Článek

Peake zradila svůj klub LIDEM a nebude hlasovat proti vládě Rusnoka

 
Všichni členové poslaneckého klubu LIDEM kromě předsedkyně Karolíny Peake budou hlasovat proti vládě. Peake se zbylými sedmi členy klubu nyní nekomunikuje, řekl člen poslaneckého klubu liberálních demokratů Radim Vysloužil. Informaci potvrdili i další členové klubu. Vysloužil uvedl, že nechápe rozhodnutí Peake, která řekla, že dohoda o stojedničce po rozhodnutí dvou poslanců ODS, že nebudou hlasovat proti Rusnokově vládě, neplatí a nemá cenu v ní pokračovat. 
07.08.2013 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků) , Radim Vysloužil (46 článků)
Podobné články

Peake změnila názor jako jediná z LIDEM. Ostatní vládu odmítnou

 
Všichni členové poslaneckého klubu LIDEM kromě předsedkyně Karolíny Peake budou hlasovat proti vládě. Peake se zbylými sedmi členy klubu nyní nekomunikuje. ČTK to řekl člen poslaneckého klubu liberálních demokratů Radim Vysloužil. Informaci potvrdili i další členové klubu. Vysloužil uvedl, že nechápe rozhodnutí Peake, která uvedla, že dohoda o "stojedničce" po rozhodnutí dvou poslanců ODS, že nebudou hlasovat proti Rusnokově vládě, neplatí a nemá cenu v ní pokračovat.
07.08.2013 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků) , Radim Vysloužil (46 článků)

Peake rezignovala na předsednictví LIDEM. Strana chce sněm

 
Předsedkyně LIDEM Karolína Peake dnes ráno složila funkci a dala ji k dispozici republikové radě. Uvedla to ve svém prohlášení. Odůvodnila to tím, že se její politické názory v zásadních věcech rozcházejí s názory poslanců za LIDEM. Peake při středečním hlasování o důvěře vládě Jiřího Rusnoka opustila sál, zatímco její spolustraníci hlasovali proti vládě. Čtveřice jejích stranických kolegů ze Sněmovny dnes uvedla, že oni dohody dodrželi, Peake prý postupovala opačně. Předsednictvo LIDEM vyzve ke svolání mimořádného sněmu, který by rozhodl o osudu strany.
08.08.2013 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Úlehla (105 článků) , Karolína Peake (1613 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků)

Peake nevyloučila podporu Rusnokově vládě

 
Předsedkyně LIDEM Karolína Peake nevyloučila, že by její strana mohla hlasovat pro vyslovení důvěry vládě Jiřího Rusnoka. Strana však podle ní jasně deklarovala, že preferuje politické řešení a složení vlády z politických stran současné vládní koalice, tedy ODS, TOP 09 a LIDEM.
25.06.2013 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků)

Peake vytahuje eso z rukávu. Sehnala dostatek poslanců

 
AKTUALIZOVÁNO. Vicepremiérka Karolína Peake tvrdí, že kromě osmi poslanců, kteří plánují vznik nového provládního poslaneckého klubu, jsou nejméně další dva připraveni nynější kabinet podpořit. Tím je podle Peake zajištěna pro kabinet "bezpečná podpora". Jedním z dvojice je podle prohlášení, které Peake poslala médiím, poslanec VV Milan Šťovíček. Server Aktuálně.cz uvedl, že k podpoře vlády je odhodlán i jeho kolega Miroslav Petráň. Ani jeden z nich ale nemá v úmyslu stát se členem poslaneckého klubu, který se Peake snaží založit. ČSSD ale tvrdí, že Peake by už dávno neměla být poslankyní.
23.04.2012 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9277 článků) , Karolína Peake (1613 článků) , Miroslav Petráň (17 článků) , Milan Šťovíček (95 článků)

Sociální demokraté, komunisté i VV Rusnokovu vládu podpoří

 
Politické grémium i předsednictvo ČSSD schválily v úterý kompromisní návrh předsedy strany Bohuslava Sobotky k postupu vůči vládě Jiřího Rusnoka. Politický klub strany přijal večer závazné stanovisko, podle kterého všichni poslanci ČSSD budou hlasovat pro důvěru vládě. Rusnoka podpoří také KSČM a VV. Dohromady mají 91 poslanců, což k záchraně vlády stačit nebude.
06.08.2013 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1852 článků)

LIDEM podpoří církevní restituce i přes případné prezidentské veto, slíbila Peake

 
Vicepremiérka Karolína Peake prohlásila, že její strana LIDEM je připravena znovu hlasovat pro církevní restituce, i kdyby je prezident Václav Klaus vetoval. Peake tvrdí, že hlasování nesouvisí s tím, kdo bude ministrem dopravy. Serveru iDnes.cz také řekla, že nepočítá s prohazováním křesel ve vládě.
19.11.2012 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9191 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

Strana LIDEM se začala rozpadat

 
Po středečním hlasování o důvěře Rusnokově vládě, kterou předsedkyně LIDEM Karolína Peake svým odchodem ze Sněmovny nepřímo podpořila, zatímco zbylí poslanci LIDEM hlasovali proti důvěře, se strana začala rozpadat. Důvodem však není obrat Peake, ale fakt, že poslanci svůj hlas proti Rusnokově vládě nekonzultovali s členskou organizací.
08.08.2013 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

Peake složila funkci předsedkyně LIDEM. Vrazili nám Peaku do zad, říká Paggio

 
Karolína Peake ve čtvrtek složila funkci předsedkyně strany LIDEM. Učinila tak poté, co ve středu v reakci na pád stojedničkové většiny ve Sněmovně odmítla aktivně hlasovat proti Rusnokově vládě a opustila sál, zatímco ostatní poslanci za LIDEM hlasovali s bývalou koalicí.
08.08.2013 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

ODS Rusnoka před hlasováním na klub nepozve, TOP 09 také ne

 
ODS nepozve premiéra Jiřího Rusnoka na jednání svého poslaneckého klubu a nebude s ním jednat o podpoře vlády. Shodlo se na tom grémium strany. Podobně se zřejmě zachová i TOP 09. Podle prvního místopředsedy Miroslava Kalouska rozhodne klub, který se sejde ve středu ráno, poslanci ale jednáním s Rusnokem zatím nejsou nakloněni. Úřednická vláda Jiřího Rusnoka, kterou jmenoval prezident Miloš Zeman, dnes dopoledne schválila své programové prohlášení a příští týden požádá Poslaneckou sněmovnu o důvěru. ODS ani TOP 09 vládu podpořit nechtějí. 
02.08.2013 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6521 článků) , Miloš Zeman (21288 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků)

Peake otočila: ODS podtrhla svého lídra. Dohoda o "stojedničce" neplatí

 
Po rozhodnutí dvou poslanců ODS nehlasovat o důvěře vládě nemá pro stranu LIDEM cenu pokračovat v dohodě o 101 hlasech. V rozhovoru pro Českou televizi to dnes řekla předsedkyně LIDEM Karolína Peake. Poslanci Tomáš Úlehla a Jan Florián z ODS dnes oznámili, že opustí před hlasováním o důvěře vládě Jiřího Rusnoka sál, čímž koalice v tomto hlasování přišla o většinu 101 hlasů. Oba rebelové ODS argumentují tím, že je třeba řešit otázky vysoké nezaměstnanosti, podpory podnikání nebo nastartování ekonomiky.
07.08.2013 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Úlehla (105 článků) , Tomáš Úlehla (104 článků) , Jan Florián (64 článků) , Karolína Peake (1613 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků)

Karolína Peake: Rusnoka nepodpoříme! Řítí se její LIDEM do záhuby?

 
Bývalá vicepremiérka Karolína Peake dnes vyrazila jednat s novým premiérem Jiřím Rusnokem o podpoře úřednické vlády. A zopakovala mu své stanovisko - preferuje návrat pravice k moci. Jenže pokud se ODS, TOP 09 a LIDEM k vládě nedostanou, může to znamenat velké problémy pro nejmenší z těchto stran LIDEM. Mnohé tomu nasvědčuje.
23.07.2013 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků)

Jste Standa Gross v sukních! Karolína Peake zodpověděla vaše drsné dotazy

 
Čtenáři ParlamentníchListů.cz zasypali otázkami poslankyni Karolínu Peake poté, co se rozhodla neúčastnit hlasování o důvěře vládě Jiřího Rusnoka a následně pro názorový nesoulad rezignovala na post předsedkyně strany LIDEM, kterou sama zakládala. Soudě dle odpovědí Peake konala sama za sebe a za svým rozhodnutím si stojí.
13.08.2013 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Gross (723 článků) , Karolína Peake (1613 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků)

Odveta Karolíně Peake. Šéf VIZE2014 o LIDEM po jejím odchodu i pravém důvodu založení

 
ROZHOVOR Předseda strany VIZE2014, která vznikla na půdorysu někdejší vládní strany LIDEM, Aleš Hemer, se důrazně ohradil proti kritickým slovům, které uvedla Karolína Peake v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Naopak prozradil, v jakém stavu po vedení Karolíny Peake stranu LIDEM přebíral a transformoval.
24.04.2014 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

Odveta Karolíně Peake. Šéf VIZE 2014 o LIDEM po jejím odchodu i pravém důvodu založení

 
ROZHOVOR Předseda strany VIZE 2014, která vznikla na půdorysu někdejší vládní strany LIDEM, Aleš Hemer, se důrazně ohradil proti kritickým slovům, které uvedla Karolína Peake v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Naopak prozradil, v jakém stavu po vedení Karolíny Peake stranu LIDEM přebíral a transformoval.
24.04.2014 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

Peake: Kalousek mi píše sprosté zprávy. Nemám na ni mobil, říká ministr

 
Místopředsedkyně vlády Karolína Peake (VV) v pořadu České televize Tah dámou prozadila, že ji ministr financí na jednání K9 posílá "sprostá psaníčka". Peake v pořadu neupřesnila ale jaká, takže otázka je otevřená. Údajně jsou texty k zasmání. Pro ParlamentníListy.cz pak Peake vysvětlila, že psaníčka nejsou vůbec sexistická, spíše obhroublá. Přesto si lékař a sexuolog Radim Uzel myslí, že nebudou urážlivá. Ministryně se na to podle něj musí dívat prostě jinýma očima. Kalousek posléze naší redakci řekl, že jakákoliv psaníčka pro Peake nikdy nepsal.
21.08.2011 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Radim Uzel (97 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

Mám už všeho po krk, říká rezignovaně Peake

 
Karolína Peake, která nehlasovala proti vládě Jiřího Rusnoka, v rozhovoru pro Novinky vysvětluje, proč se rozhodla opustit funkci předsedkyně strany LIDEM. Uvedla, že už ji opustila veškerá energie dál se angažovat. Za rozhodnutím nehlasovat proti Rusnokovi není podle ní motivace z Hradu, ale fakt, že už má všeho po krk.
08.08.2013 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků)

Vicepremiérka Peake opouští Věci veřejné

 
Vicepremiérka a místopředsedkyně VV Karolína Peake v úterý na mimořádné tiskové konferenci oznámila, že odchází z Věci veřejných. Zároveň uvedla, že opouští i poslanecký klub strany. Peake řekla, že jí vadí styl, kterým se VV prezentují. Peake dodala, že zakládá novou politickou platformu, o níž bude informovat v nejbližších dnech.
17.04.2012 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

Vicepremiérka Peake opouští Věci veřejné a zakládá novou platformu

 
Vicepremiérka a místopředsedkyně Věcí veřejných (VV) Karolína Peake v úterý na mimořádné tiskové konferenci oznámila, že odchází z VV. Zároveň uvedla, že opouští i poslanecký klub strany. Peake řekla, že jí vadí styl, kterým se VV prezentují. Peake dodala, že zakládá novou politickou platformu, o jejíchž podrobnostech bude informovat v nejbližších dnech. Podporu jí vyjádřili i Dagmar Navrátilová a Viktor Paggio.
17.04.2012 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Navrátilová (97 článků) , Viktor Paggio (87 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

Peake tvrdí, že již má dostatek poslanců. Chybí ji už jen jeden

 
Zatímco ještě ráno vicepremiérka Karolina Peake přiznala, že stále nemá deset jmen poslanců, kteří by měli vytvořit nový poslanecký klub a podpořit tak vládu, v poledne se začala karta pomalu obracet. Peake totiž oznámila, že má k dispozici již dostatek poslanců, aby zajistila bezpečnou podporu, neboť kabinet prý podpoří i dosud váhající poslanec VV Milan Šťovíček. Stále však k sestavení poslaneckého klubu Peake chybí jeden poslanec.
23.04.2012 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Milan Šťovíček (95 článků)