Článek

Peake nevyloučila podporu Rusnokově vládě

 
Předsedkyně LIDEM Karolína Peake nevyloučila, že by její strana mohla hlasovat pro vyslovení důvěry vládě Jiřího Rusnoka. Strana však podle ní jasně deklarovala, že preferuje politické řešení a složení vlády z politických stran současné vládní koalice, tedy ODS, TOP 09 a LIDEM.
25.06.2013 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků) , Jiří Rusnok (1868 článků)
Podobné články

Peake zradila svůj klub LIDEM a nebude hlasovat proti vládě Rusnoka

 
Všichni členové poslaneckého klubu LIDEM kromě předsedkyně Karolíny Peake budou hlasovat proti vládě. Peake se zbylými sedmi členy klubu nyní nekomunikuje, řekl člen poslaneckého klubu liberálních demokratů Radim Vysloužil. Informaci potvrdili i další členové klubu. Vysloužil uvedl, že nechápe rozhodnutí Peake, která řekla, že dohoda o stojedničce po rozhodnutí dvou poslanců ODS, že nebudou hlasovat proti Rusnokově vládě, neplatí a nemá cenu v ní pokračovat. 
07.08.2013 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků) , Radim Vysloužil (46 článků)

Peake změnila názor jako jediná z LIDEM. Ostatní vládu odmítnou

 
Všichni členové poslaneckého klubu LIDEM kromě předsedkyně Karolíny Peake budou hlasovat proti vládě. Peake se zbylými sedmi členy klubu nyní nekomunikuje. ČTK to řekl člen poslaneckého klubu liberálních demokratů Radim Vysloužil. Informaci potvrdili i další členové klubu. Vysloužil uvedl, že nechápe rozhodnutí Peake, která uvedla, že dohoda o "stojedničce" po rozhodnutí dvou poslanců ODS, že nebudou hlasovat proti Rusnokově vládě, neplatí a nemá cenu v ní pokračovat.
07.08.2013 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků) , Radim Vysloužil (46 článků)

Strana LIDEM se začala rozpadat

 
Po středečním hlasování o důvěře Rusnokově vládě, kterou předsedkyně LIDEM Karolína Peake svým odchodem ze Sněmovny nepřímo podpořila, zatímco zbylí poslanci LIDEM hlasovali proti důvěře, se strana začala rozpadat. Důvodem však není obrat Peake, ale fakt, že poslanci svůj hlas proti Rusnokově vládě nekonzultovali s členskou organizací.
08.08.2013 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

Změní se církevní restituce? Peake to nevyloučila

 
Vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM) dnes nevyloučila možnost nových jednání mezi koaličními stranami a zástupci církví o podobě církevních restitucí. Jen těžko je podle ní možné majetkové vyrovnání s církvemi přijímat ve chvíli, kdy není schválen vládní balíček daňových změn a na něj navázaná podoba státního rozpočtu na příští rok. Pokud by balíček nakonec doznal změn, je podle ní možné, že by byla znovu otevřena i podoba církevních restitucí.
23.10.2012 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

Peake vytahuje eso z rukávu. Sehnala dostatek poslanců

 
AKTUALIZOVÁNO. Vicepremiérka Karolína Peake tvrdí, že kromě osmi poslanců, kteří plánují vznik nového provládního poslaneckého klubu, jsou nejméně další dva připraveni nynější kabinet podpořit. Tím je podle Peake zajištěna pro kabinet "bezpečná podpora". Jedním z dvojice je podle prohlášení, které Peake poslala médiím, poslanec VV Milan Šťovíček. Server Aktuálně.cz uvedl, že k podpoře vlády je odhodlán i jeho kolega Miroslav Petráň. Ani jeden z nich ale nemá v úmyslu stát se členem poslaneckého klubu, který se Peake snaží založit. ČSSD ale tvrdí, že Peake by už dávno neměla být poslankyní.
23.04.2012 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9303 článků) , Karolína Peake (1613 článků) , Miroslav Petráň (17 článků) , Milan Šťovíček (95 článků)

Černochová z ODS kategoricky odmítla podporu Rusnokově vládě

 
Objevily se spekulace, že by někteří poslanci ODS mohli při hlasování o vyslovení důvěry vládě Jiřího Rusnoka opustit sál a tím umožnit vyslovení důvěry Rusnokově kabinetu.
31.07.2013 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1868 článků)

Peake nechce čekat, nová koalice může být ustavena dřív než její strana

 
Koaliční smlouva by podle vicepremiérky Karolíny Peake měla být podepsána nejprve se zástupci platformy poslanců, kteří vyjádřili podporu vládě, a teprve následně by se dokument podepsal s nově vzniklou stranou, kterou Peake připravuje. Peake to uvedla ve středu na tiskové konferenci po jednání kabinetu.
02.05.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

Peake rezignovala na předsednictví LIDEM. Strana chce sněm

 
Předsedkyně LIDEM Karolína Peake dnes ráno složila funkci a dala ji k dispozici republikové radě. Uvedla to ve svém prohlášení. Odůvodnila to tím, že se její politické názory v zásadních věcech rozcházejí s názory poslanců za LIDEM. Peake při středečním hlasování o důvěře vládě Jiřího Rusnoka opustila sál, zatímco její spolustraníci hlasovali proti vládě. Čtveřice jejích stranických kolegů ze Sněmovny dnes uvedla, že oni dohody dodrželi, Peake prý postupovala opačně. Předsednictvo LIDEM vyzve ke svolání mimořádného sněmu, který by rozhodl o osudu strany.
08.08.2013 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Úlehla (105 článků) , Karolína Peake (1613 článků) , Jiří Rusnok (1868 článků)

Novinky kolem důvěry vládě: ČSSD se stále nerozhodla, váhá i Peake

 
Jak dopadne hlasování o důvěře pro Rusnokův kabinet, to není stále jasné. V ČSSD jsou i po zveřejnění programu vlády stále dva tábory. Michal Hašek dokonce oslovil hejtmany, aby se zasadili u poslanců ČSSD pro podporu Rusnoka, Karolína Peake z LIDEM se v Lidových novinách zase ptá, jaká vlády by případně přišla po té Rusnokově.
03.08.2013 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2373 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

Peake: Kalousek mi píše sprosté zprávy. Nemám na ni mobil, říká ministr

 
Místopředsedkyně vlády Karolína Peake (VV) v pořadu České televize Tah dámou prozadila, že ji ministr financí na jednání K9 posílá "sprostá psaníčka". Peake v pořadu neupřesnila ale jaká, takže otázka je otevřená. Údajně jsou texty k zasmání. Pro ParlamentníListy.cz pak Peake vysvětlila, že psaníčka nejsou vůbec sexistická, spíše obhroublá. Přesto si lékař a sexuolog Radim Uzel myslí, že nebudou urážlivá. Ministryně se na to podle něj musí dívat prostě jinýma očima. Kalousek posléze naší redakci řekl, že jakákoliv psaníčka pro Peake nikdy nepsal.
21.08.2011 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Radim Uzel (102 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

Sobotka v novinách o Rusnokově vládě: Jsme skeptičtí, ale budeme se chovat pragmaticky

 
České deníky dnes přinášejí rozhovory s předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou. Potvrdil v nich, že stále zastává názor, že nejlepším řešením současné krize je rozpuštění Sněmovny. Za jistých okolností je pak ČSSD ochotna přemýšlet o podpoře Rusnokově vládě.
13.07.2013 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9540 článků)

Zeman začne jednání o Rusnokově vládě setkáním s VV

 
Do vyjednávání o podpoře Rusnokově vládě se vloží, jak avizoval, prezident Miloš Zeman. Tuto neděli se v Lánech setká s šéfkou poslanců VV Kateřinou Klasnovou, v pondělí pak s Jeronýmem Tejcem, se šéfem klubu ODS Markem Bendou a s předsedou klubu TOP 09/STAN Petrem Gazdíkem. V úterý přijme šéfa poslanců KSČM Pavla Kováčika.
19.07.2013 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (663 článků) , Pavel Kováčik (277 článků) , Marek Benda (543 článků) , Petr Gazdík (951 článků) , Miloš Zeman (23363 článků) , Kateřina Klasnová (518 článků) , Petr Gazdík (940 článků) , Pavel Marek (254 článků) , Pavel Marek (270 článků)

ČSSD možná při hlasování o důvěře odejde. I Fischer je prý lepší než Kalousek

 
V srpnu se chystá hlasování o důvěře Rusnokově vládě a premiér sonduje možnosti u všech stran. ČSSD uvažuje, že by nakonec mohla při hlasování opustit sál a snížit tak hlasovací kvorum. Je však otázkou, jak moc by takovou pomocí byla Rusnokově vládě prospěšná.
19.07.2013 10:55 |

podobné články

ČSSD se otáčí k Rusnokově vládě. Sobotka je proti a čím dál osamělejší

 
Pozice předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky slábne. Ukázalo se to během pátečního jednání stranického předsednictva, kde nedokázal prosadit své stanovisko k Rusnokově vládě. Strana se tak rozhodne až v srpnu, píší Novinky.cz.
19.07.2013 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9540 článků)

Zeman jednal o podpoře Rusnokově vládě: Bendu nepřesvědčil, Gazdík mu donesl slaninu a česnek

 
Šéfové poslaneckých klubů ČSSD, ODS a TOP 09 Jeroným Tejc, Marek Benda a Petr Gazdík dnes dorazili na zámeček v Lánech, kde se prostřídali na návštěvě u Miloše Zemana. Prezidenta dnes totiž čekal maraton jednání o podpoře Rusnokově úřednické vládě. Co domluvili?
22.07.2013 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (663 článků) , Marek Benda (543 článků) , Petr Gazdík (951 článků) , Miloš Zeman (23363 článků) , Petr Gazdík (940 článků)

Sobotka navrhne ČSSD, aby odešla z hlasování o Rusnokově vládě

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka definitivně potvrdil, jaký bude mít postoj k hlasování o důvěře Rusnokově vládě. Svým poslancům navrhne, aby odešli ze sněmovny a hlasování se nezúčastnili.
05.08.2013 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9540 článků)

Právník z rady postižených: Buď tu bude Rusnok, nebo pravicová genocida

 
Ředitel Legislativního odboru Národní rady zdravotně postižených Jan Hutař se otevřeným dopisem obrátil na poslance, kteří budou ve středu hlasovat o důvěře Rusnokově vládě. Připomněl jim, že alternativou k Rusnokově vládě je pouze návrat pravice. Pak vypočítal veškeré „zásluhy“ dosavadního působení této garnitury, které shrnul konstatováním, že se jedná o „vládu ekonomické genocidy“.
06.08.2013 09:00 |

podobné články

Rebelie v klubu ODS při jednání o Rusnokově vládě: Tito poslanci se do ní zapojili

 
Podle informací ParlamentníchListů.cz došlo na dopoledním zasedání poslaneckého klubu ODS před hlasováním o Rusnokově vládě k „malé“ rebelii několika poslanců. Někteří z nich totiž proti oficiálnímu stanovisku podporovali předčasné volby.
07.08.2013 14:30 |

podobné články

Exministr Lukl zavzpomínal na své působení v Rusnokově vládě. A takto se vyjádřil o prezidentu Zemanovi

 
ROZHOVOR Osmatřicetiletý František Lukl má za sebou skoro deset let starostování v Kyjově – krátkou přestávkou bylo jen jeho ministerské angažmá v Rusnokově vládě – i neúspěšný pokus o vstup do parlamentu za SPOZ. Nyní nám odpovídal na otázky o tom, co plánuje v politice dál, jaký je návrat z ministerského křesla na radnici jedenáctitisícového města a jak vidí aktuální politiku.
11.03.2015 09:11 |

podobné články

Osobnosti: František Lukl (52 článků)