Článek

Pečovatelky neuvidí 14 dní své rodiny: Kvůli stařečkům se s nimi v domově seniorů zamkly do karantény

 
Ošetřovatelky a personál Domova seniorů ve Vranovicích se o pátku dobrovolně uzavřeli do karantény. Chtějí tak ochránit svých 76 důchodců. Nejstaršímu z nich je 98 let.
03.04.2020 15:05 |

podobné články

Podobné články

Děti v Uherském Brodě skončily v rozpáleném autě: Zamkly se tam prý samy

 
Pár doslova horkých chvilek si prožila rodina z Uherského Brodu v neděli dopoledne. Dvě malé děti se zamkly v autě zaparkovaném na slunci - zoufalým rodičům naštěstí pomohli hasiči.
09.07.2018 11:00 |

podobné články

Obviněné pečovatelky: Nadávaly a ponižovaly seniory?

 
Jako s kusem hadru údajně zacházely se seniory dvě pečovatelky v ostravském Domově Slunečnice. Dostaly sice výpověď, teď však čelí většímu problému. Padla jejich závažná obvinění!
13.11.2020 12:15 |

podobné články

Sporný bod mezi ministry: Vláda bude řešit vážně nemocné i pečovatelky zdarma

 
Více peněz pro lidi, kteří potřebují zvláštní péči, pečovatelky pro rodiny s trojčaty i další služby, s tím vším počítá novela zákona o sociálních službách. Tu předložilo ministerstvo práce. Otázkou ale zůstává, zda a v jaké podobě projde. Výhrady k němu mají ministerstva, kraje, ombudsmanka i zaměstnavatelé. Novelu by v pondělí měla projednat vláda.
12.03.2017 10:30 |

podobné články

Za volantem i na kole. Na českých silnicích zemřelo nejvíc seniorů za posledních 20 let

 
Na českých silnicích za letošní první pololetí v důsledku dopravních nehod zemřelo 59 seniorů, nejvíce od roku 2008. Loni za stejné období zemřelo kvůli nehodám 37 seniorů, uvedlo v pátek v tiskové zprávě Centrum dopravního výzkumu. Meziročně se podle centra snížil o 22 počet těžce zraněných seniorů. V uplynulém půlroce bylo při haváriích na českých silnicích těžce zraněno 214 seniorů, podle centra tedy lidí nad 65 let.
13.07.2018 19:05 |

podobné články

Pečovatelka z domova důchodců vkazuje: Babičky i dědečci se bojí

 
„Pro seniory je nejhorší pocit izolace!“ To říká ošetřovatelka Marta Martinátová (57), která pečuje o seniory v oderském domově důchodců. Popsala, jak moc koronavirus stařečkům zkomplikoval život.
22.04.2020 12:15 |

podobné články

Praha 5 nominovala své pečovatelky

 
Dne 1. června 2011 nominovala porota pod vedením zástupce starosty pro sociální oblast pana JUDr. Petra Lachnita (ČSSD) pečovatelku Zuzanu Gedeonovou z řad pečovatelek Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 na ocenění v celostátním kole Pečovatelky roku.
15.06.2011 21:05 |

podobné články

Statečné pečovatelky: Dobrovolná karanténa - 14 dní bez rodin!

 
Nečekali, až někoho nakazí. Místo toho se ošetřovatelky a personál Domova seniorů ve Vranovicích od včerejška dobrovolně uzavřeli do karantény. Chtějí tak ochránit svých 76 důchodců. Nejstaršímu z nich je 98 let.
04.04.2020 05:05 |

podobné články

Směšné odměny do první linie: Pro doktorky 35 korun místo pětistovky, pečovatelky čekají

 
Trávili hodiny v ochranných oblecích, vystavili se riziku nákazy neznámým smrtícím virem, museli se odloučit od rodin. Za to všechno lékařům a zdravotním sestrám vláda tleská a slibuje odměny. Měli dostat navíc až 500 korun za hodinu práce. Někteří ale nedostali vůbec nic. Jiným zase na výplatních páskách přibyly pouhé desetikoruny na hodinu. Jako směšnou odměnu to označují doktoři i odbory. Chyba je prý na ministerstvu zdravotnictví i samotných nemocnicích. Komu už vláda odměny „odklepla“, jsou pečovatelky v sociálních službách. Peníze ale uvidí nejdřív v červenci.
27.05.2020 05:10 |

podobné články

Berlusconi: Rok veřejných prací v domově seniorů! Místo domácího vězení

 
Silvio Berlusconi (77) byl odsouzen za daňové úniky, jeho obhájci mu přitom navrhli trest - rok veřejně prospěšných prací v domově seniorů. S tím souhlasily prokuratura a dnes nakonec i soud. Italský expremiér, který měl problémy i kvůli nezletilé krásce Ruby, tak do domácího vězení nepůjde. A chce se dál politicky angažovat.
15.04.2014 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Silvio Berlusconi (223 článků)

Tady je radost žít. Podívejte se do domova spokojených seniorů

 
Dali babičku do domova důchodců, ta dopadla, slýcháme často na veřejnosti. O tom, že to tak nemusí vždy být, a že život v domově důchodců – dnes jak se říká - v domově seniorů může být i pěkný, veselý a pestrý, se přesvědčily ParlamentniListy.cz při návštěvě poměrně výjimečného zařízení na Máji v Českých Budějovicích.
17.01.2012 12:11 |

podobné články

Tady je radost žít. Podívejte se do domova spokojených seniorů

 
Dali babičku do domova důchodců, ta dopadla, slýcháme často na veřejnosti. O tom, že to tak nemusí vždy být, a že život v domově důchodců – dnes jak se říká - v domově seniorů může být i pěkný, veselý a pestrý, se přesvědčily ParlamentniListy.cz při návštěvě poměrně výjimečného zařízení na Máji v Českých Budějovicích.
17.01.2012 12:45 |

podobné články

Na ministra Pelikána střílel invalida! V domově seniorů z něj mají obavy

 
Sedm kulí jako… na Malé Straně! Chybělo málo, a Česko mohlo být bez ministra spravedlnosti! Na Roberta Pelikána (36, ANO) v pátek totiž několikrát vystřelil zoufalý muž. Naštěstí z kuličkové pistole. Jednalo se přitom o invalidního důchodce Alojze J., který žije v domově seniorů. Ředitelka zařízení přiznává, že jde o rizikového klienta.
30.05.2015 13:45 |

podobné články

Další dvě babičky zemřely v pražské nemocnici. Koronavirem se nakazily v domově seniorů v Michli

 
Další dvě ženy, které se nakazily koronavirem v domově seniorů v pražské Michli, zemřely v sobotu v pražské Všeobecné fakultní nemocnici. Babička, o jejíž smrti VFN informovala ráno, se narodila v roce 1928, měla srdeční potíže, které byly bezprostřední příčinou její smrti. Později nemocnice potvrdila úmrtí další seniorky. V posledních dnech jde o pátého a šestého michelského klienta, který s nemocí covid-19 zemřel.
04.04.2020 11:30 |

podobné články

Náměstek hejtmana Zdeněk Syblík gratuloval nejstarší klientce domovů seniorů v kraji

 
Klientka v Domově seniorů ve Vlašimi, paní Růžena Havelková, oslavila 106. narozeniny. Je nejstarší z klientů, kteří obývají domovy seniorů ve Středočeském kraji. Náměstek hejtmana pro oblast sociální péče Zdeněk Syblík oslavenkyni předal kytici a broušenou vázu.
25.10.2013 10:35 |

podobné články

30 bezmocných seniorů na jednoho pracovníka: Česku zoufale chybí pečovatelé

 
V Česku chybí několik tisíc pracovníků, kteří by se starali o seniory, postižené a další potřebné. Sociální služby kvůli nízkým výdělkům obtížně konkurují jiným zaměstnavatelům, zaměstnance se jim nedaří získávat a udržet. Hrozí tak omezení péče, vyplývá z vyjádření Asociace poskytovatelů sociálních služeb (APSS), zástupců zařízení i jednotlivých krajů. Pečovatele a pečovatelky hledají také zařízení i rodiny v Německu a Rakousku, někde stačí jen základní znalost němčiny.
08.05.2017 10:25 |

podobné články

Zeman jednal se zástupci Rady seniorů. Mimo jiné o růstu penzí

 
Tři desítky zástupců Rady seniorů ČR přijal dnes odpoledne na Hradě při příležitosti mezinárodního dne seniorů prezident Miloš Zeman. Seniorská delegace ho požádala o podporu při prosazování samostatného zákona o seniorech či změny valorizace penzí. Šéf rady Zdeněk Pernes po schůzce řekl, že prezident tyto požadavky rady podporuje. Setkání hlavy státu se zástupci seniorů se konalo už popáté. Dvakrát je pozval na Hrad Zeman, třikrát jeho předchůdce Václav Klaus.
01.10.2015 18:11 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10429 článků) , Miloš Zeman (25597 článků)

Domov seniorů 14 dní bez lékaře: Pomáhat museli létající záchranáři

 
Dva týdny odmítala lékařka kvůli covidu ošetřovat 113 seniorů v pražském domově Elišky Purkyňové v Thákurově ulici. Zasáhnout tam proto musel tzv. létající tým záchranné služby. Několik pacientů muselo být převezeno do Ústřední vojenské nemocnice.
18.11.2020 12:05 |

podobné články

ZRŮDY! Syna zamkly v kufru auta a šly na koncert!

 
Křik linoucí se z auta přilákal kolemjdoucí. Jejich podezření se potvrdilo. V autě našli přivolaní policisté osmiměsíční dítě.
01.09.2011 17:55 |

podobné články

10 situací, kdy by ženy nejraději vyměnily svého muže za plyšového medvěda

 
Ženy umí milovat upřímně a naplno. Jsou však situace, kdy by svého muže nejraději zamkly do peřiňáku.
23.05.2015 08:46 |

podobné články