Článek

„Pekelná okupace.“ Média dále reportují o zločinech Ruska na Ukrajině

 
Ukrajinský Charkov se opět může cítit opravdu svobodný, hlásí americká zpravodajská stanice CNN. Ale jedním dechem dodává, že jizvy po ruském řádění jsou ve městě stále velmi patrné. Jedná se podle všeho o stopy „pekelné okupace“. A nejen tam.
20.09.2022 17:25 |

podobné články

Podobné články

„Pekelná okupace.“ Média dále reportují o zločinech Ruska na Ukrajině

 
Ukrajinský Charkov se opět může cítit opravdu svobodný, hlásí americká zpravodajská stanice CNN. Ale jedním dechem dodává, že jizvy po ruském řádění jsou ve městě stále velmi patrné. Jedná se podle všeho o stopy „pekelné okupace“. A nejen tam.
20.09.2022 13:45 |

podobné články

Jiří Vyvadil: Socialismus s lidskou tváří okupace jen pozastavila, ale listopad 1989 ji definitivně zadusil

 
Žádná okupace není dobrá. Jen některá může být horší a jiná mírnější. Proti okupaci ze strany vojsk Varšavské smlouvy ze srpna 1968 byl vášnivě snad každý Čechoslovák (kromě ojedinělých zrádců, dnes bychom řekli vlastizrádců). Ovšem v každém případě byla tato okupace tisíckrát méně agresivní a měla tisíckrát méně negativních důsledků než předchozí německá okupace v letech 1938 – 1939.
20.08.2018 14:55 |

podobné články

83 let od německé okupace: Pražané si připomněli oběti nacismu, zazněla i podpora Ukrajině

 
Lidé si v úterý na Hradčanském náměstí v Praze připomněli oběti německé okupace Čech, Moravy a Slezska. Od jejího počátku uplynulo 83 let. U sochy prvního československého prezidenta Tomáše Gariggue Masaryka památku obětí uctili politici, zástupci armády, slovenské i německé ambasády, Československé obce legionářské a váleční veteráni. Po položení věnců řečníci vyzdvihli odvahu lidí, kteří bojovali proti nacismu, zmínili i podobnost německé okupace se současnou ruskou invazí na Ukrajinu.
15.03.2022 13:25 |

podobné články

Pláč a nářek z Aleppa: Vzbouřenecká média reportují zvěrstva. Padají bomby, šíří se strach z Asada, píší obklíčení lidé na internetu

 
Syrští povstalci postupně ztrácejí kontrolu nad Aleppem a stěžují si, že jednotky prezidenta Bašára Asada páchají válečná zvěrstva. Server The Daily Beast dokonce píše o upalování lidí zaživa a popravách bez soudu. Mnozí obyvatelé města se připravují na smrt či zatčení.
13.12.2016 11:05 |

podobné články

Vše jinak. Nevěřte. Kábul: Hoří, ale ne z bojů. Jiné info z místa

 
Český novinář si všiml zvláštní věci. Existuje zde prý diametrální rozdíl v tom, jak o situaci v Afghánistánu reportují naše a například francouzská média. Podle Francouzů jsou tálibové umírněnější než bychom čekali. Černý kouř nad Kábulem podle deníku Le Monde neznamená, že by se bojovalo, ale pálili se prý citlivé dokumenty na západních ambasádách.
16.08.2021 13:15 |

podobné články

Nad Čapím hnízdem se opět stahují černé mraky: Babiš po letech obžalován. Co na to veřejnost?

 
Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) byl včera spolu s jeho někdejší poradkyní Janou Nagyovou obžalován státním zástupcem Jaroslavem Šarochem ohledně několikaleté kauzy Čapí hnízdo. Obžaloba byla vydána poté, co dolní komora českého parlamentu na začátku března souhlasila se zrušením Babišovy imunity v souvislosti s jeho údajným podílem na dvoumilionovém podvodu. Podle Babišova vyjádření na sociálních sítích jde o „vykonstruovaný politický proces“, politici krok státního zastupitelství schvalují. O obžalobě reportují i zahraniční média.
22.03.2022 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24818 článků) , Jana Nagyová (1671 článků) , Jana Nagyová (1664 článků)

Soud sbírá důkazy o zločinech v Libyi. Mrtvých je až šest tisíc

 
Mezinárodní trestní soud (ICC), který Rada bezpečnosti OSN pověřila vyšetřováním násilností proti odpůrcům režimu v Libyi, má dostatek podkladů pro to, aby mohl bezprostředně zahájit shromažďování důkazů o zločinech proti lidskosti.
02.03.2011 18:45 |

podobné články

Musíme konečně otevřít debatu o zločinech komunismu. Karel Schwarzenberg se rozhovořil nad dílem z Pospíšilova muzea

 
Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se v souvislosti s dílem umělecké skupiny Pode Bal „Rekonstrukce jako tragédie a fraška“, jež bylo přesunuto na nádvoří Muzea Kampa, nechal slyšet, že musíme otevřít debatu o zločinech komunismu. Dílo umělecké skupiny totiž právě na zločiny komunismu upozorňuje. Píše o tom server Zprávyextra.cz.
18.07.2015 10:31 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4053 článků)

Režisér Jiří Adamec: V televizi se objeví „seriózní“ novinář, a vy už přesně víte, co řekne. Je to k smíchu, jak nám tlačí „pravdu“. Místo abychom se rozumně dohodli s Ruskem, lísáme se k USA

 
ROZHOVOR „Když se po roce 1989 rozdávaly majetky v miliardových hodnotách, tak jsem chyběl. Nepláču. Pracuji a vím, že jinak to být nemohlo. Ani zbytečně nemluvím o ‚zločinech komunismu‘, to bych totiž musel zároveň mluvit o historických a již neviditelných zločinech ‚církve svaté‘,“ poznamenává v rozhovoru PL k výročí 17. listopadu 1989 režisér Jiří Adamec. A zamýšlí se i nad tím, co ohrožuje momentálně Evropu a potažmo i celý svět.
12.11.2015 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Adamec (271 článků) , Jiří Adamec (151 článků)

Novinář napsal knihu o údajných zločinech migrantů: Facebook autora zablokoval

 
Německý novinář Udo Ulfkotte (56) napsal knihu o zločinech migrantů, které prý evropské úřady zamlčují. Knihu se rozhodl propagovat na internetu, ale narazil – Facebook novináři zablokoval účet. Sociální síť před pár měsíci oznámila, že bude potírat „nenávistné projevy“, autor knihy však mluví o cenzuře.
11.07.2016 14:00 |

podobné články

Policie zatkla přítelkyni Epsteina: Měla být jeho komplicem při sexuálních zločinech

 
Ve státě New Hampshire na severovýchodě USA ve čtvrtek zatkli Britku Ghislaine Maxwellovou, která roky žila s již zesnulým americkým finančníkem Jefrreym Epsteinem a je obviňována z podílu na jeho údajných sexuálních zločinech. Oznámil to americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI). Podle zdrojů agentury Reuters 58letou ženu zadrželi přímo agenti FBI. Maxwellová, která dosud nečelila formálním obviněním z trestné činnosti, údajně ještě dnes stane před federálním soudcem.
02.07.2020 17:35 |

podobné články

Ivan David: Turecko páchá válečné zločiny zcela v souladu s neveřejnou politikou USA a EU

 
Článek v listu Jerusalem Post věnuje pozornost zprávě OSN o válečných zločinech a zločinech proti lidskosti, kterých se dopouští Turecko a jemu podřízené džihádistické milice na okupovaných územích v Sýrii.
23.09.2020 20:00 |

podobné články

Osobnosti: David Post (4 články) , Ivan Ivan (2508 článků) , David David (1358 článků) , David David (1019 článků)

„Kdyby ty hovada...!“ Přemysl Sobotka během křtu nové publikace o srpnu 68 prozradil, jak jsme kvůli řádění Sovětů mohli přijít o Václava Havla

 
REPORTÁŽ Dva historikové Vojenského historického ústavu, Ivo Pelčoch a Prokop Tomek, napsali novou publikaci na téma okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968. Kniha nese název „Okupace 1968 a její oběti“. Podtitul publikace, která zpřesňuje počet obětí a přibližuje jejich životní osudy, zní „Nové pohledy na invazi armád Varšavské smlouvy do Československa roku 1968, počátek okupace a její oběti“. Kmotrem knihy, jejíž křest proběhl v prostorách Armádního muzea na pražském Žižkově, byl bývalý předseda Senátu Parlamentu ČR za ODS a nynější náměstek hejtmana Libereckého kraje Přemysl Sobotka. Sobotka se během představení knihy svěřil se svými osobními zážitky a připomněl, jak jsme kvůli srpnové invazi mohli přijít o svého prvního polistopadového prezidenta.
17.08.2017 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6303 článků) , Přemysl Sobotka (481 článků)

Štěpánek: Není okupace jako okupace

 
Připomínání vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa je samozřejmě pozitivní věc, zvláště pak v roce 50. výročí téhle okupace.
19.08.2018 21:25 |

podobné články

Český lev bude soubojem 3 filmů: Nejvíce nominací má Zátopek, Okupace a Muž se zaječíma ušima

 
Jedno je jasné, Český lev bude soubojem tří filmů. Shodně po třinácti nominacích totiž mají filmy Okupace a Zátopek, jedenáct pak má komedie Muž se zaječíma ušima. Přesto je u diváků největším favoritem snímek o legendárním běžci, který si v padesátých letech podmanil sportovní svět. Naopak kritici často vyzdvihují spíše celovečerní debut Michala Nohejla Okupace.
05.03.2022 20:10 |

podobné články

Výročí okupace z roku 1968 připomenou setkání, projevy i koncert

 
Setkání lidí, projevy představitelů státu i piknik nebo koncert dnes připomenou 54. výročí začátku okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy v čele se sovětskou armádou. Invaze začala v noci z 20. na 21. srpna 1968 a již první den okupace zemřely při střetech s vojáky nebo při okupanty zaviněných dopravních nehodách desítky obyvatel Československa.
21.08.2022 06:20 |

podobné články

Módní TÝTÝTÝ od Františky: Pekelná Morávková a strejc Chodúr

 
Dana Morávková byla dosti pekelná, Michal David svou hvězdnost při příchodu jistil doplňkem v podobě limuzíny Roolls Royce a Simona Krainová zvolila róbu, která stále nechává národ na pochybách, zda je opět šťastně těhotná. Moderátorka Partyšová odhalila nohy a zase nechala doma manžela. Ivana Gottová šťastnou ruku při volbě toalety neměla…
15.04.2012 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1626 článků) , Dana Morávková (695 článků) , Simona Krainová (2233 článků)

Kde je na Zemi pekelná brána? Podle Browna ve městě Manila! V poušti, oponují jiní

 
Filipínské hlavní město Manila se bouří. Spisovatel Dan Brown ji ve své nové knize Inferno označil za bránu do pekel. Místní úřady se proti tomu rozhodly hlasitě protestovat. A lidé na internetu spekulují - kde vlastně ta pekelná brána leží? V minulosti se zmiňoval třeba Turkmenistán. Nebo snad jde o český tunel Blanka?
24.05.2013 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Dan Brown (98 článků) , Dan Brown (30 článků)

Vychovaly jste morální monstra, padnou na Ukrajině, vzkazuje novinářka Natalja ruským matkám

 
Ukrajinci se snaží oslovit Rusy a říct jim pravdu o zločinech, které páchají jejich vojáci na Ukrajině. Jak víte, některé sociální sítě a další komunikační prostředky jsou v Rusku zablokovány. Orgány činné v trestním řízení Ruské federace se snaží své činy páchané na Ukrajině schovat. Ale obyčejní Ukrajinci dělají, co je v jejich silách, aby řekli Rusům pravdu. Pravdu o tom, jak ruští vojáci ničí ukrajinská města a zabíjí civilisty. Střílí po ženách a dětech z bezprostřední blízkosti.
05.03.2022 15:15 |

podobné články