Článek

Peklo na železnici: Trať mezi Blanskem a Brnem na rok zruší! Místo vlaků autobusy

 
Vlakové spojení mezi Brnem a Blanskem bude od 12. prosince na celý rok přerušeno! Velká vlaková výluka si vyžádá zásadní změny v dopravě na celé jižní Moravě a ovlivní i spojení mezi Prahou a Brnem.
25.11.2021 12:55 |

podobné články

Podobné články

Správa železnic: Modernizace koridoru zastaví na rok provoz vlaků mezi Brnem a Blanskem

 
Slavnostním poklepem na kolejnici zahájila Správa železnic realizaci tří významných projektů mezi Brnem a Blanskem. Konkrétně se jedná o modernizaci mezistaničních úseků mezi Brnem-Maloměřicemi a Blanskem (dvě samostatné stavby) a rekonstrukci stanice Adamov, která mimo jiné dostane nová nástupiště. Stavební práce zcela zastaví od poloviny letošního prosince provoz vlaků mezi Brnem a Blanskem. První dva projekty jsou spolufinancované z úvěru od Evropské investiční banky (EIB), akce s názvem Rekonstrukce nástupišť v žst. Adamov je navržena ke spolufinancování Evropskou unií z Nástroje pro propojení Evropy (CEF 2).
27.10.2021 19:25 |

podobné články

Vlaky mezi Prahou a Brnem zpomalí: Výluka potrvá rok

 
Cestování mezi Brnem a Prahou se lidem protáhne minimálně o půl hodiny. Od 12. prosince totiž na celý rok přestanou kvůli opravám trati jezdit vlaky mezi Brnem a Blanskem.
26.11.2021 05:15 |

podobné články

Správa železnic opraví koridorovou trať mezi Adamovem a Blanskem

 
Odstranění propadů traťové rychlosti, zvýšení bezpečnosti provozu, zajištění potřebných parametrů pro nákladní dopravu, umožnění bezbariérového přístupu na nástupiště a zlepšení technického stavu trati. To jsou hlavní cíle projektu modernizace infrastruktury mezi Adamovem a Blanskem.
04.01.2021 19:46 |

podobné články

Srážka vlaku s člověkem omezuje dopravu na mezi Prahou a Brnem

 
Na hlavní železniční trati mezi Prahou a Brnem je od brzkého rána omezený provoz mezi Blanskem a Adamovem. Osobní vlak tam srazil člověka.
28.02.2020 07:05 |

podobné články

Trať mezi Prahou a Brnem stála, cestující nestíhali další spoje

 
V Brně Maloměřicích dnes ráno vykolejil vagon nákladního vlaku a zatarasil frekventovanou trať mězi Brnem a Prahou. Dráhy musely zřídit náhradní autobusovou dopravu.
10.09.2012 10:00 |

podobné články

Pozor, výluka! Místo vlaků pojedou z Brna do Olomouce a Ostravy autobusy

 
Cestující na hlavní rychlíkové trati z Brna do Ostravy a do Olomouce čeká od pondělí čtyřdenní výluka. Týká se všech rychlíků mezi Brnem a Ostravou, Brnem a Olomoucí a také osobních vlaků mezi Vyškovem a Nezamyslicemi.
11.02.2018 09:30 |

podobné články

České dráhy: Výluky na hlavním koridoru změní od 6. dubna jízdní řády vlaků ČD

 
Od úterý 6. dubna 2021 začnou v souvislosti s rozsáhlou výlukovou činností Správy železnic v úseku Brandýs nad Orlicí – Ústí nad Orlicí, modernizací úseku Poříčany – Velim a pardubického železničního uzlu platit výrazné změny v jízdních řádech dálkových i regionálních vlaků Českých drah na páteřních linkách z Prahy na severní i jižní Moravu a na přípojných tratích zejména v Pardubickém kraji. Hlavní změnou bude přesměrování většiny vlaků linky Ex 3 railjet a EuroCity Metropolitan / Hungaria v úseku mezi Prahou a Brnem po trati přes Havlíčkův Brod a také časové posuny u vlaků SuperCity, spojů linek Ex1, Ex2, R18 a R19 na linkách z Prahy na Ostravsko, Valašsko, Slovácko a přes Českou Třebovou do Brna. Hlavní fáze výluk na Orlickoústecku začne 4. května, od tohoto data budou všechny regionální vlaky mezi Chocní a Českou Třebovou nahrazené autobusy. Upravené jízdní řády budou platit až do konce jízdního řádu 2021, výlukové práce ale budou pokračovat i v následujícím období.
28.03.2021 09:45 |

podobné články

Mezi Blanskem a Ráječkem auto srazilo cyklistu: Muž podlehl vážným zraněním

 
Po srážce osobního auta a kola mezi Blanskem a Ráječkem v neděli odpoledne zemřel cyklista. Nehoda se stala krátce před 14:00. Zdravotníci na místě pacienta resuscitovali, ale jeho životní funkce se obnovit nepodařilo. Muž podlehl zraněním, která byla příliš vážná, informovala mluvčí jihomoravské záchranné služby Michaela Bothová.
28.02.2021 19:40 |

podobné články

Správa železnic opraví i koridorový úsek mezi Adamovem a Blanskem

 
Kompletní rekonstrukce železničního svršku v celém mezistaničním úseku a sanace železničního spodku ve vybraných úsecích druhé traťové koleje i celková rekonstrukce adamovské zastávky jsou hlavní cíle plánované modernizace infrastruktury mezi Adamovem a Blanskem.
09.08.2021 21:35 |

podobné články

Železnici mezi Prahou a Brnem čeká dlouhá výluka

 
Provoz na železnici mezi Prahou a Brnem zbrzdí výluka jedné koleje mezi Ústím nad Orlicí a Brandýsem nad Orlicí. Výluka začne 11. srpna a potrvá do 31. srpna. Informoval o tom ředitel organizační jednotky Českých Drah Michal Štěpán.
10.08.2012 17:40 |

podobné články

Už žádné tragické srážky vlaků? Stát do zabezpečení železnic „nasype“ desítky miliard

 
Stát chce v příštích minimálně deseti letech investovat do budování zabezpečovacího systému ETCS na železnici pět miliard korun ročně. Další dvě miliardy korun za rok chce dát na instalaci zabezpečovacího systému do vlaků. Další opatření pro zvýšení bezpečnosti by měly směřovat na zajištění železničních přejezdů, mostů a také úpravy legislativy pro kácení stromů u kolejí. Po dnešním jednání komise pro bezpečnost na železnici to uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Komise vznikla před 14 dny v reakci na sérii nehod na železnici.
29.07.2020 14:55 |

podobné články

Vlak smetl muže, nehoda zbrzdila dopravu mezi Prahou a Brnem

 
Přibližně desítka vlaků dnes nabrala zpoždění na hlavní železniční trase mezi Prahou a Brnem. Mezi Adamovem a Brnem totiž z neznámého důvodu vstoupil do kolejiště muž právě v okamžiku, kdy tam projížděl mezinárodní expres do Budapešti.
13.11.2016 23:25 |

podobné články

Vlaky mezi Prahou a Brnem stojí: Vichr shodil na trať strom! Dopravu zajišťují autobusy

 
Silný vichr připravil ve středu nad ránem na jižní Moravě řadu míst na Blanensku a Znojemsku o dodávky elektrické energie. Tisíce domácností zůstaly bez proudu. Během dopoledne zastavil spadlý strom železniční dopravu mezi Prahou a Brnem nedaleko Tišnova.
24.10.2018 09:50 |

podobné články

Student Agency zavede autobusy mezi Brnem a Zlínem

 
Společnost Student Agency obnoví spojení mezi Brnem a Zlínem, autobusy na lince začnou jezdit od 3. března a cestující budou moci využít šest spojů každým směrem. Část z nich bude jezdit přes Kroměříž, část přes Uherské Hradiště a základní jízdenka bude stát 110 korun. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí společnosti Aleš Ondrůj. Student Agency na lince vstupuje do konkurenčního prostředí, nabídne kratší časy. 
06.02.2013 15:15 |

podobné články

Kolaps Blanska: Vlaky se tam nevejdou na koleje

 
Peklo nastane ve středu pro cestující mezi Blanskem a Brnem. Dělníci tam začnou kvůli opravám rozebírat koleje na Prahu.
31.08.2021 15:15 |

podobné články

Ministerstvo dopravy: Vláda schválila návrh na nákup nových vlaků za podpory evropských fondů

 
Vláda včera schválila návrh ministerstva dopravy na nákup nových vlaků pro českou železnici za podpory evropských fondů. EU by na financování vlaků, které budou muset jezdit na konkrétní trati, mohla přispět až 85 procenty, zbylých 15 procent by měl platit objednavatel dopravy, tedy stát nebo kraj. Z evropských fondů je tak možné získat až 20 miliard korun na obnovu vozového parku na české železnici, což výrazně přispěje ke komfortu cestujících.
10.11.2015 08:40 |

podobné články

Práce na železnici. Kvůli opravám tratě ze Smíchova do Berouna se musí pasažéři kodrcat autobusem

 
Místo klimatizovaného městského vlaku čekají cestující vydýchané autobusy. Od soboty 4. srpna do 16. srpna začíná rekonstrukce úseku mezi Praha-Smíchov a Beroun, Nučice v obou směrech. Kvůli zácpám v Praze nebudou autobusy čekat na nástupištích dlouho.
04.08.2018 18:05 |

podobné články

ŘSD zahájilo letošní poslední velkou opravu D1 mezi Brnem a Vyškovem

 
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo ve čtvrtek 20. srpna další z oprav dálnice D1 mezi Brnem a Vyškovem. Konkrétně se jedná o úsek v km 215,0 – 210,0 vlevo (směr Praha). Jde o další z řady oprav, které započaly v roce 2012, a jejichž cílem je kompletní rekonstrukce dálnice D1 mezi Brnem a Vyškovem do roku 2017.
23.08.2015 07:35 |

podobné články

VELKÉ ZMĚNY V DOPRAVĚ: Které autobusy a tramvaje zruší?

 
Prahu brzy čekají velké změny v hromadné dopravě. Kvůli novým stanicím metra se zruší některé autobusy a tramvaje. Podívejte se, zda se změna týká i vaší trasy...
19.01.2015 10:26 |

podobné články