Článek

Peake proti Klasnové. Důvodem jsou miliardy církvi

 
Zatímco místopředsedkyně Věcí veřejných považuje církevní restituce za možná až zbytečný luxus, její bývalá kolegyně, vicepremiérka Karolína Peake, uvedla, že restituce měly proběhnout již dávno.
30.05.2012 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)
Podobné články

Peake vytahuje eso z rukávu. Sehnala dostatek poslanců

 
AKTUALIZOVÁNO. Vicepremiérka Karolína Peake tvrdí, že kromě osmi poslanců, kteří plánují vznik nového provládního poslaneckého klubu, jsou nejméně další dva připraveni nynější kabinet podpořit. Tím je podle Peake zajištěna pro kabinet "bezpečná podpora". Jedním z dvojice je podle prohlášení, které Peake poslala médiím, poslanec VV Milan Šťovíček. Server Aktuálně.cz uvedl, že k podpoře vlády je odhodlán i jeho kolega Miroslav Petráň. Ani jeden z nich ale nemá v úmyslu stát se členem poslaneckého klubu, který se Peake snaží založit. ČSSD ale tvrdí, že Peake by už dávno neměla být poslankyní.
23.04.2012 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9309 článků) , Karolína Peake (1613 článků) , Miroslav Petráň (17 článků) , Milan Šťovíček (95 článků)

Peake: Kalousek mi píše sprosté zprávy. Nemám na ni mobil, říká ministr

 
Místopředsedkyně vlády Karolína Peake (VV) v pořadu České televize Tah dámou prozadila, že ji ministr financí na jednání K9 posílá "sprostá psaníčka". Peake v pořadu neupřesnila ale jaká, takže otázka je otevřená. Údajně jsou texty k zasmání. Pro ParlamentníListy.cz pak Peake vysvětlila, že psaníčka nejsou vůbec sexistická, spíše obhroublá. Přesto si lékař a sexuolog Radim Uzel myslí, že nebudou urážlivá. Ministryně se na to podle něj musí dívat prostě jinýma očima. Kalousek posléze naší redakci řekl, že jakákoliv psaníčka pro Peake nikdy nepsal.
21.08.2011 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Radim Uzel (104 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

ČSSD navrhla uzákonit povinnost církví zveřejňovat hospodaření

 
Církve, jimž byly vyplaceny náhrady za nevydaný majetek v restitucích, mají ze zákona zveřejňovat zprávy o svém hospodaření. Navrhla to ČSSD v Senátu jako doplnění zákona o církvích, nikoli o církevních restitucích. Vycházela z dohody, k níž letos na jaře dospěli zástupci církví, ČSSD a hnutí ANO v rámci jednání jejich expertní skupiny. Zástupci církví tehdy uvedli, že souhlasí se zveřejňováním hospodaření církví. Jednání expertů o úpravách restitucí ale skončila bez dohody.
31.08.2014 18:10 |

podobné články

Všepravoslavný sněm: Církev odsoudila jedním dechem vměšování do politiky i gay svazky

 
Sněm pravoslavných církví, který se připravoval od roku 1961, v neděli na Krétě ukončil svou práci. V závěrečném dokumentu hlavy pravoslavných církví odsoudily vměšování církve do politiky, ale i homosexuální svazky. Všepravoslavný sněm měl být prvním po několika staletích, kde se sejdou zástupci všech 14 pravoslavných církví. Nakonec však skoro třetina církví své představitele nevyslala, česká pravoslavná církev se sněmu zúčastnila.
28.06.2016 19:50 |

podobné články

Peake zradila svůj klub LIDEM a nebude hlasovat proti vládě Rusnoka

 
Všichni členové poslaneckého klubu LIDEM kromě předsedkyně Karolíny Peake budou hlasovat proti vládě. Peake se zbylými sedmi členy klubu nyní nekomunikuje, řekl člen poslaneckého klubu liberálních demokratů Radim Vysloužil. Informaci potvrdili i další členové klubu. Vysloužil uvedl, že nechápe rozhodnutí Peake, která řekla, že dohoda o stojedničce po rozhodnutí dvou poslanců ODS, že nebudou hlasovat proti Rusnokově vládě, neplatí a nemá cenu v ní pokračovat. 
07.08.2013 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků) , Radim Vysloužil (46 článků)

Peake změnila názor jako jediná z LIDEM. Ostatní vládu odmítnou

 
Všichni členové poslaneckého klubu LIDEM kromě předsedkyně Karolíny Peake budou hlasovat proti vládě. Peake se zbylými sedmi členy klubu nyní nekomunikuje. ČTK to řekl člen poslaneckého klubu liberálních demokratů Radim Vysloužil. Informaci potvrdili i další členové klubu. Vysloužil uvedl, že nechápe rozhodnutí Peake, která uvedla, že dohoda o "stojedničce" po rozhodnutí dvou poslanců ODS, že nebudou hlasovat proti Rusnokově vládě, neplatí a nemá cenu v ní pokračovat.
07.08.2013 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků) , Radim Vysloužil (46 článků)

Pivovary Staropramen loni prodělaly 2,7 miliardy. Dál je to česká pivní dvojka

 
Skupina Pivovary Staropramen loni prodělala 2,74 miliardy korun, meziročně o 18 procent více. Důvodem jsou stejně jako předloni odpisy, stojí ve výroční zprávě Sbírky listin. Tržby vzrostly o 520 milionů na 8,48 miliardy korun, přičemž více než 5,3 miliardy utržila skupina v zahraničí. Tržby za pivo v Česku klesly skupině mírně pod tři miliardy korun, zahraniční vzrostly nad 4,5 miliardy.
29.12.2016 16:55 |

podobné články

Svatba Bárty a Klasnové: Věc neveřejná! A drahá!

 
Luxus a romantika jako z červené knihovny. Svatba místopředsedkyně Sněmovny Kateřiny Klasnové (33) a budoucího ministra dopravy Víta Bárty (36) se nedá popsat jinak. I když jsou ze strany Věci veřejné, včerejší obřad na zámku Mcely u Prahy chtěli utajit.
11.07.2010 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Klasnová (518 článků) , Vít Bárta (2842 článků)

Němcová: Na nástupce Klasnové je čas. Chvíli to bez ní zvládneme

 
Na volbu místopředsedy sněmovny je dost času, důležitější jsou teď jiné věci. Předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová si myslí, že rezignace Kateřiny Klasnové není pro fungování dolní parlamentní komory problémem. Krátkodobě se podle ní chod sněmovny dá zvládnout i se dvěma zbývajícími místopředsedy.
23.04.2012 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1480 článků) , Kateřina Klasnová (518 článků)

Peake rezignovala na předsednictví LIDEM. Strana chce sněm

 
Předsedkyně LIDEM Karolína Peake dnes ráno složila funkci a dala ji k dispozici republikové radě. Uvedla to ve svém prohlášení. Odůvodnila to tím, že se její politické názory v zásadních věcech rozcházejí s názory poslanců za LIDEM. Peake při středečním hlasování o důvěře vládě Jiřího Rusnoka opustila sál, zatímco její spolustraníci hlasovali proti vládě. Čtveřice jejích stranických kolegů ze Sněmovny dnes uvedla, že oni dohody dodrželi, Peake prý postupovala opačně. Předsednictvo LIDEM vyzve ke svolání mimořádného sněmu, který by rozhodl o osudu strany.
08.08.2013 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Úlehla (105 článků) , Karolína Peake (1613 článků) , Jiří Rusnok (1875 článků)

Děláte z církví příživníky, spílají lidovci Peake. Katolík Benda: Mlčte

 
KDU-ČSL se pustila do vicepremiérky Karolíny Peake, potažmo celých Věcí veřejných. Důvod? Nešťastná vyjádření nejmenší vládní strany na adresu vyrovnání s církvemi. Véčka si ale nařčení nenechala líbit. Lidovci si podle Peake "sedí na uších". Ještě ostřeji se na jejich adresu vyjádřil občanský demokrat Marek Benda. Lidovcům jde prý jen o zviditelnění. Do církevního vyrovnání by prý užraději mluvit neměli. Škod napáchali v tomto ohledu už dost.
19.09.2011 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (549 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

Děláte z církví příživníky, spílají lidovci Peake. Katolík Benda: Mlčte

 
KDU-ČSL se pustila do vicepremiérky Karolíny Peake, potažmo celých Věcí veřejných. Důvod? Nešťastná vyjádření nejmenší vládní strany na adresu vyrovnání s církvemi. Véčka si ale nařčení nenechala líbit. Lidovci si podle Peake "sedí na uších".
19.09.2011 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

Svatba Bárty a Klasnové: Mejdan až do rána

 
FOTOGALERIE: Svatební večírek novomanželů z Věcí veřejných Víta Bárty (36) a Kateřiny Klasnové (33) na zámku Mcely skončil až v neděli ráno. Svatebčané se rozjížděli ze zámku až během dopoledne. Radek John zamířil přímo do studia České televize do Otázek Václava Moravce.
11.07.2010 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2466 článků) , Kateřina Klasnová (518 článků) , Vít Bárta (2842 článků) , Václav Bárta (1216 článků)

Bratr Klasnové skončil v Mladé frontě Dnes, měl donášet do ABL!

 
Deník Mladá fronta Dnes (MfD) začátkem dubna ukončil po 12 letech spolupráci se svým vedoucím IT oddělení Filipem Klasnou, bratrem místopředsedkyně VV Kateřiny Klasnové, upozornil v neděli server ParlamentníListy.cz. List uvedl, že Klasna měl být v kontaktu s detektivy z ABL.
24.04.2011 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Klasnová (518 článků)

Peníze od Klasnové nechceme, zní z Tehovce

 
Středočeská obec Tehovec nechce od místopředsedkyně sněmovny Kateřiny Klasnové ani korunu. Ta obci nabízela dvacet tisíc z nevyčerpaných poslaneckých náhrad na výstavbu pískoviště do místní školky.
25.10.2011 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Klasnová (518 článků)

Nečase by uspokojila snad jen fyzická likvidace Bárty, odhaduje Klasnová

 
Premiér Petr Nečas by byl podle Kateřiny Klasnové spokojený jen ve chvíli, kdyby Vít Bárta vysublimoval. Místopředsedkyně VV tak zareagovala na prohlášení, že se vláda nebude opírat o spolupráci s poslaneckým klubem, jehož členem je člověk odsouzený za korupci. Nečas podle Klasnové předčasnými volbami straší.
18.04.2012 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9309 článků) , Kateřina Klasnová (518 článků) , Vít Bárta (2842 článků)

Sobotka: Rezignace Klasnové jen dokládá koaliční rozklad a chaos

 
Komentář předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky k rezignaci Kateřiny Klasnové.
23.04.2012 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Klasnová (518 článků) , Bohuslav Sobotka (9545 článků)

Nasupený Sobotka: Rezignace Klasnové je doklad chaosu a rozkladu

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka zaslal ParlamentnímListům.cz svůj pohled na pondělní rezignaci místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Kateřiny Klasnové. Podle jeho slov je to jen další zářez do již tak se potápějící Nečasovy bárky.
23.04.2012 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9545 článků) , Kateřina Klasnová (518 článků)

Němcová: Odchod Klasnové se vyřeší později, není to akutní problém

 
Odchod Kateřiny Klasnové (VV) z postu místopředsedkyně dolní komory není pro sněmovnu akutní problém, vyřeší ho další politická jednání po konci vládní krize. Dnes to řekla předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová (ODS). Šéf poslanců TOP 09 Petr Gazdík míní, že pokud se VV cítí být demokratickou stranou, měly by mít podle původní dohody na místo ve vedení sněmovny nárok. Opoziční ČSSD varovala před tím, aby ODS a TOP 09 nabízely post místopředsedkyně sněmovny jako "úplatek" za koaliční spolupráci.
23.04.2012 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1480 článků) , Petr Gazdík (962 článků) , Kateřina Klasnová (518 článků) , Petr Gazdík (951 článků)