Článek

Pejsek v Moravské Nové Vsi bojoval o život s tornádem: Vyděšený běžel nejhoršímu naproti!

 
Létající trosky, silný vítr a štiplavý déšť. A mezi tím vším se proplétá vyděšený pes, který se snaží ničivému tornádu v Moravské Nové Vsi utéct. Video zachycuje momenty, kdy doslova bojuje o život.
19.07.2021 12:50 |

podobné články

Podobné články

Nehoda v Moravské Nové Vsi zasažené tornádem: Vážně se zranil muž po pádu ze střechy

 
V Moravské Nové Vsi, která byla silně zasažena tornádem, spadl v noci na pátek ze střechy mladý muž. Záchranáři ho převezli do nemocnice. Měli podezření na vážné zranění.
09.07.2021 14:30 |

podobné články

Desítky domů na jižní Moravě nedostanou dotaci: Nestihli si před tornádem zkolaudovat dům

 
Lidé na jižní Moravě, kteří neměli zkolaudované své novostavby, nemohou po poškození tornádem počítat s pomocí státu. Možnost dvoumilionové dotace a třímilionového úvěru na jednoprocentní úrok z dotačního programu Živel se na ně nevztahuje. Píše to Mladá fronta DNES s odvoláním na mluvčí Státního fondu podpory investic (SFPI) Karolínu Smetanovou. Nezkolaudovaných domů zničených tornádem je na jižní Moravě dvacet, z toho deset v Moravské Nové Vsi. Podle ministryně Kláry Dostálové (za ANO) se mají majitelé obrátit na neziskové organizace či banky.
16.07.2021 06:25 |

podobné články

Ani ne deset minut a máte po životě, líčí spoušť seniorka z Moravské Nové Vsi

 
Bohumila Kučerová pochází z Moravské Nové Vsi nedaleko Hodonína, kterou se ve čtvrtek večer prohnalo ničivé tornádo. Hned druhý den se vydala do ulic rozdávat pomáhajícím policistům napečené buchty, sama přitom přišla jen pár hodin předtím o rodinný dům.
25.06.2021 12:15 |

podobné články

Chlapům se derou slzy do očí. Vůbec nevíme, kde začít, říká otec tří dětí z Moravské Nové Vsi

 
Slzy se derou chlapům do očí. I takové momenty se daly vypozorovat v Moravské Nové Vsi, kterou ničivý živel zasáhl ve čtvrtek krátce před půl osmou večer. V ulicích Sadová, Pod kostelem či Lipová nebyl jediný dům, který by tornádo nepoznamenalo. Ušetřena nezůstala ani smuteční síň vedle hřbitova, jehož desítky poničených náhrobků rovněž vypovídají o síle tornáda.
25.06.2021 15:15 |

podobné články

Tornádo na Moravě nepřežil známý vinař Jan! Další přestáli řádění víru se zraněními

 
Jako by nestačila materiální spoušť, zničené domy, majetek, rozmetaná úroda, vinice vyrvané z kořenů. Jednou z pěti obětí šíleného tornáda na jihu Moravy je také známý vinař Jan z Moravské Nové Vsi. Živel se prohnal místními vinicemi kolem Hrušek, Moravské Nové Vsi, Lužic a Mikulčic. Své vinohrady zde měli profesionálové, ale i drobní vinaři. Další pracovníci zdejších vinic utrpěli zranění.
26.06.2021 10:55 |

podobné články

Desítky býků zavalily trosky, farma v Moravské Nové Vsi přestala existovat

 
To je konec. Tato tři slova několikrát při popisu situace použil ředitel farmy Agromoravia stojící na okraji Moravské Nové Vsi Vladimír Mazuch. Přes sedm desítek býků zůstalo pod troskami jedné z hal, tornádo zničilo všechny budovy a na odpis jsou i všechny stroje. V areálu nezůstal kámen na kameni.
26.06.2021 17:00 |

podobné články

U poničeného kostela v Moravské Nové Vsi proběhla bohoslužba

 
Navzdory ničivému tornádu a ohromným škodám, které řádění živlu způsobilo, proběhla v neděli u kostela v Moravské Nové Vsi mše. Podle faráře Mariána Kaliny je pro lidi současná situace zkouškou, a pokud v ní obstojí, udělají z poničené obce království boží na zemi.
27.06.2021 10:55 |

podobné články

Miloslava z Moravské Nové Vsi: Narodila jsem se už potřetí...

 
Kolik životů má člověk? O kočce se říká, že devět. „Já jsem se ve čtvrtek večer narodila už potřetí,“ popisuje Miloslava Štětinová (47) z Moravské Nové Vsi. Před dvanácti lety unikla ze spárů smrti po děsivé autonehodě. Nyní samoživitelka přišla o dům.
29.06.2021 05:05 |

podobné články

Tornádo sebralo střechu i poslankyni Krutákové. Místo oprav pomáhá ostatním v Moravské Nové Vsi

 
V letech 2002 až 2010 byla Jan Krutáková (STAN) starostkou Moravské Nové Vsi. Dnes při rozhovoru pro Blesk Zprávy pláče nad řáděním tornáda. Smetlo totiž i její práci. Dnes je z Krutákové poslankyně, která nejen, že musela zajistit svůj dům, který přišel o část střechy, ale pomáhat při organizaci odvozu odpadu po řádění přírody. Tornádo se městysem, o kterém je první zmínka už v roce 1265, prolétlo během pár minut. Sama tou dobou podle svých slov seděla u stolu a pochutnávala si na večeři z domácího grilu. Za pár minut se ale poklidný večer změnil doslova v peklo.
29.06.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Sam Sam (458 článků)

Miloslava z Moravské Nové Vsi: Narodila jsem se už potřetí...

 
Kolik životů má člověk? O kočce se říká, že devět. „Já jsem se ve čtvrtek večer narodila už potřetí,“ popisuje Miloslava Štětinová (47) z Moravské Nové Vsi. Před dvanácti lety unikla ze spárů smrti po děsivé autonehodě. Nyní samoživitelka přišla o dům.
29.06.2021 11:25 |

podobné články

Bez střechy a oken, ale s věřícími. V kostele v Moravské Nové Vsi se znovu sloužila mše

 
Kostel v Moravské Nové Vsi, silně poškozený při tornádu, v neděli poprvé zaplnili věřící při nedělní mši. Původně se měla konat pod širým nebem, podobně jako minulý týden. Nakonec mohli místní i dobrovolníci bezpečně vstoupit dovnitř a kostel rychle zaplnili.
04.07.2021 10:25 |

podobné články

Hody v Moravské Nové Vsi: Měsíc po tornádu! Aspoň trochu zábavy do té hrůzy

 
Měsíc po ničivém tornádu svlékli pracovní oděvy, oblékli kroje a alespoň na několik hodin si užili svatojakubských hodů. Obyvatelé Moravské Noví Vsi neporušili šedesátiletou tradici ani tváří v tvář následkům běsnícího živlu. Krojovaná chasa místního Slováckého krúžku se ujala slavnostního průvodu, k poslechu a tanci zahrála Zlaťulka.
26.07.2021 12:35 |

podobné články

Moravané navrhují k hymně ČR přidat zmínku o zemi moravské

 
K iniciativě za změnu české hymny se přidaly spolek Moravské srdce a dosud neregistrované Moravské zemské hnutí. Pokud je cílem návrhů, které ve středu předložil k veřejné diskusi Český olympijský výbor, i delší provedení hymny, navrhuje spolek navázat na první sloku písně Kde domov můj první slokou slavnostní moravské písně Moravo, Moravo.
30.03.2018 13:05 |

podobné články

Statisíce korun pro lidi zasažené tornádem: Pomoc začne uvolňovat charita i Červený kříž

 
Na účty lidí zasažených tornádem by měla do konce týdne dorazit první vlna finanční pomoci od Diecézní charity Brno. Na základě průzkumu přímo v terénu rozděluje zatím částky od 50 000 do 200 000 korun, výjimečně i 300 000 korun podle míry poškození obydlí a sociální situace. Dnes bylo k podpisu připraveno 263 darovacích smluv v celkové hodnotě 51 milionů korun, oznámila charita v tiskové zprávě. A lidé s demoličním výměrem na dům v tornádem zasažené části jižní Moravy mohou od Českého červeného kříže získat 250 000 korun. Na projekt jde 50 milionů.
05.07.2021 14:25 |

podobné články

Jak na vši? Zábaly hlavy a olejové pololázně, radí Heger

 
Vši na školách pronikly na jednání sněmovny. Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) doporučil na boj proti těmto parazitům účinné prostředky lidového léčitelství, konkrétně zábaly hlavy a olejové pololázně. Ministerstvo podle něj v současné době nemá informace o hromadném výskytu vší. Podotkl, že ani v rámci direktiv EU o hlášení epidemií "vši nejsou sledovány".
15.12.2011 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1275 článků)

BABSKÉ RADY: 5 triků, jak se zaručeně zbavit VŠÍ a nepřijít o vlasy

 
Vši se postupně stávají odolnými vůči chemickým látkám, které je měly spolehlivě usmrtit. Příčinou je časté používání těchto přípravků a organismus vší se jim stačil postupně přizpůsobit. Podle našich babiček není nutné si dávat na hlavu chemii. Přečtěte si babské rady, jak se zbavit zákeřných vší.
04.12.2013 14:50 |

podobné články

Dcera komunikuje jen očima: Boj o život a neuvěřitelná síla rodiny

 
Tornádo na jihu Moravy zasáhlo spoustu občanů. Mnohým vzalo domovy i živobytí a některým dokonce příbuzné. Irera Macková z Moravské Nové Vsi, která patřila k nejhůře zasaženým obcím, řeší v současnosti kromě zdevastovaného domu ještě svou čtrnáctiletou dceru. Ta zůstala v autobusu, který byl kompletně zdemolovaný tornádem, a nyní leží v kritickém stavu ve vídeňské nemocnici.
30.06.2021 07:10 |

podobné články

Postižený pejsek poprvé běžel! Nohy mu vytiskly na tiskárně

 
Pejsek Derby se narodil s deformovanýma předníma nohama, a až nyní je díky nejmodernější technologii schopen běhat! Dostal protézy vytištěné na 3D tiskárně.
20.12.2014 18:54 |

podobné články

Zabraňte nejhoršímu! Gorbačov vydal kriticky důležitou výzvu

 
Bývalý vůdce Sovětského svazu Michail Gorbačov se vyjadřuje kriticky k současné podobě světového řádu. Tvrdí, že mnoho jeho institucí nefunguje a svět se tak posouvá blíž k další studené válce. Vyzývá proto světové vůdce, aby spolu začali konečně komunikovat a zabránili tak nejhoršímu.
07.01.2015 09:13 |

podobné články