Článek

Peklo na televizní radě: Na Kavčích horách je policie, vypnutý přenos z jednání Rady. Po výstupu Lipovské

 
Jako každé druhé středeční odpoledne dnes jedná Rada České televize. Tentokrát ovšem i podle znalců dění překonává vše, co Rada doposud pamatuje.
07.04.2021 16:20 |

podobné články

Podobné články

Neuvěřitelná schůze televizní rady: Na Kavčích horách je policie, vypnutý přenos z jednání. Po výstupu Lipovské

 
Jako každé druhé středeční odpoledne dnes jedná Rada České televize. Tentokrát ovšem i podle znalců dění překonává vše, co rada doposud pamatuje.
07.04.2021 16:25 |

podobné články

A teď na Václavák? Volby do ČT, Halík a Senát: Zvrhlo se to. Lidé se smějí, padla i slova o Havlovi

 
„Chybí už jen demonstrace na Václaváku, třeba proti Babišovi, na které někdo z papírku do televize přečte, že jedním z požadavků lidu je, aby v Radě ČT nebyla tady tahle paní Lipovská...,“ reaguje na pokračování aféry ohledně jmenování ekonomky Hany Lipovské do Rady České televize Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Svými slovy mířil především na kritiku Lipovské od České křesťanské akademie (ČKA) v čele s Tomášem Halíkem. Přidala se i advokátka Jana Zwyrtek Hamplová a senátorům, kteří se proti Lipovské postavili, vzkazuje, aby respektovali názory druhých. „Rozjíždí“ se i petice, ve které lidé dávají s otevřeným dopisem senátorů nesouhlas, a dosahuje již podpory v řádech tisíců.
02.02.2020 19:26 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10329 článků) , Tomáš Halík (572 článků) , Václav Havel (5973 článků) , Petr Václav (924 článků) , Petr Rada (269 článků)

Exhibice Hilšera. Nedůstojné! Z výslechu Lipovské: Svědectví z místa

 
Jedna z uchazeček o post v Radě ČT, brněnská ekonomka Hana Lipovská, dnes předstoupila před zákonodárce a popisovala, zda by se byla schopna nezávisle chovat vůči exprezidentovi Václavu Klausovi, a hovořila o tom, na čem by se podle ní dalo v ČT ušetřit. Vůči Lipovské vyjádřilo výhrady 19 senátorů v čele s Markem Hilšerem, a jak se dalo čekat, někteří z nich se do ní opřeli. K jejich vystupování vůči Lipovské se pro ParlamentníListy.cz kriticky vyjádřila dlouholetá mediální analytička Irena Ryšánková, která podobných slyšení v Poslanecké sněmovně viděla stovky.
05.02.2020 19:31 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10329 článků) , Marek Hilšer (181 článků)

Kalousek zvažuje vystoupení z katolické církve. Kvůli Haně Lipovské

 
Jak jsme již informovali, včerejší tajná volba, v níž bylo dovolena poslední tři volná místa v Radě ČT, rozhodila šéfa poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska. U pultíku ve Sněmovně zvolení Xavera Veselého, Hany Lipovské a Pavla Matochy označil za začátek konce veřejnoprávní televize. Ale to nebylo všechno. Kvůli gratulaci Haně Lipovské se Kalousek dostal do křížku s kardinálem Dominikem Dukou. A pohrozil, že vystoupí z církve.
28.05.2020 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1067 článků) , Miroslav Kalousek (7330 článků)

Novinář Etzler o Haně Lipovské: Ta špinavá č*bka

 
Zasedání Rady České televize poprvé ve své historii proběhlo za asistence policie, ta na jednání doprovázela členku rady Hanu Lipovskou, ochranku má přidělenou kvůli výhrůžkám. Mezi novináři i bývalým zpravodajem České televize to vyvolalo značný rozruch, na adresu Lipovské vedou na sociálních sítích dlouhé a značně peprné diskuse. Nešetří ani kritikou na činnost Policie ČR, kterou viní ze zastrašování. Olej do ohně Lipovská na dnešním jednání rady přilila pak ještě tím, že neváhala obvinit ředitele České televize Petra Dvořáka ze střetu zájmů.
07.04.2021 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (733 článků) , Petr Dvořák (728 článků)

Na toto se čekalo. Do kauzy kandidátky Lipovské rázně vtrhl Halík

 
Senátoři a řada dalších osobností se postavili proti kandidátce Česká biskupské konference (ČBK) do Rady České televize ekonomce Haně Lipovské, jež loni zpochybnila smysl existence veřejnoprávních médií. Své stanovisko, aby ČBK nominaci Lipovské stáhla, přidává i Česká křesťanská akademie (ČKA) v čele s Tomášem Halíkem, podle nějž se jedná o „neomluvitelnou chybu“.
01.02.2020 08:01 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (572 článků)

Demokraté? Její volbu vydávají téměř za příchod Antikrista! Je zde text, který se s kritiky Lipovské vůbec nemaže

 
Na hlavu ekonomky Hany Lipovské se po jejím zvolení do Rady ČT sneslo velké množství kritických slov. Její kritici mají obavu, že představuje ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Jenže to může být i obráceně. Publicista Oldřich Tichý má za to, že skutečné nebezpečí mohou pro Česku televizi představovat kritici Lipovské.
04.06.2020 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Tichý (35 článků)

Poprask na Radě ČT: Lipovská v doprovodu policie útočila na Dvořáka kvůli údajnému střetu zájmů

 
Středeční zasedání Rady ČT v budově České televize vyeskalovalo v průběhu schůze v nečekané drama. Jeho hlavním podnětem byla úvodní řeč radní Hany Lipovské. Ekonomka v závěru monologu obvinila generálního ředitele média veřejné služby Petra Dvořáka ze střetu zájmů, kterého se měl dopustit vlastnictvím podílu ve společnosti Gopas. Pražská počítačová škola, v jejímž statutárním orgánu Dvořák působil, měla České televizi dodávat poradenské služby. Následovalo přerušení jednání. S Lipovskou předtím do budovy na Kavčích horách vstoupili i údajní policisté v civilu. Ty poté přišli zkontrolovat uniformovaní příslušníci.
07.04.2021 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (733 článků) , Petr Dvořák (728 článků)

„Umlčený“ Hilšer se ozval: Měl jsem možnost položit dotaz Lipovské, ale pak...

 
Zákonodárci dnes vyslýchali kandidátku na radní České televize, brněnskou ekonomku Hanu Lipovskou, jak by byla schopna se nezávisle chovat vůči exprezidentovi Václavu Klausovi či jak by se podle ní dalo v ČT uspořit. Vůči Lipovské už dříve vyjádřilo velké výhrady 19 senátorů v čele s Markem Hilšerem, který je silně rozladěn z toho, že mu nebylo nakonec umožněno položit Lipovské jedinou otázku. „Poslancům ANO se nelíbilo, na co se ptám,“ píše senátor k průběhu veřejného zasedání volebního výboru Poslanecké sněmovny.
05.02.2020 20:46 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10329 článků) , Marek Hilšer (181 článků)

Tihle mají přijít do ČT? Ne! Komplikace Lipovské: Soud a nařčení

 
V Radě České televize je stále živo. Stálá komise České biskupské konference se bude zabývat tím, jak v Radě ČT vystupuje Hana Lipovská, kterou do tohoto orgánu nominovala právě ČBK. Biskupové jako Václav Malý nebo Tomáš Holub nejsou s prací Lipovské spokojeni. Mezitím může nastat složitá situace i v Radě ČT, která v tuto chvíli nemá předsedu a Dozorčí komisi ČT. V tomto důležitém orgánu veřejnoprávní televize může kartami zamíchat soud.
24.11.2020 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Malý (85 článků)

Milion chvilek ve večerníčkovských čepicích vystoupil na Kavčích horách na podporu ČT

 
Členové iniciativy Milion chvilek pro demokracii v pondělí před budovou České televize v Praze na Kavčích horách uspořádali happening na podporu její nezávislosti. Situace v Radě ČT, která nedávno sesadila svou dozorčí komisi, podle nich ohrožuje důvěryhodnost televize. Podobné happeningy iniciativa svolala i v dalších městech.
07.12.2020 19:45 |

podobné články

Ty nejhorší sny Lipovské. Modlete se. K ČT s ženou, která si tam zažila své

 
ROZHOVOR Takže jednoduše a prostě! „Ta komise stála za starou bačkoru, nepracovala pro Radu ČT a v podstatě pouze dělala stafáž pro neprůhledné kšefty pana generálního ředitele Dvořáka.“ Zkušená publicistka a členka Rady ČT z dob televizní krize Jana Dědečková si nebere servítky při hodnocení aktuálního dění kolem České televize. Své přidala i k petici směrované premiérovi: „Tito notoričtí petenti jsou přesvědčení o své výjimečnosti, ale na občany jejich jména dnes působí spíše jako červený hadr na býka.“ A má i jedno doporučení těm, kdo do Rady ČT navrhli Hanu Lipovskou. „Každý z biskupů by měl Haně Lipovské věnovat denně část svých modliteb, protože se ocitla v něčem, co netušila ani ve svých nejhorších snech. Vím, o čem mluvím.“
25.11.2020 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Dvořák (108 článků) , Honza Dvořák (108 článků)

Lipovská, Kalousek a církev: Otevřelo se peklo. A promluvil Tomáš Halík. Bobovize, ruská propaganda. A varování pro opozici, ať se smeká

 
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek prohlásil, že uvažuje o svém odchodu z katolické církve. Má totiž pocit, že prosazení ekonomky Hany Lipovské do Rady ČT, kterou nominovala Česká biskupská konference, není v pořádku. Brněnský právník Tomáš Tyl si začal z Kalouska tropit šprťouchlata. Poslanec však v řadách církve našel i zastánce. Profesor Tomáš Halík se postavil na Kalouskovu stranu a pustil se do Hany Lipovské. Jenže po chvíli začal tepat i Kalouska a jeho kolegy v opozici. Podívejte se sami.
29.05.2020 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (572 článků) , Miroslav Kalousek (7330 článků)

ČT kvůli aktivistům zpřísnila bezpečnostní opatření při zasedáních televizní rady

 
Volný přístup novinářů a dalších hostů do Cafe Restaurantu na Kavčích horách, kde probíhají schůze televizní rady, je minulostí. Česká televize zpřísnila bezpečnostní opatření pro vstup do restaurace. Ta je nyní v čase zasedání Rady ČT zamykána. Opatření platí od minulé schůze rady.
08.08.2012 17:05 |

podobné články

Zírala jsem, když jsem to tam všechno viděla... Na světlo vychází výbušná kniha o ČT. Autorky rozpálí zastánce televize do běla

 
Zneužívání majetku ČT, ale i rány pěstí a rozbité zuby. To všechno patřilo k tzv. televizní krizi, kdy se část zaměstnanců veřejnoprávní TV vzbouřila, uzavřela se na Kavčích horách a vysílala si, co chtěla. Detailní vzpomínky lze najít v nové knize Jany Bobošíkové a Hany Lipovské. ParlamentníListy.cz přináší krátkou ukázku.
19.10.2020 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (687 článků)

Jako by to se Zemanem nestačilo. Šarapatka opět něco vypustil a lidé píší hnusy

 
Člen Rady České televize Zdeněk Šarapatka se opět pustil do své kolegyně v Radě ČT, ekonomky Hany Lipovské, a do prezidentky Institutu svobody a demokracie Jany Bobošíkové. Tentokrát jednu z žen označil za „psa“. Místo kritiky si za své gesto od svých příznivců naopak vysloužil uznání. „Vidím pouze svině,“ sneslo se poté na fotografii Lipovské s Bobošíkovou v diskusi. Došlo i na poděkování za Šarapatkovu práci.
26.03.2021 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (687 článků)

Praha 4 schválila omezení výstavby domů na Kavčích Horách

 
Zastupitelstvo Prahy 4 ve čtvrtek schválilo po zhruba dvouhodinové diskusi omezení pro výstavbu, kterou na Kavčích horách plánuje soukromý investor, společnost Prominecon Group. Nové domy by měly mít maximálně desetimetrovou výšku, respektive dvě nadzemní podlaží. Zastavit by se mělo také maximálně 30 procent pozemku. Opoziční zastupitelé navrhovali ještě větší zpřísnění, zastupitelstvo ale o tomto návrhu nehlasovalo.
22.09.2011 18:05 |

podobné články

Na vrátnici milice a zatajený projev Havla! Toto se před 25 lety dělo na Kavčích horách

 
25 LET OD LISTOPADU '89 ParlamentníListy.cz mluvily s aktérem úplně prvního „přímého přenosu" z Václavského náměstí v listopadu 1989 Milanem Vackem, jenž navíc prozradil, co se v tehdejší rozbouřené budově na Kavčích horách odehrávalo. A jak došlo k tomu, že byly nakonec ledy prolomeny a z Václavského náměstí, a později i z Letné, mohly být odvysílány přímé přenosy, na nichž se objevil veřejně tehdejší disident Václav Havel.
06.10.2014 21:01 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5973 článků)

Na Kavčích horách se demonstruje proti ČT. Dorazilo asi 100 lidí

 
Asi sto lidí dnes na Kavčích horách demonstrovalo proti zpravodajství České televize. Protest svolala Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS), účastnili se jí i příznivci hnutí pořádajících protesty proti uprchlíkům.
05.03.2016 17:35 |

podobné články