Článek

Peklo. Babiš ostře na EU a Von der Leyenovou

 
„Emisní povolenky, posílám znovu dopis předsedkyni Evropské komise. Je to peklo. Evropská komise je totálně impotentní tohle řešit,“ i to mimo jiné zmínil premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) ve svém pravidelném nedělním pořadu Čau lidi. Kromě toho také hovořil o covidu-19 či o vládě Petra Fialy (ODS).
12.12.2021 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24455 článků) , Petr Fiala (3698 článků)
Podobné články

„Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

 
Premiér Andrej Babiš poskytl ParlamentnímListům.cz exkluzivně komentář týkající se výstupů některých českých médií krátce před společnou tiskovou konferencí s šéfkou Evropské komise Ursulou von der Leyenovou. Ta na začátku minulého týdne přijela do Prahy, aby uvedla český Národní plán obnovy a také potvrdila, že Česko dostane 180 miliard korun z EU fondu. „Chcete vědět, jak někteří novináři záměrně lžou a jak kvůli tomu klidně poškodí i celé Česko?“ pokládá si řečnickou otázku Babiš úvodem komentáře, jehož plné znění ParlamentníListy.cz zveřejňují.
26.07.2021 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24455 článků)

Úřad vlády: Premiér Babiš přivítá v Praze předsedkyni Evropské komise von der Leyenovou

 
Předseda vlády české republiky Andrej Babiš přivítá v pondělí 19. července 2021 předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou, která navštíví Českou republiku v souvislosti se schvalováním národních plánů obnovy členských států Evropské unie.
16.07.2021 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24455 článků)

Johnson jednal o vztazích po brexitu, nic ale nedomluvil. Diskuzi blokují rybolov i cla

 
Večerní jednání mezi britským premiérem Borisem Johnsonem a předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou o budoucích obchodních vztazích průlom nepřineslo, mezi oběma stranami zůstávají velké rozdíly. Dnes o tom po schůzce obou politiků informují agentury. Johnson se s von der Leyenovou dohodl, že vyjednávací týmy budou dál pokračovat v práci, ale do neděle by mělo padnout jasné rozhodnutí o dalším osudu rozhovorů.
10.12.2020 00:15 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (391 článků)

Trable v Bruselu: Babiše přijala Von der Leyenová. A odjela kvůli kontaktu s nakaženým

 
Do Bruselu byl svolán další summit EU. Český premiér Andrej Babiš se v Belgii sešel s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou a předal jí tzv. plán obnovy, na jehož základě může Česko získat až 182 miliard korun z unijního fondu krizové pomoci ekonomikám stiženým koronavirovými omezeními. Šéfka eurokomise však následně summit opustila. A to kvůli kontaktu s nakaženým.
15.10.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24455 článků)

Je to lidské právo! rozčílil se Šafr na Babiše. Zastal se Ursuly von der Leyen a svěřil se, že má strach o demokracii

 
Česká republika, Slovensko, ale i další země EU zavírají hranice a snaží se zabránit tomu, aby se koronavirus šířil. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová má za to, že zavírání hranic není správnou cestou. Všechny nabádala k solidárnímu postupu. A s Leyenovou souhlasí šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr.
13.03.2020 20:01 |

podobné články

Markéta Šichtařová odhaluje fatální dopady plánu von der Leyenové. Co pak udělá Čína s Evropou? Je to jasné

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Pokud by se zcela hypoteticky podařilo splnit technicky nemožný plán vyhlášený předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou, snížit emise CO2 k roku 2030 nejméně na 55 procent, znamenalo by to likvidaci evropského průmyslu a evropské prosperity. Markéta Šichtařová je navíc přesvědčena, že už jen nepodařený pokus o dosažení tohoto cíle evropskou ekonomiku oslabí. Davovou obsesi, kterou pozorujeme v souvislosti s covidem, srovnává s hrůzou z uhlíku a s tím, že se kvůli němu upečeme.
20.09.2020 17:40 |

podobné články

Zaplaťte Maďarsku! Orbán si vyšlápl na von der Leyenovou. Nevídané

 
Maďarský premiér Viktor Orbán napsal dopis Ursule von der Leyenové. Dopis, ve kterém připomíná zásluhy Maďarska a dalších hraničních států EU o zachycení migrační krize v roce 2015. Vzhledem k tomu, že dění v Afghánistánu, hybridní hrozby od Alexandra Lukašenka i další světové události vyvolávají důvodné obavy z další vlny běženců, bylo by vhodné se k těmto úspěšným nástrojům vrátit.
03.11.2021 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (260 článků)

Obří dohoda na nákup u Pfizeru: Ombudsmanka kritizuje tajné jednání šéfky eurokomise

 
Úřad evropského veřejného ochránce práv dnes obvinil Evropskou komisi (EK) z pochybení kvůli tomu, že orgán nezveřejnil textové zprávy mezi šéfkou EK Ursulou von der Leyenovou a šéfem farmaceutické společnosti Pfizer Albertem Bourlou, které si vyměnili při vyjednávání obří dohody o nákupu vakcín proti covidu-19. O komunikaci informovala loni v dubnu von der Leyenová, EK však po žádosti novinářů uvedla, že o zprávách nezbyl žádný záznam. EK odmítla věc komentovat, úřad však podle mluvčího odpoví ombudsmance Emily O’Reillyové v řádném termínu.
28.01.2022 12:30 |

podobné články

Fiala ocenil francouzské předsednictví, von der Leyenová spoléhá na to české

 
Premiér Petr Fiala (ODS) ocenil předcházející francouzské předsednictví v Radě EU. Podařilo se mu podle něj udržet jednotu členských států v podpoře Ukrajiny a sankcích. Řekl to na dnešní tiskové konferenci po jednání s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou. Fiala ocenil, jakou roli komise sehrála v přípravě protiruských sankcí.
01.07.2022 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3698 článků)

Stropnický jednal s ministryní Leyenovou: Všechny zadržené z mise OBSE osvobodíme

 
Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) jednal s německou ministryní obrany Ursulou von der Leyenovou o zadržených členech mise OBSE na Ukrajině, oznámil mluvčí ministerstva Jan Pejšek. Mezi zadrženými je i příslušník české armády.
28.04.2014 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1887 článků)

Spočítejte jim uhlík, když chtějí omezovat. Přišel nápad a Lutonský z ČT už se čertí

 
Podcaster Tomáš Jirsa kritizuje předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou, která tvrdě prosazuje zelenou politiku, ale i na krátké vzdálenosti létá soukromým tryskáčem. Za Leyenovou se ale staví zástupce šéfredaktora zpravodajství České televize František Lutonský. „Mnoho prezidentů a premiérů prosazuje Green Deal. Myslíte, že těmi letadly létají sólo, nebo že s sebou přepravují týmy lidí?“ ptá se Lutonský.
05.11.2021 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (94 článků)

„Drahý Petře!“ „Ursulo!“ objímal se Fiala s Leyenovou. Jenže pak… „Vojín Jurečka“ strhl toto

 
Česká republika dnes od Francie přebírá předsednictví Radě EU, během něhož se chce zaměřit zejména na oblast energetiky a na obnovu Ukrajiny. Vládní politici dnes k příležitosti slavnostního zahájení sezvali špičky EU netradičně na zámek v Litomyšli, kde došlo na velmi srdečné přivítání českého předsedy vlády Petra Fialy (ODS) s šéfkou Evropské komise (EK) Ursulou von der Leyenovou. Po něm přišli na řadu i jednotliví ministři včetně Mariana Jurečky, který předsedkyni EK evidentně zaskočil. „Soudružko vedoucí, vojín Jurečka!“ šíří se posměch po setkání.
01.07.2022 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3698 článků)

Dita Von Teese předvedla první šaty z 3D tiskárny

 
Americká burleskní umělkyně Dita Von Teese jako první oblékla šaty z látky potištěné nejmodernější 3D tiskárnou a posetou krystaly. Předvedla je v New Yorku. Další články k tématu: Katy Perry přišla ve světélkujících šatech, v New Yorku rázem zářila Návrhářka šokovala Londýn šaty z jačích struků a vemínek Modelka v šatech z jídla: oblékla se do řas a ozdobila se chobotnicí OBRAZEM: Dita von Teese stvořila prádlo pro ženy všech tvarů Striptýzová hvězda Dita von Teese se svlékla pro Playboy Dita von Teese je cudná i v korzetu VIDEO: Šeď ulice proměnila v zoo, na stromy maluje zvířata
09.03.2013 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Dita Von Teese (24 článků) , Katy Perry (685 článků)

Babiš chce, aby se z ampule vakcíny využilo šest dávek místo pěti

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes požádal předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou, aby Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) co nejdříve schválila možnost očkovat z jedné ampule vakcíny proti koronaviru od firem Pfizer a BioNTech šest dávek namísto nynějších pěti. Babiš to večer uvedl na twitteru.
29.12.2020 07:11 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24455 článků)

Lžou, neskutečný podraz! Babiš hřímal na média, Xaver úplně oněměl

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) v rozhovoru pro XTV komentoval svoji červencovou schůzku s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou a nešetřil ostrými výrazy. „Pátá kolona z Bruselu,“ rozpálil se vůči novinářům. A pak uhodil i do Českého rozhlasu, což již nevydržel ani Luboš Xaver Veselý. „To bych si vyprosil,“ neustál Babišovu kritiku veřejnoprávních médií moderátor a člen Rady ČT, načež z premiéra oněměl. Neuklidnilo jej ani vyprávění premiéra o jeho začátcích v podnikání a o jeho vztahu k Ústeckému kraji, kde se chystá v letošních volbách kandidovat. „Ježiši,“ zhrozil se a varoval, že „se začíná bát“. Babiš však pokračoval. „Bude to v prosinci 2016! Jinak jsi mrtvej!“ vzpomínal, jak úkoloval jednoho ze svých spolupracovníků.
06.08.2021 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24455 článků) , Luboš Veselý (632 článků)

Premiér Babiš: Jsem rád, že nová Komise naslouchá všem členským státům

 
Premiér Babiš v Bruselu jednal o evropském rozpočtu s Charlesem Michelem a Ursulou von der Leyenovou.
07.02.2020 09:26 |

podobné články

Babiš odmítá migrační balíček EU. „Česko je solidární dost,“ vzkázal cestou do Bruselu

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) nesouhlasí s migračním balíčkem, který ve středu představila Evropská komise. Podle něj se unie málo soustředí na boj proti pašerákům lidí, který považuje za hlavní problém v otázce nelegální migrace do Evropy. O záležitosti bude ve čtvrtek v Bruselu společně s premiéry Polska a Maďarska Mateuszem Morawieckým a Viktorem Orbánem jednat s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou.
24.09.2020 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24455 článků)

Vakcína proti koronaviru končí v koši? Babiš radí šéfce EU očkovat z ampule šestého člověka

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) požádal předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou, aby Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) co nejdříve schválila možnost očkovat z jedné ampule vakcíny proti koronaviru od firem Pfizer a BioNTech šest dávek namísto nynějších pěti. Proočkovalo by se tím víc lidí, například v Česku by se celkový počet objednaných zhruba osmi milionů dávek zvýšil o 1,6 milionu, uvedl premiér.
28.12.2020 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24455 článků)

Babiš žádá šéfku EK o posílení dodávek vakcín na červen. Zmínil i pokles zájmu o očkování

 
Český premiér Andrej Babiš (ANO) chce požádat předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou, aby zkusila získat na červen dodatečné množství vakcín proti covidu-19. Řekl to novinářům po jednání na summitu Evropské unie v Portugalsku, které bylo dosud věnováno zejména sociálním tématům.
07.05.2021 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24455 článků)