníky. Smlouvy jsou matoucí a nepřehledné.
18.04.2013 10:40 |

podobné články

Lekce politické komunikace od Topolánkova Schmarcze: Když neumíte ochránit lidi, musíte je vystrašit. A přesně to provedli

 
Podle komentátora Martina Schmarcze, který je známý i jako bývalý mluvčí vlády premiéra Mirka Topolánka, Babišův marketing sáhl po mystériu smrti. Televizni projev ministra zdravotnictví Romana Prymuly označil za pokus přebít zoufalý dojem z premiéra Babiše ještě silnějším záporným pocitem: strachem ze smrti. „Když neumíte ochránit lidi, máte jedinou šanci jak přesto zůstat vítězem. Vystrašit je, aby zapomněli, jak špatně jste si dosud vedli,“ glosuje Schmarcz Babišovy kroky v současné krizi na serveru Info.cz.
16.10.2020 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2468 článků) , Martin Roman (344 článků)

Západ je vystrašený. Musíme vystrašit Putina, řekl českým novinám známý publicista Lucas

 
Ruský prezident Putin je přesvědčen, že Západ je slabý a neschopný mu vzdorovat. V rozhovoru pro MF Dnes to říká publicista Edward Lucas. Unie by podle něj nyní měla Ukrajinu k sobě co nejvíce přiblížit a Amerika by zase měla vystrašit Putina.
24.03.2014 07:50 |

podobné články

Chtěla prý jenom vystrašit rodiče. Nešťastnou shodou okolností se ale školačka (13) zabila!

 
Třináctiletá Francesca Cushion z Liverpoolu byla nalezena mrtvá v posteli. Chtěla se ale skutečně zabít? Podle rodičů mohla být důvodem spíš její porucha chování. Mladá dívka chtěla prý rodiče svým činem pouze vystrašit.
12.11.2015 08:46 |

podobné články

Karel Janeček pro PL: Vystraš, rozděl a panuj, o to jde. Hrozí i horší věci než vymření

 
Strategie dnešních elit včetně Fialovy vlády na ovládnutí lidí? „V současnosti podle mého názoru platí ‚vystraš, rozděl a panuj‘. Vystrašit populaci je klíčem k jejímu ovládání. Za minulého režimu se také strašilo, byť trochu jinak. To se rovnou zavíralo nebo rovnou popravovalo. Vystrašit lidi dnes je mnohem jednodušší, nejsou k tomu potřeba žádné pogromy nebo popravy,“ soudí matematik, finančník, filantrop a někdejší kandidát na prezidenta Karel Janeček. S ParlamentnímiListy.cz mluvil o svém novém projektu Archa.
02.07.2024 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janeček (511 článků)

Režisér Šestého smyslu přichází s novým děsivým trhákem: Trailer slibuje pořádnou podívanou

 
M. Night Shyamalan patří mezi nejlepší režiséry psycho-thrillerů a hororů. Jeho filmy „Šestý smysl“, „Znamení“ či „Stalo se“ jsou populární a mysteriózní snímky, které dokáží pěkně vystrašit. Nyní byl zveřejněn první trailer pro jeho nový film „Old“, a ten nám znovu slibuje parádní podívanou.
13.06.2021 08:10 |

podobné články

Babiš neznal název naší země? Překvapilo ho „stupidní“ Czechia, teď vše vysvětluje

 
Název se mu pouze nelíbí, nebo o něm vůbec nevěděl? Premiér Andrej Babiš (ANO) v minulém březnu poskytl rozhovor americkému deníku The Wall Street Journal (WSJ), který se ze značné části točí kolem slova Czechia, nového anglického názvu České republiky. Babiš v něm říká, že takové přejmenování byl „stupidní nápad“ a diví se, že název vůbec existuje. Blesk Zprávy proto zjišťovaly, zda premiér název skutečně neznal. A telefonicky odpověděl, že Američané celou věc lehce nafoukli.
14.02.2020 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26372 článků)

Co to znamená, když se objeví příšera ve snu

 
Stvůry, monstra a obludy jsou strašidelná stvoření vytvořená v naší podvědomé mysli. Jsou produktem negativních myšlenek, strachu a nejistoty v životě. Ačkoli ve skutečnosti nic takového nepotkáme, přítomnost těchto příšer v našem snu nás dokáže pěkně vystrašit.
21.06.2021 08:05 |

podobné články

Koudelka (ČSSD): Morava je Morava

 
Mocenští činitelé se v dubnu 2016 v Praze rozhodli prosazovat název Czechia jako neoficiální název státu v zahraničí. Držitelé moci by měli užívat oficiální název státu - Česká republika. Neoficiálně ať si každý označuje stát, jak chce. Do toho se státní moc plést nemusí. Ovšem je u nás nelichotivá tradice měnit stát či alespoň jeho název každých 20 let. A někteří se rozhodli, že zase nadešel čas na změnu.
18.04.2016 13:40 |

podobné články

Večer s Netflixem může být i strašidelný či šokující: Nejlepší horory online

 
Pokud při filmovém zážitku milujete adrenalin, je potřeba pořádný hororový kousek. Rozsáhlý výběr na Netflixu může být někdy matoucí a pátrání po nějakém dobrém hororu se může jevit zdlouhavé. Níže najdete několik doporučení pro hororový večer.
15.04.2022 14:10 |

podobné články

Moravští nacionalisté požadují přejmenování republiky

 
Přejmenování České republiky na Českomoravskou republiku, respektive na Republiku Čechy a Morava požaduje Moravský národní kongres. Informoval o tom server iDnes.cz s tím, že kongres považuje název Česko za matoucí. Podle serveru, který oslovil několik poslanců, ale návrh zřejmě nemá šanci na prosazení.
02.03.2014 20:10 |

podobné články

Lekce přežití se ZombiU umí vystrašit

 
WiiU je zatím, co se týče Kolína, spíše potichu, ale o to hlasitěji sténají zombie z překvapivě skvěle vypadajícího survival hororu ZombiU, který dalším trailerem potvrzuje, že pro hutnou atmosféru můžeme přicházet právě sem. Tříminutové video uvádí větší kontext, kde se v herním světě zombie berou a následně vám dává pár pravidel, jak se chovat, abyste co...
15.08.2012 14:40 |

podobné články

Obří havajská sopka vykouzlila nefalšovaný úsměv. Poprvé po třech letech se pak vylila do moře

 
Neobvyklá podívaná se naskytla návštěvníkům největšího z Havajských ostrovů. Ti mohli vidět šibalský úsměv na sopce Kilauea, který se vytvořil při erupci lávy. Snímek zachytil Mick Kalber z letecké společnosti Paradise Helicopters, jenž nad sopkou přelétal minulý týden při jedné ze svých prohlídek. Sopka Kilauea, čnící do výše 1247 metrů nad mořem, je činná nepřetržitě od roku 1983, což z ní dělá jednu z nejdéle aktivních sopek na světě. A právě přírodou vytvořený úsměv jako by prozradil, co má vulkán v plánu. Láva z něj totiž tento týden poprvé po třech letech dotekla až do moře, kde začala rozšiřovat území ostrova.
02.08.2016 17:10 |

podobné články

Usmívají se primáti i nenarozená miminka. Jak poznáme úsměv pod rouškou a kdo ho má nejfalešnější?

 
Úsměv je pro lidi naprosto přirozeným vyjádřením nálady a rozpoložení. Aniž to tušíme, ovlivňuje naše životy nejen na partnerské či rodinné úrovni, ale také i v pracovní a společenské rovině. Říká se, že bez úsměvu není úspěchu. Pouhopouhá teorie, nebo na ní něco je? Na otázku se pokusil dát odpověď výzkum, který i v Praze prováděli odborníci z olomoucké Univerzity Palackého (UP). Cílem bylo otestovat, jaký vliv má na člověka úsměv. Výsledky vás nejspíše překvapí.
20.09.2021 05:55 |

podobné články

Šok! Roli v hororu Winchester: Sídlo démonů přijala oscarová herečka. A přišla o hlas!

 
Ve filmových hororech se klade důraz hlavně na to, jak diváky pořádně vystrašit. Strašlivá monstra, temná atmosféra, nebezpeční zplozenci pekla. Nový horor Winchester: Sídlo démonů se ale rozhodl zapůsobit na diváky i jinak. Hlavní roli v něm totiž hraje slavná herečka Helen Mirren (72), která za roli anglické královny Alžběty ve filmu Královna získala Oscara.
28.02.2018 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Helen Mirren (158 článků)

Krásné zuby – krásný úsměv

 
Při setkání s neznámým člověkem se někdo dívá do očí, jiný třeba zkoumá úsměv. Proč? Mnohdy totiž zářivý úsměv přitahuje větší pozornost než cokoliv jiného. Pokud nevěříte, stoupněte si před zrcadlo. Co vidíte? Pokud při ...
18.08.2009 08:15 |

podobné články

Blahosklonný i opovržlivý. Na Breivikův úsměv vzpomínají jeho známí z dětství

 
Už když byly Andersi Behringovi Breivikovi čtyři roky, všimli si psychologové jeho zvláštního úsměvu. Na jeho strojený úsměv vzpomínají i někteří spolužáci. Týž úsměv pronikl do morku kostí obětem jeho útoků a dalším lidem, kteří sledují stávající proces s obžalovaným, jenž loni 22. července zabil v oblasti norské metropole Osla 77 osob.
24.04.2012 11:45 |

podobné články

Victoria Beckham: Móda mi zničila úsměv!

 
Showbyznys bere lidem soukromí, móda bere Victorii úsměv. Tak by se dalo popsat vyjádření Victorie Beckham (38) na otázku proč se poslední dobou v médiích vůbec neusmívá. O úsměv na tváři ji prý připravily drsné podmínky ve světě módy.
02.08.2012 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Victoria Beckham (911 článků)